iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 5 of 5

Thread: Macbook Air - baterija/gasenje

Hybrid View

  1. #1
    iPhoneBigFan mayche's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    200
    Thanks
    168
    Thanked 49 Times in 29 Posts

    Default Macbook Air - baterija/gasenje

    Mac i ja smo izgleda nastavili u sunovrat posle nase avanture sa kafom. Prvo je zamenjena tastatura, a juce je poceo da se gasi i pri 90% baterije, kada nije na punjacu.

    Da li je ovo nesto sto se moze resiti nekim "hard" resetom,drzanjem par dugmica ili ce pre biti da je baterija off? Sta mogu da ocekujem ako nastavim na punjacu da ga koristim?

  2. #2
    iNovajlija stejer's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Beograd, Srbija
    Posts
    23
    Thanks
    16
    Thanked 6 Times in 3 Posts

    Default Re: Macbook Air - baterija/gasenje

    I mene zanima ovo. Early 2015 8/128 Air je u pitanju, kupljen pretprosle zime u iStyle-u. Uradio sam clean install Mojave OS-a sad kad je izasao. Ponekad se ugasi ako nije na punjacu recimo na 41%, 36%, 25% baterije (to su neke cifre kojih se secam). Baterija ima nesto preko 260 ciklusa, i drzi korektno. Odradio sam onaj restart SMC-a, ali izgleda da to nije resilo problem.

    Da cimam iStyle jer garancija jos uvek nije istekla?
    Jel imao neko iskustva sa garancijom na slican problem?

    Blizak drugar se vec godinu i po dana sudi sa njima oko 2017-ice Pro od 200 i kusur hiljada koju nisu hteli da mu zamene/poprave, lepili su se tasteri na tastaturi i nije moglo da se kuca lepo. Lik u radnji mu je rekao "da kuca polako i sa jednim prstom" kad je dosao i uporedio mu sa drugim ispravnim modelom hah...

  3. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Macbook Air - baterija/gasenje

    Quote Originally Posted by stejer View Post
    Da cimam iStyle jer garancija jos uvek nije istekla?
    Nema potrebe da cimaš bilo šta. Odneseš u Ušće, predaš na dijagnostiku i sačekaš rezultate

    Quote Originally Posted by stejer View Post
    Jel imao neko iskustva sa garancijom na slican problem?
    Mnogi i uglavnom pozitivno, a naravno da ima i onih sa negativnim iskustvima.

    Quote Originally Posted by stejer View Post
    Blizak drugar se vec godinu i po dana sudi sa njima oko 2017-ice Pro od 200 i kusur hiljada koju nisu hteli da mu zamene/poprave, lepili su se tasteri na tastaturi i nije moglo da se kuca lepo.
    Ja mogu odgovorno da tvrdim da se niko sa nama ne sudi niti postoji bilo kakav sudski proces koji korisnik vodi protiv iStyle-a.

    Mi tastere ne lepimo, a i nema potrebe da radimo bilo šta jer je u toku besplatan program zamene tastera ili tastature koji sprovodimo vrlo uspešno.

    http://servis.istyle.rs/program-zame...ok-pro-modele/

    Možeš slobodno da mi pošalješ serijski broj računara tvog bliskog drugara da proverim kada je bio u iStyle Servisu i šta je tačno rađeno ali to što ti je preneo apsolutno ne odgovara ni polu-istini.

    Quote Originally Posted by mayche View Post
    Mac i ja smo izgleda nastavili u sunovrat posle nase avanture sa kafom. Prvo je zamenjena tastatura, a juce je poceo da se gasi i pri 90% baterije, kada nije na punjacu.

    Da li je ovo nesto sto se moze resiti nekim "hard" resetom,drzanjem par dugmica ili ce pre biti da je baterija off? Sta mogu da ocekujem ako nastavim na punjacu da ga koristim?
    Ako računar nije čišćen detaljno nakon prosipanja (otvaran, rasklapan) možeš očekivati pojavu dodatnih kvarova.
    Last edited by mikenzi; 26-10-2018 at 08:28.

  4. #4
    iNovajlija stejer's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Beograd, Srbija
    Posts
    23
    Thanks
    16
    Thanked 6 Times in 3 Posts

    Default Macbook Air - baterija/gasenje

    Quote Originally Posted by mikenzi View Post
    Mnogi i uglavnom pozitivno
    Eto i meni kao jos jednog izgleda. Da ne bude da po forumima samo kukamo kad nesto nije dobro.

    Predat u servis, kaze decko da nije video ovako ocuvan, dve godine star, laptop. Tragovi koriscenja samo na gumenim nozicama. Posle dva dana mi je javljeno da su reinstalirali sistem i da se tokom reprodukcije videa na testu laptop ugasio, cime je potvrdjeno da ima navedeni problem. Stize nova maticna, pocece sa popravkom od njene zamene, pa redom sta treba vec ako nije do nje.

    Prijatno sam iznenadjen moram priznati jer gde god zagrebes internet samo neke negativne stvari, a ima i logike jer kad su ljudi ljuti oni sednu za kompa pa istresaju to po postovima i komentarima koje kude. Dok kad nesto radi nema potrebe za bilo kakvom akcijom.

    Btw uzeo sam Pro 2017, posto nisam smeo da ostajem bez kompa zbog posla. Pa ce taman Air biti kao drugi kad se vrati iz operacione sale.
    Last edited by stejer; 08-11-2018 at 03:25.

  5. #5
    iNovajlija stejer's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Beograd, Srbija
    Posts
    23
    Thanks
    16
    Thanked 6 Times in 3 Posts

    Default Re: Macbook Air - baterija/gasenje

    To je on nama (drustvu) preneo. Pa sam samo pod utiskom toga. Ima naravno i ovih sa pozitivnim iskustvima, kao i svuda. Probacu jos koji dan da vidim tacno sta i kako se desava, pa ako se ponovo manifestuje odnecu ga. Jedino sto mi je svakodnevno potreban za rad, jer mi je jedini racunar koji imam i plus sam vezan softverom za posao za Mac OS.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •