iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 9 of 42 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 121 to 135 of 628

Thread: eSIM kod naših operatera

  1. #121
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    @Cuksi - trebalo bi ih zvati i vidjeti. Zadnji put kad sam bio u HT-u prije 4-5 mjeseci i kad sam se raspitivao jel mogu prijeći sa pretplate na bonove i ostaviti si eSIM preko kojeg sad imam taj HT-ov broj lik koji radi tamo mi je rekao da to trenutno nije moguće, ali "dok vama istekne ugovor to će sigurno biti moguće, radi se na tome". Meni ugovor za ovaj broj traje još ovaj mjesec, ne želim produživati pretplatu za njega samo zbog eSIM-a pa se nadam da je HT nešto već riješio u suprotnom biti će velik problem imati i dalje ta dva broja aktivna preko iPhonea.

  2. The Following User Says Thank You to edward For This Useful Post:

    Cuksi (03-10-2019)

  3. #122
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: Odg: Re: eSIM i dual SIM osnove

    Quote Originally Posted by edward View Post
    Našao sam na internetu da Deutsche Telekom nudi prepaid eSIM i da se može zatražiti na njemačku adresu da ti ga pošalju, znaš li nešto više o tome?
    Da mozes Telekom Prepaid za eSIM da zamenis, ne znam da li mozes direktno eSIM da dobijes. Citao sam nesto da mogu da posalju ali ne znam da li za vec postojeci prepaid ili nov sa eSIM.

  4. #123
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Razgovarao sam sa njihovom korisničkom podrškom preko chata i kaže mi ženska da najbolje da uzmem običnu prepaid karticu, registriram se i aktiviram ga i onda se javim da želim eSIM. Pitao sam je jel problem što imam hrvatske dokumente za aktivaciju kartice (bilo kakav prepaid se uopće ne može aktivirati bez video chata sa njihovim agentom i legitimacijom, kao da otvaraš bankovni račun a ne karticu za mobitel), kaže da nije problem no samo treba imati njemačku adresu, također na njemačku adresu šalju i eSIM.

    Sve mi ovo odgovara no još me samo buni da li postoji neka prepaid opcija koja se ne plaća svaki mjesec jer realno ne treba mi kartica koju ću svaki mjesec koristiti već samo privremeno, ostatak mjeseci bi je tek toliko minimalno nadoplaćivao da mi ne propadne. Na njihovom sajtu vidim samo Magenta prepaid opcije koje se moraju plaćati svaki mjesec i to mi ne odgovara. Takvo što postoji i u Hrvatskoj (prepaid paketi) no postoji i opcija da si na osnovnoj prepaid tarifi koju plaćaš po SMS-u, pozivu, prenesenom megabajtu i sl. i onda takvo što ne moraš svaki mjesec plaćati već svaka tri mjeseca si obavezan nadoplatiti bon da bi ti broj ostao aktivan, nakon toga možeš samo primati pozive a tek nakon 9 mjeseci ako ne nadoplatiš barem onaj najmanji bon onda te potpuno brišu. Ne mogu pronaći nigdje na stranicama Deutsche Telekoma kakvo je stanje kod njih po tom pitanju jer realno ako trebam svaki mjesec nadoplaćivati po 10-20 eura da održavam taj eSIM na životu onda mi se to ne isplati...

  5. #124
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Drugari nesto sam danas trazio vezano za e-sim iskoci mi ova stranica koja poredi usluge provajdera za zeljenu zemlju Izabrana je Austrija kao primer, zato stoji u produzetku linka Austrija.

    HTML Code:
    https://esimdb.com/austria
    Mislim da nije lose kao info

  6. #125
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Quote Originally Posted by edward View Post
    Razgovarao sam sa njihovom korisničkom podrškom preko chata i kaže mi ženska da najbolje da uzmem običnu prepaid karticu, registriram se i aktiviram ga i onda se javim da želim eSIM. Pitao sam je jel problem što imam hrvatske dokumente za aktivaciju kartice (bilo kakav prepaid se uopće ne može aktivirati bez video chata sa njihovim agentom i legitimacijom, kao da otvaraš bankovni račun a ne karticu za mobitel), kaže da nije problem no samo treba imati njemačku adresu, također na njemačku adresu šalju i eSIM.

    Sve mi ovo odgovara no još me samo buni da li postoji neka prepaid opcija koja se ne plaća svaki mjesec jer realno ne treba mi kartica koju ću svaki mjesec koristiti već samo privremeno, ostatak mjeseci bi je tek toliko minimalno nadoplaćivao da mi ne propadne. Na njihovom sajtu vidim samo Magenta prepaid opcije koje se moraju plaćati svaki mjesec i to mi ne odgovara. Takvo što postoji i u Hrvatskoj (prepaid paketi) no postoji i opcija da si na osnovnoj prepaid tarifi koju plaćaš po SMS-u, pozivu, prenesenom megabajtu i sl. i onda takvo što ne moraš svaki mjesec plaćati već svaka tri mjeseca si obavezan nadoplatiti bon da bi ti broj ostao aktivan, nakon toga možeš samo primati pozive a tek nakon 9 mjeseci ako ne nadoplatiš barem onaj najmanji bon onda te potpuno brišu. Ne mogu pronaći nigdje na stranicama Deutsche Telekoma kakvo je stanje kod njih po tom pitanju jer realno ako trebam svaki mjesec nadoplaćivati po 10-20 eura da održavam taj eSIM na životu onda mi se to ne isplati...
    Ne moras placati svake 4Nedelje, mozes da prekines kad god hoces. Sad sam pogledao.

  7. #126
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    I sta kad prekinem koji ce mi paket biti aktivan i do kada?

  8. #127
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Jedna digresija: mislim da je najbolje uzeti eSim za liniju koju najviše koristiš i koju ćeš koristiti na duže staze. Za to plaćanje znam da neki inostrani operateri naplate jednom samo, za aktivaciju i to je to (kad je prepaid u pitanju).

  9. #128
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Quote Originally Posted by Cuksi View Post
    @edward pominjao si da ce i Hrvatski telekom uvesti prepaid eSIM jel ima kakvih novosti ?
    Evo jučer bio u HT-u, još ništa od eSIM-a na prepaid, i dalje samo pretplata. Namjerno to rade, mogli su već 500x prebaciti na bonove da su htjeli .. ali ko ih j.. dobiti će nogu krajem mjeseca.

  10. The Following User Says Thank You to edward For This Useful Post:

    Cuksi (16-10-2019)

  11. #129
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    hvala za info. Mislim da cu angazovati burazera da mi vidi u Austriji kako to funkconise.

  12. #130
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Drugari buraz mi proverio u Austriji kako funkcionise e-sim kod Drei (3) operatera. Ovako mora prvo da se kupi fizicka kartica to je 9 eur pa da se ona aktivira to je jos 5 eur. Onda mora da se prebaci u e sim to je jos 20 eur i mora odmah da se uplati 15 eur (pre paid paket cini mi se sa 8gb interneta, ukljuceni minuti i poruke unutar EU i vazi 30 dana). To sve dodje oko 49 eur, naravno mora jednom u godinu dana da se dopuni broj da bi kartica ostala aktivna, znaci godisnje 15 eur najmanje. Moguce da se online uplati paket.
    E sad ovo gore sve je u redu i nije mnogo s` obzirom sta se sve dobija, ali problem je u EU zakonu. Koji kaze svaka 4 meseca kartica mora da bude aktivna unutar zemlje gde je kupljena. Kako mu je rekao prodavac iz Drei mreze to je EU zakon koji jednako vazi za sve clanice EU i sve EU operatere Sto znaci osim ako nije neko cesto u toj zemlji, mi ostali mozemo da zaboravimo e sim dok ne spuste cene da budu priblizni sa paketima koji nude samo internet (tipa Ubigi i ostali slicni).
    Nije mi jasno cemu ovaj zakon za svaka 4 meseca da se kartica zakaci za maticnu mrezu, ako neko uredno uplacuje i izmiruje obaveze...
    Ovo je pravilo za Austriju ako neko moze nek pita u nekoj drugoj zemlji da vidimo mozda ima izuzetaka.

  13. The Following 3 Users Say Thank You to Cuksi For This Useful Post:

    ecanikajo (24-10-2019),edward (23-10-2019),miodrage (23-10-2019)

  14. #131
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Bas me nisi obradovao, a i smatram da je skupo....
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  15. #132
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Nisam stigao do kraja da istestiram ali mozda postoji varijanta preko poljskog Orange telekoma da se daobije kartica. Skida se aplikacija, potom se radi identifikacija sa dokumentima i nakon toga se bira paket (najjeftiniji ~6 eur, 2gb u evropi i neograniceni pozivi i poruke). Isto je prepaid i nema naknade za aktivaciju samo se paket placa.
    Probao sam sa srpskim dokumentima i ne prolazi provera. Za vikend cu probati sa EU, posto pise da sa EU ili Poljskim prolazi provera. I po onome sto sam uspeo da rastumacim nema ona gore navedena opcija, 4 meseca pa se gasi. Nego ako u 6 meseci ne uplatis jednom gubi se broj, a ako se izgubi broj lako se doda novi (koliko sam shvatio bez ponovnog dodavanja dokumenata).
    Ako je tacno ono sto pise treba neko samo iz EU sa dokumentima da aktivira app (da slika iz app pasos, licnu ili boravisnu) i posle toga uradi selfi u aplikaciji i to je to. Posle toga se normalno koristi.
    Probacu za vikend pa javljam rezultate. Posto sam juce razbio telefon pa trenutno moram to da resim prvo

  16. The Following 3 Users Say Thank You to Cuksi For This Useful Post:

    ecanikajo (24-10-2019),edward (24-10-2019),miodrage (24-10-2019)

  17. #133
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Quote Originally Posted by Cuksi View Post
    ali problem je u EU zakonu. Koji kaze svaka 4 meseca kartica mora da bude aktivna unutar zemlje gde je kupljena. Kako mu je rekao prodavac iz Drei mreze to je EU zakon koji jednako vazi za sve clanice EU i sve EU operatere .
    Kad se krenulo sa ukidanjem roaminga na prostoru EU bilo je o tome puno priče i u HR medijima i znam da je bilo priče da će se sprečavati zloupotreba, ja sam već pola toga zaboravio no može se svašta još uvijek izguglati.. evo npr. što VIP (danas A1) rekao tada povodom ukidanja roaminga i zloupotrebe

    "Među mjerama koje se mogu primijeniti su uvođenje praga za korištenje podatkovnog prometa po domaćim cijenama, primjena mehanizama za utvrđivanje jesu li korisnici u određenom periodu uglavnom boravili u RH ili drugoj državi, nadziranja eventualne organizirane preprodaje SIM kartica i drugih", kažu iz Vipneta dodajući da slijedom toga mogu za roaming odrediti prag potrošnje te u prekoračenju naplatiti dodatnu naknadu za podatkovni promet od 0,07 kuna po megabajtu (kn/MB) s uključenim PDV-om, odnosno maksimalnih 1,86 kn/MB s PDV-om.
    I da, takve EU kartice su i dalje jako skupe ako se koriste u Srbiji, tj. i dalje se naplaćuje klasičan skupi roaming

    Čuvajte se mreža iz BiH i Srbije


    Lubura poručuje kako i dalje valja paziti u pograničnim područjima prema Srbiji, BiH ili Crnoj Gori jer je roaming s tim zemljama jako skup. Ako se, primjera radi, korisnik nađe u roamingu u Srbiji, minutu poziva prema Hrvatskoj plaćat će 17 kuna.


    - Stanovnici Mokošice znali su mi se žaliti kako bi ih, a da se nisu uopće micali iz kuće, prebacilo u neku od mreža susjedne BiH. Na dubrovačkom području su se ljudi, međutim, s vremenom navikli na ručno biranje mreže, odnosno iz opreza su izbrisali opciju automatskog prebacivanja. To savjetujem i svima onima koji žive blizu granice ako žele izbjeći šok od iznosa na telefonskim računima - kaže Lubura.
    Last edited by edward; 24-10-2019 at 17:27.

  18. #134
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Quote Originally Posted by Cuksi View Post
    Nisam stigao do kraja da istestiram ali mozda postoji varijanta preko poljskog Orange telekoma da se daobije kartica. Skida se aplikacija, potom se radi identifikacija sa dokumentima i nakon toga se bira paket (najjeftiniji ~6 eur, 2gb u evropi i neograniceni pozivi i poruke). Isto je prepaid i nema naknade za aktivaciju samo se paket placa.
    Probao sam sa srpskim dokumentima i ne prolazi provera. Za vikend cu probati sa EU, posto pise da sa EU ili Poljskim prolazi provera. I po onome sto sam uspeo da rastumacim nema ona gore navedena opcija, 4 meseca pa se gasi. Nego ako u 6 meseci ne uplatis jednom gubi se broj, a ako se izgubi broj lako se doda novi (koliko sam shvatio bez ponovnog dodavanja dokumenata).
    Ako je tacno ono sto pise treba neko samo iz EU sa dokumentima da aktivira app (da slika iz app pasos, licnu ili boravisnu) i posle toga uradi selfi u aplikaciji i to je to. Posle toga se normalno koristi.
    Probacu za vikend pa javljam rezultate. Posto sam juce razbio telefon pa trenutno moram to da resim prvo
    Hvala puno na ovom, upravo skinuo app i registrirao svoj novi Orange broj ... sve radi

    Sad još samo da pronađem gdje da prebacim na engleski da prestanem nagađati što bi moglo što da znači

    Predobre su im tarife, jbte 15Gb dobiju za samo 25zl... pa daj me nemoj, i ja to hoću kod HR operatera

    Imaju i neki deal sa Revolutom, reklamiraju ga u app-u .. ja sam dodao svoj Revolut za plaćanje i uredno skinuo 25zl sa računa

    Last edited by edward; 24-10-2019 at 18:12.

  19. #135
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Pozivi i SMS su radili no internet je ipak štekao dok nisam promijenio APN, izgleda da eSIM profil to nije uspio automatski podesit. Pa tko bude uzimao ovaj Orange da se ne muči gdje je zapelo, samo u mrežnim postavkama staviti pravi APN i radi.

    Postavke - Mobilni podaci - Izabrati dole Orange broj - Mobilna podatkovna mreža i ukucati ovo

    APN: internet
    Username: ppp
    Password: ppp

    (meni to piše i pod mobilni podaci i pod osobni hotspot, no bitni su mobilni podaci)

    I da, važno je imati uključen podatkovni roaming (Postavke - Mobilni podaci).

    I to je to.. sve radi

    Zanimljivo da ne mogu imati uključena dva eSIM broja, samo jedan fizički sim i jedan eSIM ... ne kužim zašto. Dakle kad isključim fizički sim i ostavim samo HT eSIM, čim uključim Orange eSIM - HT se gasi, uključim natrag HT - Orange se gasi. Dakle kombinacija može biti samo jedan fizički i jedan eSIM.

    p.s. Vidim sad da imaju i referral da dobijete početnih 50 zlota (dovoljno za dva besplatna mjeseca!), meni je žao što nisam to prije znao da ih dobijem no tko želi se registrirati na moj referral neka ukuca MARKO8YB3 kod registracije i dobijemo oboje 50 zlota na računu!
    Last edited by edward; 24-10-2019 at 18:59.

  20. The Following User Says Thank You to edward For This Useful Post:

    miodrage (24-10-2019)

Page 9 of 42 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •