iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 3 of 3

Thread: Macbook 12 2015?

  1. #1
    iDrugČlan 5SS's Avatar
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    45
    Thanks
    10
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Macbook 12 2015?

    Razmisljam se izmedju jednog novog racunara i polovnog macbooka 12, odgovara mi mac po svemu osim sto je polovan. Koliko to moze biti problem i jel imao nekih izrazenih mana? Baterija ovog iz oglasa ima 250 ciklusa, ali to i nije toliko bitno koliko nacin na koji je dopunjavana. U slucaju znacajnijeg ostecenja, da li moze baterija da se zameni i koja bi bila cena kod nas sa zamenom?

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Macbook 12 2015?

    Uvek je naravno bolje kupiti novi nego polovan računar prvenstveno zbog garancije. Baterija je jedna od najboljih komponenti Apple računara i bez obzira što ima 250 ciklusa trebalo da bi da potraje još nekoliko godina. Ukoliko ipak bude morala da se menja bitno je da znaš da je baterija na Macbook modelima deo bottom case-a, dakle ne može se samostalno zameniti već se menja i donji poklopac. u iStyle Servisu cena je oko 30.000 RSD.

  3. #3
    iDrugČlan 5SS's Avatar
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    45
    Thanks
    10
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Macbook 12 2015?

    Danas sam probao novi macbook pro 13, obican 12 nisam imao prilike da vidim uzivo. Imam neki utisak da ce mi biti premali, a cena za 2014 pro 13'' i 2015 macbook 12'' je slicna, tako da sam ipak odlucio da gledam 13, odnosno 13.3. Sve mi odgovara, osim eto toga sto je polovna stvar u pitanju i to 2014, ali ako je u mint stanju sa oko 200 ciklusa baterije, sta znam, mozda bi i rizikovao. Ekran nije ni za poredjenje ovim alternativama koje gledam ako bi uzimao nesto novo, sjajno izgleda, na stranu dizajn i kvalitet izrade kompletnog racunara.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •