iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Slike se ne dodaju na iCloud

  1. #1
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Slike se ne dodaju na iCloud

    Imam pitanje. Postoji li neki način da ja ručno aploudujem svoje slike i video snimke na iCloud photos? Pre par dana sam kupio 50GB iCloud storage baš zato što nemam dovoljno memorije na telefonu za slike a ni na iCloudu i od kad sam ga kupio slike uopšte ne idu na iCloud a memorija na telefonu mi je puna.... Mislio sam da na kraju dana kad se telefon prikači na punjač + wifi on sve to u pozadini odradi ali ne .... U podešavanja mi je uključeno optimise iPhone storage, uvek imam wifi ili mobilne podatke i ako mi zatreba neki sadržaj lako da učitam ali ovo me više nervira. Šta da radim?

    Nisam obratio pažnju i postavih temu ovde, hteo sam u iOS 11. Neka je prebaci neko tamo ili gde joj je već mesto, izvinjavam se
    Last edited by nixysx; 14-04-2018 at 16:34.

  2. #2
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default Re: Slike se ne dodaju na iCloud

    Kako ne ide na iCloud? Kada se uloguješ na iCloud.com, da li vidiš svoje fotografije?

  3. #3
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Slike se ne dodaju na iCloud

    Vidim, one su tamo, ali još od pre 3/4 dana. Dok pre je uvek bilo ažurno, ako 5 slike uslikam, odmah odu na iCloud

  4. #4
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default Re: Slike se ne dodaju na iCloud

    Nešto nije kako treba. Meni su sve odmah tamo. Da li ti je ovako sve podešeno?

  5. #5
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default Re: Slike se ne dodaju na iCloud

    Kad smo vec kod ovog problema, koja je razlika izmedju Upload to My Photo Stream i iCloud Photo Library?

    Meni se recimo sve slike momentalno uploaduju ali bih da to ogranicim na situaciju kad sam na wifi + punjac a sada momentalno krece upload?

    Dok sam koristio android to je kroz google photos aplikaciju bilo jasno istaknuto u opcijama. Sad mi i Google Photos vrsi upload momentalno posle slikanja.
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  6. #6
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Re: Slike se ne dodaju na iCloud

    @kapetan U Google Photos podešavanjima imaš izbor za upload preko mobilnog interneta.


  7. #7
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Slike se ne dodaju na iCloud

    Evo, ovako je a moje slike i dalje nisu na iCloudu, a nemam više memorije bukvalno ni jednu sliku da slikam. Jer sam prekjuče dosta snimao i slikao i taj sadržaj je pojeo ~1.5GB a neće da ode na iCloud, izludjuje me

  8. #8
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Re: Slike se ne dodaju na iCloud

    Da li imaš slobodnog mesta na iCloudu?

  9. #9
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default Slike se ne dodaju na iCloud

    @nixysx Ja bih ti predložio da se izloguješ sa iClouda i da se opet uloguješ (na telefonu). Kada te pita da li hoćeš da obrišeš fotografije sa telefona prilikom logout-a ti kažeš NE (tj. zadrži fotografije na fonu). Posle se uloguj opet i vidi šta se događa.

    Ali ako nemaš mesta ni na iCloud-u, onda je i logično što se ne radi upload jer nema gde.

    @Kapetan Ideš u Settings-Photos-Cellular Data i pogasiš sve unutra ako hoćeš upload samo preko wifi.

  10. #10
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Slike se ne dodaju na iCloud

    Imam dosta memorije na iCloudu, ne znam da li da se odjavim jer nemam memorije u telefonu, da se ne izbrišu ove slike koje su već na iCloudu?

  11. #11
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Slike se ne dodaju na iCloud

    Uradi backup, prebaci slike na komp, uradi ovo sto ti je @dzenopoljac rekao.

    Pokusaj da obrises neke stvari koje ti ne trebaju na telefonu i oslobodi malo memorije. Kad je skroz zatrpan, ne mozes ni da obrises slike posto ih prebaci u Recently deleted ali onda moras da uradis hard reset da bi odatle mogao da ih obrises. Ne znam kako ti uopste telefon radi.

    Obrisi bar cache Safari-a ili vidi sta ti zauzima mnogo prostora a nije ti neophodno na telefonu.

  12. #12
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Slike se ne dodaju na iCloud

    Napravio sam backup preko iTunesa, uradio restore i ponovo ista stvar. Prvo sam uradio restore bez backup i uključio iCloud photos i tu su se pojavile slike koje su na iCloudu od pre 4 dana. Onda sam slikao nešto bezveze i sačekao i posle dva sata su otišle same na iCloud. Vratio sam backup sa iTunesa i ove od pre 4 dana su tu, a sve što je slikano posle 4 dana neće da ode na iCloud......... Stvarno ne kapiram, a ne mogu restore bez backup jer imam neke bitne sms i još neke podatke iz nekih aplikacija koje ne mogu da sačuvam na iCloud. Jel ovo neki bug ili šta
    Inače, obrisao sam keš memoriju sa deezera i oslobodio 3GB.... Deezer mi je zauzimao 5.01GB. Sad imam slobodnih 2GB ali isto....:
    Last edited by nixysx; 15-04-2018 at 23:58.

  13. #13
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default Re: Slike se ne dodaju na iCloud

    Kontaktiraj Apple support onda pa vidi šta će ti reći. Koristim iCloud već dugo i nikada ovakav problem nisam imao.

  14. #14
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Slike se ne dodaju na iCloud

    Rešio problem: Napravio sam backup na iTunes, onda sam izbrisao neke aplikacije iz telefona i oslobodio 5GB onda sam izabrao opciju downlod and keep originals, kada su se slike učitale u memoriju telefona, sve ih prebacio u PC, onda izbrisao sve sa iCloud drive osim whatsapp, ponovo uradio restore i to je to. Sad sve slike idu na iCloud ali ove prethodne su sve u PC, nisu na iCloud, ali sada makar idu tamo.

  15. #15
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Slike se ne dodaju na iCloud

    Ponovo pitanje: Postoji li neka mogućnost da slike dodaje na iCloud preko mobilnog internat. Još malo putujem i imam 10GB u EU i slikaću i snimaću dosta i lako će se napuniti memorija a laptop mi ne pada napamet da vučem samo zbog prevacivanja slika. Svi znamo da su wifi u hotelima itd užaš i za razgovor a tek za uplod od nekoliko gigabajta. Pa može li nekako ovo da se omogući? Jer u telefonu već imam dosta popunjene memorije, možda još 4/5GB slobodno što neće biti dovoljno.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •