iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 89

Thread: iPhone 6 brzo praznjenje baterije

  1. #1
    iEntuzijasta
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    70
    Thanks
    1
    Thanked 2 Times in 1 Post

    Default iPhone 6 brzo praznjenje baterije

    - imam iphone 6 od 16gb na njemu je instaliran ios 11 (predzadnja verizija) mislim da je trenutna 11.1.2, ali se telefon veoma brzo prazni, bez korsicenja izdrzi 5-6h. jednom mi se Ugasio i nije hteo da puni, zamenio sam bateriju i stavio novu, telefon se upalio ali je i dalje veoma brzo trosio bateriju...kao da negde vuce bespotreno struju iz baterije

    -kad napunim telefon do 100% i skinem ga sa punjaca, ostavim preko noci i ne koristim telefon, ujutru je procenat baterije pao na 40%, na telefonu nemam nikakvih aplikacija (facebook, instagram, viber, whatsup.) ima samo one njegove. Iskljucio sam na nekim aplikacijama lokacijske usluge (kao npr. book, tv, notes....)

    - u postavkama baterije sam proveravao vreme koje baterija trosi za vreme koriscenja i za vreme spavanja, sve to normalno funkcionise...dok ga ne koristim broj sata, minuta raste normalno, kako treba (testirao sam tako sto zapisem vreme kad ga stavim u vreme spavanja, ne koristim 5 minuta...tih 5min se doda na vreme spavanja) dok spava nema da koristi neke aplikacije i da to trosi batereij.

    -takodje u postavkama baterije proverim koji proces koriscenja ima najveci procenat potrosnje, kod mene je to SETTINGS sto je po meni malo nelogicno...imam jos dva iphona na njima je settings nivo potrosnje svega 3-5%, a na ovom je bilo 45%, sledeca stavka po potrsonji bio je HOME & LOCK Screen ..oko 30%

    Citao sam nesto na interenetu, i kazu da je verovatno U2 Chip? da li je neko imao slican problem sa svojim iphone telefonom

    neznam da li da porbam ponovo da ubacim novi ios, mozda ovaj sto je sad u mom telefonu ima gresku...da vidim da nije softverski problem...ako se i dalje isto ponasa onda je verovatno hardverski (tj. taj U2 cip)
    Last edited by beckhamsv; 26-11-2017 at 02:44.

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: iphon 6 brzo praznjenje baterije

    Puno korisnika ima takav problem. Ako telefon troši bateriju dok se ne koristi onda nije u pitanju baterija već matična ploča ili taj U2 koji se popravlja u boljim servisima mobilnih telefona.

  3. #3
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Novi Sad
    Age
    43
    Posts
    174
    Thanks
    7
    Thanked 44 Times in 34 Posts

    Default Re: iphon 6 brzo praznjenje baterije

    Samo sto loš U2 svakako ubije bateriju i kad se stavi nova, ubije i novu pa posle zamene U2 chipa obavezno zameniti opet bateriju

  4. #4
    iEntuzijasta
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    70
    Thanks
    1
    Thanked 2 Times in 1 Post

    Default Re: iphon 6 brzo praznjenje baterije

    sinoc sam proverio tako sto sam napunio telefon do 100% ukljucio sam airplan mod i ostavio telefon 12h bez koriscenja i kad sam proverio posle 12sata...baterija je pala na 40%..znaci verovatno je problem na ploci??
    neznam da li da probam da ubacim najnoviji ios da vidimo da li je problem mozda softverski?

  5. #5
    iPhoneBigFan misal's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Novi Pazar
    Age
    49
    Posts
    118
    Thanks
    53
    Thanked 10 Times in 10 Posts

    Default iphon 6 brzo praznjenje baterije

    U2 istroši bateriju za 4/5 časova ne verujem sa je do u2 pošto ti uporedbu vuče setings najvise pre bih rekao da je softverski problem uradi restore najbolje
    Ili najpre skini battery life proveri kapacitet baterija posle mozes sigurno da utvrdiš
    Last edited by misal; 26-11-2017 at 15:57.

  6. #6
    iEntuzijasta
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    70
    Thanks
    1
    Thanked 2 Times in 1 Post

    Default Re: iphon 6 brzo praznjenje baterije

    vidite sta sam napisao koje dva procesa mi najvise trose Settings i Home & Lock Screen...a telefon ne diram...sad mi i ne pokazuje koje app najvise trose jer mi stoji na punjacu...strah me da se ne ugasi skroz pa nece da upali?

  7. #7
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Novi Sad
    Age
    43
    Posts
    174
    Thanks
    7
    Thanked 44 Times in 34 Posts

    Default Re: iphon 6 brzo praznjenje baterije

    Pa ako se ugasi i nova baterija ga ne upali, definitivno je U2, sto može da se resi...

  8. #8
    iEntuzijasta
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    70
    Thanks
    1
    Thanked 2 Times in 1 Post

    Default Re: iphon 6 brzo praznjenje baterije

    mislis, ako mi se ugasi sam, a nece da puni novu bateriju...onda je u2 cip...

    evo malopre kad sam ga napunio, iskljucio sam sve location servise...za sve aplikacije...koristio telefon nekih 15min na safari sam otvarao...cakcako telon u settings, u kameru...skinuio mi je samo 4 %...onda je mozda nesto do softvera ili je kombinacija obadva HW+SW

  9. #9
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Novi Sad
    Age
    43
    Posts
    174
    Thanks
    7
    Thanked 44 Times in 34 Posts

    Default Re: iphon 6 brzo praznjenje baterije

    Odradi restore, to ti je bar lako pa da vidiš jel jeste hardver ili nije...

  10. #10
    iEntuzijasta
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    70
    Thanks
    1
    Thanked 2 Times in 1 Post

    Default Re: iphon 6 brzo praznjenje baterije

    da uradim restore tako sto spojim telefon na itunes i uredim update iosa na najnoviju verziju ...ili da stavim telefon u DFU mod (ono kad drzim home + power) pa onda update

  11. #11
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Novi Sad
    Age
    43
    Posts
    174
    Thanks
    7
    Thanked 44 Times in 34 Posts

    Default Re: iphon 6 brzo praznjenje baterije

    U DFU ili Recovery pa ideš na Restore a ne Update... posle ga staviš kao nov telefon, ne vraćaš nikakav bekap, napunis ga na 100% i testiraš...

  12. #12
    iEntuzijasta
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    70
    Thanks
    1
    Thanked 2 Times in 1 Post

    Default Re: iphon 6 brzo praznjenje baterije

    ok...probacu to veceras ili sutra kad ustanem pa javljam rezultat!

  13. #13
    iEntuzijasta
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    70
    Thanks
    1
    Thanked 2 Times in 1 Post

    Default Re: iphon 6 brzo praznjenje baterije

    evo ovako pokazuje potrosak baterije, danas kad je skinut u 15h sa 100%...do sada

    evo opet isti procesi trose najvise...ovo je slika pre nego sto cu poceti da radim resore

    javljam sutra rezultate

    IMG_0009.jpg

  14. #14
    iEntuzijasta
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    70
    Thanks
    1
    Thanked 2 Times in 1 Post

    Default Re: iphon 6 brzo praznjenje baterije

    up...

    ubacio sam novi ios 11.1.2

    cekam da se isprazni do 10% pa cu ga onda napuniti do 100% i videti kako se ponasa!!

  15. #15
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Novi Sad
    Age
    43
    Posts
    174
    Thanks
    7
    Thanked 44 Times in 34 Posts

    Default Re: iphon 6 brzo praznjenje baterije

    Ne moraš da čekaš, napuni ga odmah na 100% i proveri posle pražnjenje

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •