iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Kupovina Windows 7 license key

  1. #16
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    Ovo su korisni saveti. Probao sam instalaciju sedmice (ima legacy mode, isključio boot security) ali čim je krenula instalacija, bluetooth tastatura i miš su prestali da reaguju i nisam mogao dalje. Pretpostavljam da fale drajveri ili treba da koristim usb tastaturu i miša (koje nemam). Tako da ću te poslušati i ostati na win 10 do daljnjeg (uradio reinstall i sad bolje radi). Hvala.

  2. #17
    iSrbijaHero mospre's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    510
    Thanks
    922
    Thanked 324 Times in 229 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    Win 10 radi definitivno bolje na novim konfiguracijama a i one su pravljene za ssd.. Ne bi trebalo da gubis garanciju ako ubacis ssd..

    Neki laptop sam uzeo djevojci, bezvezni intel dual core 1.8 (tako nesto), jer joj ne treba nista jace, 4gb rama i dosao bez sistema, digao win 7 i laptop se toliko vukao da sam se razocarao (radio sam na losijim znam kako bi trebalo da radi). Digao win 10 i laptop se preporodio..
    bljakPhone 5

  3. #18
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    0x400
    Posts
    479
    Thanks
    50
    Thanked 83 Times in 73 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    @dzenopoljac
    Uzmi usb tastature i mis privremeno dok podignes instalaciju(znam komplikovano ali nekada mora) , zatim kada instaliras win 7 povezi preko Bt i probaj, lako je raskaciti USB pod uslovom da imas to prikljuceno da uradis instalaciju. Imas 3 dana da aktiviras win i probas, ako radi lose instaliraces win10 naravno ako imas tastaturu, mis na usb i vremena za instalacije, nerviranje ako zapne negde :-).

    Kao sto su ti @rikee i @mospre rekli tesko da ce raditi bolje stare masine da nove tesko, ista i iskustva su kod mene i po internetu.



  4. #19
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    Dzenopoljac je odustao od W7.
    Batalite ideje o pirateriji... pogotovo M$.

  5. #20
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mmilos82's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Serbia
    Posts
    1,346
    Thanks
    574
    Thanked 569 Times in 335 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    Dzenopoljac, javi se ja cu ti dati licencu
    MacBook Pro 13" Retina; iPhone 8+; iPad 2018; iWatch series 4, Apple TV 3

  6. #21
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    Hvala svima na savetima. Mospre je lepo rekao, treba da kupujem misa i tastaturu samo zbog win7, i da imam vremena i živaca za zezanje ali nemam. Još kad čujem da može da se desi da mi komp radi bzvz, odustao sam. Bar privremeno. Hvala svima što su mi ponudili svoje licence, cenim to.

  7. #22
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    Ja prošle godine pazarih retail W10 Home licencu preko zvanične MS online prodavnice. Dobih uredno račun na mejl i digitalni download koji se vezuje za moj MS account, bez ikakve nalepnice niti bilo čega, naravno. Taj Windows je instaliran na MacBook Pro laptopu u Parallels virtuelnoj mašini. Dakle, nema fizičkog fiskalnog računa, nema kutije, nema nalepnice, klasična digitalna retail licenca. Recimo da sutra dođe inspektor kod mene u firmu i traži mi kutiju i nalepnicu, moj Windows nije legalan? Nešto sumnjam da bi tako bilo.

    Takođe, te EULA odredbe kako su preprodaja i ustupanje licence zabranjeni Microsoft može da okači mačketini o rep. Ne može EULA da bude iznad zakona jedne države, a zakoni svake normalne zemlje, uključujući i Srbiju ti itekako omogućavaju da svoju retail licencu prodaš ili pozajmiš trećim licima. Druga stvar su GGK i OEM licence koje moraju da se prodaju/ustupe samo uz kompletan računar za koje su vezane, ali to je takođe sve po zakonu. Zamisli da ne možeš da pozajmiš svoj auto/telefon/komp nekom drugom na određeno vreme, na šta bi ovaj svet ličio. Baš da vidim šta bi mi MS rekao kad bih skinuo licencu sa svoje mašine i dao/prodao je nekom drugom na korišćenje, budući da moja licenca može da se udene na bilo koju mašinu i da se seli sa jedne na drugu po želji.

  8. #23
    iSrbijaHero slavke1976's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tavankut
    Age
    47
    Posts
    505
    Thanks
    528
    Thanked 120 Times in 97 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    Ja sam kupovao keys za windows 8 i 7 meni i bratu, preko sajta pay4key.org

  9. #24
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    224
    Thanks
    76
    Thanked 29 Times in 22 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    Quote Originally Posted by wyomingplease View Post
    Ja prošle godine pazarih retail W10 Home licencu preko zvanične MS online prodavnice. Dobih uredno račun na mejl i digitalni download koji se vezuje za moj MS account, bez ikakve nalepnice niti bilo čega, naravno. Taj Windows je instaliran na MacBook Pro laptopu u Parallels virtuelnoj mašini. Dakle, nema fizičkog fiskalnog računa, nema kutije, nema nalepnice, klasična digitalna retail licenca. Recimo da sutra dođe inspektor kod mene u firmu i traži mi kutiju i nalepnicu, moj Windows nije legalan? Nešto sumnjam da bi tako bilo.


    Takođe, te EULA odredbe kako su preprodaja i ustupanje licence zabranjeni Microsoft može da okači mačketini o rep. Ne može EULA da bude iznad zakona jedne države, a zakoni svake normalne zemlje, uključujući i Srbiju ti itekako omogućavaju da svoju retail licencu prodaš ili pozajmiš trećim licima. Druga stvar su GGK i OEM licence koje moraju da se prodaju/ustupe samo uz kompletan računar za koje su vezane, ali to je takođe sve po zakonu. Zamisli da ne možeš da pozajmiš svoj auto/telefon/komp nekom drugom na određeno vreme, na šta bi ovaj svet ličio. Baš da vidim šta bi mi MS rekao kad bih skinuo licencu sa svoje mašine i dao/prodao je nekom drugom na korišćenje, budući da moja licenca može da se udene na bilo koju mašinu i da se seli sa jedne na drugu po želji.

    Prema nasem zakonu ako uzimas windows za preduzece moras da imas nalepnicu i fiskalni, ne mozes direktno preko MS sajta da uzmes.
    Znaci ti u u svojoj firmi imas nelegalan windows.

    A ovo sto pricas da mozes da prodas i dajes svoj retail kljuc, koliko sam upucen to MS ne dozvoljava.

  10. #25
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key

    Nisam skoro proveravao zakone, ali cenim da bi to bilo vrlo lako oborivo jer MS uopšte nije izdao fiskalni u papirnom obliku (jeste u elektronskom) a nalepnicu svakako nisam dobio jer nisam ni mogao da je dobijem, a apsolutno nigde na MS online prodavnici ne stoji napomena da je tako kupljena licenca nelegalna za poslovnu upotrebu.

    Što se tiče toga da MS to ne dozvoljava, upravo o tome i pričam - može MS da ne dozvoljava šta god hoće ali zakon je sasvim jasan - kupio sam licencu i samim tim stekao pravo da koristim određeno parče softvera. Svojstva tog prava su takva da ja mogu da ga prenesem na treće lice u bilo kom trenutku, bilo besplatno ili za određenu novčanu nadoknadu i nikakav MS i EULA odredbe to ne mogu da spreče. Mogu oni da stave u EULA i klauzulu da sam ja dužan njima da svakog meseča točim litar krvi ako kupim Windows licencu, ali to je prosto nelegalno i ta klauzula nema nikakvu pravnu težinu. Naravno da se MSu i ostalim softverskim pilićarima ne sviđa ideja da neko prodaje licence nakon što više nisu potrebne, ali to je proizvod kao i svaki drugi i samim tim, imam pravo da prodam ili poklonim isti kome god i kad god hoću. Nisam čuo da je MS bilo koga tužio zbog toga, a mislim da je prilično očigledno i zašto nije. Sve te EULA klauzule koje ti brane ovo i ono su ništa drugo nego klasičan APP sistem, tužakali su se oni oko toga sa USA vlastima još pre mnogo godina, epilog svi vrlo dobro znamo, da se izguglati za 30 sekundi.

  11. #26
    iDrugČlan
    Join Date
    Jan 2013
    Age
    45
    Posts
    47
    Thanks
    6
    Thanked 14 Times in 10 Posts

    Default Re: Kupovina Windows 7 license key


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •