iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 42 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 628

Thread: eSIM kod naših operatera

  1. #16
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Nisu male cene!

  2. #17
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    U odnosu na domaću roming ponudu, cene su sasvim OK, ali svakako da bi mogle biti i niže. Sigurno će padati vremenom.

  3. #18
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Domaće roming ponude ni ne gledam

  4. #19
    iSrbijaHero josip122's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    42
    Posts
    781
    Thanks
    490
    Thanked 242 Times in 89 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    U Hrvatskoj u Hrvatskom telekomu se moze uzeti e-sim. Upravo narucio.

  5. #20
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Age
    39
    Posts
    137
    Thanks
    226
    Thanked 49 Times in 24 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Quote Originally Posted by wyomingplease View Post
    Truphone, jedan od provajdera je krenuo da nudi međunarodne data planove kroz eSIM za iPhone Xs i Xr: https://www.truphone.com/iphone-xs-dual-sim-plan/

    Drastično jeftinije od domaćih operatora (osim Vip postpaida za pojedine varijante). Početak kraja data rominga.
    Meni puca aplikacija , ima li resenje

  6. #21
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Nemam predstavu šta bi moglo da bude. Jedino što mi pada na pamet je da se aplikaciji dozvoli da koristi GPS dok je aktivna, pošto usluga nije dostupna u svim zemljama, mora da zna gde se telefon nalazi da bi aplikacija znala da li za tu teritoriju postoji validna ponuda ili ne.

  7. #22
    iSrbijaHero josip122's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    42
    Posts
    781
    Thanks
    490
    Thanked 242 Times in 89 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Mislim da je to razlog, jer i meni puca, a Bosne i Hercegovine nema na popisu.

  8. #23
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2014
    Age
    33
    Posts
    630
    Thanks
    27
    Thanked 158 Times in 108 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    pa I ne treba ti BiH na popisu (ako shvatam i ti si iz BiH) nego ti trebaju one zemlje u koje putujes da budu na popisu
    iPhone 12 Pro, MacBook Pro M1, Apple Watch Series 6

  9. #24
    iSrbijaHero josip122's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    42
    Posts
    781
    Thanks
    490
    Thanked 242 Times in 89 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Da iz BiH sam, ne treba meni, ali treba nekome tko dode u BiH.

  10. #25
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Zna li neko koji tip dual-sim je apple primenio? Da li rade paralelno, ili naizmenicno? Da li ako je jedan sim u funkciji modem za drugi miruje, ili stalno radi, trazi mreze? Da li ako su obe kartice u njemu, SAR raste duplo? Meni su ovo jako bitni podaci i voleo bih da je Apple omogucio i one sim varijantu, a o dual sim u ovom kontekstu se jako malo prica, gotovo da nikoga za to nije ni briga. Recimo ako je SAR maksimalan 1.15 za single sim, sto je neki prosek za iphone. Da uzmemo da je signal ok i da je SAR recimo 0.9. Ako to dupliramo, zbog dva sim-a, dobijamo 1.8. A 1.6 je gornja granica koja se ne sme prelaziti.

    Nadovezujem se na ovaj post - https://www.isrbija.net/showthread.p...l=1#post702455

  11. #26
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Za Xs Max su SAR vrednosti 1.17 koliko vidim, a pošto ne mogu obe SIM kartice da budu aktivne u isto vreme (logično, ne možeš da vodiš 2 telefonska razgovora u isto vreme), SAR vrednost ne može da pređe dozvoljenih 1.6 jer samo jedna linija može da bude aktivna u jednom trenutku. Kada ne razgovaraš, jedna linija ostaje samo za data konekciju (ako je uključen cellular data) a druga linija je u stand by modu, a tad su SAR vrednosti drastično manje od limita.

  12. #27
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Ne znam da li je apple napravio dual active ili dual standby. Ako je prvo onda je zracenje po ovom tekstu vise i ako se ne koristi druga kartica.

    https://www.linkedin.com/pulse/dual-...s-bright-sandz


    [COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.701961)]Within dual SIM phones, there are 2 categories – Dual Active and Dual Standby. Dual Standby refers to a single radio unit that caters to both the SIMs and a Dual Active refers to a radio unit each for each of SIM (hence 2 radio units).Typically, dual active phones are used in case of different technology use cases i.e CDMA and 3G, 4G and 3G, CDMA and 3G whereas a dual standby phone combines SIM of the same or contingent technologies (3G + 3G, 3G + 2G, 2G + 2G). In a Dual Standby phone the radio is used by the two SIMs in turns – whereas in the Dual Active device both radios are working together. Therefore the totally radiating energy of dual active devices will theoretically be 2 times of a single device (it measures around 60%-80% higher); and, in dual standby devices the radiation could be around 40% higher than single SIM devices.
    [/COLOR][COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.701961)]In the event that you are using only 1 SIM in a dual SIM phone, you are not cutting out the extra radiation. The vacant SIM Radio is still latching to the available networks (which allows you to call emergency numbers etc) – thereby increasing the radiation intensity. It may not be as high as loaded dual SIM devices – but it is still higher than a single SIM phone.[/COLOR]

  13. #28
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    GigSky je juče takođe pustio u rad data planove za eSIM. Planovi su podeljeni na regione i cene se mogu videti ovde: https://www.gigsky.com/gigsky-iphone...lans/#coverage

    Na primer, cene za EU + Švajcarsku + Rusiju:



    Nažalost, Srbija ne ulazi u evropski regionalni data plan, ali GigSky osim regionalnih planova nudi i planove za još 78 država, među kojima je i Srbija, što je svakako pravo osveženje da nas ima na nekakvom spisku. Spisak data planova za pojedinačne zemlje se može videti ovde: https://www.gigsky.com/gigsky-esim-i...ntry-coverage/

    Cene za Srbiju:



    Cene su iste kao i za evropski regionalni plan, ali za razliku od regionalnog EU plana gde se gigabajti mogu trošiti po svim EU zemljama, gigabajti kupljeni za Srbiju se ne mogu trošiti u EU i obrnuto, pa nam ostaje samo da se nadamo da ćemo se jednog dana "spojiti" sa ostatkom Evrope.

    Pošto je trenutno u toku promo akcija za dnevne data planove uz promo kod ESIM123, reših da investiram $5 u dnevnu pretplatu od 300 MB i konačno testiram eSIM u Srbiji, specijalno za članove foruma. Pa, da krenemo.

    Kada preuzmete GigSky aplikaciju sa App Store - a, birate plan (u mom slučaju, dnevni od 300 MB) i u sledećem koraku otvarate GigSky nalog, unosite promo kod, podatke za plaćanje (primaju i American Express pored Visa i MasterCard, što nekome može da znači) i kada se transakcija završi, aplikacija vas preusmerava u Settings deo gde započinjete setup nove eSIM linije:



    Da ne bih zatrpavao temu screenshotovima, ceo proces je opisan u Apple Support sekciji ovde.

    Kada je setup jednom završen, GigSky linija (ja sam je tako nazvao prilikom setupa, može se zvati po želji) će se pojaviti kao sekundarna linija u Cellular sekciji:



    Primetićete u gornjem desnom uglu da sada postoje 2 posebna indikatora signala, za 2 odvojene linije. Nakon toga, ukoliko to već niste uradili prilikom setupa druge linije, potrebno je u Cellular Data opciji izabrati GigSky liniju kao default liniju za data saobraćaj, i time je ceo proces završen - GigSky je aktivan na telefonu i ceo 4G/3G saobraćaj od tog momenta teče kroz GigSky liniju i možete videti obe linije aktivne kad prevučete Control Center:



    Iz nekog razloga, 4G još uvek nije dostupan u Srbiji tako da je 3G sve što za sada možemo na ovaj način da dobijemo, ali brzine su u skladu sa uobičajenim 3G brzinama, speed test:



    Primetićete da je ping neverovatnih 347 ms, što mi je bilo čudno i navelo me je na pomisao da se celokupan saobraćaj zapravo tuneluje kroz US, pošto je ipak u pitanju američki provajder. Moja pretpostavka se pokazala kao potpuno tačna:



    Dobijete javnu američku IP adresu, pa je onoliki ping potpuno objašnjiv. U praksi, nisam primetio nikakva značajna usporenja, sajtovi se učitavaju onako kako se inače učitavaju preko 3G mreže, YouTube streaming takođe radi perfektno bez zabadanja i sve u svemu, osim sintetičkih testova, nećete osetiti bilo kakvu veću latenciju u svakodnevnom korišćenju. Neću imati prilike u skorije vreme da testiram aplikaciju napolju gde je dostupan 4G signal, ali ne vidim zašto bi situacija bila drugačija.

    Jedina stvar koju nisam uspeo da nateram da radi je Personal Hotspot, mada se nisam ni previše trudio da to testiram budući da sam već izgoreo skoro sav saobraćaj na druga testiranja, ali svakako sam uputio mejl njihovom supportu vezano za to, videćemo šta će da mi kažu.

    Kad smo već kod potrošnje, osim u Cellular sekciji, svoju potrošnju i rokove važenja možete da vidite i u samoj aplikaciji:



    Sve u svemu, sasvim pristojna usluga za ne prevelike pare (osim u slučaju Bosne i Makedonije gde je kriminalno skupo iz nekog razloga), super varijanta za ekskurzije po EU/US i kojekude. Definitivno više nikad u životu neću platiti data roming bilo kom domaćem operatoru i to je ono što mi je najbitnije u celoj priči.

  14. The Following 8 Users Say Thank You to wyomingplease For This Useful Post:

    Bakki (12-11-2018),Cuksi (08-11-2018),Zexx021 (11-11-2018),djole1989 (07-11-2018),giannsi (08-11-2018),josip122 (07-11-2018),wifininja (07-11-2018),zabrljanje (08-11-2018)

  15. #29
    iSrbijaHero josip122's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    42
    Posts
    781
    Thanks
    490
    Thanked 242 Times in 89 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Ovo je odlicna stvar, samo za sada dosta skupa, cak i nas operater(eronet) ima nize cijene mobilnog interneta u romingu. U nastavku cijene
    Roaming Internet 100 MB za 2 KM (trajanja 24h),
    Roaming Internet 250 MB za 5 KM (trajanja 5 dana)
    Roaming Internet 1000 MB za 15 KM (trajanja 30 dana).

    Nakon sto iskoristite promet ukljucen u opciju internet se iskljucuje radi izbjegavanja dodatnih troskova roaminga.

  16. #30
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Eh, da ti vidiš data roming pakete kod srpskih operatora, promenio bi ploču u roku od odmah :-) Doduše, Vip ima pristojne cene već neko vreme, ali ne pokrivaju ni celu EU još uvek, a o drugim državama da i ne pričamo. Generalno, ako si u Srbiji i koristiš srpskog operatora i zadesiš se u inostranstvu i treba ti da nešto pogledaš na brzinu na Netu a WiFi ti nije opcija - bićeš odran kao mačka. Sada više ne. Takođe, ovo je tek početak ovakvih ponuda, da se strpimo godinu - dve, prilično sam siguran da će cene vremenom da padaju, a i verujem da će se sve više operatora uključiti u trku, ovo uopšte nije malo tržište i znam bar 10 ljudi, što u Srbiji što napolju kojima će ovakve kombinacije baš mnogo da znače.

  17. The Following 2 Users Say Thank You to wyomingplease For This Useful Post:

    deda (08-11-2018),josip122 (07-11-2018)

Page 2 of 42 FirstFirst 123412 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •