iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 7 of 7

Thread: Original vs FAKE

  1. #1
    iEntuzijasta SiniŠa's Avatar
    Join Date
    Feb 2022
    Location
    Novi Sad
    Posts
    72
    Thanks
    72
    Thanked 50 Times in 28 Posts

    Default Original vs FAKE

    Ova tema bi trebalo da pomogne oko utvrđivanja originalnosti dodataka za naše uređaje. Bilo bi dobro da se prikažu i slike kako bi mogli lakše da se potpomažemo.

    Kako je velika cenovna razlika kod nas i preko, često se dovijamo i pokušavamo da nabavimo originalne kablove ili adaptere sa svih strana. Problem pravi i sam Apple koji ne ažurira promene i samim tim još više otežava utvrđivanje originalnosti.
    iPhone 14 Pro Max 256GB

  2. The Following User Says Thank You to SiniŠa For This Useful Post:

    kvaju (26-05-2022)

  3. #2
    iEntuzijasta SiniŠa's Avatar
    Join Date
    Feb 2022
    Location
    Novi Sad
    Posts
    72
    Thanks
    72
    Thanked 50 Times in 28 Posts

    Default Odg: Original vs FAKE

    Moj prvi primer je type-C to lightning kabel kupljen na KP sajtu kao original iz uvoza.
    Odmah se mogu primetiti i gramatičke greške kao najčešći primer fake proizvoda.
    IMG_0223.jpgIMG_0224.jpg

    Takođe i sam kvalitet i način pakovanja, dok je sam kabel jako krut.
    IMG_0217.jpgIMG_0218.jpg

    Evo kako izgleda sam konektor gde se vidi loša završna obrada.
    IMG_0197.jpg

    Pošto ne može više slika u ovom postu biće odmah još jedan.

    Napomenuo bih da nije svaki originalni kabel sa pozlaćenim pinovima, kao i natpisom na samom kabelu koji Apple spominje.
    Ovo je poređenje kopije sa originalnim kablom dobijenim uz SE 2020, koji je pozlaćen, ali bez teksta na samom kablu.
    IMG_0219.jpg
    Kabel dobijen sa mojim 13 pro max ima navedene oznake na samom kabelu ali su pinovi bez pozlate.
    IMG_0221.jpgIMG_0222.jpg

    Nadam se da će ovo nekom pomoći da prepozna kopiju i pre trgovine.
    iPhone 14 Pro Max 256GB

  4. #3

  5. #4
    iEntuzijasta SiniŠa's Avatar
    Join Date
    Feb 2022
    Location
    Novi Sad
    Posts
    72
    Thanks
    72
    Thanked 50 Times in 28 Posts

    Default Odg: Original vs FAKE

    Naravno,ovo je samo dopuna pošto nije sve baš tako kako navode. Kad stignem uporediću i 20W type-C punjače.
    iPhone 14 Pro Max 256GB

  6. #5
    iEntuzijasta SiniŠa's Avatar
    Join Date
    Feb 2022
    Location
    Novi Sad
    Posts
    72
    Thanks
    72
    Thanked 50 Times in 28 Posts

    Default Odg: Original vs FAKE

    Pozdrav još jednom od mene. Ovo je moje lično iskustvo i zapažanje razlika između originalnog 20W type-C punjača i kopije.


    Da krenemo od pakovanja.Na prvoj slici se vidi različit položaj samog providnog nosača kutije.Kopija je za milimetra deblja od originalne , papir je žući za nijansu.
    IMG_0236.jpg
    Na drugoj slici se vidi izgled i sadržaj iz samih pakovanja.Prva razlika je u broju papira gde u originalu idu tri knjižice a u kopiji samo jedna.Primećujem da knjižica iz originala nije lepljena nego zaheftana. Sadržaj je neverovatno sličan. Sam punjač je bio umotan u dva papira gde se na većem nalazi i štampani tekst. Kopija ima samo jedan papir bez teksta.
    IMG_0237.jpg

    Prednja strana ima dve razlike. Prva je u samom fontu gde je u donjem delu, broj dva na kopiji blago zakrivljen. Na samoj slici adaptera originaj ima veći kontrast i vidljivije detalje.
    IMG_E0234.jpg
    Zadnja strana je gotovo identična ali se lako vide razlike na svetlosti iako se sa slike ne vidi. Prva razlika je u providnom delu koji se kida pri prvom otvaranju ,gde je original matiran a kopija glatka pa se jako presijava.Druga razlika je u boji štampe. Na originalu je srebrna boja vidljiva iz svakog ugla dok se kopija toliko sija da se gubi slika. Isto je i na srebrnom tekstu sa svih strana kutije.
    IMG_E0235.jpg

    Na dnu se takođe vidi razlika u štampi. Na originalu je suptilnija i bleđa od kopije.Kopija i pored jače štampe , gubi čitljivost pod određenim uglom svetla.
    IMG_0238.jpg
    PS na svim slikama poređenja original je uvek sa leve strane.
    iPhone 14 Pro Max 256GB

  7. #6
    iEntuzijasta SiniŠa's Avatar
    Join Date
    Feb 2022
    Location
    Novi Sad
    Posts
    72
    Thanks
    72
    Thanked 50 Times in 28 Posts

    Default Odg: Original vs FAKE

    Sam punjač je toliko sličan u obliku i težini da se uopšte i ne vidi razlika. Jedino što sam ja primetio je da se serijski projevi na kutiji i punjaču poklapaju samo kod originala.Toliko je dobra ova kopija da se ne može provaliti bez ozbiljnije opreme koja bi testirala napon.
    IMG_E0239.jpgIMG_E0242.jpgIMG_0241.jpg
    Nekada nije lako utvrditi originalnost dodataka pa nam na žalost jedino preostaje kupovina preko zvaničnih uvoznika koji će nastaviti da nas deru s cenama.
    iPhone 14 Pro Max 256GB

  8. #7
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,479
    Thanks
    2,272
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Re: Original vs FAKE

    Na dnu ti se vidi i QR kod

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •