iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 23 of 23 FirstFirst ... 13212223
Results 331 to 338 of 338

Thread: Apple Event "Gather round" 12.09.2018.

  1. #331
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Apple Event "Gather round" 12.09.2018.

    U Srbiji ce za jedno 20-ak godina moci eSim
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  2. #332
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member komsa's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Cyber universe
    Posts
    3,370
    Thanks
    3,023
    Thanked 1,909 Times in 1,291 Posts

    Default Re: Apple Event "Gather round" 12.09.2018.

    pa ti si optimista


    iPhone 13 mini Starlight

  3. #333
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: Apple Event "Gather round" 12.09.2018.

    Jos uvek niste zakljucali temu?

    Vidim, niste ni priblizno mnogo pisali na temu kao ranije. "S godina", je l'?

    Ja bih hteo vise da se osvrnem na samu prezentaciju, kao sto to obicno radim. Na temu telefona su da samo da kazem (i ponovim jos sto puta usput): "Dobro Apple, gde je moj iPhone SE 2"?

    Posle skoro tri nedelje od eventa svi su vec rekli sve sto je moglo da se kaze o novim telefonima, prosto sam se pitao ima li svrhe da se sad javljam. S' obzirom na leakove koje smo imali pre eventa, i na kolicinu i velicinu telefona koje smo mogli da ocekujemo (a koji nisu bili iPhone SSE), mozda po prvi put uopste nisam imao zelju da gledam event. Tako da sam se bavio drugim stvarima, kao sto je poseta porodice, pecenje paprike i pravljenje killer robota za dominaciju svetom. Jednom kad sam zavrsio sa tim nebitnim stvarima, konacno sam odgledao event na Youtube-u na 2X brzine, i ne osecam kao da sam nesto mnogo propustio.

    Teatralni zoom in na natpis "Steve Jobs Theater" je mozda nepotreban (nije im prvi put), ali trejler za Nemogucu Misiju 7 nije bio los. Njega nisam gledao na 2X brzini. Mada sam se sve nadao da ce ona devojka u nekom momentu da se zabije u neobelezeno staklo, to bi bio dobra referenca, ali nije u Apple stilu da to uradi. Nadao sam se i da je u koferu iPhone SE 3G, ali ni to se nije desilo.

    Youtube 2X je najbolja stvar na svetu za slusanje kako se Tim Cook hvali kako je iBilosta najbolje Bilosta na svetu i kako su ljudi koji koriste Bilosta najvise zadovoljni sa iBilosta. A sad cemo da vam predstavimo iBilosta+1. Prica je toliko genericka da je nema smisla slusati. Mozda je to zato sto sam je cuo dovoljno puta, pa mi je dosadilo. A mozda je to zato sto nije pomenuo koliko su ljudi zadovoljni sa iPhone SE.

    Bilo kako bilo, predjelo je nova verzija Apple Watch-a. Novi sat, veci ekran, lepse slike na ekranu, klasika. Ono sto vredi izdvojiti je (ponovo) health aspekt. Kada imas uredjaj koji je toliko popularan i od kojeg se ljudi ne odvajaju po ceo dan, kao sto je Apple Watch, bilo sta sto ugradis u taj uredjaj je nesto sto ce ljudi da koriste non-stop. I sa te strane je ugradjivanje Health&Fitness opcija u sat prosto genijalna stvar. (BTW, znam da Apple nije prvi izmislio wearable health tech, ali to je manje bitno ovde). Ak ga naprave, i ako ga naprave dovoljno jednostavno i zanimljivo za koriscenje, ljudi ce ga koristiti. Sto je na kraju pozitivan ishod u globalu. Lepo je da Apple nastavlja da koristi tu cinjenicu dodavanjem funkcija kao sto su prepoznavanje padova i EKG.
    Ja sam o ovome vec pricao ranije, kada su predstavljane ranije verzije Apple Watch-a, ali sta ima veze, i Apple stalno prica jedno te isto na prezentacijama

    E da, Apple smatra da je 18 sati "all-day battery life". U moje vreme dan je imao 24 sata. A znate sta jos drzi bateriju vise od 24 sata? Moj iPhone SE.

    Johnny Ive je prestao da se bavi dizajnom i postao profesionalni voice actor, samo to niko ne zna zato sto i dalje radi ekskluzivno za Apple.

    Jednom kad predgrupa podigne atmosferu, moze da se predje na glavnog izvodjaca: iPhone. Ono sto su mediji momentalno preneli, i sto nisam mogao da propustim ma koliko izbegavao spoilere ovih dana, je da slika novih iPhone-a sa poluplanetama u pozadini prikriva notch na telefonu. Apple marketinski geniji zaradjuju platu kao i uvek.

    Ono sto imamo od novog iPhone-a je telfon koji je "veci ili jednak" od prethodnog, sa jos vecim ekranom i manjim ivicama. A ako vam to nije dovoljno, onda imate jos veci telefon od velikog telefona, iPhone XS MAX, koji se ne zove iPhone XPLUS verovatno da ga ne bi zvali "iPhone Windows XP". Ili to, ili su dosli do zakljucka da kad se jedan telefon zove "plus", ovaj obican zvuci kao "minus". Moje misljenje o telefonima sa (pre)velikim ekranima je dobro poznato, i u dve reci moze da se svede na "iPhone SE". Tako da me sa te strane novi iPhone xXx_max_power_mega_scree_xXx ne interesuje.

    Sa vedrije strane, novi iPhone ima neke druge zgodne stvarcice. Stvari kao sto su stereo zvuk (i stereo mikrofon) i poboljsanja kamere su fine.

    A onda su na red dosla AR poboljsanja. Apple i dalje mnogo nade polaze u AR, ali nisam siguran da to iko koristi. Uglavnom, od third party ekipe, dva od tri su bila AR developera.

    Prvo se Todd Howard pojavio i ozboljno sam ocekivao da cemo da dobijemo Skyrim za iPhone (it's a meme). Umesto toga dobijamo nesto sto se zove drugacije. Iako je Todd pokusao da ubedi ljude da je u pitanju "expansive Elder Scrolls RPG" na demou se lepo videlo da je u pitanju linerana lock-in combat igra koja prilicno monotono deluje. Nista specijalno, ali odlicno izgleda. Mislio sam da su ljudi odustali od tog tipa igara za mobilne.

    Druga aplikacija je bila mnogo zanimljivija. Homecourt, AR trener za kosarku. Ne znam koliko ce efektivno da bude u praksi, ali ovo mi se svidja. Ovo su inovativne stvari za koje AR treba da se koristi, a ne za lebdenje oko praznog stola.

    A kad smo kod lebdenja oko praznog stola... Naravno da je treci deo bio lebdenje oko praznog stola. Problem sa tom vrstom AR igara je sto u normalnim okolnostima ne postoji ogroman projektor koji pokazuje sta igrate, vec samo prazan sto i ljudi koji se vrte oko njega, i onda deluju kao ******i Jeste primetili koliko malo kadrova igraca i praznog stola je bilo? Jedva malo vise nego kadrova iPhone-a SE.

    Nakon sto su ih jednom otpuzili da koriste otrovne supstance u svojim uedjajima, Apple svake godine obavezno pomene kako njihovi uredjaji koriste "environmentally friendly" komponente. Ove godine su otisli i korak dalje. Apple campus i serveri rade na 100% obnovljivoj energiji. To je velika stvar o kojoj se ne prica mnogo. Prica o reciklaznom programu u istom stilu je takodje zanimljiva, ali nekako je zvucala kao opravdanje: "ne, mi ne pravimo telefone samo da bi se sto pre pokvarili, mi hocemo da traju sto duze i da ih recikliramo." Tako ce da recikliraju i moj iPhone SE u neki iPhone XS max plusplus ultra od 42 inca za koji se kolica prodaju zasebno.

    Nego, zar nisu rekli da ce da budu tri iPhone-a? Gde je treci, jesu ga ostavili za "One more thing"? A ne, "one more iPhone". iPhone XR. U boji. iPhone 5C flesbekovi se godajaju. Ali ovo nije jeftiniji model (umesto toga, ovi ostali su skuplji modeli) a nije ni manji model. Ovo je model srednje velicine sa LCD ekranom i bez 3D Touch-a. R verovatno znaci "really no iPhone SE S for you". I naravno, kamera (jedna kamera) i dalje viri iz telefona, tako da i to *****a. Koja je onda svrha ovog telefona, da kosta manje of 1000 evra?

    Event sendvic je zavrsen nekim update-om HomePod-a, koji je totalno nebitan, i to bi bilo to. Ocigledno se "najskuplji iPhone ikad" prodavao vise nego ikad, tako da smo sad dobili jos skuplju varijantu, i jos vecu varijantu, i jedan koji kosta kao prethodni modeli da ljudi ne bi imali na sta da se zale. Posto nemam sta vise pametno da kazem na tu temu, a kraj evo vam recept "kako napraviti iPhone SE X":

    Napravite telefon velicine iPhone-a SE. Dizajn moze da bude kao X, posto sve ide na tu stranu. Onda mu napravite kameru koja ne strci sa zadnje strane. Posto kamera mora da bude velika, to bi moglo da se postigne tako sto se poveca debljina telefona da pokrije debljinu kamere. Onda tu dodatnu debljinu napunite baterijom, i dobijete najbolji iPhone ikad posle iPhone-a SE. Eto, a sad posmatrajte kako to nece da se desi, jer ljudi koriste telefone za gledanje filmova, listanje sadrzaja sa dve ruke, i pravljenje palacinki

    Ja nisam zadovoljan ovim svojim postom.
    I nisam zadovoljan ovom Apple prezentacijom.
    Mozda ste primetili
    Za same telefone nisam zainteresovan, tako da su oni OK.
    iPhone SE.
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  4. The Following 6 Users Say Thank You to 1024 For This Useful Post:

    Zivansi (29-09-2018),ecanikajo (29-09-2018),komsa (01-10-2018),mikenzi (29-09-2018),paja186 (03-10-2018),sone888 (29-09-2018)

  5. #334
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Apple Event "Gather round" 12.09.2018.

    Ne vredi. Moraću da ti poklonim jedan SE.

  6. The Following 3 Users Say Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    Joker (29-09-2018),Zivansi (29-09-2018),aw_snap (29-09-2018)

  7. #335
    iSrbijaHero aw_snap's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Novi Sad
    Age
    34
    Posts
    699
    Thanks
    1,730
    Thanked 509 Times in 293 Posts

    Default Re: Apple Event "Gather round" 12.09.2018.

    Apple, izbaci iPhone 3gs 2

  8. #336
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Apple Event "Gather round" 12.09.2018.

    @mikenzi ima on SE ali mu treba SE X
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  9. The Following User Says Thank You to lowzyyy For This Useful Post:

    njikolaj (07-10-2018)

  10. #337
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Apple Event "Gather round" 12.09.2018.

    Izgraviraću X

  11. The Following 2 Users Say Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    SG999 (29-09-2018),njikolaj (07-10-2018)

  12. #338
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default Apple Event "Gather round" 12.09.2018.

    Quote Originally Posted by mikenzi View Post
    Ne vredi. Moraću da ti poklonim jedan SE.
    Kontaktiraj Apple i neka ti lociraju i dostave poslednji primerak koji je sišao sa proizvodne trake. To bi bilo unique

Page 23 of 23 FirstFirst ... 13212223

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •