iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Odgovarajuca RAM memorija za iMac mid 2011

  1. #1
    iDrugČlan Any_Hany's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Belgrade [Serbia]
    Age
    32
    Posts
    46
    Thanks
    12
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Odgovarajuca RAM memorija za iMac mid 2011

    Cao svima,

    treba mi pomoc oko RAM memorije za iMac mid2011, 27inch (2.7GHz Intel Core I5, 4GB 1333 MHz DDR3, AMD Radeon HD 6770M 512MB).

    Na sajtu apple sam nasla da mi je potrebno da RAM podrzava sledece kriterijume :
    PC3-10600
    Unbuffered
    Nonparity
    204-pin
    1333MHz DDR3 SDRAM


    Imam trenutno 4gb rama (2+2) I htela bih da dodam jos 2+2gb rama, konkretno ovaj model iz tehnomanije :Kingston RAM memorija 2GB KVR13LS9S6/2

    https://www.tehnomanija.rs/memorije/...13ls9s6-2.html

    E sad, sve se poklapa osim sto je ram memorija DDR3L umesto DDR3. To sam takodje istrazivala I pise kao da je jedina razlika kao sto DDRL3 podrzava dve voltaze, 1.35 I 1.5V, a DDR3 samo 1.5V I da su kao kompatibilne.

    Moje pitanje je dal odgovara ova RAM memorija za moj iMac? Posto su me u tehnomaniji napali kao da sam rekla da mi treba RAM za svemirski brod I da za Mac mora drugo, ovo je za PC :/.

    Hvala vam unapred na odgovoru


    Last edited by Any_Hany; 12-12-2017 at 19:10.
    iPhone 7 128gb, iMac mid2011 27-inch

  2. #2
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Odgovarajuca RAM memorija za iMac mid 2011

    Citajuci na internetu kazu da moze da radi, ali da li je pametno da mesas 4gb od 1.5v i 4gb od 1.35v to ne znam. Neka se neko pametniji javi
    Last edited by lowzyyy; 12-12-2017 at 19:36.
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  3. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Odgovarajuca RAM memorija za iMac mid 2011

    Radiće najverovatnije. Bitno je da ih imaš u paru, 2x2 Apple memorije i 2x2 Kingstone jer Intel procesor uzima informacije sa RAM Memorije u paru.

  4. #4
    iDrugČlan Any_Hany's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Belgrade [Serbia]
    Age
    32
    Posts
    46
    Thanks
    12
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Odgovarajuca RAM memorija za iMac mid 2011

    Pa da mislila sam da uzmem u paru, imam vec 2+2, i htela sam sad da dodam 2+2 i tako popunim sva 4 slota. Pa i ja mislim da bi trebalo da radi po svemu sto sam citala po netu, al opet nisam 100% sigurna posto nisam strucnjak, jos sam mislila kao tehnomaniji ce da mi potvrde, al oni po svemu sudeci nemaju pojma. Neke postove sam isto citala da su na Mac mini kombinovali DDR3 i DDR3L i radilo je, jeste drugi model i drugi RAM, al ista problematika.

    @lowzyyy, mislim da DDR3L radi sa obe voltaze, a DDR3 samo sa jednom, ta L verzija je valjda novija i naprednija, low voltage varijanta. I valjda ako su kompatibilni mogu da funkcionisu zajedno, al to je samo moja pretpostavka, amaterska . Evo sta pise:

    DDR3L:

    • DDR3L is pin-compatible with DDR3.
    • DDR3L is a dual voltage capable memory SoDIMM, which supports operation at both 1.5V and 1.35V.

    DDR3:

    • DDR3 is a single voltage capable memory SoDIMM, which supports 1.5V operation only.
    • It is NOT compatible with systems using 4th gen Intel processors, which exclusively support 1.35V operation for memory.

  5. #5
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Odgovarajuca RAM memorija za iMac mid 2011

    Znam da je low voltage ali nisam znao da rade na obe voltaze, ako radi onda cepajj
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  6. #6
    iSrbijaHero Ninoslav's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    726
    Thanks
    43
    Thanked 1,170 Times in 390 Posts

    Default Re: Odgovarajuca RAM memorija za iMac mid 2011

    Kupi onlajn i isprobaj da li radi, imas 14 dana da vratis ako ti ne odgovara iz bilo kog razloga. Ali SAMO ako onlajn kupis.
    iPhone 13 Pro Max Sierra & iPad Pro 11" 2018 & AppleTV 4K 32GB

  7. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Odgovarajuca RAM memorija za iMac mid 2011

    Quote Originally Posted by Any_Hany View Post
    Pa i ja mislim da bi trebalo da radi po svemu sto sam citala po netu, al opet nisam 100% sigurna posto nisam strucnjak
    Kada su memorije u pitanju niko ne može da bude 100% siguran. RAM bi trebalo da radi, a da li će 100% raditi saznaćeš tek po ugradnji iste.

  8. #8
    iDrugČlan Any_Hany's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Belgrade [Serbia]
    Age
    32
    Posts
    46
    Thanks
    12
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Odgovarajuca RAM memorija za iMac mid 2011

    Quote Originally Posted by Ninoslav View Post
    Kupi onlajn i isprobaj da li radi, imas 14 dana da vratis ako ti ne odgovara iz bilo kog razloga. Ali SAMO ako onlajn kupis.
    Online preko tehnomanije ili mislis negde drugde? Posto ovaj model konkretan ne moze da se kupi online preko tehnomanije, samo u radnji :/. I danas u mi kao rekli mi mozemo tebi da prodamo kao al ako ti ne radi, mi saljemo na servis, koji ako nam javi da radi, ne mozemo da ti vratimo pare.

  9. #9
    iSrbijaHero Ninoslav's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    726
    Thanks
    43
    Thanked 1,170 Times in 390 Posts

    Default Re: Odgovarajuca RAM memorija za iMac mid 2011

    Quote Originally Posted by Any_Hany View Post
    Online preko tehnomanije ili mislis negde drugde? Posto ovaj model konkretan ne moze da se kupi online preko tehnomanije, samo u radnji :/. I danas u mi kao rekli mi mozemo tebi da prodamo kao al ako ti ne radi, mi saljemo na servis, koji ako nam javi da radi, ne mozemo da ti vratimo pare.
    Pa ako ima negde drugde uzmi gde moze onlajn. Bas im je fora...
    iPhone 13 Pro Max Sierra & iPad Pro 11" 2018 & AppleTV 4K 32GB

  10. #10
    iDrugČlan Any_Hany's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Belgrade [Serbia]
    Age
    32
    Posts
    46
    Thanks
    12
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Odgovarajuca RAM memorija za iMac mid 2011

    Hvala vam puno na odgovorima, divni ste. Jeftina je dosta, pa rekoh taman da se malo upgrade-ujem.

    Jedno glupo pitanje, da li je ista memorija za laptop i desktop? Posto su me tako kao u tehnomaniji pitali da li mi treba za laptop, a ne vidim nigde u ovim specifikacijama da pise dal je za laptop ili desktop.


    I da li mislite da mi je mozda onda bolje da uzmem DDR3, ako bi ona sto posto radila? tipa ove :

    http://www.winwin.rs/memorija-sodimm...2-1187292.html
    iPhone 7 128gb, iMac mid2011 27-inch

  11. #11
    iPhoneBigFan AlexPa's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Pančevo
    Age
    49
    Posts
    390
    Thanks
    48
    Thanked 103 Times in 95 Posts

    Default Re: Odgovarajuca RAM memorija za iMac mid 2011

    Kupujes memoriju za laptop. Ja sam kupio kingston polovan preko kp i radi odlicno.

  12. #12
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Odgovarajuca RAM memorija za iMac mid 2011

    Wow, koliko je skuplje u winwinu, bas su bezobrazni. Gigatron i win win zaobilazim zbog cena. Inace ista memorija je u pitanju samo sto je non L model.
    Kada te pitaju koju memoriju uzimas, uzimas za laptop posto je SoDIMM za laptopove. Za desktop su ti one duze DIMM
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  13. #13
    iDrugČlan Any_Hany's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Belgrade [Serbia]
    Age
    32
    Posts
    46
    Thanks
    12
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AlexPa View Post
    Kupujes memoriju za laptop. Ja sam kupio kingston polovan preko kp i radi odlicno.
    A koji RAM si uzimao, jel si mozda taj DDR3L i kombinovao sa DDR3?

    Quote Originally Posted by lowzyyy View Post
    Wow, koliko je skuplje u winwinu, bas su bezobrazni. Gigatron i win win zaobilazim zbog cena. Inace ista memorija je u pitanju samo sto je non L model.
    Kada te pitaju koju memoriju uzimas, uzimas za laptop posto je SoDIMM za laptopove. Za desktop su ti one duze DIMM
    E pa, tu su negde, ja mislim da je winwin najjeftiniji, posto za sta god da sam kupovala sam uvek proveravala kod svih cene, ali zavisi, nekad tehnomanija ima akciju pa je jeftinije. Ova jeste skuplja memorija al je DDR3. A vidim da su imali i DDR3L, onu ista memorija iz tehnomanije, po ceni od 1790din, al nema vise na stanju.

    E hvala za objasnjenje sa SODIMM, pretpostavila sam da je to, al zaboravih da proverim na GOOGLE.
    iPhone 7 128gb, iMac mid2011 27-inch

  14. #14
    iPhoneBigFan AlexPa's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Pančevo
    Age
    49
    Posts
    390
    Thanks
    48
    Thanked 103 Times in 95 Posts

    Default Odgovarajuca RAM memorija za iMac mid 2011

    Ja u imac-u koji je isto 2011 god imam 12 gb ram-a, 2x4gb i 2x2 gb, kingston i micron, izvadio sam iz laptopa, nisam ni gledao koje su, samo da su 1333mhz, radi savrseno.

  15. #15
    iDrugČlan Any_Hany's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Belgrade [Serbia]
    Age
    32
    Posts
    46
    Thanks
    12
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Odgovarajuca RAM memorija za iMac mid 2011

    Inace, dobila sam odgovor i od Kingstone-a koji nije bio od neke pomoci, to sam i sama proverila preko njihovog sajta, ali mislila sam da je greska, jer mi izbacuje samo tu jednu jedinu memoriju od 4gb kao kompatibilnu, a npr od 2gb sa istim kakrakteristikama ne. :/

    Dear Andrea,

    Thank you for contacting Kingston Technology.

    With regards to your query, please find below a link where you will be able to find compatible memories for your "iMac 27-inch (Mid 2011) Core i5/i7 (Apple) ":

    https://www.kingston.com/en/memory/s...ac&model=71473

    Please note that the module KVR13LS9S6/2 you mentioned is not listed as compatible.

    Should you require further information do not hesitate to contact us.

    Kind regards,
    Angela Fara
    iPhone 7 128gb, iMac mid2011 27-inch

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •