Results 1 to 3 of 3

Thread: Ipad pro-profesionalna primena

iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Thanks
    289

Default Ipad pro-profesionalna primena

Znaci upotreba za posao. Crtanje, Dizajniranje, 3D modelovanje i sta sve jos moze.

Meni nema realnu upotrebu jer godinama koristim adobe programe kojih nema na iOS-u i nema sanse da sad isprobavam neke alternative. Ali me zanima da cujem koje su te alternative i da li neko koristi ipad pro prvestveno za UI/UX, kao i za svaku ostalu poslovnu primenu. Znaci kao radno sredstvo.

@Igor88bg

Quote Originally Posted by kursula82 View Post
    Dok adobe ne napravi Ps i Ai za iOS taj pro sa olovkom bar kod mene nema sta da trazi.
    Quote Originally Posted by Igor88bg View Post
    Zato inas auto cad za 3D sto je nekima mnogo vaznije od klasicnog crtanja i imas jako dobrih app koje rade posao do bola
    Masis poentu. Lepo sam rekao kod mene, kljucna rec "mene". Nisam rekao da je neupotrebljiv. To sto imam auto cad za mene je nebitno. Super za one koji rade na tome ali ja radim na adobe programima i ne vidim kako je auto cad vazniji od Ps I Ai. Isto su vazni razlicitim ljudima nikako jedno ne moze da bude vaznije od drugog.

"The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Thanks
    429

Default Re: Ipad pro-profesionalna primena

iPad Pro je prvi model koji se ozbiljno približio mogućnostima računara. Ako pričamo o prednostima:Hardver je ozbiljan, u nekim situacijama možda čak i jači od određenih modela računara, lakši je od računara, što ga čini i prenosivijim, tastatura koja je ujedno i zaštita mu dodaje na funkcionalnosti, baterija kao i na svim iPad modelima je izuzetna. Na osnovu povratnih informacija koja sam dobio od korisnika iPad niko ne kupuje kao zamenu za računar, niti iko na iPad gleda kao na zamenu za računar. iPad je samo još jedan vrhunski proizvod koji kompletira ekosistem i olakšava rad. Korisnici ga koriste na putu za čitanje, mail, office, zatim za prezentacije direktno na iPad-u zbog velikog ekrana u nekoj opuštenijoj atmosferi (poslovni ručak ili kafa) za mali broj ljudi ili uparen sa Apple TV za veći broj. Dakle nije svaki PRO segment poslovanja vezan za Adobe, Autodesk, itd. i mail i Office su Pro alikacije.
    Takođe postoje PRO zanimanja koja se u potpunosti mogu osloniti na iPad. Recimo pravnici mi prvo padaju na pamet. Na iPadu mogu da kucaju, mogu da čitaju ugovore, presude, rešenja, podneske. Mogu da potpisuju dokumenta, ubacuju pečat ako je potrebno. Mogu da odgovaraju na mail-ove, a takođe ne treba zaboraviti da izgledaju super cool prema klijentu.
    Dalje, ono što za sada jako profiliše iPad kao Pro hardver je verovali ili ne olovka. Mislim da tehnologija crtanja i olovka uparena sa tom tehnologijom ne postoji na tržištu, tj. takav sam ja barem dobio feedback od kupaca. Svi koji dizajniraju nešto PRO, imaju iPad Pro i olovku. Uređaje kupuju dizaneri nameštaja, enterijera, ljudi koji rade tapaciranje nameštaja, sedišta za automobile, specijalizovane radnje za pravljenje auspuha i izduvnih grana, arhitekte, građevinci, ljudi zaposleni u marketingu. Ne mogu sada da Vam navedem konkretne programe koje koriste ali znam da svi koriste olovku. U radnji mi je skoro jedan kupac demonstrirao kako osmišljava kolevke za bebe. Ušao je u Comtrade u hteo je da kupi Wacom tablu za crtanje za 30 hiljada, slučajno je prešao kod nas i dao 180 hiljada za iPad Pro i olovku.
    Mane: iPad ima mnogo mana ako želite da ga poredite sa računarom. Manjak konekcija, ne može da se poveže USB ili eksterni HDD. Određeni PRO alati nemaju iste opcije i funkcionalnost na tabeltu i na računaru...
    iStyle Service, Apple Authorized Service Provider m.petrovic@istyle.rs

3. The Following 2 Users Say Thank You to mikenzi For This Useful Post:

djoni1980 (27-11-2017),mmilos82 (28-11-2017)

iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Thanks
    289

Default Re: Ipad pro-profesionalna primena

Slazem se mikinzi, ja sam zato napisao "upotreba za posao". Bilo sta sto zavrsava ili olaksava nesto u poslu spada pod to PRO. Nego najveci potencijal uparen sa olovkom vidim u naglasenim sferama pa sam zato njih potencirao. Bas bi voleo da vidim photoshop na tom ekranu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)