iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Aktuelni virus - pažnja!

  1. #16
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default Re: Spider ransomver - Pažnja!

    Ne znam ko je ovo uradio, ali jako glupo ce ispasti na kraju. Pokrenuo sam temu, sa nazivom "Aktuelni virus - pažnja!". Poenta teme je bila da obuhvati i u buducnosti, kada se pojavi neki virus, samo da se ovde spomene, i nastavlja se diskusija.
    Druga stvar, iako sam pokrenuo temu, moj post je treci po redu. I na kraju je preimenovana tema u Spider virus...koja ce za 15-20 dana biti apsolutno mrtva i besmislena.
    Spider ransomver virus je toliko sirok pojam, da tesko ko bi dosao na ovaj forum da se interesuje za njega...a cijenim i da ce rijetko ko opisati ovaj virus u ovoj temi tako da ce neko doci da nauci sta je to spider ransomver virus.
    Neko je od jedne lijepe, informativne ideje, sa logicnim naslovom koji moze da traje i traje napravio GLUPOST za orden prvog reda.

  2. #17
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Aktuelni virus - pažnja!

    Onda sam ja dobio orden prvog reda

    Ne razumem cemu ovakav nastup i pisanje. Ne vidim da postoji problem da se lepo napise i kaze da je tvoje vidjenje stvari takvo da je bolje da naslov ostane onakav kakv je i bio.


    Prvo, nije logicno da da se nastavlja diskusija o novim virusima posto ce ova tema, u delu gde si ti pokrenuo temu, vrlo brzo da ode na drugu stranu a najveca verovatnoca je da niko to nece da trazi. Logicno bi bilo da predlozis da tema ide pod Sticky. To bi bilo konstruktivno pisanje.

    Drugo, ti si pokrenuo temu u iKafani a ja sam, verovao ili ne, spojio tvoju temu sa postom koji je @Cuksi vec napisao, verovao ili ne, pre tebe u Off Topic temi. Nelogicno je da se o istoj stvari pise u dve teme i covek je zamolio da se to sve spoji, logicno.

    Quote Originally Posted by Cuksi View Post
    I ja sam u firmi dobio isto to. Ima post u off topic temi pa ako mogu admini nek prebace ovde.
    Ovo je uradjeno iz mog "glupog" obicaja da sve postove a forumu citam i za razliku od vecine clanova, ja ih sve procitam i izdvajam iz tema i formiram nove da bi svima koristilo i da se ne bi stvarala kupusara koja nista nikom ne znaci.



    Ono sto moras da razumes je da ni ja, ni bilo ko drugi, ne moze da premesta redosled postova posto su sortirani prema datumu a njegov je, sa istom temom, bio pre tvojih postova. Ne vidim u cemu je tu problem, valjda je vaznije da postoji korisna informacija o tako necem u jednoj temi.

    Tvoje vidjenje je da je tema beskorisna ako postoji konkretan naziv koji u sebi sadrzi i naziv virusa o kome se pise.

    Bilo bi logicno da je tema otvorena u iNews ili PC delu i da ide pod Sticky a sve ostalo je potpuno nebitno.

  3. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    Zivansi (14-12-2017)

  4. #18
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2013
    Age
    35
    Posts
    294
    Thanks
    93
    Thanked 112 Times in 65 Posts

    Default Re: Aktuelni virus - Pažnja!

    Quote Originally Posted by puksion View Post
    Nekad nije virus u pitanju nego malware, imaj u vidu sledeci put program Malwarebytes
    Ma mene valjda nece, ja to ne otvaram u mailu sto mi stize nego odmah delete. A nismo nesto imali puno vremena da se zamlacujemo sa antivirusima, i kad ni nod 32 nije mogo da pomogne odradili smo mu novu desetku. Ali skinucu ovaj Malwarebytes zlu netrebalo

  5. #19
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default Re: Aktuelni virus - pažnja!

    @zabrljanje - Cestitam za orden!
    Kao prvo, kao neko ko savjesno koristi ovaj forum, prvo sam pretrazio po forumu teme vezane za virus. Posto nema nijedna takva - otvorio sam novu. I to, svjesno sam otvorio u iKafani. Razlog - ovo nije ni prvi, ni poslednji put da ce se desiti neki cyber napad, phishing, i neka opasnost u vidu sirenja virusa.
    Da ljudi ne bi lutali, dovoljno je u search da ukucaju virus, izadje ti (ako vec ne gledas newest posts) tema sa nazivom Aktuelni virus. I vidis sta se to desava.
    U protivnom, tema apsolutno niti ima smisao, pametnije bi bilo da se napravio neki chat od 15 minuta...

  6. #20
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Aktuelni virus - pažnja!

    OFF TOPIC
    Mislim da je @zabrljanje imao dobru nameru i samo je sve pokupio na jedno mesto.
    Sto se tice ordenja,moze da dobije samo orden za zasluge.Mozda sa zlatnim vencem ili nesto slicno,ali za glupost .

  7. The Following User Says Thank You to zikicz For This Useful Post:

    Zivansi (14-12-2017)

  8. #21
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default Re: Aktuelni virus - pažnja!

    Da, da...slazem se. Ja sam imao bas zle namjere. Medju prvima sam pokrenuo informisanje, da ko god cita ne naleti na virus, kacio sam linkove da se ljudi mogu direktno informisati da ne bi napravili sebi stetu (u Bosni je krenulo dan prije nego u Srbiji), i otvorio sam temu da ljudi mogu preventivno da se informisu za svaki buduci slucaj, da ne lutaju po forumu i otvaraju 101 temu sa naslovom kako je i bio promjenjen - Spider ransomver virus. Prvi je ja ne bih otvorio kada se interesujem da li je neko "danas imao neko iskustvo sa pokusajem phishinga".
    No dobro, kod nas nema mnogo pametnih ali ima puno najpametnijih.

  9. #22
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Aktuelni virus - pažnja!

    Prijatelju,ni jednom recju nisam rekao da si imao zle namere,a za svo ovo vreme koliko si na forumu,a duze si od mene,trebalo je da shvatis do sada kakve su namere ovoga admina. I da shvatis da je njegova namera da pomogne,a ako nadjes jednog clana kome on nije pomogao u resavanju problema,povlacim sve sto sam napisao za njega.
    Kamo lepe srece da i mi imamo zivaca i strpljenja kao on.
    Last edited by zikicz; 15-12-2017 at 00:06.

  10. #23
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default Re: Aktuelni virus - pažnja!

    Brate, ti si dokazani troll ) Tek sam sad skontao tvoje namjere sa pokretanjem one teme gdje si prozivao byakuyu i teatralno najavljivao odlazak sa ovog foruma... a zabrljanju se sad slihtaš ili si njegov ad vox?
    Taman da je Jovanka Orleanka otvorila nalog i dala sebi ime zabrljanje, nije u redu sto je uradio/la.

  11. #24
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Aktuelni virus - pažnja!

    Da si pazljivo procitao moj prvi post u toj temi,onda bi video ovo:
    "Da napomenem samo da su i zabrljanje i bbrks uvek tu da pripomognu kada treba.bbrks je ponekad i pomalo ironican u svojim postovima,kada su neke banalne nepoznanice u pitanju,ali je tu kada se zakomplikuje i pripomogne svojim znanjem."
    Nemam potrebe da se slihtam i stojim iza te teme i ne menjam misljenje.I da,tu sam..eto..pogazio svoje reci...Sta cu,nema boljeg mesta za info o Apple uredjajima,makar i kad nema sta da se pise ili procita.
    Ziveo ti meni i samo deli ordenje.
    Last edited by zikicz; 15-12-2017 at 00:29.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to zikicz For This Useful Post:

    Zivansi (15-12-2017),mospre (15-12-2017)

  13. #25
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Aktuelni virus - pažnja!

    Ajmo stop svakoj daljoj diskusiji na ovu temu, najlepse molim

    Rekli ste sta ste imali, ko hoce da cita nek cita i nek shvati i interpretira kako god, niko nikog nece ubediti da ovaj drugi gresi ili sta god

  14. The Following User Says Thank You to .stefan For This Useful Post:

    mccf (15-12-2017)

  15. #26
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    NS
    Age
    53
    Posts
    344
    Thanks
    27
    Thanked 115 Times in 70 Posts

    Default Re: Aktuelni virus - pažnja!

    Moje misljenje je da ideja @mccf -a o temi (sticky) koja bi se bavila aktuelnim virusima (ako sam ga dobro shvatio) uopste nije losa. Iskreno u vezi ovog virusa sam kontaktiran u 10.12.2017 ali sam samo savetovao da ga ne otvaraju posto je ocigleno neka prevara kao i gomila drugih koji stizu na mail ali tek kada je @mmcf to spomenuo shvatio sam da ovaj mail nije usamljeni slucaj. Do danas me je kontaktiralo preko 20 firmi koje su dobile isti virus ali na srecu niko ga nije otvorio kako treba
    Vezano za drugi slican slucaj je bio napad IoT "virusa" gde sam sbb-u dostavljao spisak IP adresa koje su pokusavale upad na router-e koje ja odrzavam jer oni u startu nisu primetili taj napad.
    MacBookPro 13" 10.10.4 /iPad4 3G 8.3/iPhone4 6.1.2/iPhone6 8.3/Apple TV2 5.3

  16. The Following 2 Users Say Thank You to miskot For This Useful Post:

    SG999 (15-12-2017),mccf (15-12-2017)

  17. #27
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default Re: Aktuelni virus - pažnja!

    Problem ovog virusa je bio sto je apsolutno lokalizovan za nase podrucje, za nase drzave, na jezik koji te dovodi u zabludu - strucna terminologija bez ocite pravopisne greske, sa tacno ciljnom grupom - advokati, mada je bilo i drugih koji su se mogli upecati - ko god je imao neki sudski spor, mogao se prepasti da je nekom nesto ostao duzan. Ne znam da je nesto ranije bilo ovako prilagodjeno nasem podrucju...iz poslednjeg linka koji sam nakacio mogli ste vidjeti da su nazivi banaka prilagodjenj lokaciji racunara (u sada prvom postu Cuksi spominje AIK banku Krusevac ili Kraljevo, meni je bilo Raiffeisen bank Sarajevo).
    Cijenim da ovo moze pod sticky, da bude svakome alarm jer u buducnosti sigurno ce se cesce desavati.
    Moj je prijedlog da se modifikuje prvi post, da se u njega stave linkovi ka odjeljenjima za informacionu bezbjednost drzava regiona - Srbije, Hrvatske, BiH (FBiH i RS), tako da svako ko dodje na ovaj forum sa strahom da je ugrozen od virusa moze da ukuca "virus" u search, da mu odmah izlazi "Aktuelni virus" tema, u kojoj ako vec niko nije pisao o tom virusu na koji je naletio, moze u prvom postu da nadje linkove (svoje drzave) gdje ce sigurno biti u novostima nesto o tom desavanju, incidentu...
    Mislim da je to na dobrobit svih nas, da upozoravamo jedni druge, preventivnk djelujemo i razmjenjujemo iskustva.

    Ja sam i pokrenuo temu - prvo jer sam naletio sam - iMac u pitanju ostao je imun, zelio sam podijeliti sa ljudima da macOS nije ugrozen. Jer necete na google naci jer je na nasim jezicima tako da engleski search vam nece pomoci. Drugo, htjeo sam upozoriti da licno poznajem dva slucaja da su ljudi stradali, znaci da nije nimalo naivno... mislim da u buducnosti moze da se desava situacija, a da info iz prve ruke moze da se nadje iskljucivo ovde.
    Rijetko ko od nas ima vremena da oblijece sve sajtove da se dnevno informise...a ovako ce neko iskociti sa upozorenjem pa cemo svi preventivno djelovati.

  18. #28
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Aktuelni virus - pažnja!

    Mislim da nije bitno ciji je post prvi nego da pomognemo i sprecimo da se ovo prosiri. Ja sam samo hteo da se prabaci moj post u dalji razgovor sto je @zabrljanje ucinio i hvala mu za to! Za pomenutog admina samo reci hvale! Izvinjavam se ako je moj zahtev napravio haos, nije bila namera. I sa ovim zavrsavam sa off-om i nadam se da cemo dalje pisati samo informacije vezane za problem koji se pojavio.

    @Milan3gs mislio sam na ovo:

    https://noransom.kaspersky.com/

    A ne na klasicni antivirus, napominjem za slucaj da se nismo razumeli.

  19. The Following User Says Thank You to Cuksi For This Useful Post:

    zikicz (15-12-2017)

  20. #29
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Aktuelni virus - Pažnja!

    Quote Originally Posted by Cuksi View Post
    treba probati sa kaspersky free alatima da se resi problem. oni su reklamirali besplatan alat za resavanje ransomware-a
    Asistent mi je preporucio kasperski jer kaze da su oni razvili nekoliko nacina za dekriptovanje razlicitih algoritama ali da je potrebno da se saceka neko vreme jer su to problemi koji se obicno ne resavaju u dobroj slozenosti, pa se raznim tehnikama umanjuje samo vreme dekripcije ali je ono i dalje neefikasno
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  21. #30
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Aktuelni virus - pažnja!

    Ja koristim eset smart premium

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •