iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 6 of 42 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 76 to 90 of 628

Thread: eSIM kod naših operatera

  1. #76
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Moj drugar u Norvrskoj ima paket u kom mu svi minuti u Norveskoj vaze i u EU kao domaci saobracaj,pa cak i u Srbiji.

  2. #77
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Cenim da ga to zadovoljstvo košta malčice više nego što je koštalo pre par godina, ili će krenuti da ga košta više kad bude obnavljao ugovor ako je na postpaidu.

  3. #78
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default eSIM i dual SIM osnove

    Ne,naprotiv,ali OK. Nemam zelju da se objasnjavam.

  4. #79
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    46
    Posts
    1,111
    Thanks
    494
    Thanked 150 Times in 106 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Ne kosta ništa više i nikada neće koštati više.
    Trenutno je operater 3 (Hutchison) u Skandinavija pustio internet u preko 80 svetskih zemalja ali ne i pozive za te zemlje van EU
    Oni su uvek prvi u svemu
    Mislim da će za dva tri meseca svi to isto uraditi jer takva je praksa.
    MacBookPro 13" 10.12.4 /iPad2 3G 9.3.5/iPadMini WiFi 8.1.2/iPhone7 10.3.1

  5. #80
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Ja bih prvi voleo da nisam u pravu, ali lično nisam toliko optimističan ako uzmemo u obzir kartelsku poziciju operatora i njihovu sposobnost da naplaćuju sve i svašta pri tom koseći zdrav razum. Činjenica je da su ostali bez ogromnog izvora prihoda i da su im kvartalni izveštaji već neko vreme totalno ruinirani. Nema trika da će se tako lako odreći tolikih para. Sama činjenica da je EU morala da reaguje i da se bavi donošenjem regulative 10+ godina dovoljno govori o tome kakvo je realno stanje na terenu.

  6. #81
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    46
    Posts
    1,111
    Thanks
    494
    Thanked 150 Times in 106 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Teoretski, može tako zvuči.
    Malčice je drug'cije u praksi

    Druže, da bi upoznao Skandinavija moraš da. Živiš malo u njoj.
    Nemamo ovde poslednjih namera, malih prikriveni slova i sl.
    Propraticu ovo još i dojavicu čim nešto se promeni.
    Za sada, svi korisnici 3 u Skandinavija imaju surf u 80 zemalja sveta.
    Još nešto se sad setih pošto imam jedan ugovor kod njih
    Imam 20GB mesecno
    Ali samo 10 u EU i ostatku sveta
    MacBookPro 13" 10.12.4 /iPad2 3G 9.3.5/iPadMini WiFi 8.1.2/iPhone7 10.3.1

  7. #82
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,111
    Thanks
    144
    Thanked 760 Times in 496 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    wyoming: kolega jedan, ortoped iz Danske mi je pokazao svoju potrosnju. Za cca 2500 RSD kad se preracuna iz DKK ima flat rate minuti/SMS i 60 GB neta. U EU zemljama mu sve to isto vazi, dok kad dodje kod nas ima oko 1000 min price i 10 GB neta.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  8. #83
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sweden
    Age
    52
    Posts
    298
    Thanks
    190
    Thanked 51 Times in 37 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Kao sto je pomenuo maximus mreza 3 nudi razne pakete a ovaj od 10 gb interneta kosta 349kr~35€ za zemlje EU +50 drugih zemalja ali tu ne spadaju ni Srbija ni Bosna i Hercegovina. Cak u paketu striktno stoji da neograniceno zvanje , sms i mms vaze samo za Svedsku.
    Razni operatori nude razne pogodnosti ali jeftino zvanje za neke zemlje u EU pre ovog ukidanja rominga i neke zemlje izvan EU su po pravilu bile zemlje iz koji dolazi jako malo ljudi pa im i nije bila neka zarada pa su se reklamirali kao oni nesto nude sto drugi ne nude.
    Sto neko pomenu koriste se nekim pilicarskim metodama ida zarade i da se reklamiraju.
    Nove pogodnosti diktiraju najjaci ali i oni sporo pod rucnom tako da ce biti dobro kad udju neki globalni igraci i primoraju sve da ponude internet pa i zvanje ka nasim zemljama pod povoljnijim cijenama.

  9. #84
    iPhoneBigFan nenad.jokic's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    A, A
    Age
    38
    Posts
    135
    Thanks
    58
    Thanked 18 Times in 13 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Ja korisatim GigSky kao esim provajdera kada putujem poslovno. Trenutno sam u Zagrebu, glavni sim je Telenor, a e-sim je GigSky i radi data opako dobro... Samo kada bi bilo još maaalo jeftinije
    ######Censured######

  10. #85
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Iskopah GigSky cene iz 2015. godine za Nemačku/EU za iPad Apple SIM, pa čisto da uporedimo sa današnjim cenama:



    Nemam veću rezoluciju, ali dovoljno je da se primeti astronomsko pojeftinjenje kroz godine, a to znači šta? Još niže cene u budućnosti \o/

  11. The Following User Says Thank You to wyomingplease For This Useful Post:

    nenad.jokic (05-02-2019)

  12. #86
    iPhoneBigFan nenad.jokic's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    A, A
    Age
    38
    Posts
    135
    Thanks
    58
    Thanked 18 Times in 13 Posts

    Thumbs up Re: eSIM i dual SIM osnove

    Pa to je super!
    Mislim i logika nalaže da ovi servisi vremenom budu jeftiniji
    ######Censured######

  13. #87
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Ako si često po EU, imaš Ubigi varijantu za 79 EUR po 2 GB mesečno sledećih 6 meseci, osim ako ti je to malo dok si "napolju".

  14. #88
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    gledao sam i ja nesto taj Ubigi cini mi se da ima vecu pokrivenost. Mislim na broj zemalja koji ukljucuje

  15. #89
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Ove nedelje sam bio malo po inostranstvu i hteo da probam Ubigi prvi put, ali se ispostavilo da setup za nas iz Srbije nije radio kako treba iz nekog razloga, tj. eSIM profil se uredno aktivira na telefonu, ali odbija da se prijavi na mrežu iz nekog razloga. Nakon par pokušaja, otvorio sam support tiket sa njihovom tehničkom podrškom i u roku od 24h su mi se javili i obavestili me da su napravili izvesne promene na njihovoj strani i da bi sada trebalo da bude sve u redu, ali sam već uveliko bio napolju i već bio pazario GigSky data plan, koji standardno radi solidno, mada jeste skuplji. Nažalost, nisam stigao da bacim speedtest na GigSky planu, ali po povratku u RS rekoh da probam Ubigi ponovo, i definitivno je problem rešen, šta god da je bilo u pitanju.

    Za razliku od ostalih eSIM provajdera gde smaknete aplikaciju na telefon i ona odradi sve za vas, aktivacija Ubigi naloga je malčice komplikovanija. Prvo što radite je popunjavate formular na https://cellulardata.ubigi.com/get-profile/ i nakon toga vam stiže email sa QR kodom koji skenirate i time započinjete setup proces. Bitno je da pre toga budete zakačeni na WiFi jer u suprotnom setup proces može da failuje iz nekog razloga, a onda morate da čekate 24h da ponovo dobijete novi QR kod ili da cimate njihovu tehničku podršku da vam ručno izgeneriše novi. Važna stvar je da vam za skeniranje QR koda treba otvoren mejl na kompu pošto iOS nema tu mogućnost kada je eSIM profil u pitanju. Druga varijanta je da se eSIM profil setapuje manuelno, u kom slučaju ćete morati ručno da unesete SM-DP+ adresu i aktivacioni kod. Pošto iOS ne dozvoljava šaltanje između aplikacija kada se jednom startuje eSIM setup proces, moja preporuka je da se SM-DP+ adresa zapamti i unese ručno, a da se pre toga u mejlu iskopira aktivacioni kod i zatim paste - uje u odgovarajuće polje. Confirmation code treba da ostane prazno.

    U prevodu - lakše je otvoriti njihov mail na kompu i skenirati QR kod :-)

    Nakon što ste profilu dodelili ime ili izbarali neki od ponuđenih, odaberete opciju da ga koristite samo za data saobraćaj i to je manje - više to. Kad je eSIM profil konačni aktiviran, verovatno ćete dobiti poruku da plan koji ste setapovali nije sertifikovan. To konkretno izgleda ovako:



    Treba imati u vidu da ovo nije nikakav problem za korišćenje, bar ga ja nisam video, tako da možete da kliknete na OK i nastavite dalje. Bitno je napomenuti da Data Roaming mora biti uključen da bi usluga radila kako treba. Ovde dolazimo do sledećeg koraka koji se bitno razlikuje od ostalih provajdera, a to je uvezivanje vašeg novog eSIM profila za Ubigi korisničko ime i lozinku. Bitno je da se u ovom trenutku smaknete sa WiFi - a i dozvolite telefonu da se poveže na Ubigi partnersku mrežu (u našem slučaju kači se na Vip) i nakon toga otvarate https://ubigi.me u Safariju i registrujete Ubigi nalog:



    Ovo isto možete da uradite i iz Ubigi iOS aplikacije koja vam svakako treba nakon registracije jer iz nje pazarite željeni data plan kasnije. Kada ste jednom kreirali Ubigi nalog, logujete se sa istim u iOS aplikaciju i unutar aplikacije pazarite željeni data plan. Lepa stvar je čak i kada za zemlju izaberete Srbiju, plaćate u dolarima, što će reći da su cene za nijansu manje nego da je plaćanje u EUR.

    Za sve članove iSrbija foruma, reših da investiram $5 i pazarim dnevni paket od 500 MB koji važi i u Srbiji i proverim kakvo je stanje na terenu. Kao što rekoh gore, plaćanje je u dolarima, može i kroz PayPal i ebanking aplikacija mi kaže da mi je naplaćeno €4.43, što je lepo.

    Prvi speedtest, ka MTS - u u Nišu:



    Ping od 110ms je definitivno indikator da je u pitanju tuneliranje saobraćaja kao u slučaju GigSky planova, što se ispostavlja kao tačno:



    Ceo saobraćaj ide kroz UK, što je ipak mnogo bolje nego da ide kroz US kao u slučaju GigSky - a. U svakodnevnom korišćenju sam ipak primećivao lag od par sekundi u više navrata u toku dana dok sam koristio GigSky u prethodnih par dana, što sa Ubigi - em definitivno nije slučaj - surfovanje, streaming muzike i YT klipova u 1080p kvalitetu radi bez problema i morate baš dobro da se potrudite da biste videli veliku latenciju.

    Što se tiče hotspot opcije, ona je takođe moguća, ali sve su šanse da po aktivaciji paketa zateknete sledeću situaciju:



    Iz nekog razloga, eSIM profil po defaultu ne dolazi sa adekvatnim APN podešavanjima i za opciju hotspota moraju da se dodaju ručno. Settings -> Cellular -> Ubigi (ili kako god ste nazvali eSIM liniju) -> Cellular Data Network i dodate mbb kao APN za Cellular Data, LTE Setup i Personal Hotspot, tako da podešavanja nakon toga izgledaju ovako:



    Po povratku u Cellular sekciju, trebalo bi da zateknete sledeće:



    Provereno, hotspot radi bez problema. Takođe, partnerska mreža (Vip SRB u našem slučaju) bi trebalo da je uredno prikazana kad se prevuče control center, da ne bude zabune:



    Za kraj, još par speed testova, Exe Net u Nišu i SBB u Beogradu:





    Sve u svemu, i više nego pristojne brzine.

    Ono što sam takođe danas primetio je da je u međuvremenu BiH dodata na listu zemalja u kojoj važe evropski data planovi, što može biti korisno naročito nama koji smo na Telenoru. GigSky će vas odrati $50 za 250 MB što je suluda cifra.

  16. The Following 7 Users Say Thank You to wyomingplease For This Useful Post:

    Cuksi (18-02-2019),Sandi (18-02-2019),bobanbg9 (17-02-2019),mikenzi (17-02-2019),p.pera (18-02-2019),rmilanovic (18-02-2019),zabrljanje (17-02-2019)

  17. #90
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    wyomingplease ako samo dobro razumeo gore uputstvo za Ubigi treba napraviti nalog pre nego sto se otputuje negde. Da kad dodjes tamo samo ukljucis. Jel mozes da biras datume od kad da pocne pretplata ili kad platis krece? I hvala na uputstvu !

    Pricao sam sa drugarom vezano za e-sim kako je super stvar. Posto radi na kruzeru i pristaje u razne zemlje on je nasao ubdeljivo najjeftiniju varijantu za roaming http://www.three.co.uk/

    edit: sad vidim da ne mogu da se vidi cene za roaming dok se ne registrujes na sajt, odprilike ako se dobro secam placao je za 12 gb oko 20 funti za mesec dana za celu listu zemalja koju podrzavaju a imaju poprilicno dugacku listu. I nije potrebno da se bude iz Britanije ima opcija da se poruci preko amazona kartica. I ne istice.
    jedina mana je sto nemaju jos uvek e-sim za sada moze samo da se uzme fizicka kartica Pisao sam supportu da vidim jel imaju plan za e-sim, mislim da bi bilo logicno da ubace uskoro
    Last edited by Cuksi; 18-02-2019 at 08:44.

Page 6 of 42 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •