iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 4 of 42 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 628

Thread: eSIM kod naših operatera

  1. #46
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Sandi's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Imam svoj mali svet i oko njega kineski zid
    Posts
    3,361
    Thanks
    373
    Thanked 730 Times in 579 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Kad odes gore stani na shell pumpu i kupi lyca mobile sim karticu. Nije data vec klasicna ali online dopunis i uzmes paket sa Mb i to je to. Mozda ce pri registraciji broja traziti adresu u nemackoj ali upises bilo sta, hotel, radnja, kafic... Samo da je adresa validna.
    MacBook Air 11"

  2. #47
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Sandi, ja moram da te demantujem. U februaru o.g. sam bio u Nemackoj, i bilo gde da sam pitao (izmedju ostalog i na Shell pumpi) su mi odmah rekli da ako nisam rezident i nemam njihovu adresu, da ne mogu da aktiviram karticu. Aktivacija se vrsi u nekoliko koraka, a jedan od njih je i video poziv. Tokom poziva vlasnik adrese na koju se prijavljujes MORA da dokaz o tome da je odobrio jos nekoga na adresi.
    Ne ide to tako lako.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  3. #48
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Mislim da je ta varijanta sa video pozivom i verifikacijom adrese samo za postpaid, ali možda i grešim. Uglavnom, cela ta procedura je stvar prošlosti sa eSIM - om jer obično nemam vremena da prolazim kroz tolike procedure i da lovim poslovnice gde su raspoloženi da mi izađu u susret da bih obezbedio sebi najobičniji data SIM za tih par dana koliko boravim tamo (SIM kartice sa pozivima i SMSovima me ne interesuju jer ne želim da plaćam nešto što mi ne treba). Razumem potrebu za registracijom kartica, ali Nemci ne bi bili Nemci kad ne bi to zakomplikovali do krajnjih granica onako kako samo oni umeju.

  4. #49
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Sandi's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Imam svoj mali svet i oko njega kineski zid
    Posts
    3,361
    Thanks
    373
    Thanked 730 Times in 579 Posts

    Default eSIM i dual SIM osnove

    Ljudi ja sam pre 34 godine rodjen tamo, roditelji mi jos uvek tamo zive i odlazim prilicno cesto. Svaki put kad odem kupim novu karticu konkretno lyca mobile jer za nove korisnike uvek imaju akciju neku. Dam Srpski pasos i kupim karticu. Zatim preko racunara je registrujem i koristim. Ne znam gde ste vi pitapi i pokusavali da kupite ali ja je uvek uzimam na istoj shell pumpi u sred Stutgarta. Cak i dokument traze na uvid i samo prepisu podatke u slucaju neke kontrole itd. Istina, ja u pasosu imam dozivotnu radnu dozvolu ali nigde nema nemacke adrese niti me je iko ikad pitao za istu. Pri registraciji online stavim adresu gde moji zive ali znam da moze i neka druga samo da je validna jer sam drugaru aktivirao tako na adresu hotela. Uostalom to i jesu kartice za turiste i posetioce a ne za rezidente. Rezidenti uzimaju postpaid i ne mlate se sa dopunama i glupostima, kao i mi ovde uostalom...

    Edit: Sutra idem za Nemacku i tacno cu vam snimiti i postaviti ovde sve od kupovine do aktivacije ako treba. Jedino mi zao jer sam uzeo gigsky za 20$ pa sad da kupujem i lyca opet samo da vama dokazem...
    Last edited by Sandi; 02-12-2018 at 18:42.
    MacBook Air 11"

  5. The Following User Says Thank You to Sandi For This Useful Post:

    SG999 (03-12-2018)

  6. #50
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Ne znam za Štutgart, nisam nikad bio, pričam o sopstvenom iskustvu iz Berlina od pre par meseci (početak septembra). Pokušavao sam u poslovnicama sva 3 mobilna operatora u Nemačkoj da pazarim data SIM i nisam uspeo. Nakon toga sam odustao jer sam već izgubio par sati na celu priču a ostajao sam na par dana pa mi i nije bilo toliko cimanje. Uostalom, i sam kažeš da imaš radnu vizu u pasošu i plus navodiš adresu gde tvoji žive, cenim da je to sasvim dovoljan dokaz da si rezident pa se i ne cimaju previše oko tebe, u svakom slučaju, verujem ti da si uspeo da izdejstvuješ šta si hteo, ali moje lično iskustvo i iskustvo par bliskih ljudi je dijametralno suprotno.

    U svakom slučaju, uporedi cimanje sa registracijom i verifikacijama sa video pozivima sa varijantom da uđeš u aplikaciju na telefonu, odabereš koji ti paket treba, platiš na licu mesta čak i pre nego što kreneš tamo gde ideš i čim izađeš iz aviona, imaš Net na telefonu istog momenta.

  7. #51
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Sandi's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Imam svoj mali svet i oko njega kineski zid
    Posts
    3,361
    Thanks
    373
    Thanked 730 Times in 579 Posts

    Default eSIM i dual SIM osnove

    Jasno... Sad imam XS Max i zato i jesam uzeo esim da ne bih vukao dva telefona sa sobom kao do sada. Neuporedivo je bolje i jednostavnije ali je jos uvek daleko skuplje nego uzeti neku od kartica iz eu i koristiti po celoj evropi. Ali kad ima para za Max ima i za esim

    Edit:

    @wyominplease

    A greska je sto si isao kod operatera u poslovnice, oni traze urinokulturu i bris da bi prodali bilo sta, pricao sam o dve konkretne kartice, lyca mobile i lidl connect jer njih sam uvek koristio, zadnji put u julu a pre toga u aprilu, a sutra esim da testiram
    Last edited by Sandi; 02-12-2018 at 23:06.
    MacBook Air 11"

  8. #52
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Ja koliko znam upises online bilo koju adresu i odes do poste i odradis postident. Bez postident ne radi koliko ja znam. Ja kad sam radio postident nisu mi trazili dokaz a adresa nije bila tacna nego neka druga.

  9. #53
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Quote Originally Posted by wyomingplease View Post
    B]PETA100[/B]
    Evo ja sam iskoristio tvoj promo kod i uzeo u Austriji eSIM za 1gb podataka.

    Procedura je vrlo jednostavna. Par klikova i to je to. Za sada radi sve bez problema. Jedino me je zbunilo što data roming mora da bude uključen pa mi je bilo frka da ne krene da troši internet srpske kartice. Kontrolisao sam potrošnju prvih nekoliko pokušaja i video da je sve ok.






  10. The Following User Says Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    Cuksi (03-12-2018)

  11. #54
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    dobro da si nam rekao ja bi celullar roaming ugasio sigurno

  12. #55
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Ako je eSIM lokalnog operatera onda ne mora da uključen data roaming.

  13. #56
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Quote Originally Posted by mikenzi View Post
    Evo ja sam iskoristio tvoj promo kod i uzeo u Austriji eSIM za 1gb podataka.
    Blagodarim

    Elem, vidim da i ti hvataš samo 3G signal, kao što sam i ja u RS. Ako si još uvek u Austriji, probaj da uradiš carrier update ako ti bude ponuđen i restartuj telefon nakon toga, trebalo bi posle da hvataš full 4G, ako je verovati njihovom supportu.

    Što se tiče uključivanja rominga, mora da se uključi ako se pazari regionalni plan, npr. za EU. Ako se pazari plan samo za jednu zemlju, kao ja što sam uzimao samo za Srbiju, radio mi je Net bez rominga. Kad se jednom aktivira GigSky eSIM profil, primarna linija više nije u mogućnosti da inicira bilo kakvu data konekciju sudeći po Apple dokumentaciji, tako da nema bojazni što se toga tiče kad ste u inostranstvu.

  14. #57
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Hvata i LTE ali retko. Pretpostavljam da moraju još da rade na tome.

  15. #58
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Zato sam i predložio da proveriš da li nudi carrier update, njihova podrška mi je rekla da je poželjno da se odradi za što veće brzine. Deluje mi prilično neverovatno da se 4G ne podrazumeva u Austriji, a i kad već dajemo solidne pare za Net, bar da dobijemo i adekvatne brzine.

  16. #59
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Sandi's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Imam svoj mali svet i oko njega kineski zid
    Posts
    3,361
    Thanks
    373
    Thanked 730 Times in 579 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Aj da i ja napisem koji...

    Uzeo gigsky pre nekoliko dana i juce testirao u putu, Madjarska, Austrija i sad Nemacka. U Nemackoj stalno LTE, Madjarska vecinom 3g a Austrija kako gde. Data roaming nisam ukljucivao i sam od sebe je proradio cim sam prisao Madjarskoj granici, nisam cak ni usao u nju. Tako je slicno bilo i sa ostalim prelazima, nema onog supljeg cekanja dok se tel zakaci na mrezu u drugoj zemlji vec sve ide automatski i radi odlicno. Nisam testirao brzinu i ping jer takav test na 4g potrosi 150mb, a od jednog gb je to mnogo za samo testiranje. Ima situacija kad se primeti taj ping veci koji je @wyoming pominjao, pri pokretanju whatsapp mora se sacekati par sekundi da se konektuje, safari zna takodje da napravi istu stvar, ali nista opasno niti iritirajuce, radi super.

    Po kupovini paketa sam odabrao zemlju(nemacka)i automatski je dodao EU komplet u paket, isto tako mozete menjati za gde hocete da koristite internet, sad kad se vratim u Srb cu prebaciti na nju i testirati ga dok ne potrosim i ako mi ostane nesto uopste. Sve promene radite kroz gigsky app.

    Podesavanja su vrlo jednostavna i brza.

    Ja zadovoljan veoma, samo jos malo da koriguju cene i to je to. Mislim da cim krenu EU operateri sa prodajom prepaid eSim, cene ce pasti drasticno.

    Zanima me jedna opcija, mogu da upisem moj gigsky broj, nisam pokusavao pa rek’o da vidim da li je neko od vas mozda to radio? Inace mi stoji prazno polke potpuno. Sta binse desilo kad bih upisao isti broj kao moj primarni koja kartica jeste fizicki u telefonu?
    MacBook Air 11"

  17. #60
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Citao sam na nemackom forumu da Telekom Prepaid mozes prebaciti na esim ako ih nazoves, neki radnici kao ne znaju pa moras uporan da budes.

  18. The Following User Says Thank You to SG999 For This Useful Post:

    Sandi (05-12-2018)

Page 4 of 42 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •