iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: AirPlay Apple TV4K

  1. #16
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: AirPlay Apple TV4K

    Apple ima svoju filozofiju i to moram da ponovim.

    Osnovna zamisao, od pustanja u prodaju ATV 4, je bila da se prave aplikacije za ATV. Najlogicnije je da vlasnici doticnog servisa naprave aplikaciju. Koliko znam, gospoda nije napravila ni ljudsku aplikaciju za android, a ono sto je bilo postavljeno na toj platformi, nije odgovaralo svim tv boxovima.


    Da li AirPlay radi kako treba, ne ali postoji jos jedna stvar a to je da Apple vodi potpuno drugaciju politiku i ne zanima ih prebacivanje filmova sa prevodom sa telefona ili iPad-a na ATV. Njima je logicno da ste to vec kupili i pustate direktno sa ATV.

    Ovo ne pricam kao oprdavanje Apple-a, vec samo kao primer razlike u razmisljanju.

    Pogledajte na sta su se koncentrisali za AirPlay 2, Multi-room kontrola i pustanje muzike preko kompatibilnih zvucnika.


    Jedina greska u posmatranju je da trazite kod ATV-a ono sto se radi na android box-ovima. Svako ima ono sto njemu treba i odgovara. Ko hoce torrent skidanje, pustanje filmova sa USB-a, to moze da zaboravi sto se tice Apple-a, nevezano za to da li je to nama prakticnije i da li nam to vise odgovara.


    Zet ima upravo novi ATV i gomilu aplikacija i igrica za klince, uplaxen stream za IPTV sa listom svih mogucih domacih i stranih programa a ta lista ima i mnoge nove flmove. Ov, recimo, nije zamisljeno od strane Apple-a, da se korist ali radi kao sat na njemu.

    Instalirao mu je i Kodi a cesto je pustao i YouTube sa iPad za klince.


    AirPlay 2 je jos uvek bagovit i daleko je od onog sto treba da bude i kako treba da radi.

  2. #17
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Nov 2014
    Age
    44
    Posts
    249
    Thanks
    92
    Thanked 41 Times in 30 Posts

    Default Re: AirPlay Apple TV4K

    zvao sam sbb i pitao sto nisu uradili app za atv i nisu mi nista odgovorili, rekose pisi na [email protected]
    pa ce neko da odgovori na mail.

  3. #18
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: AirPlay Apple TV4K

    Malo je reci da je to neozbiljno i neprofesionalno da u danasnje vreme ne napravis verzije aplikacije za sve glavne platforme ali da ne teram off topic.


    Slobodno pisite sta sve ne radi preko AirPlay-a i dajte korisne informacije.

    Iskreno, ja ovo mnogo manje korsitim, ocigldeno, i ne mogu da dam takve informacije.

  4. #19
    iPhoneBigFan dodo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    257
    Thanks
    122
    Thanked 105 Times in 77 Posts

    Default AirPlay Apple TV4K

    Radi sve što je zamišljeno da na njemu radi i to radi jako dobro. Za mene je to stream nama dostupnih video servisa (Netflix, HBO go) i torrenti s kompa preko Plexa.

    Problem je kad ne postoji nativna app, recimo Pickbox je nije imao dok sam ih koristila prije dolaska Netflixa, pa sam trebala koristiti airplay ili mirror opciju (ne sjećam se više). I to je bila gnjavaža.

    Istina, puno je limitiraniji sustav od npr Chromecasta, zato se treba informirati prije kupnje a ne skakati grlom u jagode pa onda vikati "ovo ništa ne valja, na Androidu sam mogao to i to, ovdje ne mogu".
    Znam da su popularne te neke stranice koje imaju filmove i serije s prijevodima pa se to masovno gleda i zato si ograničen na neki od web browsera koji ne postoje za Apple tv. Apple ih ne dozvoljava. Dakle takvi korisnici sigurno neće uzeti ATV (tj ne ga bi trebali uzeti) jer te servise ne mogu koristiti direktno na ATV-u. A vidimo iz inicijalnog posta što se događa kad se ide obilazim putem. Dakle ATV nije namijenjen takvom korištenju.

    Osobno mi je ATV sasvim dovoljan za moje potrebe - ili gledam Netflix ili stremam filmove/serije s kompjutera. Kćer uz to često gleda YouTube i fotografije s iPhona. I to je to. Radi bez greške, ni jednom nam se u ovih 1,5-2 godine koliko ga imamo nije dogodilo da pukne konekcija, svega nekoliko puta sam ga trebala resetirati jer se počeo čudno ponašati.

    Naravno šteta je što smo limitirani u nekim stvarima (iTunes, Apple music) no ponavljam - prije kupnje se raspitajte, pogledajte i pročitajte recenzije pa onda odvagnite što vam je isplativije uzeti u odnosu na potrebe koje imate.

    Usto, smiješno je pročitati na forumu namijenjenom Apple korisnicima da se ljude koji pokušavaju nešto rastumačiti etiketira kao "Apple fanove".


  5. #20
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: AirPlay Apple TV4K

    Prvo ne gledam nikakvu pirateriju, iste te serije mozes da gledas na youtube bez prevoda sto meni ne vrsi posao. A za ovo cu smisliti neki nacin da ipak mogu da gledam. A to sa Torrentima i to, ne placa mi se kazna. Kodi cu svakako staviti. Verovatno cu kupiti jos chromecast ultra i to je to. Nisam ljubitelj Googla ali su to dobro odradili i za 3x manje para. Drugo citao sam i gledao dosta snimaka o Apple TV i naravno niko nije spominjao taj problem sto imam. Tek sad kad sam trazio sam video da su se i drugi korisnici zalili na to. Mene sad samo nervira da moram kupiti HDMI Splitter/Switch kako se vec zove da bih sve povezao.

  6. #21
    iPhoneBigFan dodo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    257
    Thanks
    122
    Thanked 105 Times in 77 Posts

    Default AirPlay Apple TV4K

    Ako se bojiš kazne zbog torrenta onda sigurno ne živiš na ovim prostorima
    Znam da su npr u Njemačkoj ljudi počeli primati "ljubavna pisma" zbog takvih aktivnosti.
    Osobno nemam takvih skrupula (plus što ove naše na vlasti još uvijek boli briga za takve aktivnosti) sve dok sadržaj koji me zanima ne mogu gledati legalnim putem. Ono što mogu, to i platim.
    No da, ATV je definitivno primarno namijenjen bogatom zapadnom tržištu, gdje ima pregršt raznih servisa.

    Ne znam, pored Chromecasta ti ATV skoro i ne treba. Čemu se maltretirati povezivanjima kad jedan uređaj ima što ti treba.

  7. The Following User Says Thank You to dodo For This Useful Post:

    SG999 (30-01-2018)

  8. #22
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: AirPlay Apple TV4K

    Zivim u Nemackoj i bas mi ne trebaju ta "ljubavna pisma" Ima i za to nacina ali polako... VPN+Privatni Filehoster (Ili kako se vec zove). To cu kasnije namestiti sve i da imam centralni pc koji je za to i onda Plex ili Kodi. Vrsi mi ATV posao zbog Homekita, a drugo gledam Netflix itd preko njega.

  9. #23
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: AirPlay Apple TV4K

    Aj jos jednom preko ovog sajta registrujete UDID uredjaja pa cete moci i Kodi (besplatni filmovi i serije predpostavljam da znate), broweser (ja nisam instalirao vidjao da ljudi instaliraju) i jos bezbroj opcija preko XCode-a tako da za 8$ godisnje i te kako vredi develpoer account da ne morate na svakih 7 dana u krug.

    https://www.udidregistrations.com

    Probajte pa javite onda za mogucnost kakvu pruza Apple TV, postoji nacin, samo treba znati i iscackati.

  10. #24
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3
    Thanks
    7
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: AirPlay Apple TV4K

    Vlc aplikacija za stream sa macbook-a na apple tv, vrhunska stvar za gledanje filmova sa torenta na atv4, moze i prevod da se ubaci

  11. #25
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Nov 2014
    Age
    44
    Posts
    249
    Thanks
    92
    Thanked 41 Times in 30 Posts

    Default Re: AirPlay Apple TV4K

    ima i jednostavnija opcija za kodi da se uradi a to je preko ove stranice i instalacija preko xcode uplatite 2.5USD za app i vidite radi li vam posao mesec dana
    Licno sam uradio instlaaciju i ok je sve to, mada kodi nije najsrecnija app za iptv npr koji ja najvise koristim, ali dobro sta je tu je.
    pogovotovo kada su hd kanali u pitanju, jer morate da radite podesavanje za buffering i slicno.

    http://koditvbox.ca/

  12. The Following User Says Thank You to milos.aralicak For This Useful Post:

    SG999 (01-02-2018)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •