iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Kako obrisati sve sa telefona a da se ne uklone slike na iCloud-u i drugim iUredjajima

  1. #1
    iDrugČlan
    Join Date
    May 2014
    Posts
    31
    Thanks
    22
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Kako obrisati sve sa telefona a da se ne uklone slike na iCloud-u i drugim iUredjajima

    Pozdrav svima, izvinjavam se unapred ako sam promasio deo foruma gde se kaci ova tema
    Koristio sam do sad iphone 6s, i sad sam uzeo novi telefon. Kupio sam povecan icloud kapacitet memorije da mi stanu sve slike, i onda povezao icloud photo library na novom telefonu, i uspesno skinuo sve slike sa starog telefona u novi. Sada, posto je 6ica obecana nekom, hteo bih na njoj da odradim potpuni restore, tj da obrisem sve iz nje, ali kad bi obrisao nesto iz njega automatski bi mi to bilo obrisano i iz novog.. Da li postoji neki nacin da sacuvam sve u novom iphoneu (prvenstveno mislim na slike), a da ocistim stari telefon?
    Hvala unapred

  2. #2
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Carapanija
    Age
    39
    Posts
    2,793
    Thanks
    275
    Thanked 969 Times in 628 Posts

    Default Re: Kako obrisati sve sa telefona a da se ne uklone slike na iCloud-u i drugim iUredj

    Izloguj se sa tog naloga na 6 i uradi restore,ne bi trebalo da ti brise nista sa novog telefona.A i ako si kupio dodatni prostor na cloudu onda su ti tu slike,ne biru se sa clouda kada se radi retore telefona.

  3. #3
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default Re: Kako obrisati sve sa telefona a da se ne uklone slike na iCloud-u i drugim iUredj

    Ti kada uradiš restore, ne gubiš ništa sa iCloud-a. Zlo i naopako da mi se gube svi podaci sa iCloud-a kad radim restore. Bacio mi iPhone u majčinu. Bitno je da regularno radiš backup na iCloud.
    E sada, možda si mislio da ručno brišeš sve sa starog fona. Ako to radiš onda možeš sve da zezneš.

  4. #4
    iDrugČlan
    Join Date
    May 2014
    Posts
    31
    Thanks
    22
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Kako obrisati sve sa telefona a da se ne uklone slike na iCloud-u i drugim iUredj

    Mozda sam se lose izrazio, mislio sam da obrisem sve kompletno iz tog starog iphonea, nebitno dal manuelno ili odjednom sve, a da naravno sve sacuvam u novom iphoneu. E sad, kad sam jutros testirao to, brisuci 1 sliku iz starog, ona je odmah nestala u novom.

  5. #5
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Kako obrisati sve sa telefona a da se ne uklone slike na iCloud-u i drugim iUredj

    Prvo se izloguj sa iCloud naloga na telefonu koji prodajes i onda uradi restore ili Erase All Content And Settings, ako bas hoces da budes siguran ili jednostavno, kao sto ti je @dzenopoljac napisao, ubacis u dfu mod i restore.

  6. #6
    iDrugČlan
    Join Date
    May 2014
    Posts
    31
    Thanks
    22
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Kako obrisati sve sa telefona a da se ne uklone slike na iCloud-u i drugim iUredj

    Hvala svima za odgovor, tako cu i da uradim samo me jos 1 stvar muci, kad pristupim icloudu preko racunara, tamo su snimci losijeg kvaliteta nego sto su u telefonu, da li je to mozda do interneta?

  7. #7
    iPhoneBigFan Hertzog's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Rothera, Antarctica
    Posts
    472
    Thanks
    106
    Thanked 50 Times in 36 Posts

    Default Re: Kako obrisati sve sa telefona a da se ne uklone slike na iCloud-u i drugim iUredj

    Do interneta je, kada ucita kompletan fajl bude normalna rezolucija
    iPhone 12. MBP 13''. Apple Watch 5. iPad Mini

  8. #8
    iDrugČlan
    Join Date
    May 2014
    Location
    Valjevo
    Age
    46
    Posts
    35
    Thanks
    3
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Kako obrisati sve sa telefona a da se ne uklone slike na iCloud-u i drugim iUredj

    Pozdrav,
    imam i ja pitanje u vezi slika, kada pregledam svaku sliku koju sam slikao sa telefonom npr, gde nemam interneta u nekoj zabiti ja slike jednostavno ne mogu da otvorim, znam da ima neka opcija da se iskljuci ali jednostavno sve sam probao i ne ide. Znaci kako iskljuciti opciju da ti stalno kada hoces da pregledas slike od npr, dan dva on kao da je skida i ako nema interneta slika se pojavi ali nije jasna. Znaci slikana najnormalnije sa camere na telefonu. Kada u Settings/Photos iskljucim ICloud Photos sve slike mi nestanu na telefonu ali memorija telefona mi je i dalje puna, pa ponovo ukljucim one se sve vrate ponovo. Znaci ne zelim da pri pregledanju slika moram slike da skidam sa ICouda.

  9. #9
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Kako obrisati sve sa telefona a da se ne uklone slike na iCloud-u i drugim iUredj

    Settings/Photos & Camera/iCloud Photo Library i oznacis Download and keep originals.


    Ovo nije povezano sa temom.

  10. #10
    iDrugČlan
    Join Date
    May 2014
    Location
    Valjevo
    Age
    46
    Posts
    35
    Thanks
    3
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Kako obrisati sve sa telefona a da se ne uklone slike na iCloud-u i drugim iUredj

    Znam da nije al ne nadjoh slicnu.

    Hvalaaaa punooooooo

  11. #11
    iDrugČlan
    Join Date
    May 2014
    Location
    Valjevo
    Age
    46
    Posts
    35
    Thanks
    3
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default

    e pa nije tako 37856338_10217777463093364_4423108328175960064_n.jpg37899361_10217777462933360_7080567592515010560_n.jpg

    podesio sam na telefonu ovo kako ste rekli ali mi se ispod slika prikaže kao ovaj upitnik i slika nije jasna, mutna je
    Last edited by bbrks; 26-07-2018 at 21:46.

  12. #12
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Kako obrisati sve sa telefona a da se ne uklone slike na iCloud-u i drugim iUredj

    For many people, Optimize iPhone Storage is a necessary feature as their iCloud Photo Library is too large to keep on their device. However, you can turn the feature off if you have enough free space and you’re fed up with blurry photos. To do so, visit the Photos section in Settings. It may take some time to download all of your pictures, but once completed you’ll never be confronted with blurred memories again.

    Podvuceno je ono bitno.


    Pogledaj da je tako napisano i ovde

    http://www.iphonetopics.com/exclamat...s-iphone-ipad/

  13. #13
    iDrugČlan
    Join Date
    May 2014
    Location
    Valjevo
    Age
    46
    Posts
    35
    Thanks
    3
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Kako obrisati sve sa telefona a da se ne uklone slike na iCloud-u i drugim iUredj

    kakve veze ima Solucija br. 2 sa slikama uopšte

  14. #14
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Kako obrisati sve sa telefona a da se ne uklone slike na iCloud-u i drugim iUredj

    Opisano je sve kao opcija. Mozes da uradis i hard reset, da se izlogujes i ponovo logujes na iCloud, iskljucis i ponovo ukljucis da ne radi optimizaciju.

  15. #15
    iDrugČlan
    Join Date
    May 2014
    Location
    Valjevo
    Age
    46
    Posts
    35
    Thanks
    3
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Kako obrisati sve sa telefona a da se ne uklone slike na iCloud-u i drugim iUredj

    Opciju koja je opisana gore ne radi, probao sam i kod mene ne funkcioniše, nisam znao da je tako komplikovano isključiti to da mora da se radi hard reset

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •