iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 12 of 18 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 260

Thread: Electra1131 jailbreak za iOS 11.2-11.3.1

  1. #166
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Carapanija
    Age
    39
    Posts
    2,793
    Thanks
    275
    Thanked 969 Times in 628 Posts

    Default Re: Electra1131 jailbreak za iOS 11.2-11.3.1

    Slazem se da postoji,ali jbg,mozda nije mogao da se snadje i moralo je opet da se objasnjava.Evo igrom slucaja koliko sam se iscimao oko njega,Ja sam se zbunio kako se radi preko extendera re sign

  2. #167
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    BG
    Age
    39
    Posts
    161
    Thanks
    46
    Thanked 24 Times in 18 Posts

    Default Re: Electra1131 jailbreak za iOS 11.2-11.3.1

    Quote Originally Posted by NeRo View Post
    Ne bih da budem bezobrazan ali od 11 strana na ovoj temi 9 je iskoristeno da se ovom liku objasni kako ce restartovati telefon i kako ce sve ponovo da uradi iz drugog posta.
    Citaj malo, ono sto ti nije jasno procitas vise puta, takodje postoje i yt tutorijali a ne da ides po forumu i svakog zivog vuces za rukav da ti objasni osnovnu i banalnu stvar. Zapitaj se da li ti je uopste potreban taj jb.
    Ne zelim nikog da vrijedjam ali realno tako je, sve je lijepo i citko objasnjeno.
    Ne bih da budem bezobrazan ali da ste mu normalno odgovorili, ne bi morao da troši 9 stranica teme na dodatna pitanja.
    Nit ste vi razumeli njegovo pitanje, nit je on razumeo vaše odgovore.
    Mislim, čovek pita jedno - vi mu odgovarate drugo pa ga još i napadate.
    Na kraju je digao ruke ne dobivši odgovor na pitanje koje je zapravo postavio...
    Naravno, postoji tutorijali i drugi sajtovi na engleskom ali čovek je došao na ovaj forum a ne na neki drugi i lepo je zamolio za pomoć ljude koji sigurno znaju više od njega i mogu da mu pomognu da ne mora da lista 50+ stranica sa često zastarelim informacijama da bi dobio odgovor na jednostavno pitanje.

    Al evo, pomoći ću ja koliko mogu:

    Quote Originally Posted by magistar0 View Post
    Znaci i mi na 11.3.1 imamo svakih 7 dana ici na impacter i revoke te crtifikate.To nisAm znao
    Svakih 7 dana moraš ići na impacter da ponovo sideloaduješ ("instaliraš") aplikaciju za jailbreak (u tvom slučaju Electru) jer ako ti se telefon restartuje, nećeš moći da odradiš jb nakon 7 dana.
    Nije potrebno revoke certificata.

    Quote Originally Posted by magistar0 View Post
    Meni extender ne radi,to jest dobivao sam neke greske suboroces 106 pa minse i appsync nesto zblesirao,pa sam sve to brisao preko fzile itd.
    Ja jedino i dalje ne kuzim kak radi taj revoke?Znaci imam instalirano certtime tweak i na njemu pise kako mi certifikat traje jos 3 ili 4 dana.
    Da ne bih morao opet preko kompa jb,kad moram resetirat telefon ds bih produzio jb?i kako?Ugasit pa ga upalit,pa ponovo reboot pa jb preko aplikacije elektra na iphonu ili kak?
    To što si ga pokušao obrisati iz fzile je velika greška. Nemoj to nikada više raditi!
    Bilo bi lepo kada bi mogao da središ taj problem sa extenderom, ali tu ti treba već pomoć nekog iskusnijeg člana. Možda da objasniš svoju trenutnu situaciju u novoj temi i pitaš za savet?
    Revoke ne treba da radiš. Restart ti neće produžiti jb. Restart će samo "ubiti" jb i onda ga moraš ponovo raditi ili pokretanjem aplikacije elektra ako certifikat i dalje traje ili preko kompa...
    Da ne bi morao da koristiš komp, treba da "osvežavaš" certifikat za elektru korišćenjem aplikacije ext3nder.

    Quote Originally Posted by magistar0 View Post
    Posto meni extender ne radi,to jest dobijem poruku da je paket half installed znaci da cu morat certifikat obnavljat rucno.
    Pokusao mi je netko ovdje gore objasnit no ja nisam skuzio.


    Pitanja
    1.Da li moram cekat da taj certifikat izadje tocno za 7 dana ili to mogu napravit kad god preko impactora na kompu?
    2.Da li moram na iph.prije toga prvo obrisat postojeci brejk u profilima znaci electru maknut pa tek onda ponovonpreko kompa stavljat novu?


    3.da li ikako mogu izbjeci to nekom drugom metodom ,tipa instalirat electru preko tweakboxa?
    4.Ako u tih 7 dana resetiram telefon onda se taj certifikat produzuje?
    5.Kako da resetiram ,samo ugasim pa upalim ili kako?


    Hvala unaprijed
    Pa ili ručno preko kompa ili da probaš da instaliraš najnoviji ext3nder pa onda preko njega bez kompa.

    1.Možeš kad god hoćeš, svakako je postupak isti kao i prvi put
    2.Ne. Ne moraš ništa da brišeš.
    3.Ne. Samo preko kompa ili ext3nder (možda i postoji neka treća opcija ali na ovom forumu nije opisana)
    4.Ako u tih 7 dana restartuješ telefon, samo gubiš jb. Sertifikat se ne produžuje.
    5.Kako god to uradiš, isti je rezultat. Samo se prilikom Respringa ne gubi jb.



    Quote Originally Posted by magistar0 View Post
    Ne kuzim .Imao sam par reboota unazad par dana i trenutno mi pise da mi crrtifikat traje jos 2 dana i 18h.
    Sta trebam napravit kad prodje tih 7 dana,nitko ne zeli reci ili ne moze ne bitno.Da li trebam izbrisat postojeci electru profil s iphona pa onda napravit sve ponovonpreko impactora kao i prvi put ili kako.
    Zasto kazes ovaj eraser!Za sto bi to bilo potrebno
    Eraser ti ne znači ništa. On je tu "zalutao".
    Kad prodje 7 dana, odradiš isti postupak koji si radio kada si po prvi put instalirao elektru preko impactora (bukvalno sve radiš kao da na telefonu do tada nije bilo jb)

    Quote Originally Posted by magistar0 View Post
    Prosli vikend kad sam skidao drugu verz electre sam morao skinut stariju verz impact.da bih mogao revoke svoje itunes podatke kako bi ih mogao ponovno koristiti,tako da sam tad i to naucio.Hvala decki jos jednom,lupiiomsam vam i virtual thankse
    Vidi, ne preporučujem ti da skidaš neke leve verzije electre kao ni ostalih programa. Možeš dovoljno da napraviš problema na telefonu i sa originalnim programima kao što i sam vidiš a ako skidaš leve verzije, možeš da navučeš i ponešto gore od half installed package-a.
    Taj revoke svojih itunes podataka ne bi ni morao da radiš da si koristio originalnu verziju Electre, tako da si to džabe naučio

    Quote Originally Posted by magistar0 View Post
    Sve shvacam fuc. .. ne shvacam dio sa certifikatom sad i sa syncom.Zaista ne mogu procitat 167 stranica opet jer cu poludit .


    Uglavnom,evo sad mi pise istekao certif.nista ne radi na iphonu i sta ja sad napravim?
    1Ugasim pa upalim iph.
    2.spojim na komp i pokrenem najnoviju verz impactora
    3.prevucem electru ipa na impactor i stisnem start
    4.cekam da to zavrsi,otkljucam iph.odem odmah pod settings i pod profile i tamo stisnem vjeruj electra jb.i to je to ?Jesam u pravu.?


    I sync mi treba jel u cydii?
    5.Pokreneš Electru na telefonu i odradiš jb

    Quote Originally Posted by magistar0 View Post
    E to hvala.ajde vise da sam objasnio sam sebi certifikate. Hvala decki hvala i sory na tim shemama jer snam kak izgkeda ksd se netko nonsalantno ponasa prema necemu o cemu ti (ovdje vi)snate jako puno i da izgleda kao da ja hocu sve na gotovo,ali zaista nije tako.izuzetno cijenim svo ovo pisanje,odg.savjete,cijenim vase vrijeme provedeno da uopce sami znate o cemu pricate,ali ja jednostavno vise nemam vremena za dubinske analize itd.pa zato sve izgleda tako kao ja bih sve na gotovo.



    Ovde je i zvanicni repo na kome se nalazi Ext3nder Installer


    Code:
    http://julioverne.github.io/
    U okviru njega imaš i opciju za revoke sertifikata ako ti ikada bude ponovo zatrebala

    Nadam se da ćeš znati sam da dodaš repo i da pokušaš da instaliraš Ext3nder Installer.
    Ukoliko instalacija prodje uspešno, javi obde pa ću ti objasniti kako da ga koristiš (ukoliko ti to bude bilo potrebno) pošto u novijoj verziji su dosta olakšali postupak i ne poklapa se sa onim što su ljudi ovde pisali...
    Last edited by camopejb; 14-07-2018 at 04:14. Reason: obrisana slika krompira na kraju posta
    iPhone 7/iOS 10.1.1/yalu , iPad 2017/iOS 10.3.2

  3. #168
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Carapanija
    Age
    39
    Posts
    2,793
    Thanks
    275
    Thanked 969 Times in 628 Posts

    Default Re: Electra1131 jailbreak za iOS 11.2-11.3.1

    Ne znam cemu sada ovaj tvoj post,sve su mu lepo objasnili i covek je ukapirao i ako mu istekne sertifikat posle 7 dana moci ce opet da radi jb.Ja sam sada obnovio sertifikaj sa extenderom i proslo je bez problema.

  4. #169
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Electra1131 jailbreak za iOS 11.2-11.3.1

    Ne bih da budem bezobrazan ali da ste mu normalno odgovorili, ne bi morao da troši 9 stranica teme na dodatna pitanja.
    Nit ste vi razumeli njegovo pitanje, nit je on razumeo vaše odgovore.
    Mislim, čovek pita jedno - vi mu odgovarate drugo pa ga još i napadate.
    Na kraju je digao ruke ne dobivši odgovor na pitanje koje je zapravo postavio...
    Naravno, postoji tutorijali i drugi sajtovi na engleskom ali čovek je došao na ovaj forum a ne na neki drugi i lepo je zamolio za pomoć ljude koji sigurno znaju više od njega i mogu da mu pomognu da ne mora da lista 50+ stranica sa često zastarelim informacijama da bi dobio odgovor na jednostavno pitanje.
    Al evo, pomoći ću ja koliko mogu:

    Sve je lepo objasnjeno i potkrepljeno sa linkovima na forumu gde cak postoje i teme o sertifikatima i ne vidim da neko nesto ne zeli da pomogne nekom ko ne zna kako da uradi nesto na iUredjaju

    Quote Originally Posted by zabrljanje View Post
    Imas temu o obnavljanju sertifikata i sustinski je isto kao i za prethodne verzije, bar sto se tice Cydia Impactora

    Sertifikati i obnavljanje sertifikata za jailbreak iOS 9.2 - 9.3.3


    1. Ne moras da cekas, mozes kad hoces ali zasto bi to radio.

    2. Ugasis telefon i upalis ga, povezes na komp, pokrenes Cydia Impactor, prevuces Electra1131 aplikaciju, upises Apple ID i password i sacekas da Cydia Impactor odradi posao. Kad je zavrsena instalacija, idite na Settings/General/Profiles & Device Management i na vas Apple ID a zatim kliknite na Trust. Ispratis posle korake za jailbreak.

    3.Ne verujem, ne znam. Neka napise neko ako zna varijantu sto se toga tice.

    4. Da

    5. Ugasis i upalis telefon ali pre obnove aplikacije ne pokreces Electra1131 aplikaciju.



    Za Ext3nder installer procitaj post i vidi da li radi

    https://www.isrbija.net/showthread.p...l=1#post699343



    Da ne pominjem da si vec instalirao App Sync koji ne znam cemu sluzi osim za ubacivanje krekovanih aplikacija, najcesce a o tome se ne raspravlja na forumu. Ujedno zna da pravi i dodatne gluposti na telefonu.
    Nikad se ne instalira gomila stvari odjednom, posto tako ne znas sta ti tacno pravi problem oko tweak-ova i teze ti je da ga pronadjes i obrises.

    Dokaz da je shavtio

    https://www.isrbija.net/showthread.p...l=1#post699378




    Ovde je i zvanicni repo na kome se nalazi Ext3nder Installer
    Ovo je opisano u temi za taj tweak

    https://www.isrbija.net/showthread.p...l=1#post699343




    Ovo je forum gde ljudi dolaze da bi razmenili misljenja i pomogli jedni drugima, koliko mogu, umeju i znaju, i ne vidim da to ne zlei neko da uradi

    Potrebna je volja svih clanova posto forum ne cini administartorski deo vec clanovi Niko ovde ne prima platu za to sto radi.

    Kako god okrenes, ovo je forum gde svi imaju najsvezije i najdetaljnije informacije vezane za Apple uredjaje, ako pricamo o regionalnim forumima


    Ovo nije kritika vec samo pojasnjenje i razmisljanje na temu postova i pomaganja clanovima


    Treba i pogledati malo vec postojece teme posto je neko vec utrosio vreme i trud da to priblizi drugim clanovima.

    Uvek insistiramo da clanovi pisu i otvaraju teme, objasnjavaju kako su nesto uradili i tako pomognu drugim clanovima foruma.


    Hvala na trudu i nastavi da pises kako si nesto uspeo da odradis da bi i drugi clanovi foruma mogli da to iskoriste, posto imaju informaciju iz prve ruke i koja provereno radi

  5. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    Fly_Daddy (14-07-2018)

  6. #170
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    BG
    Age
    39
    Posts
    161
    Thanks
    46
    Thanked 24 Times in 18 Posts

    Default Re: Electra1131 jailbreak za iOS 11.2-11.3.1

    Ma super je forum, nemam zamerki nikakvih, samo šteta što nije više ljudi aktivno.
    Zapravo, iznenadio sam se kada sam video koliko je ovde malo aktivnih ljudi.
    Da li je moguće da Apple korisnike na ovim prostorima nije briga??

    Elem, mala preporuka:

    Kada izadje neka promena vezana za program o kome je thread, da se te promene unesu u prvi post na temi.
    Tako baš dosta olakšavate pretragu, jer nov korisnik ne mora da lista 10+ strana čitajući probleme koje su ljudi imali sa starijom verzijom programa koji su sada prevazidjeni.
    Isto tako, vidim da dolaze novi korisnici kao i ja jednom, koji recimo nisu svesni da software unlock poodavno nije moguć pa bi i to moglo da se napiše u prvoj poruci u unlock threadu.
    Vama kao veteranima je normalno da svaki naredni jailbreak bude semi-unthetered ali ne bi bilo na odmet da u prvoj poruci za svaki novi jailbreak napišete kratko uputstvo vezano za ponovni sideload nakon 7 dana kao i vezano za ext3nder jer baš dosta olakšava posao. Isto tako recimo kada sam pitao da li moram da instaliram tweakove ponovo kada nakon 7 dana izgubim jb, rečeno mi je "da" što naravno nije slučaj.
    iPhone 7/iOS 10.1.1/yalu , iPad 2017/iOS 10.3.2

  7. #171
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Electra1131 jailbreak za iOS 11.2-11.3.1

    Prvi post se dopunjava a sad je ubaceno i objasnjenje sa linkovima za tip jailbreak-a i nacin kako da se uradio resign preko Ext3nder installer-a.
    Uglavnom je to pravilo i vecina tema se odrzava na taj nacin, osim ako autor ne nalazi sa shodno da to odrzava.

    Postoji ovde mnogo tema sa odlicnim opisima ali retko hoce clanovi da procitaju i pogledaju i krece onda random postavljanje pitanja u temama.
    Ne znam gde ti je napisano da nakon sedam dana moras da reinstaliras tweak-ove nakon sedam dana, verovatno je nesporazum posto to nikad nije trebalo da se radi.


    Kvalitet tema zavisi i od clanova i svako moze da sugerise da se ispravi gde postoji greska ili da se nesto doda u prvi post teme.

  8. #172
    iPhoneBigFan magistar0's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Age
    42
    Posts
    326
    Thanks
    55
    Thanked 31 Times in 31 Posts

    Default Re: Electra1131 jailbreak za iOS 11.2-11.3.1

    Camopejb: zahvaljujem,al ne samo ja,nego mislim da bi svi jedan drugom trebali zahvaliti na ovom postu.Znam tocno sto si htio reci,i uzasno cijenim ovoliku kolicinu objasnjenja u svim smjerovima koje si naveo.

    Isto tako,svi ovi aktualni clanovi manje vise u zadnjih 10 tak dana su pomogli,pomagali i meni je bilo jasno isto tako da se od mojih pitanja drugima dize kosa na glavi jer realno,rjesenja mi stoje ispred nosa i slicno,no ja sam insce poznat po tome da radije pitam jos koji put,pa bez obzira odg.itko ista na kraju ili ne,a bas abog toga sto mogu shvatit .

    Mislim da sve ovo sto si napisao treba zalijepit na hrpe foruma,ali naravno i obrnuto,clanovi bi se trebali vise samoinformirat,al evo ja sam toliko bio uzbudjen,cekao svaki odg.od bilo koga ,osjecao sam se kao dio bas dio te zajednice.

  9. #173
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sweden
    Age
    53
    Posts
    298
    Thanks
    190
    Thanked 51 Times in 37 Posts

    Default Re: Electra1131 jailbreak za iOS 11.2-11.3.1

    Uglavnom odgovaraju strucni clanovi a oni koji nisu sigurni ni ne odgovaraju. Tako da su odgovori precizni i od pomoci. Za svaku pohvalu jeste pomoc koju nesebicno pruzaju vec dugi niz godina.

  10. #174
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Dec 2012
    Age
    39
    Posts
    278
    Thanks
    22
    Thanked 27 Times in 15 Posts

    Default Re: Electra1131 jailbreak za iOS 11.2-11.3.1

    Restartovao sam telefon i sad mi cydia ne radi?Da li moram ponovo da je instaliram

  11. #175
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: Electra1131 jailbreak za iOS 11.2-11.3.1

    nemoj biti lenj...idi na prvu stranu pa procitaj...

  12. #176
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Electra1131 jailbreak za iOS 11.2-11.3.1

    Velike promene su najavljene u celom jailbreak sistemu na iOS 11.


    Cydia ce biti zamenjena sa Sileo aplikacijom a dolazi i tweak koji ce omoguciti da se obrise jailbreak, i menja Cydia Eraser na iOS 11, a to je Rollectra.


    Noviteti ce biti napisani i na pocetku teme, kad budu dostupni.


    Sileo menja Cydia-u na iOS 11 a Rollectra menja Cydia Eraser

  13. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    magistar0 (17-07-2018)

  14. #177
    iEntuzijasta Fly_Daddy's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    63
    Thanks
    60
    Thanked 13 Times in 5 Posts

    Default Re: Electra1131 jailbreak za iOS 11.2-11.3.1

    Jel to znaci da mi koji još nismo uradili jb sačekamo još malo ?

  15. #178
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    novi sad
    Age
    39
    Posts
    15
    Thanks
    0
    Thanked 2 Times in 1 Post

    Default Re: Electra1131 jailbreak za iOS 11.2-11.3.1

    pozdrav svim članovima.
    da li može pomoć oko jailbreak-a... ios 11.4. beta 3, uradio sam jailbreak ali nema ikonice cydia (cydia not showing on springboard). pokušavao sam da preko Imac-a terminala uradim uicache ali stalno mi izbacuje "connection refused" ili "operation time out".
    skinuo sam neke ssh programe i za iphone ali nikako ne uspevam da se konektujem preko ip adresa da uradim taj ssh root, uicache ili kako se već kaže.. da li može neko da me uputi šta da radim a da ne moram da radim taj ssh root@ipadress... unapred hvala.

  16. #179
    iPhoneBigFan magistar0's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Age
    42
    Posts
    326
    Thanks
    55
    Thanked 31 Times in 31 Posts

    Default Re: Electra1131 jailbreak za iOS 11.2-11.3.1

    Zabrljanje hvala na info i na svemu lijepo objasnjeno,lupio sam thanks i ovak i onak.

    Koji nemaju jb ljudi,a zele ga vjerojatno bi trebali pricekat onda tu novu pricu.

    Nadam se samo da ce napravit neki normalan prijenos na nas koji sad imamo
    electra jb i da nas ne ceka dva dana ssh-a i rebootova.

    Za jb 11.4 beta,ja zaista ne znam da li ima ikakve razlike od nas koji smo na 11.3.1 ,ali pretpostavljam da je sve isto ,postupak kao i nama.

    Za ne pojavljivanje cydie na ekranu jb iphona,morat ces trazit fix na youtube jer ovdje ocito nitko nema taj problem ili ne zna rjesenje pa vjerujem da se zato nitko i nije javio s odg.

    Jedna napomena!Meni je danas appstore stekao,to jest nisam mogao updateat bilo sta ili skinut bilo koju app.Kad bih stisnuo download dugme samo bi se zatamnilo i odmah pobjelilo nazad i nista ni trc.Morao sam rebootat telefon jer nista drugo nije pomoglo,pa ni mjenjanje stora,odjava prijava,mjenjanje jezika vremena itd.

    Imam jos iph 5s koji nije brejkan ,a na njemu je AppStore normalno radio.

    Evo,ako netko bude imao slican problem pa da zna kako sam ja rijesio.
    Iphone 8+ ios 11.3.1 Electra JB

  17. The Following User Says Thank You to magistar0 For This Useful Post:

    misal (17-07-2018)

  18. #180
    iPhoneBigFan Kan's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    38
    Posts
    193
    Thanks
    38
    Thanked 13 Times in 12 Posts

    Default Re: Electra1131 jailbreak za iOS 11.2-11.3.1

    Danas mi je telefon zakucao i morao sam da uradim reboot da ga ozivim..Posto je proslo 10 dana od kada sam uradio JB,pretpostavljam da mi je istekao sertifikat..E,sad je problem sto imam i dalje Cydiu koja nije u funkciji a,nece opet da mi prodje JB..Sve sam uradio ponovo kao u drugom postu ali nema sanse da Cydia proradi..Zna li neko sta raditi?

Page 12 of 18 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •