iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

  1. #16
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Moram da ti kazem realno stanje. Licno koristim 6s+ od maja 2016. godine. On je inicijalno izasao sa ios 9 i tada je baterija ubijala po 9-10h usage.
    Ios 10 je doneo neke softverske dodatke i jos neke sitnice ali je koriscenje opalo na nekih 7-8 pri zdravoj bateriji. Ja sam i dalje na ios 10, aplikacije su mi vecinom spustene na nize/starije verzije zbog toga sto su tada manje resursa trazile. Telefon leti, kamera je odlicna i zbog toga ga ne menjam jos uvek.
    Baterija je opala na 80% kapaciteta pa su zbog toga i performanse pale (apple tada spusta clock procesora radi neke zastite), ali posto do kraja godine ima onaj program zamene baterije u ovlascenom servisu za 35$, ne bojim se toga.
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  2. #17
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2018
    Age
    24
    Posts
    13
    Thanks
    6
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Quote Originally Posted by nixysx View Post
    Ne možeš iPhone tek tako da otključaš(dekodiraš kao android), zaobilazi zaključane ili one koje rade na r/x sim karticama itd.
    @Lowzyyy Pa 6S je odličan i na iOS 11. Uporedjivao sam 7 i 6S i razlike su minimalne ali bukvalno, 7 je možda bukvalno jednu sekundu brži u otvaranju aplikacija, dok kad su učitane rade podjednako dobro, touch ID isto brz. Jedino 7 ima za nijansu bolju bateriju od 6S iOS11. Dok ti sačekaš da padne cena on će da ostari. Bolje ga grabi dok nije izašao novi iOS i čuvaj na IOS 11. Doduše 12 za sada radi bolje od 11 ali svakako, mislim da noviji iOS ne može toliko da poboljša malo stariji uredjaj


    Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
    da da, citao sam i o tome
    pa da, ja cekam i cekam i 6s ode u oldtimere kao iphone 4 i ostali

  3. The Following User Says Thank You to deja vu For This Useful Post:

    nixysx (27-07-2018)

  4. #18
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    @Lowzyyy Svakako, naravno da svaki telefon koji donese nov iOS. Najbolje će raditi na tom iOS ikada od svih novijih, jer je tada premium uredjaj, najnoviji i dobija najveću optimizaciju sa tim sistemom. Redovno pratim nekoliko kanala na yt koji izbaciju testove starijih i novijih verzija. Po tim snimcima 6S iOS 10.3 i 11 rade skoro identično. Jedino što verujem i logično je da je baterija bolja na iOS 10

  5. The Following User Says Thank You to nixysx For This Useful Post:

    deja vu (27-07-2018)

  6. #19
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2018
    Age
    24
    Posts
    13
    Thanks
    6
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Quote Originally Posted by lowzyyy View Post
    Moram da ti kazem realno stanje. Licno koristim 6s+ od maja 2016. godine. On je inicijalno izasao sa ios 9 i tada je baterija ubijala po 9-10h usage.
    Ios 10 je doneo neke softverske dodatke i jos neke sitnice ali je koriscenje opalo na nekih 7-8 pri zdravoj bateriji. Ja sam i dalje na ios 10, aplikacije su mi vecinom spustene na nize/starije verzije zbog toga sto su tada manje resursa trazile. Telefon leti, kamera je odlicna i zbog toga ga ne menjam jos uvek.
    Baterija je opala na 80% kapaciteta pa su zbog toga i performanse pale (apple tada spusta clock procesora radi neke zastite), ali posto do kraja godine ima onaj program zamene baterije u ovlascenom servisu za 35$, ne bojim se toga.
    pa realno nego kako drugacije
    pa vjerujem ti naravno. imam neke drugare koji koriste iph i ono ne update odma ios jer realno svaki noviji sistem nebitno sto ovdje pricamo ali i na androidima desavaju se odma neki sitni bugovi a ima i onih vecih naravno. zbog toga su i oni cekali da se to poboljsa pa tek onda puste update. sad nijesam siguran ali mislim da je donekle istina, da iphone namjerno usporava tel kako bi kupili noviji. mada mislim da to nije toliko usporenje, telefon stari a oni sigurno nece izmisljati nove neke fore i cuda da bih ja ili neko drugi koristio i dalje iphone 5 npr a X izasao prije nekog vremena

  7. #20
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Usporavaju se jer stalno nesto dodaju ispod haube, ali naravno da usporavaju da bi kupio novi. Moze da prica ko sta hoce, telefoni su dosli u zasicenje, hardver otisao u nebesa, a OS stagnira i zato moraju da izmisljaju toplu vodu da im ne bi opala prodaja

    @nixysx neka neka, drzi se ti tih testova, ja sam telefon koristio i video kako radi. Youtube koliko je dobar za neke stvari toliko je i los, jer na primer retko gde mozes naci realan review, sve je nekako montirano i samo kopiraju jedni druge. Niko nije uzeo telefon u ruke i pokazao kako izgleda uobicajeno koriscenje telefona, posaljes neku poruku, promenis na tapatalk procitas nesto, vratis se u messenger, pa onda na instagram, pa malo youtube itd ako me razumes. Meni ne treba test tako sto on pokrene jednu aplikaciju i isto vreme na oba telefona i onda ceka 30 sec i pokrene sledecu. Daj da vidimo nagomilavanje tog usporenja u realnom koriscenju, a primetices ga sigurno )
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  8. #21
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Pa realno usporavaju neke uredjaje namerno. Recimo. iPhone 4S da je ostao na iOS 8 radio bi mnogooo brže i bolje, al oni mu nabacili 9 i upropastili ga... Ali realno ne možeš ti sa hardverom iz lupam 2013. god da očekujem da uredjaj radi perfektno sa softverom iz 2018. godine.
    @Lowzyyy Tu se slažem donekle, nije to to dok ti ne iskusiš iz svoje ruke svoje potrebe. Mislim da generalno stariji i oni malo stariji iPhone uredjaji najviše zastucnu i zakoče u multitaskingu itd

  9. #22
    iDrugČlan
    Join Date
    Feb 2012
    Age
    52
    Posts
    39
    Thanks
    9
    Thanked 6 Times in 6 Posts

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Ovo su mišljenja onih koji koriste iPhone i mogu da naprave dobru procenu od iPhone do iPhone. Ti pošto si korisnik androida, nećeš da primetiš ni jednu manu koju su ovde naveli.
    Kupi slobodno i siguran sam da ćeš biti prezadovoljan. Bilo koji iPhone je bolji od androida i tu nema šta da se čeka.

  10. #23
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2018
    Age
    24
    Posts
    13
    Thanks
    6
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Quote Originally Posted by tvzmaj View Post
    Ovo su mišljenja onih koji koriste iPhone i mogu da naprave dobru procenu od iPhone do iPhone. Ti pošto si korisnik androida, nećeš da primetiš ni jednu manu koju su ovde naveli.
    Kupi slobodno i siguran sam da ćeš biti prezadovoljan. Bilo koji iPhone je bolji od androida i tu nema šta da se čeka.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    cekam pa cu vidjeti koji cu uzeti. poslednja recenica...

  11. #24
    iEntuzijasta Fly_Daddy's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    63
    Thanks
    60
    Thanked 13 Times in 5 Posts

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Quote Originally Posted by deja vu View Post
    cekam pa cu vidjeti koji cu uzeti. poslednja recenica...

    Послато са GT-I9060I уз помоћ Тапатока
    Ubiše se ljudi na tri stranice da pomognu i onda ovakav odgovor .

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Fly_Daddy For This Useful Post:

    deja vu (27-07-2018),nixysx (27-07-2018)

  13. #25
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Quote Originally Posted by tvzmaj View Post
    Ovo su mišljenja onih koji koriste iPhone i mogu da naprave dobru procenu od iPhone do iPhone. Ti pošto si korisnik androida, nećeš da primetiš ni jednu manu koju su ovde naveli.
    Kupi slobodno i siguran sam da ćeš biti prezadovoljan. Bilo koji iPhone je bolji od androida i tu nema šta da se čeka.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Baš zato što su mišljenja onih koji koriste iPhone i treba da posluša. Jer smo mi isto tako mislili i kasnije su počeli problemi pa smo shvatili. Govorim za nas koji smo prešli sa androida na iPhone

  14. The Following User Says Thank You to nixysx For This Useful Post:

    deja vu (27-07-2018)

  15. #26
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2018
    Age
    24
    Posts
    13
    Thanks
    6
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Quote Originally Posted by Fly_Daddy View Post
    Ubiše se ljudi na tri stranice da pomognu i onda ovakav odgovor .


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    ne bih sad da se raspravljamo oko 2 svijeta ali mislim da ovo nije istina. I da ios i bilo koji android ne mogu da se porede jer nema smisla za to...
    nebitno skroz, rekao sam da bih zelio posle 4+ godine da isprobam iphone i to cu uraditi samo je pitanje vremena kad nadjem neki koji mi se uklapa u budzet i kupujem.
    jos jednom hvala svima jer ste podijelili svoja misljenja i iskustva jer znam da ima nekih koji koriste apple proizvode duze nego ja sve androide
    zivjeli

  16. #27
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2016
    Age
    28
    Posts
    10
    Thanks
    6
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    E hvala svima, mnogo ste mi pomogli. Ja sam bio u neudomici da li da sada kupim ip6 ili da cekam da izadju novi iphoni u septembru pa da kupim tada 6s kome ce cena pasti, i onda sam odlucio da ipak cekam septembar jer je 6s duplo brzi i bolji u svemu od 6. Moj drug je danas dobio 6 i svidja mi se telefon, ali sam primetio da ima dosta bugova i da nije bas brz. Radije cu uzeti 6s koji ima 4k kameru, 5mp prednju kameru, a9 chip i ostale bolje stvari.

  17. #28
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Ali pazi. Nemoj da se zezneš i kupiš neki sa iOS 12 6S jer onda si dzabe čekao, nov sistem koji se za sada u beta verziji odlično pokazao će svakako usporiti telefon. I onda će iP7 biti neki minimum za kupovinu

  18. #29
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Da li si ti bas siguran u to sto si sad napisao?

  19. #30
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Da li kupiti iPhone 6 u 2018?

    Pa videcemo od finalne verzije iOS 12. Ja koliko sam video 6S na 11 radi odlično. Neki tvrde da nije tako i još se drže iOS 10. Ako im 11 radi loše, ne verujem da će 12 nešto preterano srediti stvari. Jedino poboljšane u pogledu brzine iOS 12 primećujem na iP 5S i 6 sa stock aplikacijama koje sada otvaraju podjednako brzo kao i noviji uredjaji. 6S ih već sad otvara trenutno, tako da mi sve izgleda manje više isto sa 11 i 12 a nov sistem, kao sam sistem usporiće za nijansu i svaki uredjaj koji ga podržava

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •