Pozdrav svima,

nek mi neko objasni svrhu ovog servisa od Apple?!
Imao sam ovo dugo ukljuceno i sad sam ga iskljucio jer pravi samo probleme. Zasto? Pa evo objasnjenja.

Messages in the cloud je servis koji vam omogucava da sinhronizujete vaze poruke across all you devices, dakle ko ima vise uredjaja ima smisla koristiti, jer ako izbrisete npr jedan thread (konverzaciju) na iPhone, to ce takodje imati efekta na vasem MacBook ili iPad uredjaju (takodje se brise i odatle).

Ja sa velikom vecinom mojih prijateljia i rodbine komuniciram preko iMessage a ne pre WhatsApp ,Viber ili Telegram itd. Kada se salju slike i video clipovi preko iMessage nastaje veliki problem jel' se ti fajlovi zadrzavaju na uredjaju jedno kratko vreme i onda se salju na vas iCloud (ja imam kupljeno 200GB). Ako User zeli moze da vidi sve File-ove poslate sa konkretnom osobom ali mora onda da ih downloud-uje na end-device. Ko ima malo memorije ovo nece moci da uradi (ja imam 128GB iPhone i mogu). Ali problem je taj sto se svi fajlovi lageruju onda na iCloud (ide protiv one memorije od 200GB) i odatle vi bukvalno nemate nista od toga vise. Niti mozete da ih pregledate, niti mozete da manipulisete sa njima. Jedino sto se moze a to je da se skinu na telefon i dalje obradjuju (brisu ili sta vec).Kod mene je to pojelo vise od 7 GB prostora! Ja tih 7Gb niti mogu da vidim sta su niti bilo sta da uradim sa njima sve dok su na iCloud. Kad ih skinem na telefon (sreca pa imam telefon od 128GB) onda moram rucno da ih brisem, file po file. Nema mass delete ili slicno...

Ovo je moje iskustvo sa servisom. Ja sam ovo iskljucio i poruke se i dalje sinhronizuju preko svih mojih uredjaja (a imam ih dosta), samo sto sad imam kontrolu nad velikim podacima koje mogu da brisem direkt iz message thread a ne da mi zauzima memoriju na iCloud-u. Da, ima opcija u iPhone >Auto Delete Old Conversations< ali mislim da je ipak cool imati starije konverzacije uvek pride a da se fajlovi slati unutar iste mogu brisati ili bar odmah pregledati po potrebi.

Oni koji nemaju kupljen prostor na iCloud-u moraju rucno brisati slike i video clipove kako bi oslobodili memoriju, dakle nemaju potrebu da imaju ovu opciju ukljucenu.

Sad mozemo da pokrenemo raspravu oko ovoga rado.

Pozdrav!