iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Do kraja godine prestaje proizvodnja IP X

  1. #16
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Do kraja godine prestaje proizvodnja IP X

    Molim vas da ne vredjate ljude posto pominjete da oni koji nisu kupili iPhone X koriste mozak. Iz ovog samo moze da se zakljuci sta su oni koji su ga kupili.
    Misljenje svako moze da napise ali uz postovanje drugih korisnika.


    @zikicz

    Nisu jedini koji pokusavaju da prodaju telefon po sumanuto visokoj ceni. Oni su samo prvi pokrenuli takvu akciju a drugi ih slede (imas Pixel 2 XL od 128 GB u Americi za 949$), ili ce pokusati da ih slede.

    Ovo je navedeno kao primer a sta god mi mislili, cene ce svima njima diktirati iskljucivo mogucnosti prodaje.

  2. #17
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Do kraja godine prestaje proizvodnja IP X

    Nisam ja hteo nikoga da vredjam. Rekao sam "mozak" kao metaforu za kupovinu mozgom, a ne srcem, impulsivno, po navici.

    Inace, to sto "nisu jedini", je bas i dobro. Jer svi rade sto radi i Apple. Cim je Apple probio magicnu granicu od 1000 $/eur, odmah su se i ovi ostali pomamili da isto urade. Sada, kada je jedan Apple konacno probio granicu elasticnosti poverenja kupaca, a ocigledno da jeste, onda ocekujem da se svi zajedno malo dozovu pameti i malo manje budu pohlepni pri odredjivanju cene svojih sledecih modela. Tako da je ova vest po meni najbolja moguca vest za nas potrosace.
    Last edited by Didule; 01-02-2018 at 14:21.

  3. #18
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Do kraja godine prestaje proizvodnja IP X

    Samo neka guraju cene. Sto vece,to bolje. Msm na sve,ne samo na Apple.
    Zakopace sve njih Kinezi,samo polako.

  4. #19
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Do kraja godine prestaje proizvodnja IP X

    Nije apple prvi zapoceo trend sa hiljadarkom. Note 8 je zapoceo, ali svakako svi oni mecjusobno znaju koje ce cene staviti sledece godine. Svakako ja ne kupujem nove uredjaje i nemam kompleks zbog toga
    Ono sto mene nervira je zbog te vise cene telefon star 1.5 god kosta previse jer apple drzi cenu. Na primer iphone 7 koji drzi nenormalne cene za uredjaje koji su stari po godinu dana!
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  5. #20
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Do kraja godine prestaje proizvodnja IP X

    Quote Originally Posted by zikicz View Post
    Samo neka guraju cene. Sto vece,to bolje. Msm na sve,ne samo na Apple.
    Zakopace sve njih Kinezi,samo polako.
    Mislim da si me pogresno razumeo

    Ja nisam zainteresovan ni malo za Android i kompletno radno okruzenje mi je vezano za Apple. Krenuo sam sa telefonom, iPad-om, MBP, iPod shuffle i nemam nikakvu zelju da se pebacujem na Android ili Microsoft. Koliko sam ja u pravu ili koliko nisam, to je stvar subjektivnog dozivljaja, korisnickog iskustva i onog sto zadovoljava moje potrebe.

    Ne branim Apple i kivan sam na njih mnogo vise nego sto mozes da zamislis. Postoji mnogo stvari koje im zameram upravo zato sto sam navikao da kod njih sve radi kako je zamisljeno i da ne lice na Google ili Microsoft.


    Ono sto sam naveo je samo u smislu da niko od ostalih proizvodjaca nije manje alav za pare i zaradu. Mnoge kolege, uz koje sam ja krenuo da prikupljam Apple uredjaje, koji su me "uvukli" u Apple okruzenje i koji su gradili ovaj forum, su uzele Android. Moje misljenje oni znaju i ni malo se ne menja ni u jednom trenutku


    Apple-u prvo zameram nedoslednost vezano za broj telefona, iPad-a i Mac-ova koje prodaju godinama. Sarenis koji lici upravo na ono sto me nikad nije privlacilo i koji me ni danas ne privlaci. Pokupili su jednu od vecih nebuloza konkurencije.
    Vise puta sam napominjao da ne bih imao nista protiv starog trenda, jedan iPhone godisnje, jedan iOS koji radi odlicno i iPad i Mac na dve godine.


    Telefon je, uvek pominjem, pravougaonog oblika i nema tu nikakve filozofije. Koncept "cigle" mi ni najmanje ne smeta, nemam nista protiv izgleda 4S ili 5s, dimenzije su mogli da povecajau ali egzibicije stanjivanjem kucista i izbocenom kamerom kao na androidima, sa zakrivljenim ekranima i raznim kerefekama koje nemaju nikakvu, bar meni, upotrebnu vrednost, osim da lakse pukne displej, to ne podrzavam i samo mogu da ih kritikujem.


    Zameram nedoslednost da iOS i macOS rade kao podmazani u svakom trenutku i imaju beskompromisnu fluidnost u radu.
    Mnoge stavri nisam podrzavao, sto se tice UI na iOS-u, ali se ipak ispostavilo da su mnoge vise nego korisne, na dugorocne staze i samo se unapredjuju.
    Mislim da je bespotrebno da iCloud i dalje bude free za samo 5GB, kad svi znamo da je to malo u odnosu na danasnje potrebe i upotrebljivost celog sistema. S druge strane, dodatnih 200GB kosta 12 dolara na godisnjem nivou a to je nesto sto je relativno skromna cifra. Takvu logiku su oni iskoristili da jako lepo zarade.
    iCloud i dalje smatram jednim od najbezbednijih sistema tog tipa, ako uopste mozemo da pricamo o sigurnosti podataka koji su na cloud sistemima. Imali su upade ali ni blizu neceg znacajnog posto bi ih konkurencija i svi ostali razapeli kao dobar dan.

    Sistemi pracenja korisnika i prodaje podataka bilo kome ko ponudi neku svoticu para je nesto sto ne moze da se poredi izmedju Apple-a i Google-a, MS necu da pominjem i petljam u pricu. Moje poimanje Google-a mozete da vidite i po tome sto sam Chrome upalio mozda dva puta za godinu dana i to tamo gde sam bio prinudjen zbog neoptimizovanosti sajtova vezanih za posao, Google maps ni ovoliko.

    Digresija, mogli bi da otvorimo Privacy temu, da pisemo o propustima najzastupljenijih browser-a i sistema, predlazemo adekvatnu zamenu za njih.


    Mnogi pominju da android brzo radi, nema lagova, prosto milina za koriscenje (pricamo o premium modelima). Prihvatam njihovo korisnicko iskustvo ali mene to ne zanima, zanima me kako adi iOS, ono sta ja koristim i sto meni odgovara.

    Ovo je jos jedna stvar koju zameram Apple-u. Potpuno je nenormalno da puste iOS koji i dalje izgleda kao da je beta verzija nekadasnjeg iOS-a. Jednu ili dve generacije stari iUredjaji nikad nisu toliko prolupavali na novom sistemu i to ne smeju da dozvole.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    .stefan (03-02-2018),iProfajler (01-02-2018)

  7. #21
    iSrbijaHero djoni1980's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    529
    Thanks
    1,858
    Thanked 308 Times in 179 Posts

    Default Re: Do kraja godine prestaje proizvodnja IP X

    Quote Originally Posted by zikicz View Post
    Sad ce ovi zadrti Apple FENOVI da nam objasne kako je to ocekivan potez i kako su oni napravili ip koji je samo obelezavao godisnjicu pojave prvog modela i kako je sve to unapred isplanirano i nema tu greske.
    Uz rizik da se svojim komentarom uklopim u tvoj opis, bilo je nekoliko zaista interesantnih tekstova poslednjih dana u prilog teze da je zaista tako, ili kako si rekao "da je sve unapred isplanirano" i da nema nekakvih većih oscilacija.

    O čemu se radi?
    Da rezimiramo: Nikkei je objavio da je Apple zbog slabe potražnje za ajfonom X smanjio narudžbe od proizvođača za 50%, sa 40 na 20 miliona: https://asia.nikkei.com/Business/Com...-holiday-sales

    Prvi argument autora ovih tekstova je da Apple u ovom periodu (posle velikih prodaja u novogodišnjem periodu) zaista svake godine smanjuje narudžbe i da Nikkei SVAKE GODINE objavi članak da je prodaja novog ajfona loša i da Apple smanjuje narudžbe:

    Tekst o smanjenju narudžbi za ajfon 7 zbog loše prodaje:https://asia.nikkei.com/Business/Com...-production-10

    Tekst o smanjenju narudžbi za ajfon 6s zbog loše prodaje:https://asia.nikkei.com/Business/Tre...production-cut

    Drugi argument je da nema šanse da je Apple naručio 40 miliona ajfona X, pa samim tim ni da je smanjio narudžbe za 50% na 20 miliona.
    Logika autora je veoma jednostavna: Apple je u prethodne 2 godine u istom trimestru približno prodavao oko 50 miliona ajfona. Ako bi predvideli slične brojke i za 2018-tu, to bi značilo da je Apple očekivao da će 80% prodatih ajfona biti najskuplji model X, a da će ostalih 20% činiti svi ostali modeli zajedno (7/8/SE) što jednostavno nije realno...

    Više detalja možeš naći npr. ovde: http://appleinsider.com/articles/18/...ry-from-nikkei

    Za nas kao korisnike možda bi i bilo bolje da se ispostavi da su ove glasine stvarne i da Apple prekine ovu praksu podizanja cena telefona i testiranja granica strpljenja krajnjih korisnika, ali čini se da to nije slučaj.

    Uzgred, Apple danas treba da objavi rezultate poslovanja u poslednjem tromesečju. Očekuje se novi rekord u prodaji telefona i najveći profit ikad (blizu 20 milijardi dolara čistog profita samo u zadnjem tromesečju)

  8. The Following 2 Users Say Thank You to djoni1980 For This Useful Post:

    bbrks (01-02-2018),noname (01-02-2018)

  9. #22
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Do kraja godine prestaje proizvodnja IP X

    I tako......ko nije kupio Apple akcije do danas, gotovo.....sad kad odlete do 200 bice ludnica......i sledeci iPhone ce opet da kosta min. 999 necega, I nista tu ne moze da se promeni.....sve jace, sve vise, sve skuplje....to je prokletstvo 21. veka. Ko stane, gotov je.

  10. #23
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Do kraja godine prestaje proizvodnja IP X

    Da se razumemo,nemam ja nista protiv guranja cena,Svaka roba ima svog kupca i to je oduvek tako.
    Meni je jednostavno nepojmljivo da TELEFON kosta 1000 $,pa go god da ga pravi.
    Nisam protiv Apple i svi koji rade na PC,ili vecina.smatra da je rad na mac os daleko bolji i da se svaka investicija u njega isplati.Narocito za one koji od toga zive i zaradjuju. Za surfovanje netom i ono sto meni treba dobar mi je win.
    Znam da u svojim postovima zvucim kao neki hejter,ali verovali ili ne,uopste nisam hejer Apple-a. Meni se od njihovih proizvoda najvise svidja Iphone.Imao sam prilike da se zanimam sa raznim mac book-ovima ,racunarima,ali meni to nista ne znaci,niti me interesuje. Da zaradjujem i da mi treba takva masina,sasvim sigurno bih je kupio.
    Pokusavam da budem realan sto se njihove cenovne politike tice.Tu mislim na iPhone,ostalo ne komentarisem.
    Svi koji su u Apple prici duze od mene,mnogo bolje poznaju te stvari,ali znam nekolicinu ljudi koji su kao veliki Apple fanovi,jednostavno razocarani.Neki su presli na Android,neki nisu,ali je evidentno,da se odustalo od neke poslovne politike koju je svarao Jobes. Na kraju se sve ptetvorilo u jurnjavu za parama po svaku cenu.A bas oni su bili prepoznatljivi po svojoj nekoj specificnoj poslovnoj politici i harizmi SJ,koja je napravila od Apple-a to sto je bio dok je SJ bio ziv.
    Cini mi se da su sada isto ono sto su postali i Samsung i VW i sve velike kompanije koje zanima samo lova i to po SVAKU i BILO KOJU cenu,pa cak i na ustrb svojih najvecih fanova.
    Last edited by zikicz; 01-02-2018 at 19:47.

  11. #24
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Do kraja godine prestaje proizvodnja IP X

    Ovde je sve receno

    /lock

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •