iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: 5S kupovina?

Hybrid View

  1. #1
    iDrugČlan 5SS's Avatar
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    45
    Thanks
    10
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default 5S kupovina?

    Pozdrav svima, kupio bih polovan 5S, do sada sam koristio android. Sta da gledam kod polovnog, ima li neka specificna boljka? Ne znam kako to funkcionise kod iOSa, da li moze da se koristi kao hotspot sa 4g netom, da li prilikom transfera fajlova sa telefona na windows moze da se prebacu u neki ''storage mod'' pa da se prebacuje kao sa externog hdda ili mora iTunes, prilikom prebacivanja sa PCa na fon, da li puno vremena oduzima itunes povezivanje i prebacivanje? Da li je bluetooth funkcionalan za prebacivanje fileova izmedju njega i windowsa/androida? Sa kojim iosom je najbrzi? U slucaju oslabljene baterije da li ista moze da se zameni i koja je cena? Hvala unapred

    I koja je realna cena nekog u mint stanju, nasao sam sigurno 10ak koji izgledaju perfektno na slici za 130-150e, jel to ok cena?

  2. #2
    iSrbijaHero p.pera's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    43.85861
    Posts
    1,244
    Thanks
    667
    Thanked 2,488 Times in 818 Posts

    Default Re: 5S kupovina?

    .Tih 150e je previse, to polako zalazi u cenu SE.Ja licno ne bi dao za 5s preko 100e.
    Last edited by p.pera; 07-03-2018 at 01:27.

  3. #3
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: 5S kupovina?

    Nije okej cena, ja sam nalazio i za 90€ sasvim okej, tačnije vidjao na kp. Moj savet ti je prvenstveno da obratiš pažnju da nemaju iCloud. Jer to nije kao kod androida sa google nalogom, preko recovery mode uradiš reset i ćao... Na to najviše obrati pažnju... Ovo ostalo može manne više sve. iTunes je komplikovan prva dva/tri puta dok se ne uhodaš, posle je sve lagano. 5S najbolje radi sa iOS 10(na to mislim da je potpuno upotrebljiv po pitanju podrške). Mada moj topli savet je SE nije nešto preterano skuplji(polovan) a nudi ti daleko bolji i brži telefon u svakom pogledu

  4. #4
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: 5S kupovina?

    Ja mislim da je jako tesko naci bas mint 5S. Ja sam skoro bas trazio za jednu drugaricu i posto je trazila bas mint, gde je pod mint podrazumevala, da ne samo da telefon treba da bude vizuelno u mint stanju, vec i da budu svi delovi originalni i slicno, nismo uopste uspeli da nadjemo takav telefon na oglasima. Posle je uzela neki drndroid. Za vecinu telefona koji su na slikama i u opisu oglasa mint, se na kraju ispostavi, da ili je menjana baterija, pa stavljena neka kineska od 5$. Ili, sto je mozda jos gore, da je originalna baterija ali sa velikim gubitkom kapaciteta, koja zahteva zamenu i utice na performanse, sto opet iziskuje izbor, ili kupovine kineske od 5$ ili originalne, koja je koliko sam shvatio skupa, kao pola telefona, po cenama koje vi predlazete. Par njih je imalo cak i promenjene ekrane i stavljeni su neki Kinezi. Naravno o tome da vecina nema originalnu kutiju, ili imaju izlomljen usb, kineski zidni punjac i slicno, da i ne pricam, a treba pogledati koliko kosta originalni usb, ili wall charger. Znaci ko hoce bas mint telefon, a da je mint ovo sto sam naveo, dakle da je kao nov, samo sto je koriscen, ali bez znakova koriscenja sa originalnom opremom i svim originalnim delovima, jako je tesko naci tako nesto, a i ako slucajno nadjete, to ce biti sigurno mnogo vise od tih 100 eur.

    Jedino sa cime se slazem, je da ako je covek u mogucnosti obavezno uzme SE, jer je daleko superiorniji od 5S.

  5. #5
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: 5S kupovina?

    Moja rodjaka je prodavala 6S za 140€. Kupljen u telenoru 2015. nikad nije otvaran, sve je originalno sa kutijom i bukvalno celom opremom, slusalice nisu ni koriscenje jer je imala od stare petice, samo je usb oštećen. Zašto 140€? Zato što je malo napukao ekran u donjem uglu i već je kupila novi i to je to. Potpuno ispravan telefon, nikad otvaran, ima samo jednu liniju donjem delu koja mu ne opeta rad. Tako da ko uspe da naleti na nešto ovako to je super. Najviše se isplati od pouzdanih prodavaca, tj. koje poznajete i možete biti sigurni u uredjaj koji prodaju

  6. #6
    iDrugČlan 5SS's Avatar
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    45
    Thanks
    10
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: 5S kupovina?

    Uh, malo sam se presao sa cenama, sada kada sam detaljnije istrazio i probao par 6ica, gledam tako nesto. Mislio sam da ce mi 6 biti prevelik, pa sam se fokusirao na 5S ili SE, ali nije strasno ni sa 6icom, tanka je. Ima ih za nekih 190e. Mora bas mint stanje, nije mi zao malo vise da platim, ali ne bi uzimao telefon sa vidljivim ostecenjima.

  7. #7
    iSrbijaHero p.pera's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    43.85861
    Posts
    1,244
    Thanks
    667
    Thanked 2,488 Times in 818 Posts

    Default Re: 5S kupovina?

    Bolje ti je da uzmes SE nego obicnu sesticu.

  8. The Following User Says Thank You to p.pera For This Useful Post:

    SG999 (07-03-2018)

  9. #8
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default 5S kupovina?

    Pazi ako ćeš da korisiš telefon na duže staze SE, ni šestica ni 5S ništa... 6S/SE će imati podršku bar još dve godine dok 5S ne verujem da će podržati iOS12 nema šanse, šestica hoće ali ko zna kako će to raditi.... Tako da ako ćeš telefon na neki kraći period godinu, godinu ipo dana može i šestica da prodje ali sa dobrom baterijom, ali za nešto duže od dve godine 6S/SE, ništa ispod. Generalno sada u 2018. ništa ispod 6S/SE

  10. #9
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: 5S kupovina?

    Moj savet je da izbegnes iphone 6. Slab je to hardver za neko koriscenje svakodnevno. Ako ne koristis mnogo telefon onda iphone 6 moze da prodje, a ako ga obilno koristis, trebace ti bolja stvar
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  11. #10
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: 5S kupovina?

    I ja mislim da su 6S, SE trenutno najslabiji telefoni koje ima smisla kupiti.

  12. #11
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: 5S kupovina?

    Quote Originally Posted by Didule View Post
    I ja mislim da su 6S, SE trenutno najslabiji telefoni koje ima smisla kupiti.
    Najslabiji ali ako ih kupiš kao nove(sada) definitivno ima smisla jer odlično rade

  13. #12
    iPhoneBigFan halfman's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Novi Sad
    Age
    34
    Posts
    198
    Thanks
    16
    Thanked 76 Times in 48 Posts

    Default Re: 5S kupovina?

    5s radi uzasno na novom software...

  14. The Following User Says Thank You to halfman For This Useful Post:

    nixysx (08-03-2018)

  15. #13
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: 5S kupovina?

    Mislio sam najslabije, u smislu da ne treba uzimate prethodne generacije. Oni su za sada vise nego konkurentni, naravno ako ne postoji usporavanje zbog kapaciteta baterije. Ne znam i to, da li i kako telefon prepoznaje kineske baterije u kontekstu tog usporavanja. Ako je nova kineska baterija, da li pravilno cita kapacitet i odnosi se prema njoj u skladu sa tim?

  16. #14
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: 5S kupovina?

    Znam, razumeo sam. Ja mislim da prepoznaje i da ako se stavi kineska da nece biti downclocka. Čini me se da sam pročitao negde tako. Ali kineska, ko zna kako i koliko će raditi...

  17. #15
    iDrugČlan 5SS's Avatar
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    45
    Thanks
    10
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: 5S kupovina?

    Uzeo 6, 200e, nisam nasao nista ispod 180 da je ocuvano, a treba mi telefon prilicno hitno.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •