iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 5 of 42 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 628

Thread: eSIM kod naših operatera

  1. #61
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Quote Originally Posted by Sandi View Post
    Zanima me jedna opcija, mogu da upisem moj gigsky broj, nisam pokusavao pa rek’o da vidim da li je neko od vas mozda to radio? Inace mi stoji prazno polke potpuno. Sta binse desilo kad bih upisao isti broj kao moj primarni koja kartica jeste fizicki u telefonu?
    eSIM profil koji generiše GigSky aplikacija je "virtuelan" i samim tim nevidljiv za telefon i aplikacije, jer ni nema potrebe da bude budući da služi samo za data saobraćaj, voice i SMS saobraćaj je sasečen skroz. Cenim da će se vremenom pojaviti i provajderi koji će nuditi i te usluge, ovo je tek krenulo. Zapravo mislim da Truphone već valja neke takve varijante, doduše ne kroz eSIM još uvek, ali cenim da će biti jednog dana.

  2. The Following User Says Thank You to wyomingplease For This Useful Post:

    Sandi (04-12-2018)

  3. #62
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Nov 2014
    Age
    44
    Posts
    249
    Thanks
    92
    Thanked 41 Times in 30 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    ma GigSKy je bolesno skupo, ima tu puno boljih i daleko jeftinijih kartica sa 3,5 , 7 i 10GB za 10EUR mesecno sa 200 ili 500 minuta poziva, ovo 50$ ne da je bolesno vec suludo platiti.
    Uskoro ce se moci od NG uzeti e-sim od vodecih operatera u celoj EU, ovi sada hvataju dok mogu.
    Iskreno bolje uzeti neki MiFi ruter sa nekom sim karticom 4G LTE imas autonomiju 6-8h zavisi od baterije i ne njakas sam iPhone
    Last edited by milos.aralicak; 05-12-2018 at 21:17.

  4. #63
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Sandi's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Imam svoj mali svet i oko njega kineski zid
    Posts
    3,361
    Thanks
    373
    Thanked 730 Times in 579 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Kad probas onda ces videti koliko ovo pojednostavljuje sve... Nema cimanja, drugog telefona/mifi uredjaja, punjaca za njih dodatnih, sve radi bez cimanja i stvarno je bruka dobra fora, neka kaze ko sta hoce... Meni ne znaci nista 17-18€ jer sam otisao za Nemacku na dva dana, onaj ko ide u Grcku na more recimo, njemu nije isplativo jer taj 1gb ne moze da traje ceo odmor, ali za ova brzinska putovanja je vise nego odlicna stvar i nema brige oko drugih stvari, samo putujes i imas net stalno... Ostalo mi je posle dva dana nekih 600+mb pa cu ga testirati sutra u putu u svakoj zemlji koju budem prolazio i ostatak cu utrositi na testiranje iz Srbije i okaciti ovde screenshot-ove da vidite svi kako je u praksi.
    MacBook Air 11"

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Sandi For This Useful Post:

    SG999 (05-12-2018),deda (05-12-2018)

  6. #64
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Mi se ovde na 3 strane ubismo da objasnimo zašto su cene ovakve kakve su i šta se dobija sa tim cenama (daleko veći komfor jer se sve završava na samom telefonu bez cimanja je jedna od ogromnih prednosti) i onda uleti čovek da nam objasni kako je GigSky preskup a do pre godinu i po dana je 5 GB u romingu bila bukvalno misaona imenica za sve nas.

    @Sandi čekaj, kako to misliš da 1 GB nije isplativo za Grčku za vreme odmora kad taj gigabajt traje 15 dana? Koliko ti inače vremena provedeš na odmoru negde? :-D

  7. #65
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Sandi's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Imam svoj mali svet i oko njega kineski zid
    Posts
    3,361
    Thanks
    373
    Thanked 730 Times in 579 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Pa 7-10 dana ali sta je 1gb ako ga recimo podelim sa zeninim tel preko hotspot? Ja nisam zavistan od drustvenih mreza, hd slika itd, pa mi traje, ali ona recimo prevrti sat dnevno na reddit, insta, pinterest... To upropasti 1gb u danu... Da ne spominjemo YT i slicne... Sta ti je jedan video na 1080p od 10 min? Zadnje letovanje pored wifi na svim mogucim mestima, potroseno jos 10-15gb sa grcke data kartice... Whatsapp me je bas prijatno iznenadio koliko je skroman potrosac... I FT je skroz ok za video poziv. Sve u svemu, app za poruke i pozive u normalnim uslovima koriscenja ne moze potrositi 100mb dnevno... Komfor koji pruza je neprejebiv i tih par eura razlike je smesno, bez sale... A znamo da ce kroz par meseci sve to biti isto kao sa data karticama u EU, tako da je glupo uopste komentarisati cenu sada na samom pocetku.
    MacBook Air 11"

  8. The Following User Says Thank You to Sandi For This Useful Post:

    SG999 (05-12-2018)

  9. #66
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Ja sam prebacio svoj broj na esim i sad imam lepo slobodno mesto kad odem za srbiju npr. Ovo je super resenje. A MiFi ljudima samo pomaze ako im treba za internet a ne za zvanje.

  10. The Following User Says Thank You to SG999 For This Useful Post:

    wyomingplease (05-12-2018)

  11. #67
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Quote Originally Posted by Sandi View Post
    Pa 7-10 dana ali sta je 1gb ako ga recimo podelim sa zeninim tel preko hotspot? Ja nisam zavistan od drustvenih mreza, hd slika itd, pa mi traje, ali ona recimo prevrti sat dnevno na reddit, insta, pinterest... To upropasti 1gb u danu... Da ne spominjemo YT i slicne... Sta ti je jedan video na 1080p od 10 min? Zadnje letovanje pored wifi na svim mogucim mestima, potroseno jos 10-15gb sa grcke data kartice... Whatsapp me je bas prijatno iznenadio koliko je skroman potrosac... I FT je skroz ok za video poziv. Sve u svemu, app za poruke i pozive u normalnim uslovima koriscenja ne moze potrositi 100mb dnevno... Komfor koji pruza je neprejebiv i tih par eura razlike je smesno, bez sale... A znamo da ce kroz par meseci sve to biti isto kao sa data karticama u EU, tako da je glupo uopste komentarisati cenu sada na samom pocetku.
    Eh sad, ko baš hoće da strimuje YT u romingu, taj i treba adekvatno to da plati :-)

    Nažalost nisam u poslednjih par godina imao mogućnost da odem na odmor od 10ak dana zbog količine posla, ali u svakom slučaju 1 - 2 GB bi mi skroz završilo posao, jer mi Net u inostranstvu uglavnom treba za GPS navigaciju, FaceTime/Skype pozive i mejlove. Za sve ostalo tu je WiFi u hotelu i gde sve već ne, no dobro, pitanje potrošnje je vrlo individualno pa je prilično nezahvalno pričati o tome koliko kome treba.

  12. #68
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Sandi's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Imam svoj mali svet i oko njega kineski zid
    Posts
    3,361
    Thanks
    373
    Thanked 730 Times in 579 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Paket NE MOZE da se menja nakon kupljenog... Ostalo mi je oko 500mb i ne mogu u Srbiji da ih iskoristim... No dobro, bilo bi previse da bas saltamo iz zemlje u zemlju kako nam se digne dok ne spalimo kupljeno...

    Kao sto sam obecao idu SS merenja



    Minhen ali isto je i u Stutgartu bilo



    Bec obilaznica, nisam isao u grad ali sumnjam da bi to nesto promenilo



    Budimpesta takodje na obilaznici ali u delu gde je auto put najblizi gradu.


    Nemojte da vas brzine i ping odvrate od ovoga jer kao prvo tek je pocetak a kao drugo, ovo je sinteticki test i u koriscenju skoro da se ne primeti. Celim putem koristio facetime u 10-ak navrata i svaki put bez problema radio.

    Nadam se da ce nekom dobro doci ovo.
    MacBook Air 11"

  13. The Following User Says Thank You to Sandi For This Useful Post:

    giannsi (07-12-2018)

  14. #69
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Naleteh danas sasvim slučajno na još jednog eSIM provajdera, uopšte mi nije jasno kako niko od portala nije preneo vest da i oni podržavaju Xs i eSIM.

    https://cellulardata.ubigi.com

    Cene za Evropu (uključena je i Srbija):



    Pored tih planova imaju i planove za pojedinačne zemlje, većini je verovatno zanimljiva varijanta za Španiju i Grčku gde može da se dobije 3 GB za 10 EUR. Nisam skoro bio u Grčkoj ali koliko se sećam, pre par godina su cene bilo daleko nepovoljnije od ovoga.

    Vrlo lep razvoj situacije ako mene pitate :-) Do leta će verovatno biti i još povoljnijih ponuda.

  15. The Following 4 Users Say Thank You to wyomingplease For This Useful Post:

    Crkvine (24-12-2018),Cuksi (24-12-2018),josip122 (23-12-2018),rmilanovic (24-12-2018)

  16. #70
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,483
    Thanks
    2,275
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    ovo vec obecava, bravo za info @wyomingplease

  17. #71
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    A tek je 2 meseca otkako je eSIM počeo da funkcioniše na telefonima :-) Cenim da ćemo do leta da imamo bar još ovoliko provajdera sa prihvatljivim cenama.

  18. #72
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Nov 2014
    Age
    44
    Posts
    249
    Thanks
    92
    Thanked 41 Times in 30 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    ljudi sve je to ok, neka esim provajdera svesce se to sve na isto tj bice ista cena, za sada nije ok i nije jeftino.
    Ja sa decom ne mogu da zamislim odmor i 1GB, kada idemo na odmor jedan tel dual sim nam posluzi kao hotspot i svi srecni i zadovoljni.
    12GB - 10eur, ili 20GB -16EUR govorim o EU karticama.
    Velika je razlika i za sada ne prihvatljiva za vecinu.
    iphone key...

  19. #73
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Super je sve to, samo, sa EU karticama postoji jedan sitan problem... zvani FUP iliti Fair Use Policy. Ako preteraš, dobijaš shape - ovanje na neku smešnu brzinu ili te klepe dodatno po džepu za svaki GB. Statistika kaže da je potrošnja u romingu unutar EU porasla za oko 400% još pretprošle godine, biće zanimljivo videti podatke za 2018. kada se budu pojavili, ali sumnjam da će biti manji rast. Operatori sasvim sigurno ne gledaju blagonaklono na te stvari i uveliko su krenuli sa drugim pilićarskim forama da povrate izgubljeno, a to za posledicu ima dugoročni rast cena kartica i paketa. Nešto mi se čini da za par godina cene tih kartica neće biti ni blizu tako jeftine kao sada.

    Sa eSIM provajderima si barem potpuno načisto - znaš šta si platio i koliko čega imaš, znaš do kada traje to što si platio i ne razmišljaš ni o čemu. A tu je i momenat kada putuješ van EU, jer u tom slučaju sa EU karticama možeš da se slikaš. EU roming je super ideja ali izvedena na potpuno pogrešan način, samo što će trebati malo vremena da ljudi ukapiraju šta je zapravo urađeno. Uživajte dok možete.

  20. #74
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    A1 Hrvatska nema FUP. U skoro svakoj zemlji po jedan provajder nema fup taj. Ne znam zasto ali pice gigabajti koliko platis.

  21. #75
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Tačno. Nema za sada. Ali nemojmo da se pretvaramo da A1 grupacija sedi skrštenih ruku i dozvoljava da joj izmiču ogromne pare od rominga.

    Primer sa Wikipedije:

    As mobile operators still have to pay for wholesale charges when subscribers are roaming on other EEA networks, some operators have increased their subscription prices. In Norway, prices increased by 66% when RLAH was introduced.[19] The same argument was being used by Danish operators. In Denmark several operators increased monthly subscription prices by 10–20 DKK.
    ima još primera na https://en.wikipedia.org/wiki/Europe...ng_regulations strani. Da zlo bude još crnje, Norveška čak i nije članica EU, a povećane cene paketa plaćaju i Norvežani koji putuju i koriste roming i oni koji ne putuju i ne koriste ga. eSIM varijante su i u tom smislu poštenije, onaj ko putuje i ima potrebu za romingom, taj plati ono što mu odgovara i koristi, onaj ko sedi kući ili putuje bez rominga ne plaća ništa i svima lepo.

    Kao što i rekoh u prethodnom postu, uživajte dok je još uvek jeftino, jer situacija može vrlo brzo da se izmeni. Jedina šansa da cene ostanu ovako niske je kad ih pritisne konkurencija u vidu globalnih eSIM provajdera pa ne budu bili u prilici da previše podignu cene.

  22. The Following User Says Thank You to wyomingplease For This Useful Post:

    technobuba (28-01-2019)

Page 5 of 42 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •