iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Kupovina Windows 7 license key

  1. #1
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default Kupovina Windows 7 license key

    Da li neko ima ideju kako kupiti legalnu licencu za windows 7? Ja bih da napravim bootabilni usb sa Windows USB tool i da posle legalno registrujemtu kopiju Windowsa. Treba mi za kućni računar jer me Windows 10 smara. Gledao sam Microsoft website i nema sile da nađem tamo. Tražio sam i na Amazonu i na eBay-u ali slaba vajda isto. Ništa mi ne deluje provereno. Onda sam naišao na neke indijske sajtove koji kao šatro prodaju te licence ali mi deluju sumnjivo. Ynam da je Microsoft batalio Windows 7 ali opet se nadam da ima nade da se kupi ovo. Naravno ne znam nikoga ko bi ovo prodavao.
    Svaka pomoć i savet su dobrodošli.

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member noname's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2,421
    Thanks
    250
    Thanked 813 Times in 651 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key


  3. #3
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    0x400
    Posts
    479
    Thanks
    50
    Thanked 83 Times in 73 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    @dzenipoljac isto sam ja malo istrazivao po netu trazio sam kljuceve da kupim, najbolje sto sam nasao je kinguin. Vecina ljudi zna za njega i cime se bavi, ima odredjenu pouzdanostovi drugi keystorevi nemaju u ponudi kljuceve-licence za windows, barem koliko sam gledao. Svakako moj prijateljski savet ti je da probas sa review sajtovima za odredjeni sajt.
    Na nekim laptopovima imas profesional licence koje mozes da aktiviras na dva racunara- probaj... ako nece online probaj sa call centrom da otkucas broj i da ti daju aktivaciju, ovo ti pricam iz iskustva posto moju licencu nisam moga da aktiviram online nego telefonom a nekada je radila normalno online aktivaciju.



  4. #4
    iEntuzijasta nenad83's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    64
    Thanks
    98
    Thanked 28 Times in 18 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    Moze kod nas da se uzme legalizaciona licenca za win 7, dobije se instalacija i kljuc koji se vezuje za taj racunar, nema opcije da se taj isti prebaci posle na drugi racunar, bar ne legalno. Nesto oko 200e + pdv je pro varijanta, ne znam koliko ti se to isplati. Ima i opcija za home basic, ali je 32 i srpski interfejs i isto se vezuje. Uzimas od MS ovlascenog partnera sa sve racunom, ostalo sve po tim sajtovima ti je krajnje nelegalno i piratizovano, plus nemas papire da si to kupio, ispadne da platis nesto sto si mogao dzabe sa skines sa torenta...
    Ako ti treba jos nesto javi se na pm, pomoci cu sta god da treba.
    IPad 2 user, IPhone 4 nabavljen...

  5. #5
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    Hvala ali meni treba samo license key da kupim ako je moguće. Naročito mi ne odgovara jer nisam u Srbiji

    @nenad83Ali to je samo uz računar. Ja bih licencu samo da kupim i da je "nalepim" na zvanični iso kad instaliram na svoj komp.
    Last edited by dzenopoljac; 16-02-2018 at 11:15.

  6. #6
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Kupovina Windows 7 license key

    Kupi windows 10 pro i imas opciju da odradis downgrade. Treba ti i legalan W7 kljuc(imam ja)...Moras da pazis da tvoj racunar ima drajversku podrsku za windows 7... ako vec imas w10 licencu i nalepnicu nista ne moras da lepis

  7. #7
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    Ja imam win 10 home koji je stigao uz komp. Pretpostavljam da onda ne mogu ništa?

  8. #8
    iEntuzijasta nenad83's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    64
    Thanks
    98
    Thanked 28 Times in 18 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    Home ne moze da se spusta na 7 legalno. Shvatam ja sta bi ti, ali ti ja kazem samo koje su opcije moguce. Nemas opciju da dodas samo kljuc na neku tvoju instalaciju posto boga pitaj koju onstalaciju imas i koji je njen nacin aktivacije (ima 3,4 razlicite). Ako hoces legalnu stvar skroz, odes kod loklanog MS partnera i trazis legalizaciju postojeceg racunara. Sve ostalo nije po ispravnom nacinu licenciranja i kazem opet, bacas pare za neku piratizovanu verziju. Sarena laza za one koji ne znaju da skinu torent, posto samo sa par opcija mozes da uradis pravu stvar, ostalo je sve siva zona ili pirat.
    IPad 2 user, IPhone 4 nabavljen...

  9. #9
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    0x400
    Posts
    479
    Thanks
    50
    Thanked 83 Times in 73 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    Kao prvo pisano je o legalnoj verziji softvera windows niko nije pominjao to sto ti pominjes @nenad83. Pitao je da li ima da se kupi pravi kljuc da se aktivira, da ima napisao sam gde. Za nalepnicu bas i nece da je dobije ali validan kljuc hoces ako ga platis. Napisao sam da neke licence windowsa mogu da se iskoriste za maksimum 2 racunara windows 7 profesional, licno i personalno, malo vise guglines ako se ne zna pa se nauci iz studiranja postova... ;-) ili praksa.
    Nalepnica je vise ukras i kljuc da ne zaboravis.



  10. #10
    iEntuzijasta nenad83's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    64
    Thanks
    98
    Thanked 28 Times in 18 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    Nemoj da mislis da imam sta protiv tebe, ali ja se ovim bavim, preko 10 godina iskustva u ovom poslu i tacno se zna sta se i kako kupuje. Nema opcije da licencu stavis na dva racunara, dokaz o posedovanju licence jeste nalepnica, kutija i racun, sve ostalo je piraterija za koju je suludo dati i jedan dinar, jedino ako ti to donosi neku sigurnost, kao tebi licno.
    I da, to kako ce neko nesto tehnicki da namesti da radi, nema veze sa tim da li je to legalno ili ne.
    IPad 2 user, IPhone 4 nabavljen...

  11. #11
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    0x400
    Posts
    479
    Thanks
    50
    Thanked 83 Times in 73 Posts

    Default Kupovina Windows 7 license key

    Druze moju licencu je izdao MSDN aka MIcrosoft nema nalepnicu samo kljuc koji imam samo ja, ovlascena institucija iz MS programa mi je dala ovde kada je izasao w7 32bit i 64bit obe se po dva puta aktiviraju, windows xp 64bit sam dao drugu kljuc za tu verziju nikada nije postojalo nista samo jedinstveni kljucevi i oficijalna aktivacija. Iste te licence prodaju online iz slicnih programa(ne aplikacija). Ne postoji jedan vid licenci i cd kljuceva nego mnogo vise, i obicni korisnici je retko dobijaju sem ako im neko ne proda kljuc...
    ne znam koliko si licenci u zivotu video tj verzija windowsa ali windows 2000 pro 1-4 znaci 4 racunara aktiviras, ima raznih primera...
    To sto kupis u radnji je retail verzija i to moze da kupi svako jedna aktivacija na jednom racunaru i cao.

    Ja sam napisao da olaksam @dzenopoljac i da covek ne daje preterano para kada moze da kupi kljuc koji je validan 100% prolazi ms aktivaciju online i telefonom, licni da bude, njegov.

    Nije prvi put da dolazim do zakljucka ali ovde na forumu ima mnogo ljudi koji pametuju za ono sto ne znaju, nisu culi i ne pise svuda. Bojim se da imam vise iskustva o ovome sto pricam nego ti ja ocigledno sam manje u informatici cim ne pisem godine.... oni koji znaju nece uopste da pisu o tehnickim stvarima i da se zamlacuju isto ko sto ja izbegavam zbog ovakvog kao tvog stava.
    Izgleda kao da su ovde clanovi sa TX foruma....

    @nenad83 slobodno prodaj licence retail iz radnje i pricaj pricu koja je za retail verzije, i ocigledno da imas protiv cim osporavas nesto sto ne znas, nisi video a pogotovu cuo, o aktivirati necu da pise....



  12. The Following 2 Users Say Thank You to iMP For This Useful Post:

    SG999 (17-02-2018),noname (17-02-2018)

  13. #12
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    Quote Originally Posted by nenad83 View Post
    Nemoj da mislis da imam sta protiv tebe, ali ja se ovim bavim, preko 10 godina iskustva u ovom poslu i tacno se zna sta se i kako kupuje. Nema opcije da licencu stavis na dva racunara, dokaz o posedovanju licence jeste nalepnica, kutija i racun, sve ostalo je piraterija za koju je suludo dati i jedan dinar, jedino ako ti to donosi neku sigurnost, kao tebi licno.
    I da, to kako ce neko nesto tehnicki da namesti da radi, nema veze sa tim da li je to legalno ili ne.
    Ja sam kupio na Ebayu Licencu za Win10 Pro, i sve je po Nemackom zakonu. Firme smeju da prodaju njihove stare Licence.

  14. #13
    iEntuzijasta nenad83's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    64
    Thanks
    98
    Thanked 28 Times in 18 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    U skoro svakoj EULA pise no rent, no lease no sublicense. I vecina licenci za OS se vezuje za racunar i nije transferabilna. Na nase ovde poreznike je u vecini vremena bitno da li je placen PDV, pa da ne ulazim u detalje.
    Takodje sam rekao da ims vise nacina aktivacije OS-a, ne samo kutijica, a MSDN je pretplata na vremenski odraniceni period i ide po programeru koji moze da instalira vise razlicitih alata (ne samo OS) ali za testiranje i razvoj i samo on, ne da da komsiji bratu...
    Ne bi se dalje raspravljao i tupio ciji je duzi, ako nekom stvarno trebaju info, nek se javi u pm.
    IPad 2 user, IPhone 4 nabavljen...

  15. #14
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    Nema razloga za nekom tenzijom ovde. Meni je problem što ne živim u Srbiji a kupio sam neki AIO desktop računar sa win 10 home na njemu. Komp radi dobro, samo sam ubeđen da će raditi bolje na win 7. Dodatke koje ima desetka mi ne trebaju. Dakle, bez tenzije i bespotrebne rasprave moliću.

  16. #15
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    E tu si se zeznuo da ce da radi bolje
    1. Proveri da li imaju drajveri za tvoj AiO za Windows 7
    2. Proveri da li imas legacy mod u BIOSu da ukljucis... ako nemas, moze da se instalira i onda W7, ali cemu sve to
    3. Nemoj da bacas pare na jos jedan Windows
    4. Bolje sacekaj da istekne garncija i ubaci SSD i reinstaliraj W10... siguran sam da je bolje optimizovan nego W7

  17. The Following 2 Users Say Thank You to rikee For This Useful Post:

    dzenopoljac (17-02-2018),kursula82 (17-02-2018)

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •