iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: iPhone 7 baterija problem

  1. #16
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: iPhone 7 baterija problem

    Posto je imao iOS 10.3.3, onda je sigurno stariji od godinu dana

  2. #17
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    131
    Thanks
    8
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Re: iPhone 7 baterija problem

    Da, da. Telefon je kupljnen mesec dana nakon predstavljanja, tako da su ovo zadnji dani garancije

  3. #18
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    1
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPhone 7 baterija problem

    Pozdrav svima,

    koristim sedmicu od 1. mjeseca i s baterijom je sve bilo više manje ok do ljeta kad su počeli čudni izraženiji drainovi, čudni u smislu da problem nije velik da mogu biti siguran da nešto ne štima ali ne ponaša se kao prije..

    na wi-fi mreži bi mi preko noći uvijek trošio 3-4% tijekom 6-7 h, kad je bio friško napunjen 100% je držao skoro cijelo prijepodne uz slabo korištenje, od ljeta tijekom noći troši 10-15%, u prosjeku 1-2% u sat vremena.. napravio sam restore, izbrisao sve postavke, postavio ga kao novi uređaj, povukao Apple ID i instalirao opet aplikacije ( najnužnije fb, messenger, whatsApp i sl. ) i opet isto nakon 2-3 dana

    ovaj tjedan sam tijekom noći gasio i mobilne podatke i wi-fi i potrošio bi tijekom noći 1-2% što bi značilo da problem nije u hardveraju, ako uključim samo wi-fi tijekom noći opet ode 10-tak%, baterija je zdrava i health je na preko 90%

    isto je bilo na IOS 11 i sada na iOS 12, signal wi-fi mi je stabilan i dovoljno jak.. neka ideja što mu se moglo dogoditi ili da se pomirim sa tim i gasim/palim wi-fi i mobilne podatke non-stop po potrebi?

  4. #19
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    131
    Thanks
    8
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Re: iPhone 7 baterija problem

    Zdravo svima, opet mi stiglo obavestenje da reklamacija nije uvazena. Ne znam sta da radim vise....

  5. #20
    iPhoneBigFan alija092's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    100
    Thanks
    22
    Thanked 22 Times in 22 Posts

    Default Re: iPhone 7 baterija problem

    Meni je od 12 uveče do 9 izutra potrošio oko 50% :/

  6. #21
    iSrbijaHero aw_snap's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Novi Sad
    Age
    34
    Posts
    699
    Thanks
    1,730
    Thanked 509 Times in 293 Posts

    Default Re: iPhone 7 baterija problem

    Ako već nemate sreće sa garancijom, promenite baterije u ovlašćenom servisu do kraja godine.
    Mislim da je od 3.000-5.000 dinara, posle će biti oko 10.000.

  7. #22
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: iPhone 7 baterija problem

    @ackopk

    Ja sam ti napisao sta da radis, ali ti izgleda ne citas. Ako nije proslo vise od godinu dana od kada si aktivirao telefon, odnesi ga u Apple ovlasceni servis - iStyle ili Macola i tamo ce ti to resiti. Garancija od srpskog provajdera ti je samo neko nuzno zlo, u slucaju da ti u drugoj godini, kada Apple vise ne priznaje internacionalnu garanciju, nesto rikne. Dakle ako je proslo manje od jedne godine, nosi ga u ovlasceni servis. Ako je proslo vise, onda si osudjen na mts i mislim da ces tesko tu bilo sta uraditi, jer su to ljudi koji ne vole previse da se mesaju u svoj posao.

    @ackopk i alija092

    Koliko sam ja ukapirao, kada imate tako neobjasnjiv drain, bez koriscenja, prvo morate da uradite clean restore. Dakle restore, bez vracanja bekapa. Ako se isto nastavi, onda je valjda u pitanju taj u2 cip ili kako se vec to zove. U svakom slucaju hardverski je onda kvar i mora se nositi u servis.

  8. #23
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    131
    Thanks
    8
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Re: iPhone 7 baterija problem

    @aw snap, na zalost baterija je dobra, izgleda da je problem najverovatnije u samoj ploci (cpu ili u2)

    Didule druze moj, smanji samouverenost. Procitao sve sve sto je bilo ko napisao i u potpunosti razumeo. Proban je clean instal, uradili su i oni clean instal dva puta i oba puta mi vrate telefon. Problem je sto za mesec-dva istice i druga godina garancije. Znaci procitao si...

    Mislio sam da li neko ima neki savet kako i na koji nacin da mts uvazi reklamaciju. Oba puta mi u izvestaj napisali da je baterija ok ali nigde niko nije proverio sta se desava sa telefonom posle nekog vremena. Nigde u izvestaju ne pise da je telefon tesiran neko vreme nego da je prosao sve dijagnosticke testove i da ne postoji log fajl koji ukazuje na problem.
    Telefon sam juce opet preuzeo iz mts-a, napunio ga sinoc a jutros 39% baterija, telefon samo aktiviran, nista instalirano, air plane mod ukljucen bio, kartica izvadjena.

    Nisam pameta, u ponedeljak cu verovatno otici do nekog rukovodioca u poslovnici pa da me uputi dalje jer ovo stvarno nije u redu.

  9. #24
    iSrbijaHero aw_snap's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Novi Sad
    Age
    34
    Posts
    699
    Thanks
    1,730
    Thanked 509 Times in 293 Posts

    Default Re: iPhone 7 baterija problem

    Pa da to je problem, ne mogu da ti uvaze garanciju jer im dijagnostika pokazuje da je sve okej..
    Ako je u prvoj godini garancije, nosi ga u neki od ovlascenih servisa (iStyle, Macola).

  10. #25
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    131
    Thanks
    8
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Re: iPhone 7 baterija problem

    Dovoljno je da ga ostave preko noci i da ujutru vide koliko je baterije potrosio. Generalno se zna koliko baterije moze potrositi telefon koji je u airplane modu.

  11. #26
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    131
    Thanks
    8
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Re: iPhone 7 baterija problem

    Zdravo svima,

    da li neko moze na bilo koji nacin da mi pomogne oko resavanja ovog problema?
    Strucnjaci iz mts-a su mi po treci put vratili telefon, problem ostao. Pisao sam prigovor, odjebali me....

    Hvala vam unapred.

  12. #27
    iSrbijaHero aw_snap's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Novi Sad
    Age
    34
    Posts
    699
    Thanks
    1,730
    Thanked 509 Times in 293 Posts

    Default Re: iPhone 7 baterija problem

    Ako je u prvoj godini garancije, nosi ga u iStyle ili Macolu.

  13. #28
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Re: iPhone 7 baterija problem

    Pet puta je napisao da je druga godina i da ima jos mesec dana do isteka garancije.

  14. The Following User Says Thank You to bobanbg9 For This Useful Post:

    nixysx (05-11-2018)

  15. #29
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default iPhone 7 baterija problem

    Probaj direktno u servis da odneseš. Promobi zastupa telenor, nisam siguran za mts, valjda je isto. Moja rodjaka je tako imala na 6s problem sa slušalicom za razgovor. Radi ali je zvuk očajan i u telenoru su je odbijali dva puta. Ona odnese u promobi sa kutijom, računom, garancijom itd. Prihatili su i popravili joj telefon za 6 dana. Generalno po meni mts su najveći lopovi i g*vna, probaj....

  16. #30
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    131
    Thanks
    8
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Re: iPhone 7 baterija problem

    Vec sam kontaktirao Macolu, oni su ovlasceni serviseri za MTS. Na zalost malo sam duze cekao da se jave ali valjda ce pomoci. Pitali me da li je tel jos uvek u garanciji, cekam odgovor sa njihove strane.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •