iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 73

Thread: Moguce velicine iPhone-a za 2018. godinu

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" iNstitucija zule73's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,430
    Thanks
    2,716
    Thanked 3,519 Times in 1,412 Posts

    Default Moguce velicine iPhone-a za 2018. godinu

    kazu da su ovo slike za sezonu 2018
    iPad 10.2

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member apple ios's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    2,966
    Thanks
    376
    Thanked 1,773 Times in 1,278 Posts

    Default Re: Zanimljive slike, klipovi, tekstovi - Apple!

    Jeste, izgleda da ce Apple da izbaci par razlicitih velicina, pa kome se koja svidi - ima da bira.

  3. #3
    iPhoneBigFan djetk0's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Age
    33
    Posts
    316
    Thanks
    153
    Thanked 182 Times in 84 Posts

    Default Re: Zanimljive slike, klipovi, tekstovi - Apple!

    A nema 4 inča?

  4. #4
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    979
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: Zanimljive slike, klipovi, tekstovi - Apple!

    Ako ovako bude, bice to veliko razocaranje. Necu da idem u off ali zaista ovde ce se sloziti svaki clan ovde koji je u Apple svetu jos od 2007/2008god, da Apple pocinje da ide u susret potrebama trzista (citaj:kopira Samsung i ostale) dok je pre bio set trender. Sad svi traze televizore da imaju u dzepu pa ce i Apple to da pravi. Jedan manji telefon od 4" da naprave ne bi im nista falilo, ionako je SE bio veliko Sales iznenadjenje u 2016.
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  5. #5
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member iMorris's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,921
    Thanks
    396
    Thanked 1,087 Times in 445 Posts

    Default Re: Moguce velicine iPhone-a za 2018. godinu

    Ne bih se slozio. Ovo ce biti telefon velicine + modela samo sa vecim ekranom.

  6. #6
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Moguce velicine iPhone-a za 2018. godinu

    Nije nikakav off topic i forum sluzi da se razmenjuju misljenja

    Namerno je napravljena, od postova, nova tema da bi ljudi slobodno diskutovali.

    Iskreno me obradova post od @zule73 O tome sam vec citao, nekoliko dana pre negos to je pisao, ali je vazno da svi pisu na forumu a ne da administratorski deo mora da potegne temu ili novost koju procitamo na webu.



    Vezano za velicine, @matrix, slazem se da je i meni uvek utisak da prati trend koji diktira prvenstveno Samsung i to me mnogo nervira ali ima i onaj drugi deo koji se zove da u stvari Samsung prati svaki Apple korak. Da ne pomislite da je proizvoljno pisanje evo teksta gde je, upravo podstaknut ovim objavama velicina, Samsung najavio upravo slicne/skoro iste/iste dimenzije njihovog novog telefona od 5.8, 6.1 i 6.4 inch-a, pri cemu ce skuplja dva modela, gel koincidencije da postoje modeli koji imaju ipak malo vise u odnosu na malo jeftiniji isti model, zbog cega se uvek proziva Apple (od kad su krenuli sa vise modela i novim rukovodstvom kompanije), imati ugradjen fingerprint reader u displeju. Verovatno ce im to biti kljucna stavr za reklamu i naglasavanje koliko se razlikuju i koliko su bolji od Apple i njihovih modela.

    https://www.macrumors.com/2018/07/16...dels-2019-kuo/

    http://www.businessinsider.com/samsu...readers-2018-7


    Jedino ne znam kako bi napravili dovoljno ruzne i glupe reklame da im nije Apple-a kao kljucnog protivnika sa potpuno suprotnim OS-om dok su mnogi proizvidjaci telefona sa istim OS-om sve veca i bolja konkurencija.


    Kako god, nije tema, i ne treba da bude suprotni OS i firme vec ono sto uglavnom koriste clanovi foruma.

    U okviru razmisljanja o dimenzijama telefona i zasto je Apple krenuo da pravi sve vece modele, moramo da usmemo u obzir i nova trzista kao i zahteve koja imaju trzista sa velikim potencijalnim brojem korisnika. Na prvom mestu tu mislim na Kinu. Sinonim za "sto sarenije i sto vece, to bolje" frazu. Mozda gresim ali je to moje misljenje. To je razlog zasto je Apple krenuo sa sarenisom i razlicitim/vecim dimenzijama.

    Vece dimenzije su, i bez prethodno navedenog, ipak jedan logican razvojni put ako uzmemo u obzir za sta sve danas ljudi koriste mobilni telefon.
    Na prvom predstavljanju je za iPhone receno da on predstavlja

    What we gonna do is get rid of all these buttons and just make a giant screen.
    A giant screen.
    Kao i sta sve predstavlja prvi revolucionarni telefon koji je potpuno promenio svet i nacin komunikacije i odredio pravce daljeg razvoja mobilne tehnologije



    Well, today, we’re introducing three revolutionary products of this class.

    The first one: is a widescreen iPod with touch controls.

    The second: is a revolutionary mobile phone.

    And the third is a breakthrough Internet communications device.

    So, three things: a widescreen iPod with touch controls; a revolutionary mobile phone; and a breakthrough Internet communications device.
    An iPod, a phone, and an Internet communicator. An iPod, a phone … Are you getting it?

    These are not three separate devices, this is one device, and we are calling it iPhone.

    Veoma lepu temu i kompletno predstavljanje mozete da vidite na forumu

    10 godina Apple iPhone-a


    Tad je vec pomenut "giant screen", koji je za to vreme upravo to i bio.

    Danasnje vreme je donelo mnogo noviteta i razvoj mobilnih OS-ova je napravio mogucnost da se sve vise sadrzaja koristi upravo na mobilnim telefonima, tacnije receno smartphone-ovima, a to definitivno namece potrebu i povecanja displeja.
    Druga stvar je ako razmisljamo o tome koja je idealna velicina ali tu tek imam mnogo subjektivnog razmisljanja.




    Nekad je Apple zajednica bila mnogo manja, vise izolovana i vrlo specificna. Verovatno bi mnogi, ako ne i vecina, izvornih korisnika iOS uredjaja bila zadovoljna upravo velicinom nekog iPhone 5, 5s ili SE modela ili simbolicno vecim displejom, ali su oni u danasnje vreme, trzisno posmatrano, velika manjina.

    Upravo u ovom, donekle, i lezi "opravdanje" za vece displeje.




    Apple je ocigledno, bar u skorijem vremenu, izbacio iz razmisljanja fingerprint skener u okviru displeja i to definitivno nesto znaci i postoji debeo razlog zasto su to uradili, koliko god da su na taj nacin ostavili konkurenciji prostor za prozivke i nipodastavanje.

    Home dugme je prakticno na volseban nacin izbrisano sa iPhone-a i prelazi se na Face ID sa tehnologijom koja je godinama ispred konkurencije koja se i dalje hvali samo brzinom prepoznavanja a preskacu onaj segment koji je Apple-u, i njegovim korisnicima, jedan od kljucnih, sigurnost i zasto oni i dalje mogu da stoje iza toga da korisnici preko Apple Face ID tehnologije mogu slobodno i sigurno da obavljaju transakcije.

    Nije sve to toliko jednostavno, kao sto se predstavlja. "Godinama imamo iste telefone" je najcesce ponovljena fraza svih onih koji ne vole Apple okruzenje ili traze neko opravdanje da predju na drugaciju platformu.
    Mislim da to jednostavno ne pije vodu. Razvoj Touch ID, prebacivanje na kapacitativno umesto mehanickog Home dugmeta, vrlo brzo uklanjanje upravo i kapacitativnog Home dugmeta i prelazak na Face ID, ubacivanje, vecini omrazenog notch-a, koji je igrom slucaja, iako svima odvratan, postao "mainstream" kod vecine proizvodjaca (iako je, prema njihovim izjavama nakon predstavljanja, ruzan, bespotreban ).
    Izgled kao izgled, i to uvek ponavljam, imas pravougaonu napravu koja bar za sadasnje vreme ne moze da izgleda drugacije i ne vidim nikakvu bitnu stvar vezano za oblik telefona. Egzibicije sa zakrivljenim ivicama racunam samo kao obicnu glupost koja nikad nije dobila pravu afirmaciju, Da je to nesto bas afirmativno, vecina proizvodjaca bi jahala na tome.
    Vrlo lako je moguce da sam vrlo subjektivan ali meni ni malo ne bi smetalo da ima identican oblik kao bilo koji iPhone 5 ili 5s ili SE model.

    Sto se tice pomenute ideje oko velicine displeja, treba napisati i da se nagadja da ce snabdevac za manji OLED displej biti Samsung a za veci ce biti LG.


    Japanski sajt Mac Otakara je napisao da bi veci OLED model od 6.5-inch iPhone bio slicnih dimenzija kao 5.5-inch iPhone 8 Plus. Ovo je logicno ako uzmemo u obzir da se kod njega ne trosi prostor na okolne ivice i Home dugme.

    Tom logikom 5.8-inch iPhone bi trebao da bude istih dimenzija kao i aktuelni modeli ali sa vecom kamerom i senzorom kamere.
    Razmisljanja su i da je njegova proizvodnja jeftinija i da bi mogao da bude i 10% jeftiniji.


    http://www.macotakara.jp/blog/rumor/entry-34952.html

    https://www.macrumors.com/roundup/2018-iphones/




    Molim samo clanove da u daljem pisanju ne krenu sa prozivkama i prepucavanjem iOS i Android kao i da ne primenjuju epitete "sheep", "ovce", "ovce za sisanje" vec da, uz postovanje drugacijeg misljenja, iznose njihove stavove i vidjenje onog o cemu pisemo.

  7. The Following 5 Users Say Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    Banets (31-08-2018),giannsi (22-07-2018),p.pera (22-07-2018),stefan.gricko (24-07-2018),zule73 (22-07-2018)

  8. #7
    iSrbijaHero p.pera's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    43.85861
    Posts
    1,244
    Thanks
    667
    Thanked 2,488 Times in 818 Posts

    Default Re: Moguce velicine iPhone-a za 2018. godinu

    Meni se licno svidja iako sam dugo bio pobornik da je 5(s,se) idealane velicine, sad mi je i ip8 mali.Kad ga stavis pored X vidis da su skoro istih dimenzija a ekran mnogo veci.

  9. #8
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Moguce velicine iPhone-a za 2018. godinu

    Prakticno se ni sad nece bitnije menjati velicina telefona a veci displej je na racun smanjenja okivra oko displeja na dosadasnjim non-OLED telefonima

    I dalje ce najveci novi iPhone imati dimenzije kao dosadasnji plus modeli.

  10. #9
    iSrbijaHero p.pera's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    43.85861
    Posts
    1,244
    Thanks
    667
    Thanked 2,488 Times in 818 Posts

    Default Re: Moguce velicine iPhone-a za 2018. godinu

    Znam, zato i kazem da je meni to u redu.

  11. #10
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Moguce velicine iPhone-a za 2018. godinu

    Neka furaju ovakav izgled, ali da taj face id radi brze od otiska prsta. Ovo za sad je ocajno sporo
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  12. #11
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Moguce velicine iPhone-a za 2018. godinu

    Face ID na X radi bez greske.....i brzo kao i Touch ID.....ako ne i brze....

  13. The Following User Says Thank You to bbrks For This Useful Post:

    bobanbg9 (22-07-2018)

  14. #12
    iPhoneBigFan stipp's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Subotica
    Age
    28
    Posts
    302
    Thanks
    209
    Thanked 442 Times in 207 Posts

    Default Re: Moguce velicine iPhone-a za 2018. godinu

    Radi bez greske, ali definitivno sporije od touch id-a..

    Koristim X-a, a pre njega sam koristio osmicu.

  15. #13
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    979
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: Moguce velicine iPhone-a za 2018. godinu

    Moje misljenje je, uz postovanje tudjih, da potrosaci zele jednom kupovinom "velikog" iPhone da zamene i iPhone i iPad a i mozda i Mac. To jednostavno ne ide, nije user experience. Glomazni telefon ne moze jednom rukom da se koristi, te ispada ili klizi, o ergonomiji nema reci (sa izuzetcima ljudi sa velikim sakama). Sve bi ovo bilo lepo, bajno i sjajno da nam daju izbor pa da biramo, ali ocigledno necemo imati izbor ove godine do velikih TV-telefona, zato i frustracija na mojoj strani.
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  16. #14
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    224
    Thanks
    76
    Thanked 29 Times in 22 Posts

    Default Re: Moguce velicine iPhone-a za 2018. godinu

    Za mene je 5 inca taman, sve preko toga je mi je veliko.
    Sad sam uzeo jedan telefon od 5.5 inca i pokajao se zece, jednostavno je preveliko.

  17. #15
    "The iSrbija Hall Of Fame" iNstitucija zule73's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,430
    Thanks
    2,716
    Thanked 3,519 Times in 1,412 Posts

    Default Re: Moguce velicine iPhone-a za 2018. godinu

    evo novih slika sa istog izvora
    iPad 10.2

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •