iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2018
    Age
    24
    Posts
    13
    Thanks
    6
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Pozdrav svima
    Isplati li se kupiti iPhone 6 u 2018?
    e sad zbog cega to pitam
    * telefon je star 4 godine, bojim se oce li ubrzo za nekih pola godine ostati bez update-a
    *performanse u odnosu na neki drugi telefon za te pare
    i jos tamo neke druge sitnice

    e sad Koristim Android preko 3 godine. Imam Samsung Grand Neo Plus vec 3 godine i 3mjeseca. Telefon me poprilicno dobro sluzi s obzirom na njegovu cijenu i jer sam ga dobio na poklon. Vec prije godinu dana sam istrazivao malo o iOs-u i njegovim prednostima i manama itd itd. sto se tice toga npr da nema menu a ja ga imam na ovom samsungu, to je stvar navike i navici cu se na to jer sam prethodno imao Huawei Y550 koji nije imao menu. nego nebitno, to su neke sitnice i necemo dalje od teme
    Vasa misljenja, isplati li se kupiti iPhone 6 na polovini 2018 godine za nekih 170€ (perfektno ocuvan, 9.5/10), icloud free i sim free, punjac i sve to...
    Sto se tice cijene, ne zivim u Srbiji tako da ova cijena je kod nas sasvim normalna posebno za ovako ocuvan telefon iako je eto star 4 godine

    Plan je da ga koristim oko pola godine mozda malo jace i onda da se update na iPhone 6s+(koji mi se opasno svidja

    inace kupujem od provjerenog lika koji se s ovim bavi poprilicno dugo nekih 6-7godina. tako da dobijam garanciju od mjesec dana ili dva mjeseca. tako da nema razloga da pisete nemoj da ti neko uvali neki krs ili repliku ili da me zezne uglavnom
    Last edited by 1024; 29-07-2018 at 13:27.

  2. #2
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: iPhone 6 u 2016?

    Ovako. iPhone 6 je kao što si rekao star telefon, što i jeste tačno. On se dobro drži, radi pristojno ali ne i odlično. Nije najbrži ali nije ni najsporiji, nema najbolji kameru ali nema i najgoru... Pored novog telefona imam i iP6 od početka 2017. i tada nije bio najsjajniji ali je bio dobar. Kupovina iPhone 6 u 2018. - NE. Rekao si da ovaj model koji si našao provereno košta 170 ili 180€, ne sećam se, nije ni važno. 6s+ prosek je 230-250€. Zašto bi sada bacio taj novac (170€) i kasnije prodao taj telefon kad mu još malo opadne cena i samim tim uzeo još manje a cenim da će 6s cenu od 200-250€ držati još neko vreme(polovan). Zar nije bolje odmah da dodaš 60/70€ i kupiš DUPLO BOLJI I BRŽI telefon. 6S je duplo brži od obićne šestice. Bukvalno. Stock aplikacije otvara trenutno dok šestici treba sekunda. Aplikacije kao šu instagram, viber, facebook 6S otvara duplo brže dok šestici treba po 6/7 sekunde. Kamera (prednja) izuzetno poboljšana, sa mnogo više detalja i virtual flešom koji pravi fenomenalne selfije noću, zadnja takodje, danju skoro ista ali noću ogromno poboljšanje. Još plus model ima duplo jaču bateriju od obične šestice koju bi odmah kupio. I dobijaš sve što ima šestica samo malo više, bolje. A vredi i oseti se svakako. Šestica jako zna da štuca, zbuni se, zakoči, pregreje. Baterija nije neka tako da ako uključis low power mode da izgura jedan dan clock procesora ti opdne na 830mhz pa je s tim telefon još skoro duplo sporiji, manji je fps svuda, sve secka, štuca. Dok kod 6S clock padne na 1100mhz čini mi se i ipak radi mnogo lepše i uštediš isto baterija. Ja sam otišao previše u detalje. Ali u suštini obična šestica 2018----NE ! 6S Imaće i support duže. E da, da, meni najjača stvar. Touch ID je neporedivo bolji i brži na 6S. Mene je na 6 mnogo nerviralo jer je stalno grešio otisak i trebalo mu po dve sekunde da otključa dok 6S Iste sekunde otključava, koliko prisloniš prst. Uostalom zapitaj se koliko vredi upgrade sa iP6 na 6S u 2019.(kada bi zamenio 6 za 6s). To je bilo okej 2015. /2016. Moj savet, kako želiš.
    Inače malo si me zbunio naslovom. Stiže mi obaveštenje "2016." gledam "šta" i onda vidim da pominješ star 4 godine i ispod 2018. Ispravi to

  3. The Following User Says Thank You to nixysx For This Useful Post:

    p.pera (27-07-2018)

  4. #3
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2018
    Age
    24
    Posts
    13
    Thanks
    6
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default

    Hvala na opsirnom odgovoru Razmisljao sam se mnogo vremena koji telefon, Samsung i Huawei sam koristio ukupno 4-5godina. iphone ne ali upoznat sam sa sistemom (nesto malo vise od osnovnog, nista posebno).
    pa mi se svidjelo 10 telefona koje nih volio da isprobam bar na mjesec-dva pa da ih kompezujem za drugi telefon i tako

    znaci vise od pola teksta mi se obrisalo.
    ukratko mnogo mi je sada dati 260€ za 16gb verziju 6s modela. tako da ostajem jos sa Samsungom do sredine septembra pa se kupuje 6s ili 6s+.
    ne umijem edit naslov teme na tapatalku jer sam novajlija i na forumu i na aplikaciji Eto mali poslic za moderatora, izvinjavam se
    Last edited by 1024; 29-07-2018 at 13:27.

  5. #4
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: iPhone 6 u 2016?

    Samo zadržiš post i pojaviće ti se dugme za izmenu. Pa ako ćeš kao primarni telefon, sve ono što sam rekao, stojim iza toga. Ako nećeš kao primarni telefon onda bi ti i iPhone 5S bio dobar. Ili ako ćeš 6 da koristiš kratko, tipa do kraja godine onda je 6 takodje okej. Ali uvek treba birati S seriju i dodati to malo više para. Tako sam iskusio i sa iP5 kog sam koristio jer mi je bilo mnogo 80€ više tada za 5S i kad sam kupovao 6 bilo mi je mnogo čini mi se oko 100€ više za nov 6S i kajao sam se posle jer sam imao male muke sa 6. Tako da S serija uvek, vredi to malo para

  6. #5
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    224
    Thanks
    76
    Thanked 29 Times in 22 Posts

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Quote Originally Posted by deja vu View Post
    Pozdrav svima
    Isplati li se kupiti iPhone 6 u 2018?
    Ne.
    .
    .

  7. The Following User Says Thank You to Faust29A For This Useful Post:

    deja vu (27-07-2018)

  8. #6
    iSrbijaHero p.pera's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    43.85861
    Posts
    1,244
    Thanks
    667
    Thanked 2,488 Times in 818 Posts

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Za 100-120e se isplati, sve preko toga je besmisleno, za 180-200e da biras 6s.Nixysx je sve lepo objasnio

  9. #7
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Carapanija
    Age
    39
    Posts
    2,793
    Thanks
    275
    Thanked 969 Times in 628 Posts

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Ili mozes da uzmes SE,on je i dalje dobar izbor.E sada je pitanje da li hoces veci ekran ili kao manji.Meni recimo dimenzija od 6 odgovara ovako,ali za ruku je bolja dimenzija od 5.

  10. #8
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Ja nisam baš vidjao iP6 za 100/120€ a da je skroz ispravan. Obično im fali više stvari. Ali vidjao sam ispravne za 150/160€ ali malo lošije stanje.... 5S košta oko 100/120€.
    SE je svakako puno bolji izbor od obične šestice ali šestica ima veći i bolji ekran, bolju prednju kameru i noviji dizajn. Ako nekom ne smeta 4 incha onda je SE top. Vrhunski telefon nov za nekih 200€

  11. The Following User Says Thank You to nixysx For This Useful Post:

    deja vu (27-07-2018)

  12. #9
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2018
    Age
    24
    Posts
    13
    Thanks
    6
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: iPhone 6 u 2016?

    Quote Originally Posted by nixysx View Post
    Samo zadržiš post i pojaviće ti se dugme za izmenu. Pa ako ćeš kao primarni telefon, sve ono što sam rekao, stojim iza toga. Ako nećeš kao primarni telefon onda bi ti i iPhone 5S bio dobar. Ili ako ćeš 6 da koristiš kratko, tipa do kraja godine onda je 6 takodje okej. Ali uvek treba birati S seriju i dodati to malo više para. Tako sam iskusio i sa iP5 kog sam koristio jer mi je bilo mnogo 80€ više tada za 5S i kad sam kupovao 6 bilo mi je mnogo čini mi se oko 100€ više za nov 6S i kajao sam se posle jer sam imao male muke sa 6. Tako da S serija uvek, vredi to malo para


    Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
    ma sacekacu ipak jos mjesec dana ili malo jace nego da kupim 5s koji mi je realno malen posle ovog Samsunga od 5". Sjecam se kad sam ga tek kupio bio je ogroman telefon posebno jer ima i zaobljene ivice i naviknem se za koji mjesec...
    mislim da sam naglasio da ako bih uzeo I6 da bi bio koristen 6mjeseci mozda malo jace i onda bih ga prodao i dodao pare za 6s ili za 6s+. Ali za sada mozda ne uzmem nijedan ili ako mi se pruzi prilika ubrzo uzecu I6 (iako ste mi toliko opisali telefon ja kao tele ocu pa ocu

  13. #10
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Ne kupuj iphone 6. Drug ima 6+ i srednje ocajno radi na ios 11....
    Cak i 6s+ je na ivici da zastari, ali po komentarima ljudi koji prvi put koriste iphone, njima to leti. Android cini cuda

    Ako uspes da andjes 6s+ na ios 10, to ti je moja preporuka. Baterija je odlicna, performanse isto, a mozes i da radis jailbreak
    Last edited by lowzyyy; 27-07-2018 at 12:41.
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  14. #11
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2018
    Age
    24
    Posts
    13
    Thanks
    6
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Quote Originally Posted by p.pera View Post
    Za 100-120e se isplati, sve preko toga je besmisleno, za 180-200e da biras 6s.Nixysx je sve lepo objasnio
    pa za te pare jedino ako bas iskoci neki ono ako su nekom hitno potrebne pare ili tako. jer u ovom stanju 9.5/10 niko ga ne bi dao za tako sitno...
    A isto tako za ovu cijenu koju si rekao 180-200€ da se bira 6s. jedino isto ovo gore potrebne pare ili prodaje hitno jer oce drugi inace ispod 240-260€ ga ne mogu naci a da je full ocuvan.
    ne kazem, mogu ga kod drugog nekog naci ali ovaj lik me ne bi zeznuo, dace mi radnu garanciju, ima zapisan broj telefona IMEI cini mi se od tog lika ili koga vec kod koga je on taj telefon kupio i to. zbog toga i gledam da ga kupim kod njega. ili jedino u BiH su mrvicu jeftiniji ali dok ga dekodiram ispade me kao i ovdje kod mene

  15. #12
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Tvoj izbor. Mada meni iP6 je prevazidjen u 2018. Ove godine izlaze 3 nova modela, na ove trenutno novije kad se doda, biće to dosta novijih generacija od šestice i baš koliko vredi upgrade u 2019. sa 6 na 6S. Meni je plus vrh model i oduvek sam hteo plus model ali kad sam kupovao šesticu, plus je imao samo 64GB koji je malo više od 100€ skuplji od 6 16GB. A sada sam hteo 7 plus ali je takodje ogromna razlika u ceni za plus model i odustao sam. Ali ekran prejak, prelep osećaj, uživanje gledajući nešto na onako velikom ekranu

  16. #13
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2018
    Age
    24
    Posts
    13
    Thanks
    6
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Quote Originally Posted by lowzyyy View Post
    Ne kupuj iphone 6. Drug ima 6+ i srednje ocajno radi na ios 11....
    Cak i 6s+ je na ivici da zastari, ali po komentarima ljudi koji prvi put koriste iphone, njima to leti. Android cini cuda

    Ako uspes da andjes 6s+ na ios 10, to ti je moja preporuka. Baterija je odlicna, performanse isto, a mozes i da radis jailbreak
    gledao sam po yt u onim klipovima kao
    I6 in 2018
    should you buy I6 in 2018
    kao da je malo laggy na novi ios 11, baterija slabija i to...
    ovaj drug ima I6s+ i ja sam ga koristio i perfektno radi bas sve.E sad ima sigurno razlike ako ga neko koristi od izlaska sve do danas i primjeti da je sporiji ili tako. Ali kad bi mi tako radio bar godinu ili malo jace i posle ga zamjenim i to je to
    nemoj da govoris da je 6s+ pri starenju, prijavicu te za uznemiravanje taj mi se opasno svidja ali cekam da padne cijena pa da razmatram ponudu

  17. #14
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Ne možeš iPhone tek tako da otključaš(dekodiraš kao android), zaobilazi zaključane ili one koje rade na r/x sim karticama itd.
    @Lowzyyy Pa 6S je odličan i na iOS 11. Uporedjivao sam 7 i 6S i razlike su minimalne ali bukvalno, 7 je možda bukvalno jednu sekundu brži u otvaranju aplikacija, dok kad su učitane rade podjednako dobro, touch ID isto brz. Jedino 7 ima za nijansu bolju bateriju od 6S iOS11. Dok ti sačekaš da padne cena on će da ostari. Bolje ga grabi dok nije izašao novi iOS i čuvaj na IOS 11. Doduše 12 za sada radi bolje od 11 ali svakako, mislim da noviji iOS ne može toliko da poboljša malo stariji uredjaj
    Last edited by nixysx; 27-07-2018 at 12:51.

  18. The Following User Says Thank You to nixysx For This Useful Post:

    deja vu (27-07-2018)

  19. #15
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2018
    Age
    24
    Posts
    13
    Thanks
    6
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Quote Originally Posted by nixysx View Post
    Tvoj izbor. Mada meni iP6 je prevazidjen u 2018. Ove godine izlaze 3 nova modela, na ove trenutno novije kad se doda, biće to dosta novijih generacija od šestice i baš koliko vredi upgrade u 2019. sa 6 na 6S. Meni je plus vrh model i oduvek sam hteo plus model ali kad sam kupovao šesticu, plus je imao samo 64GB koji je malo više od 100€ skuplji od 6 16GB. A sada sam hteo 7 plus ali je takodje ogromna razlika u ceni za plus model i odustao sam. Ali ekran prejak, prelep osećaj, uživanje gledajući nešto na onako velikom ekranu


    Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
    tako ce i biti nekako sa neke moje tacke gledista za ovo doba godina ne treba ici ispod 6s...tako ja mislim...
    e kad izadju ta 3 a izaci ce valjda tamo u septembru ili malo kasnije (zaboravio sam kada ono tacno izbacuju) onda ce ih ovaj ubrzo nabaviti i onda naravno padaju cijene vidio sam neki dan da je na 6s spustio za 20€, obicnu 6 takodje pa i S7 kod njega ima za 230€ 8-10 ocuvanost (moram spomenuti Samsung )
    Vidjecemo, ima vremena a nije mi sad neka muka odmah da ga kupim, mogu i sacekati do sredine septembra ili oktobra.
    nixysx hvala ti puno, smorih te vise

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •