iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: Cene za Iphone x 64gb

  1. #31
    iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Nis
    Posts
    869
    Thanks
    487
    Thanked 426 Times in 263 Posts

    Default Re: Cene za Iphone x 64gb

    Quote Originally Posted by Azimuth View Post
    Pa zar je toliki problem otici sa prodavcem (prodavac, a ne preprodavac) kod notara i za par stotina dinara napraviti punomocje? Ako to uradis, ne treba ti vise vlasnik ugovora, vec automatski ti mozes da reklamiras i podizes telefon u poslovnici.
    Jeste. Prvo niko kog poznajem mi nije potrvdio da to radi bez cimanja a i u telekomu rade takvi ljudi da niko ne moze da mi garantuje da iako je neko zavrsio bez problema necu i ja, nazalost. Sad sam se setio dok sam pisao da imam drugara koji radi kao pravnik u mts-u, bas cu prvom prilikom da ga pitam oko ovoga sa ovlascenjem.

    Drugo, ja uvek uzimam od jednog lika tu koji je preprodavac. On uzme moj stari ip i doplatim za novi. Nemam cimanje i ostalo. Jeste mogu da dobijem 20-30 mozda vise alo meni licno te pare nisu vredne cimanja za oglase. Mislim pazi on meni kaze da vodi evidenciju od koga kupuje i da uvek mozemo da iscimamo vlasnika ali ja to ne racunam kao suguricu. Mene je cimao za ip6 i kao ako ne uspe sam da zavrsi reklamaciju da odem ja da uzmem. Zavrsio bez mene sve. U telekomu se sve moze ako imas jaku vezu.

  2. #32
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: Cene za Iphone x 64gb

    Quote Originally Posted by Azimuth View Post
    Pa valjda svi mi znamo da li cemo i kada cemo se seliti za inostranstvo. Nije to nesto sto te pogodi odjednom i bez najave. A dosta nas je vezano za zemlju recimo strukom i poslom ili iz ko zna kojih drugih razloga.
    Ja sam uvek za kupovinu telefona sa mreze jer mi dve godine garancije znace vise nego 10 dana rominga godisnje, rominga gde vise koristim wifi nego pozive.
    Ne moras sebe da koristis kao primer, nisu svi isti. Bolje je da ne budes vezan. Kupis Uredjaj onda u Radnji (Normalnoj) i imas 2Godine Garancije i Simfree.

  3. #33
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: Cene za Iphone x 64gb

    @kursula82, mogu da ti potvrdim da ovo najnormalnije funkcionise. Pravnik sam, radio sam ovo, uzeo telefon i kasnije nisam imao problema oko reklamacija i preuzimanja u mts.
    Nikakvo to cimanje nije, bukvalno 5 minita posla i par stotina dinara koje ostavis notaru. Potrebne su samo licne karte vlasnika ugovora i tvoja kao kupca.

    @SG999, ma ja sam samo rekao da se moze proci jeftinije i sa dvogodisnjom garancijom, sto je za mene mnogo vaznije nego da je simfree jer ne menjam mrezu na mesecnoj bazi, niti provedem 6 meseci godisnje u inostranstvu. Imam svoju racunicu, ali isto tako razumem da ima i onih koji toliko vremena provode napolju da im ovo prosto ne odgovara.
    Note 8 DS

  4. The Following User Says Thank You to Azimuth For This Useful Post:

    SG999 (23-01-2018)

  5. #34
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2017
    Age
    23
    Posts
    19
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Cene za Iphone x 64gb

    ja znam da je drugar uzeo iPhone X 256gb na ugovor u Nemackoj i ima neki eu paket sa 10gb neta i rekao je da ce ga telefon kostati ispod 800e sad kako je to moguce?

  6. #35
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: Cene za Iphone x 64gb

    Prijatelj uzeo isti i doplatio samo 500 i nesto.

  7. #36
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: Cene za Iphone x 64gb

    Quote Originally Posted by Azimuth View Post
    @kursula82, mogu da ti potvrdim da ovo najnormalnije funkcionise. Pravnik sam, radio sam ovo, uzeo telefon i kasnije nisam imao problema oko reklamacija i preuzimanja u mts.
    Nikakvo to cimanje nije, bukvalno 5 minita posla i par stotina dinara koje ostavis notaru. Potrebne su samo licne karte vlasnika ugovora i tvoja kao kupca.
    Da li možeš postaviti primer ovlašćenja, dobro bi došao verujem i ostalima?

  8. #37
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: Cene za Iphone x 64gb

    Za ovo ne postoji propisana forma, tako da ga možeš i izmeniti, ali ga svakako moraš overiti, a za to ti treba notar tj javni beležnik koji će ti svakako sam sastaviti.
    Elem, evo rećimo ovako može da izgleda.


    OVLAŠĆENJE



    Ovim ja, ___________________________iz ___________, ul. _________________, JMBG_______________________, lk.br. ______________, ovlašćujem ______________________ iz _________________ ul._____________________, JMBG ___________________, lk.br. ________________ da može u moje ime i za moj račun da drži i koristi uređaj _________________ sa IMEI ________________________ , da može isticati prigovore ovlašćenom servisu, da isti može predati na servis, da moze zahtevati popravku uređaja, da isti može da preuzme sa servisa nakon popravke, da može da zahteva zamenu uređaja i da preuzme drugi uređaj po osnovu zamene ovog od strane servisa ili operatera, da pokreće parnične i druge postupke povodom ovog ili uređaja dobijenog u zameni, da u navedenim postupcima može da izabere advokata koji će ga zastupati do okončanja i pokrenuti postupak naplate štete, da primi naplaćenu štetu sa troškovima postupka na svoj tekući račun,da isti može da otuđi drugom licu bez mog znanja i saglasnosti, odnosno da po osnovu Ugovora br. ____________ zaključenog _____________dana može preduzimati sve gore navedene radnje u pogledu ovog i uređaja dobijenih po osnovu zamene navedenih uređaja.


    U _____________, dana _____________. OVLAŠĆENJE DAO _________________________



    Može to i kraće, može i mnogo drugačije, ali može i ovako da izgleda.
    Ono što je najvežnije u celoj priči jeste da MORA biti overeno jer u suprotnom kao da ga nema. Overa se svakako plaća. Moj savet vam je ono što sam već par puta i napisao. Kod notara i tamo sve završite za par minuta i sa par stotina dinara.
    Note 8 DS

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Azimuth For This Useful Post:

    Joker (23-01-2018),kursula82 (23-01-2018)

  10. #38
    iPhoneBigFan Proday's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    140
    Thanks
    92
    Thanked 129 Times in 49 Posts

    Default Re: Cene za Iphone x 64gb

    Apsolutno i uvek ovlašćenje kad postoji mogućnost, i sam tako radim. Jedino što može u tom slučaju loše da se desi je da potpisnik ugovora ne izmiri obaveze operateru i u tom slučaju vas zovu posle isteka uo da odnesete tel u policiju jer agencija za dugovanja otkupi osti od operatera za male pare, krivično goni vlasnika ugovora, a samim tim uređaj postaje predmet krivične radnje i dužni ste da ga nosite inspektpru koji vas pozove (ostajete bez telefona).
    Nažalost govorim iz ličnog (lošeg) iskustva ali eto možda će nekome značiti.

  11. #39
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: Cene za Iphone x 64gb

    To uvek moze da se desi, ali sve ima svoje jbg. Moze neko da prodje kao i onaj momak iz druge teme kojem su prodali telefon koji je trebao sa bude zamenjen u apple store.
    Note 8 DS

  12. #40
    iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Nis
    Posts
    869
    Thanks
    487
    Thanked 426 Times in 263 Posts

    Default Re: Cene za Iphone x 64gb

    Da li postoji nacin da se covek zastiti od toga pravno prilikom potpisivanja ovog ovlascenja ili bilo kako drugacije?

  13. #41
    iPhoneBigFan Proday's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    140
    Thanks
    92
    Thanked 129 Times in 49 Posts

    Default Re: Cene za Iphone x 64gb

    Naravno da ne, zato gledaš da kupiš telefon od poznatih/proverenih ljudi i manje glava boli.

  14. #42
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Re: Cene za Iphone x 64gb

    Mozee da kupis od koliko hoces proverenih ljudi i opet na kraju da ti se desi neka situacija da ostanes bez telefona. Ja sam konkretno imao situaciju da je lik prodao telefon radnji sa garancijom operatera ta “radnja” prodala meni sa sve garancijom i fiskalnim od operatera. Posle sest meseci zove policija da se vrati telefon jer je predmet prevare. Treci decko prijavio policiji da je uzeo za druga telefon na svoje ime a on prestao da placa racune i sad smatra da ga je ovaj prevario i policija po nalogu tuzioca trazi telefon jer je predmet prevare. E sad ti mozes da gonis na sudu onog sto ti je prodao ali kad i da li ces dobiti nesto je naucna fantastika kod nas. Od tad u zivotu vise necu kupiti telefon preko oglasa. Bolje ja da platim 100-200e vise a lepo kupim sam na svoje ime u ovlascenoj radnji ili preko operatera nego da ostanem bez telefona i para. I ja sam mislio kao i svi da je legalan telefon sa garancijom i fiskalnim ali dok ga ti ne kupis nikad ne znas sta moze da te snadje.

  15. The Following 2 Users Say Thank You to bobanbg9 For This Useful Post:

    Azimuth (24-01-2018),SG999 (24-01-2018)

  16. #43
    iPhoneBigFan Proday's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    140
    Thanks
    92
    Thanked 129 Times in 49 Posts

    Default Re: Cene za Iphone x 64gb

    Zato i napisah manje glava boli...a ne da u potpunosti možete da budete mirni. Nekome se taj rizik radi uštede par desetina (pa i stotina) eura isplati, nekome ne (a neki na teži način naučimo šta je dugoročno bolje po nas).

  17. The Following User Says Thank You to Proday For This Useful Post:

    bobanbg9 (24-01-2018)

  18. #44
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2018
    Age
    22
    Posts
    19
    Thanks
    7
    Thanked 3 Times in 2 Posts

    Default Re: Cene za Iphone x 64gb

    Ja sam uzeo za 1050e pre 3 nedelje jos. Do septembra sigurno ce pasti cena za bar 300e. Samo mi nije jasno zbog cega ce prekinuti proizvodnju X u toku leta...

  19. #45
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Carapanija
    Age
    39
    Posts
    2,793
    Thanks
    275
    Thanked 969 Times in 628 Posts

    Default Re: Cene za Iphone x 64gb

    Pa mozda zato sto ce da izbace novi/e model/e

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •