iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37

Thread: Kupovina telefona u nekoj prodavnici

  1. #16
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Kupovina telefona u nekoj prodavnici

    Quote Originally Posted by bobanbg9 View Post
    Sad meni nesto nije jasno oko tog icloud-a. Zar vi to resavate ako je telefon kupljen kod vas i ima racun taj neko?
    Ne rešavamo ali ne može da reši ni korisnik jer ima neki račun iz Srbije, a telefon iz Švajcarske, Nemačke, Hong Konga i kada kontaktira Apple odbiju zahtev.

    Quote Originally Posted by Zivansi View Post
    Opet si u pravu, ali sta ce ovlasceni serviser da uradi u drugoj godini garancije, odnosno, nakon isteka apple-ove jednogodisnje? Nista, naplatice deo papreno.
    Naravno da neće. Sve se besplatno rešava u drugoj godini kao i u prvoj.

  2. The Following User Says Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    Zivansi (18-12-2017)

  3. #17
    iSrbijaHero Zivansi's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Loznica
    Age
    36
    Posts
    981
    Thanks
    2,826
    Thanked 1,774 Times in 636 Posts

    Default Re: Kupovina telefona u nekoj prodavnici

    Onda sam ja totalno dezinformisan. Bio sam ubedjen da istyle daje samo jednu godinu garancije na uredjaje.

  4. #18
    iPhoneBigFan raykard's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Beograd
    Age
    45
    Posts
    176
    Thanks
    358
    Thanked 225 Times in 85 Posts

    Default Re: Kupovina telefona u nekoj prodavnici

    Zar ne bi trebalo na garanciji “nekog” prodavca koji izdaje fiskalni račun, da piše i koji tačno servis je zadužen u slučaju reklamacije?

  5. #19
    iSrbijaHero sone888's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Age
    35
    Posts
    588
    Thanks
    2,006
    Thanked 362 Times in 215 Posts

    Default Kupovina telefona u nekoj prodavnici

    Po zakonu R. Srbije za tehnicku robu je obaveza da prodavac da 2 godine garancije i ako fabrika, u ovom slucaju Apple daje jednu godinu..zato oni snose rizik ako se telefonu nesto desi u drugoj godini i eto jos jednog od razloga zasto je telefon skuplji..sve u svemu na kupcu je odluka..gde god da se kupu telefon u prvoj godini se ostvaruje Apple garancija e sad kome je bitna i druga neka kupi ili kod operatera ili kod ovlascenih reselera..
    I naravno da je kada se poplacaju sve obaveze (carina, pdv, ratel i sve sto je Mikenzi vec naveo) telefon vec u ulazu u npr Istyle daleko skuplji nego kada ga neko ispod ruke uveze u drzavu i jos kad dodamo radnje po trznim centrima i kirije mora da bude velika cena uredjaja i dodataka..ja samo kazem svoje misljenje..naravno da svako gleda da ustedi..koliko god para da imam bilo bi mi glupo da kod reselera dam 9.000 dinara za masku za telefon!

    Edit: sad vidim da ima fotrola i za skoro 18.000din..pakao!
    Last edited by sone888; 18-12-2017 at 23:46.

  6. The Following User Says Thank You to sone888 For This Useful Post:

    PeraKojot (19-12-2017)

  7. #20
    iPhoneBigFan Zexx021's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Novi Sad
    Posts
    294
    Thanks
    449
    Thanked 84 Times in 46 Posts

    Default Kupovina telefona u nekoj prodavnici

    Ja sam licno prethodni model 5S uzeo u jednom poznatom novosadskom mobil-shopu dok se ovde uopste nije prodavao iPhone zvanicno i "legalno". Dobio sam pisani papir sa pecatom shopa i 6 meseci njihove garancije. Posto sam znao da imam Apple jednogodisnju garanciju nisam se ni osvratio na taj papir svakako.
    Tu sam takodje sada vec davnih 6-7 godina kupio i 4S u istoj radnji i isto sve dobio a 4s je tada bio pojam za Srbiju i tada su mobil shopovi itekako prodavali iPhone ali sto bi se zvanicno reklo "nelegalno" jelte nisu platili pdv i Ratel tada pod lobijem Samsunga ni da cuje o uvozu iPhone-a.

    E sada dolazimo do cake zasto je kao sto ste pisali i kao sto sam i ja u to vreme placao iPhone, po 200-300 eura manje od "legalnih" tokova i dan danas. Caka ustvari nije nista losa, ti telefoni su 80% iz Velike Britanije (moj 4s), 15% iz US (moj 5s) i 5% EU. Razlog je sama cena takse i povracaja poreza iz zemalja i najvise se snabdevaju iz VB. Trazio sam u to vreme "tanko pakovanje" 5s-a kako bih dobio evropski punjac i ustvari je bio US verzija, dok je "debelo pakovanje" znacilo UK model zbog velikog punjaca. Oni samo nemaju na stanju tonu tih telefona nego Pera Mika Zika preko x y donese prenese telefon bez placanja carine i to je to.

    Kupovina u mobil shopovima nema ni jednu manu kako za kupca tako ni za prodavca, tu jedino ispasta drzava kojoj ne leze maloprodajni pdv od samog kupca, iovako nam na sve uzimaju pare, pa zasto se ljudi ne bi snasli ako zele?
    Eto ja sam imao potpuno dobro iskustvo punih 6 godina sa oba modela i nikada ni jedan jedini kvar ni problem. Dobices adapter u zavisnosti od punjaca a ti telefoni su itekako narodskim jezikom receno legalni jer je to telefon iz UK, US ili EU samo drzava gubi mali deo kolaca i to je to.
    Sad sam uzeo iP7+ u US licno pa ova nasa drzava bar moj deo kolaca nece dobiti za ovakve stvari

    P.S. Nemam nista protiv autorizovanih resellera, naprotiv prvi bih kupovao kod njih pocev od iStyle-a ali tu smo gde smo. Ne bih da uvredim nekog ali, za tih 200-300 eura (ako je tolika razlika, makar bila i manja) moze da se kupi preko Apple-ovog sajta AppleCare+ i krece se od 100-200 zavisnosti od modela iPhone-a pa dobijate dvogodisnju Apple garanciju gde ste pokriveni i slucajnim ili namernim lomom ekrana uz neku sitnu doplatu (pricano za ekran). Jedino ne znam da li je moguce kupiti AppleCare+ preko US Apple sajta sa npr srpskim podacima i kreditnom karticom, ja to imam pa sam bez problema odavde uzeo, ali postoji i EU Apple sajt pa mozda prodje u nekim od drzava.

    Opet nista licno i nista lose nisam hteo samo sam objasnio malo celu situaciju koju znam iz licnog iskustva.

    Pozdrav za sve.
    Last edited by Zexx021; 19-12-2017 at 03:46.
    iPhone 7 Plus 128GB | iOS 10.3.2 | Apple Watch Nike + Series 2

  8. The Following User Says Thank You to Zexx021 For This Useful Post:

    PeraKojot (19-12-2017)

  9. #21
    iPhoneBigFan ecanikajo's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Age
    45
    Posts
    201
    Thanks
    217
    Thanked 75 Times in 52 Posts

    Default Re: Kupovina telefona u nekoj prodavnici

    Quote Originally Posted by mikenzi View Post
    Ne rešavamo ali ne može da reši ni korisnik jer ima neki račun iz Srbije, a telefon iz Švajcarske, Nemačke, Hong Konga i kada kontaktira Apple odbiju zahtev.
    Može li ovde pojašnjenje, ne kapiram. O čemu se radi kada je u pitanju iCloud?

  10. #22
    iSrbijaHero sone888's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Age
    35
    Posts
    588
    Thanks
    2,006
    Thanked 362 Times in 215 Posts

    Default Re: Kupovina telefona u nekoj prodavnici

    Pa radi se o tome da ni ovlasceni reseleri ne mogu bas sve da rese..pa se postavlja pitanje zasto bi neko kupio telefon po 30% skupljoj ceni a opet moze da se desi da ima problem..evo mog primera..pre 3 godine sam uzeo iphone 6 u new yorku za brata, on ga koristi od tad, imam racun na mailu o kupovini kao dokaz..desilo se da su mu klinci drndali telefon i isti je ostao zakljucan posle hard reseta (trazi sifru sa iclouda i bez obzira sto se ukuca prava sifra telefon odbija da nastavi aktivaciju), istyle to ne mose da resi nego telefon mora da se nosi u jedan od 3 apple store-a u evropi..isto bi se desilo i da ste uzeli telefon kod nas u istyle-u..i gde je tu pogodnost za mnogo vecu cenu??

  11. #23
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: Kupovina telefona u nekoj prodavnici

    To sto ovde imas 2 godine garancije...npr...izracunaj koliko ti je apple care...i dalje je skuplje nego sto bi trebalo...ali barem nesto dobijamo za to...

  12. #24
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Kupovina telefona u nekoj prodavnici

    Quote Originally Posted by sone888 View Post
    Pa radi se o tome da ni ovlasceni reseleri ne mogu bas sve da rese..pa se postavlja pitanje zasto bi neko kupio telefon po 30% skupljoj ceni a opet moze da se desi da ima problem..evo mog primera..pre 3 godine sam uzeo iphone 6 u new yorku za brata, on ga koristi od tad, imam racun na mailu o kupovini kao dokaz..desilo se da su mu klinci drndali telefon i isti je ostao zakljucan posle hard reseta (trazi sifru sa iclouda i bez obzira sto se ukuca prava sifra telefon odbija da nastavi aktivaciju), istyle to ne mose da resi nego telefon mora da se nosi u jedan od 3 apple store-a u evropi..isto bi se desilo i da ste uzeli telefon kod nas u istyle-u..i gde je tu pogodnost za mnogo vecu cenu??


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    iStyle to ne rešava kao što ne rešava ni jedan mobil-shop jer Apple to ne dozvoljava. Rešava korisnik tako što pozove Apple, pošalje račun i Apple otključa. Kupovinom kod autorizovanih prodavaca imaš originalan račun. Kod preprodavaca nemaš. Pa čak ni Apple ne može da ti pomogne. I poenta teme je da si kupio kod autorizovanog prodavca, na gde u svetu, imao si problem i rešio si ga. Tehnički tvoja priča ide u prilog kupovini legalno samo toga nisi ni svestan

    Quote Originally Posted by ecanikajo View Post
    Može li ovde pojašnjenje, ne kapiram. O čemu se radi kada je u pitanju iCloud?
    Ako iz bilo kog razloga nemaš pristup iCloud nalogu i ne možeš da ugasiš Find My iPhone zaštitu potreban ti je originalan račun kupovine sa kojim kontaktiraš Apple i rešava problem.
    Last edited by mikenzi; 19-12-2017 at 14:11.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    ecanikajo (20-12-2017),sone888 (28-12-2017)

  14. #25
    iSrbijaHero sone888's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Age
    35
    Posts
    588
    Thanks
    2,006
    Thanked 362 Times in 215 Posts

    Default Kupovina telefona u nekoj prodavnici

    Ja imam problem da kontaktiram apple..kako god na sajtu izaberem da se sa njima cujem ili da se otvori onaj chat trazi da izaberem region i zemlju i tu zakucam!

    Edit: Znam da nije do istyle sto ne mogu da pomognu u toj situaciji, oni rade koliko im Apple dozvoli ali opet nema resenja na lagani nacin..ali ok

  15. #26
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    PO
    Posts
    16
    Thanks
    9
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Kupovina telefona u nekoj prodavnici

    Quote Originally Posted by mikenzi View Post

    Ako iz bilo kog razloga nemaš pristup iCloud nalogu i ne možeš da ugasiš Find My iPhone zaštitu potreban ti je originalan račun kupovine sa kojim kontaktiraš Apple i rešava problem.
    Osvrnuo bih se na ovu problematiku. Drug ima problem sa icloud nalogom, 5S je u pitanju, (devojka zaboravila sifru, a pre toga je crkao otisak prsta). Kontaktirao je apple support sloveniju, cini mi se, i onu su mu rekli da Srbiju nemaju na spisku podrzanih zemalja ?! i u uputili ga na app store u madjarskoj.
    Inace telefon je uzet u mts-u, pokazao je ugovor, racun, licnu kartu itd. Telefon mu sad stoji kao cigla, a slozicemo se, da je uzeo legalan primerak.

  16. #27
    iSrbijaHero sone888's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Age
    35
    Posts
    588
    Thanks
    2,006
    Thanked 362 Times in 215 Posts

    Default Kupovina telefona u nekoj prodavnici

    Upravo o tome se radi! To ne bi smelo da se desi! Uredjaj kupljen legalno u nekoj drzavi! Pa da neko ima vremena i da se tuzi sa njima i da izgura do kraja svi bi izgubili dozvole!

    A inace, moja firma se bavi uvozom suvomesnatih proizvoda iz Austrije, pa znate sta mi rade kontrole i veterina i carina i svi..pakao, ali kad bi tako gledali za svaku robu bilo bi super! Jbg
    Last edited by sone888; 19-12-2017 at 14:42.

  17. #28
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Kupovina telefona u nekoj prodavnici

    Quote Originally Posted by sone888 View Post
    Ja imam problem da kontaktiram apple..kako god na sajtu izaberem da se sa njima cujem ili da se otvori onaj chat trazi da izaberem region i zemlju i tu zakucam!

    Edit: Znam da nije do istyle sto ne mogu da pomognu u toj situaciji, oni rade koliko im Apple dozvoli ali opet nema resenja na lagani nacin..ali ok

    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Sta reci, prosle nedelje sam dva puta pricao telefonom sa Apple Supportom. Zvao sam br. 1-800-694-7466. Prvo se javi robot sa glupim pitanjima, pa kad ti njemu odgovoris jos gluplje, robot shvati da ne moze da ti pomogne i prebacuje vezu zivom coveku. Od tog momenta je sve lakse. Jedino sto to sve zajedno moze dosta dugo da potraje. Srecom imam 200 minuta free u paketu, pa sam ih lepo iskoristio. Ispricao bih celu pricu, ali ista jos uvek nije zavrsena, pa cu to verovatno da napisem u jednoj posebnoj temi, naravno kad se sve, nadam se, uspesno zavrsi.

  18. The Following User Says Thank You to bbrks For This Useful Post:

    sone888 (19-12-2017)

  19. #29
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Kupovina telefona u nekoj prodavnici

    Zoveš preko Skype-a, pozivi su besplatni i zoveš englesku prvo.

    Quote Originally Posted by milenko92 View Post
    Osvrnuo bih se na ovu problematiku. Drug ima problem sa icloud nalogom, 5S je u pitanju, (devojka zaboravila sifru, a pre toga je crkao otisak prsta). Kontaktirao je apple support sloveniju, cini mi se, i onu su mu rekli da Srbiju nemaju na spisku podrzanih zemalja ?! i u uputili ga na app store u madjarskoj.
    Inace telefon je uzet u mts-u, pokazao je ugovor, racun, licnu kartu itd. Telefon mu sad stoji kao cigla, a slozicemo se, da je uzeo legalan primerak.
    Mislim da se to promenilo i da sada kada zoveš UK ili USA prebacuju te na Sloveniju. U svakom žitu ima kukolja. Tako je jednom Apple Support rekao korisniku da mu račun nije originalan, a kupio u iStyle Makedonija. Jedan Apple Agent rekao je da u Srbiji ne postoji servis, a drugi upućuje na servis, a mi to ne možemo da radimo. Savršenstvo ne postoji osim u našim glavama.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    milenko92 (19-12-2017),sone888 (19-12-2017)

  21. #30
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    PO
    Posts
    16
    Thanks
    9
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Kupovina telefona u nekoj prodavnici

    Slazem se da u svakom zitu ima kukolja, ali on je bas besan. Hteo je i da udje u sudski spor sa mts-om, jedva sam ga smirio

    @mikenzi
    Neki savet sa konkretnu situaciju? Da pozove opet pa mozda bude ima vise srece sa drugim operaterom?

    Izvnjivam se na off-u.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •