iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Facebook je prikupljao kompletnu listu poziva i sve SMS na Android telefonima

  1. #1
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Facebook je prikupljao kompletnu listu poziva i sve SMS na Android telefonima

    Facebook je godinama prikupljao liste poziva, kao i sve poslate poruke, od Android korisnika.

    Ovo se pojavilo kao vest nakon kampanje koja je pokrenuta povodom prikupljanja podataka od 50 miliona korisnika od strane Facebook-a i Cambridge Analytica. Ovi podaci su prikupljani od "dobrovoljaca" koji su takodje prosledjivali i podatke od njihovih "FB prijatelja", bez njihove dozvole.
    Aleksandr Kogan, koji je vezan za ovo, je izjavio da smatra da je radio nesto potpuno normalno


    https://www.theverge.com/2018/3/21/1...ogan-scapegoat


    Vrlo brzo je pokrenuta akcija da ljudi obrisu, koliko je to moguce, njihove FB profile. Cak je i koosnivac WhatsApp-a, Brian Acton, pokrenuo takvu kampanju

    https://twitter.com/brianacton/status/976231995846963201

    https://www.theverge.com/2018/3/20/1...ebook-whatsapp



    Upravo zbog ovog su korisnici poceli da koriste uputstva kako da skinu sve podatke koje ima FB o njima.

    How to download the entire archive of your Facebook account

    How to permanently delete your Facebook account

    Tad je jedan od ljudi primetio ono sto se nalazi u naslovu teme

    @mat_johnsonFollowFollow @mat_johnson

    More




    Oh wow my deleted Facebook Zip file contains info on every single phone cellphone call and text I made for about a year- cool totally not creepy.
    https://twitter.com/mat_johnson/status/977317787520720896


    Ovde se nalazi i slika iz zip fajla

    https://twitter.com/dylanmckaynz/status/976368845635035138




    The Verge

  2. The Following 2 Users Say Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    Cuksi (26-03-2018),giannsi (25-03-2018)

  3. #2
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Re: Facebook je prikupljao kompletnu listu poziva i sve SMS na Android telefonima

    Kao da se to nije znalo. Mislim da samo veoma naivne osobe misle da su im podaci bezbedni, a sve se pruža na izvol’te...

    Ne može da se ode do toaleta, a da se ne postuje na društvene mreže, a onda je masa zaprepašćena kada procure informacije.

    Znaju svi i šta gledamo, Guglamo, šta čitamo, šta nas zanima... Na kraju krajeva, Google Adsense tako i radi.

  4. #3
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Facebook je prikupljao kompletnu listu poziva i sve SMS na Android telefonima

    Slazem se sa tim kako Google prati i da je to odavno poznato ali ovde pricamo o kompletnim listama poziva i sadrzajem svih sms-ova koje su pozivali i slali korisnici Android uredjaja.

  5. #4
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Re: Facebook je prikupljao kompletnu listu poziva i sve SMS na Android telefonima

    Jasna stvar ali mislim da smo svi mi za to krivi.

    Na kraju krajeva, svaka aplikacija ti jasno trazi dozvolu da pristupi podacima. Druga stvar je sto niko ne cita vec samo prihvata...

  6. #5
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Facebook je prikupljao kompletnu listu poziva i sve SMS na Android telefonima

    Retko ko ce da procita desetine ili stotine strana. Jos manje ljudi moze i da sve to razume.

    Google je zvanicno napravio "napredak" po pitanju sigurnosti kad je ubacio opciju da svaka aplikacija mora da prikaze cemu zeli da pristupi. Problem je sto neke aplikacije pristupaju delovima koji nisu vezani za njih a sve u okviru nekog zajednickog "termina", citaj FB trazi pristup kontaktima koje ljudi povezuju sa nalogom i lagano krece da belezi sve pozive i poruke. Ovo je apsurdno.

    Jos je interesantnije da ovo ne moze da uradi na iOS-u.

    Clanovi koji imaju FB, mogu prema upuststvima sa idownloadblog-a, da skinu kompletnu arhivu i vide da li im je to zabelezeno dok su koristili neki Android uredjaj.

  7. #6
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Facebook je prikupljao kompletnu listu poziva i sve SMS na Android telefonima

    Ali svaka aplikacija koja trazi pristup te “baci” na FB aplikaciju u kojoj jasno pise cemu pristupa...

    Apple ima blokiran pristup SMS-u za third party apps, zar ne?
    Last edited by tribalkg; 25-03-2018 at 19:30.

  8. #7
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Facebook je prikupljao kompletnu listu poziva i sve SMS na Android telefonima

    Na iOS-u nema pristup ni listi poziva, ni porukama.

    Android nikad nisam koristio, nemam FB i ne znam da li pise, kad FB trazi pristup, da moze da belezi sve telefonske pozive i kopira sve poruke koje su poslali korisnici.

  9. #8
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Re: Facebook je prikupljao kompletnu listu poziva i sve SMS na Android telefonima

    Nemoj da me shvatis pogresno, slazem se da to nije ok ali i ljudi instaliraju svasta i prihvataju svasta bez da razmisle...

    Ako instaliras aplikaciju za trcanje, a ona ti trazi pristup call logu, trebalo bi da se zapitas zasto trazi.

    Koliko ima samo onih gluposti “ko ti gleda profil” i slicno...

  10. #9
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Facebook je prikupljao kompletnu listu poziva i sve SMS na Android telefonima

    Slazem se ali svi igraju na kartu da vecina ljudi ne moze da shvati sta sve to znaci kad neka aplikacija trazi pristup vec necem

    Ne znam kako to izgleda na androidu i da li bas pise da trazi pristup call logu ili sms komunikaciji.

  11. #10
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Re: Facebook je prikupljao kompletnu listu poziva i sve SMS na Android telefonima

    Naravno. Kad pogledaš, veliko broj ljudi u Srbiji je nepismen, a tek o tehnološkoj pismenosti da ne pričamo...

  12. #11
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Facebook je prikupljao kompletnu listu poziva i sve SMS na Android telefonima






    Evo, jos Ako bi mogli i kljuceve od stana da daju FB-u, cisto da bi bio sto bolji user experience.

  13. #12
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Facebook je prikupljao kompletnu listu poziva i sve SMS na Android telefonima

    Fejsbuk nije normalan sta radi. Udjem na telefonu u aplikaciju polovni automobili vratim se na fejs posle pola sata izbacuje mi dilere automobila. Udjem posle na aliexpres gledam neka zastitna stakla eto zastitnih stakla po fejsbuku, udjem u neku aplikaciju walpaper da izaberem eto na fejsu ponuda aplikacija za wallpaper. Ludilo koliko nisu normalni i ozbiljno razmisljam da ga obrisem posle 10 godina.

  14. The Following User Says Thank You to bobanbg9 For This Useful Post:

    Proday (27-03-2018)

  15. #13
    iPhoneBigFan stipp's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Subotica
    Age
    28
    Posts
    302
    Thanks
    209
    Thanked 442 Times in 207 Posts

    Default Re: Facebook je prikupljao kompletnu listu poziva i sve SMS na Android telefonima

    Ja sam facebook izbrisao pre pola godine, ne fali mi uopste, cak mi i baterija bolje drzi

  16. #14
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Facebook je prikupljao kompletnu listu poziva i sve SMS na Android telefonima

    Evo ga "divan" spisak i za "uvek naivni" Google, pogotovo kod Android uredjja


    https://threadreaderapp.com/thread/9...680467968.html

  17. #15
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default Re: Facebook je prikupljao kompletnu listu poziva i sve SMS na Android telefonima

    A malo o prikupljanju podataka. Jako interesantna stvar sto se tice google maps navigacije, nedavno je ukljucim po Bgu...i kako prilazim kom semaforu, ruta mi postaje crvena (citaj upozorenje za kolonu u saobracaju). I od 10 auta u koloni, pretpostavljam da sam jedini drzao ukljucen google maps, ALI...takodje pretpostavljam da su ostali vozaci u autu imali android telefon...i da im se lokacija prati 24/7, tako da informacija da se 3-4 "telefona" brzo krecu jedan za drugim, i naglo uspore - takva informacija se pretvara i dostavlja u google maps kao guzva u saobracaju.

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •