Nedavno sam dobio priliku da se pozabavim starim dobrim iphone 4 i 4s aparatima. Jednu cetvorku sam dugo koristio, ali je pukao ekran i tako je sve pocelo. Elem, ukratko naleteo sam na povoljnu kupovinu 4s i video da je OS 9.3.5 potpuno neprilagodjen tom hardveru i rodila se ideja za downgradom. Tada nastaju muke jer citam clanke i napise i gledam YT videa koji su stari 5-6 godina, a do dana danasnjeg se svasta promenilo tako da sada zbunjen ne znam sta je nekada moglo sada ne moze, a sada moze mozda sto se pre 5 godina samo sanjalo.

Kljucna cinjenica je da sam video da Apple potpisuje dva firmwarea za 4s naravno najnoviji ali i 6.1.3 na koji sam ja pokusao da downgradujem moj novi/stari 4s. Kad kazem pokusao ne mislim da downgrade nije uspeo... proces je savrseno uradio iTunes ali kada sam se nasao u 6.1.3 okruzenju i aktivacionom modu dalje nista nije moglo. Iako je telefon sim free nije prepoznao karticu i morao sam da sve vratim na 9.3.5 restore-om... Moja pitanja za koja molim misljenje i komentare su:

1. Kada je Apple poceo da potpisuje 6.1.3 i prakticno omogucio legalni downgrade na ovu verziju? I da li je posledica nemogucnosti aktivacije vezana za baseband koji je na 9.x 6.0.0, a kada sam flashovao 6.x bb je 3.02.x

2. Citao sam i gledao vise izvora koji opisuju komplikovanu proceduru downgradea bez SHSH blobsa pomocu Behind-a tako sto se prvo jailbrekuje 9.3.5 pa onda flashuje custom 3.1.6... mogu da navedem i izvore... Da li je ova vratolomija neophodna i pored toga sto postoji potpisan .ipsw 6.1.3 ?

3. Da li su ove procedure nastale da bi se sacuvao baseband sa verzije 9.3.5 kako bi radio na 6.1.3 ili da bi uopste mogli imati jailbreak na 6.1.3 mada za ovu verziju postoji, kako citam, jailbreak p0sixpwn.

4. Da li postoji nacin da izvrsim aktivaciju mog drugog (neaktviranog) a SIM zakljucanog 4s telefona (na jednu svedsku mrezu) ustvari izvrsim tzv HACKTIVATION kao kod iphone4 pomocu redsn0w-a?. Odnosno da li bi aktivirao SIM zakljucani 4s time sto bi izvrsio downgrade pomocu Behind-a sa 9.3.5? Problem zakljucanog 4s ostaje kao neresiv jer ne mogu da ga ni jailbreakujem na verziji 9.3.5 dok ga ne aktiviram.

Uh izvinjavam se zbog mnogo price i pitanja ali ako neko ima volje... molim pomoc... hvala unapred