iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 10 of 42 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 136 to 150 of 628

Thread: eSIM kod naših operatera

  1. #136
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,112
    Thanks
    145
    Thanked 763 Times in 498 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Edvarde, kako je tebi prosla registracija? Meni nece nikako. Uspeo sam da dobijem login, i da stavim pass, ali dalje od toga ne mrda.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  2. #137
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Sruši app u pozadini i pokreni ponovno i ulogiraj se sa tim podatcima koje si unio. To se i meni desilo.

  3. #138
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,483
    Thanks
    2,275
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Ja sam takodje uspeo da se registrujem iako mi je ekran slomljen Ali moraju biti dokumenta iz EU prilikom registracije.
    Vodi racuna @edward kolicina podataka za EU mislim da je manja od onog sto se dobija za Poljsku. Ako sam dobro preveo sa najmanjim paketom dobijas 2 GB za EU.
    E sto se tice engleskog neko se vec zalio i navodno je u izradi engleska verzija. To kad uvedu top nista vise ne treba. Mislim da ne moze onaj bnous za Revoult zato sto ako sam dobro shvatio Revoult mroa da otvoris preko Orange-a da bi dobio.
    Vidis ne videh to za kod i dobijanje 50 PLN sa kodom mogli smo da zaradimo obojca

  4. #139
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,483
    Thanks
    2,275
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Mi napisamo da radi i sta je potrebno bez nekod detaljnijeg uputstva

    Ovako potrebno je skinuti sledecu aplikaciju Orange Flex (link: https://apps.apple.com/pl/app/orange...441116618?l=pl). Za skidanje ove aplikacije nije potrebno pravi nalog za Poljski store, mislim da je bitno samo da je nalog iz bilo koje EU zemlje.

    Nazalost za sad aplikacija nema opciju za engleski jezik (prema komentaru developera u izradi je i trebalo bi da bude uskoro) tako da je potrebna pomoc sa google translate ili nekom drugom aplikacijom za prevod.
    Sam proces nije komplikovan. Potrebno je skinuti app nakon toga npraviti nalog. Prilikom pravljenja nalog u jednom trenutku trazice app da se izabere zeljeni broj (od nekoliko ponudjenih).
    Takodje moze se desti da prilikom prvog pokretanja i zavrsne registracije i biranja zeljenog broja app zatrazi odmah da se izabere paket i plati. Ovo moze da se izbegne izlaskom i ponovnim ulaskom u app.
    Nakon toga ide verifikacija licnosti. Kao sto sam prethodno napomenuo potrebno je da osoba na koju se registruje bude tu prilikom registracije i ta osoba mora imati dokumente iz EU. Trazice da se iz Orange Flex aplikacije slika dokument (licna karta, boravisna dozvola ili pasos). Nakon toga osoba ciji je dokument bio koristen morace da se slika prednjom kamerom radi potvrde identiteta. Nakon slikanja ima verifikacija koja traje manje od 10 minuta.
    Posle toga je nalog aktivan i potrebno je dodati karticu sa kojom ce se vristi placanje trazenog paketa.
    Voditi racuna samo da internet koji pise u prvom planu ne vazi u toj kolicini za EU. Poruke i minuti su neograniceni i free. Ali internet dosta varira, znam da najmanji paket daje 2 GB u EU. Ima dole ispisano sitnim slovima koliko je u EU (ovo sam ja zakljucio prevodeci preko google translate-a). Sto je opeet vise nego povoljnije u odnosu na sve ostale sto nude samo internet za EU posto ovde najmanji paket kosta oko ~6 eur.
    Takodje u aplikaciji je moguce videti sta koliko cega je ostalo i koliko je potroseno. Jedno sto ostaje da se proveri da li aplikacija radi automatsko obnavljanje pa mora da se zmarzne nalog nakon sto vise nije potreban (da ne skine sama pare za sledeci mesec).
    Takodje vazna napomena ako se u periodu od 6 meseci ne uplati ni jedan paket broj se brise. Ne nalog samo broj i mora ponovo da se bira broj (po onome sto pise i sto sam razumeo nalog se ne brise sve ostaje samo izabrani broj ne vazi nego mora drugi da se uzme).
    Ako neko nesto sazna jos neka pise da dopunimo

    Takodje psotoje promo kodovi gde se dobija po 50 poljskih zlota sto je vise nego dovoljno za paket ili vise mesecnih paketa
    @edward -MARKO8YB3
    Takodje ako moze @edward da objasni gde se to nalazi pa da dodamo jos neki kod
    P.S. Ako ostali clanovi ili admini misle da treba posebna tema molim upravu da otvori i prebaci postove

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Cuksi For This Useful Post:

    Zuba1970 (25-10-2022),miodrage (26-10-2019)

  6. #140
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Da, EU internet promet u tom najmanjem paketu je 2,09 Gb.. ja sam od jučer potrošio 0,03 Gb.



    Revolut bonus se dobije ako nemate Revolut karticu i pravite je prvi put. Daju 50 zlota.

    Orange bonus od 50 zlota se dobije ako ukucavate referral prilikom registracije (odmah negdje na početku kod e-maila vas to pita), ako zaboravite to ukucati odmah - kasnije ne možete. Kad se jednom registrirate svoj referral možete vidjeti na početnoj strani (skroz lijeva ikona oka) - pa prva slika cure gdje tipka na iPhoneu i piše “Po 50zl dla Was” i narandjasti gumb “Poleć i zarabiaj”. 50zl dobivaju obje strane i možete ih povući na karticu ako ih ne želite trošiti za Orange pakete.

    Moj referral je MARKO8YB3




  7. The Following User Says Thank You to edward For This Useful Post:

    miodrage (26-10-2019)

  8. #141
    iPhoneBigFan vdunic's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Žagubica
    Age
    44
    Posts
    234
    Thanks
    35
    Thanked 43 Times in 30 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Jel moze samo jedan mesec da se kupi paket? Npr ovaj najmanji?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  9. #142
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,483
    Thanks
    2,275
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    @vdunic moze. Ovo gore ti funkcionise kao nas prepaid.

  10. #143
    iPhoneBigFan vdunic's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Žagubica
    Age
    44
    Posts
    234
    Thanks
    35
    Thanked 43 Times in 30 Posts

    Default Re: Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Quote Originally Posted by Cuksi View Post
    @vdunic moze. Ovo gore ti funkcionise kao nas prepaid.
    Zbunjuje me to sto moram da odaberem mesecni plan. Da i ne skine sledeci mesec automatski sa kartice.

  11. #144
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,483
    Thanks
    2,275
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Pa mislim da se odnosi to da vazi mesec dana. A ako skida automatski onda sigurno ima i opcija da se otkaze, posto je to gore prepaid nalog i broj. Ja cu probati sledece nedelja pa javljam iskustva

  12. #145
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Mislim da ne skida to sa kartice automatski već da ti moraš sam doplatit. Rekao bi da sam ja najstariji korisnik ovdje (mislim - prvi sam platio paket) pa javim svakako što će se desit 24.11 kad paket istekne pa da i ostali znaju ...

    Kartica se naravno može i skloniti nakon uplate ako se netko baš boji.

    Inače, danas sam ostao bez svog HT eSIM-a ali ne za dugo. Pošto mi ugovor istječe za dva dana (31.10) išao sam se prebaciti sa pretplate na bonove i morala me ženska prebacit prvo na klasičan SIM pa tek onda napraviti zahtjev za prebačaj na bonove pošto nema prepaid eSIM-a. U Hrvatskoj kod svih operatera je procedura kad bilo što odjavljuješ prvo ideš u njihov centar podnijeti zahtjev i potpišeš sve papire što treba, onda ti oni daju broj telefona sa identifikacijiskim kodom koji moraš zvati i još jednom potvrditi na telefon njima da želiš otkazati sve i navesti razlog, to je tkzv. "služba za zadržavanje korisnika" gdje ti nude ispod stola kojekakve posebne ponude samo da te zadrže. I tako nazovem ja njih, bio sam 500% siguran da odjavljujem to i pita mene ženska sa druge strane pa kao zašto idem na bonove, ja ni a ni b reko pa mislim prijeći na A1 dobio sam super ponudu (muljam), pita ona mene "sa ovim našim brojem mislite prijeći na A1?" ja reko da... pa kao što su mi ponudili ja reko flat internet po puno jeftinijoj cijeni nego što vi imate, i kaže ona meni kao da pričekam malo da vidi što može napraviti .. nakon 20tak sec eto nje i prepolovi ona meni HT-ovu neograničenu tarifu (sa flat internetom) za DUPLO .. sa 299 na 149 kn (cca sa 40 na 20e) ... ja reko whaaat? I još pošto imam neke bodove iz stare tarife imam pravo na popust za uređaj 3200 kn (cca 420 eura), ali to mogu ostvariti samo ako potpišem ugovor. Tako da sam na kraju pristao na novu tarifu i sutra moram ponovno ići po svoj eSIM da mi se aktivira ...

  13. The Following User Says Thank You to edward For This Useful Post:

    Joker (29-10-2019)

  14. #146
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,483
    Thanks
    2,275
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Znaci u Hrvatskoj isto kao u Srbiji cim kazes da ih napustase sve moze i nista vise nije nemoguce.

    @edward podsetila me ova tvoja situacija na jednu staru legendarnu scenu iz serije Friends "I want to quit the gym!" https://www.youtube.com/watch?v=-_LM2ZlbmP8

  15. #147
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Hehe da, izgleda da su svuda jednaki. I onda se čudimo što su telekomi svuda no.1 u zaradi kad oni ‘ladno prepolove cijenu na pola i još uvijek im se isplati da im korisnik ostane na tarifi... ccc

    Lajk za Prijatelje hahaha

    p.s. Meni se ovaj Orange sve više i više sviđa, već sam cijelu bližu i daljnju familiju po Europi ispozivao i napričao se za džaba
    šteta samo što će me vrlo vjerojatno isključit nakon 4 mjeseca zbog EU roaming fair usage politike ali jbga

  16. #148
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Isto tako i u Nemackoj kod operatera.

  17. #149
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,483
    Thanks
    2,275
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    @edward ja sto sam citao i prevodio nigde ne nadjoh taj deo za EU roaming fair usage i da gase za 4 meseca Ali i ako ugase broj uzmes novi i teraj dalje Samo se nadam da nece morati ponovo verifikacija da se radi.
    Inace ovaj sistem kako radi Oramge je zakon nema odlaska u poslovnicu, cimanja, cekanja u redu nista prosto milina Ne znam da li ste primetili ali notifikacije su im vec na engleskom sto znaci mozda bude i cela app uskoro
    Jedno pitanje za net u u EU preko Orange-a jel mora da se pali data roaming? Nesto mi deluje kao da mora mislim bar mi je tako logicno.

  18. #150
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    @Cuksi nije baš da odmah gase već operater može nakon 4 mjeseca ti poslati obavijest da će kroz 2 tjedna krenuti naplaćivati roaming. Evo ovdje imaš točno o tome na stranicama Europske Unije pod "Praćenje potrošnje u roamingu"

    https://europa.eu/youreurope/citizen...htm#shortcut-7

    To im dakle zakon dopušta, sad da li će oni to primjenjivati na taj način ili ne to je do njih.

    A data roaming - da, mora biti upaljen da radi bi radio internet.

Page 10 of 42 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •