iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 43 of 48 FirstFirst ... 334142434445 ... LastLast
Results 631 to 645 of 709

Thread: iOS 12

  1. #631
    iSrbijaHero stefan.gricko's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kikinda, Srbija
    Posts
    1,038
    Thanks
    754
    Thanked 443 Times in 281 Posts

    Default Odg: iOS 12

    Jel ima mozda neko problem na 12.3.1 (X) sa GPS-om, da nece da nadje, ustvari nadje ali tako da ne moze da nadje tacnu lokaciju vec u opsegu od 500-700m i ako nadje na blize, ne moze da prati... Npr, u voznji me nadje i zabode na jednoj lokaciji a dok sam u aplikaciji (G.Maps, Maps, Runtastic, Life 360 i slicne sto koriste lokaciju) gore levo ikonica za lokaciju bude skroz puna jedno 5 sekundi i onda bude ‘suplja’ kao da ne koristi lokaciju, kao kad se izadje iz aplikacije pa bude ‘suplja’ ikonica sto znaci da u trenutku nista ne koristi lokaciju. Desi se posle hard reseta da nadje tacnu lokaciju i izgubi se... Pretpostavljam da se zaglupeo a uvece cu probati restore medjutim pokusavam da saberem utiske sa vise strana posto sam procitao na netu da ima sanse za bugovima vezano za GPS...
    Life begins where fear ends

  2. #632
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: iOS 12

    Sličan problem baš juče mi se desio. U vožnji sam i nikako nije hteo da pronadje GPS. Pokazao je 500m ispod u onom kao plavom krugu i stajalo je tako

  3. #633
    iSrbijaHero p.pera's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    43.85861
    Posts
    1,244
    Thanks
    667
    Thanked 2,488 Times in 818 Posts

    Default Odg: iOS 12

    Toliko me je iritiralo ono seckanje da sam na kraju uradio restore bez vraćanja bekapa.Sad Xs radi onako kako treba, savršeno.

  4. #634
    iSrbijaHero stefan.gricko's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kikinda, Srbija
    Posts
    1,038
    Thanks
    754
    Thanked 443 Times in 281 Posts

    Default Odg: iOS 12

    Sto se tice GPS-a, isti problem imam na iPhone 6, starom doduse, kupljen pocetkom prodaje u SRB, radjen restore medjutim to je HW problem. Isto se manifestuje tako da sam porucio novu GPS/Wifi antenicu tako da ako restore ne resi da mogu odma da sredim
    Life begins where fear ends

  5. #635
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: Odg: iOS 12

    Quote Originally Posted by p.pera View Post
    Toliko me je iritiralo ono seckanje da sam na kraju uradio restore bez vraćanja bekapa.Sad Xs radi onako kako treba, savršeno.
    Kakvo seckanje?

  6. #636
    iSrbijaHero p.pera's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    43.85861
    Posts
    1,244
    Thanks
    667
    Thanked 2,488 Times in 818 Posts

    Default Odg: iOS 12

    Pisao sam ranije, u galeriji mi je seckalo kad kliknem dva puta da uvećam fotku

  7. #637
    iSrbijaHero Zivansi's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Loznica
    Age
    36
    Posts
    981
    Thanks
    2,826
    Thanked 1,774 Times in 636 Posts

    Default iOS 12

    Meni secka youtube, kada mi je pusten neki klip, pa skrolujem dalje, kako bih nasao neki drugi, e tu bas secka. Kada se ukljuci screen record, prestane seckanje

  8. #638
    iSrbijaHero aw_snap's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Novi Sad
    Age
    34
    Posts
    699
    Thanks
    1,730
    Thanked 509 Times in 293 Posts

    Default iOS 12

    Meni to secka vec na par verzija...
    Vec sam i navikao na to...

  9. #639
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Novi Sad
    Age
    43
    Posts
    174
    Thanks
    7
    Thanked 44 Times in 34 Posts

    Default Odg: iOS 12

    Meni se folder pomeri kad ga otvorim...
    https://youtu.be/8BEqujotFIo

  10. #640
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Novi Sad
    Age
    43
    Posts
    174
    Thanks
    7
    Thanked 44 Times in 34 Posts

    Default Odg: iOS 12

    Posle restarta opet ok

  11. #641
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Odg: iOS 12

    Pozdrav ljudi

    Imam pitanje.
    Koristim iPhone šestS iOS 9.3. JB i ekstremno sam zadovoljan istim kroz zadnjih nekoliko godina koliko ga koristim.
    Međutim, Appcake je prestao raditi ispod verzije šest a zadnja verzija Appcake-a, kada se skine sa Cydia-e, ne može raditi na iOS 9 nego mora biti barem 10ak čini mi se.

    Time mi je praktički JB na iOS 9 prestao imati funkciju jer sam iskreno JB koristio za hmm... "balkanske originale" a ne za dodatke iz Cydie. Imam sada Sygic navigaciju za cjelu Europu i bit će mi žao maknuti je kada pređem na iOS 12 ali moram jer sve nove aplikacije zahtjevaju barem iOS 10...

    Da ne duljim... nikada nisam volio taj iTunes, sinkronizaciju, prebacivanje, sigurnosne kopije itd. te sam uvijek, kada bi prelazio na novi iOS, sve brisao i na čisto stavljao.
    Sada ne bi htio. Želim si sačuvati ne samo kontakte i poruke, već i bilješke koje imam (ako je to uopče moguće), napomene u kalendaru, povijest pretraživanja u safariju.... dakle, sve.

    Iako koristim iOS skoro 10 godina i nisam informatički nepismen, ta komplikacija oko sinhronizacije me sputavala da i vlstitu glazbu stavim na iPhone a kamoli da se igram sa nečim drugim u iTunes-u. Jednostavno nemam živaca za te stvari jer je iTunes ubio pojam "jednostavnosti" koja prati ekosistem Apple-a. A to je glavni razlog zašto ga i koristim - brzo i jednostavno.

    Pitanja -
    1) Što TOČNO moram poduzeti prije nego dignem iPhone na iOS 12 a da mi se SVE prebaci na novi iOS
    Jedino što znam u iTunesu je napraviti sigurnosnu kopiju.

    2) Zna li se okvirno koliko imam vremena da pređem na iOS 12 prije izlaska 13-ice. Ne želim stavljati zadnji softver jer će ga sigurno usporiti.

    Hvala unaprijed
    Last edited by Crobex; 21-06-2019 at 02:43.

  12. #642
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default iOS 12

    Pa notes i ostale stvari se odmah dodaju na iCloud, za njih ne moraš da se brineš. Ja uvek pre vraćanja na fabrička samo napravim kopiju poruka na whatsappu, ništa mi drugovne treba jer kontakti i beleške su na iCloudu, fotografije isto i to je to. Moj ti je savet na prebaciš slike prvo sve u PC za svaki slučaj. Uloguj se preko PC na iCloud i vidi da li su ti kontakti, beleške i ostale bitne stvari tu i to je to, posle samo restore. Imaš vremena do prve nedelje septembra

  13. The Following User Says Thank You to nixysx For This Useful Post:

    Crobex (21-06-2019)

  14. #643
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Odg: iOS 12

    A da sad gledam iCloud (rjetko tamo zalazim) - npr. ostale su mi bilješke, kalendari i sl. ali nisu ostale - slike.
    Tj. imam nekih slik akoje nemam na iPhoneu ali su ostale u iCloudu... potpuna zbrka.
    Javlja mi da mi je memorija skoro puna i da se možda buduće slike i videi neće prenjeti na iCloud ali svejedno memorija nije skroz puna a ipak nije sve preneseno...

    Neke stvari ne kužim ali ukratko:

    1) Napravim backup u itunes-u. (on valjda "spremi" sve što imam na uređaju)
    2)update-am uređaj na zadnji iOS.
    3)kada napravim update iOS-a, ulogiram se sa svojim iCloud računom i automatski dobijem sve što sam upravo vidio na desktopu da mi se nalazi na iCloud-u.
    4)ukoliko nešto pođe po zlu, preko iTunes-a mogu vratiti sigurnosnu kopiju koju sam netom prije update-a napravio.

    Jesam dobro shvatio
    Last edited by Crobex; 21-06-2019 at 03:42.

  15. #644
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: iOS 12

    Ne, ne. Ja sam mislio na PC da udješ samo da vidiš sta ti je na iCloud a šta nije. Što se tiče slika, polovina je na iCloudu, polovina nije i to komplikuje stvari. Ako imaš platnu karticu plati 8 kuna i kupi 50GB i nek ti sve slike odu tamo i skratiš muke sebi. Ako naravno imaš dosta slika i ako su ti važne. Obavezno praviš kopiju na iTunes, to svakako. Nego rekoh ti da slike posebno odvojiš zato što mi se nekoliko puta desilo da napravim backup a slika nema. Takodje prelaziš sa starog iOS na dosta noviji, može tu nešto da se zakomplikuje. Moj savet:
    Prebaci sve slike na iCloud(dokupi 50GB za 8 kuna) ili ih sve sa iClouda preuzmi u telefon(ako imaš memoriju)
    2. Beleške, kalendar i kontakte imaš na iCloud(PROVERI OBAVEZNO) Otvoriš iCloud stranicu na PC i udješ u kontakte i ostalo i ako su tu, to je to.
    3.iTunes backup

  16. #645
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Odg: iOS 12

    aha ok.
    Znači, ja kada napravim backup na itunes-u mogu slobodno prilikom update-a staviti "as new" iphone.
    Dakle, mogu napraviti čisti update iOS-a a onda ako se nešto zakomplicira idem na restore from backup i imam sve što sam imao i prije na mobu

Page 43 of 48 FirstFirst ... 334142434445 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •