iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 14 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 202

Thread: Bežični punjači

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Bežični punjači

    Atesti za uvoz bežičnih punjača su izrađeni od strane distributera, za sada za Mophie i Belkin tako da uskoro možemo očekivati ove proizvode i u našoj zemlji, kod autorizovanih prodavaca.





    Ovde takođe možemo deliti utiske u radu. Cene za sada nisu dostupne.

  2. The Following User Says Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    Cuksi (24-11-2017)

  3. #2
    iPhoneBigFan jetblack's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    409
    Thanks
    86
    Thanked 274 Times in 140 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Cena sitnica za ove koji trose narodne pare, za nas ostale dobri su anker/ugreen/aukey/ravpower. Mophie ima proprietary charger, sto je big no no.
    MBP 13" M1 | iPhone 15 Pro | AW Ultra 2 | AirPods Pro 2 | AirPods Max

  4. #3
    iEntuzijasta
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    96
    Thanks
    89
    Thanked 145 Times in 55 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Ja sam došao u posed Mophie wirless charging base-a.

    Dizajn i sama izrada su odlični. Sa gornje i sa donje strane se nalaze gumenene kružne aplikacije koje sprečavaju punjač da kliza po podlozi na kojoj se nalazi i sprečavaju telefon da kliza po punjaču.
    Punjač ima diskretan led indikator koji gori dok traje punjenje, čak nije blještav ni u potpunom marku, jer je usmeren ka dole.
    Cena je bila 64€ u Apple storu u Italiji, pretpostavljam da će kod nas biti malkice skuplji.
    Nisam merio ukupno vreme koje mu je potrebno da napuni bateriju, ali ono čega se sećam je da je sa 23% baterije uspeo da je napuni na 53% za nekih 30ak minuta, smatram da je to ok.

  5. The Following User Says Thank You to Dejan81 For This Useful Post:

    josip122 (24-11-2017)

  6. #4
    iSrbijaHero josip122's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    42
    Posts
    781
    Thanks
    490
    Thanked 242 Times in 89 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Quote Originally Posted by Dejan81 View Post
    Ja sam došao u posed Mophie wirless charging base-a.

    Dizajn i sama izrada su odlični. Sa gornje i sa donje strane se nalaze gumenene kružne aplikacije koje sprečavaju punjač da kliza po podlozi na kojoj se nalazi i sprečavaju telefon da kliza po punjaču.
    Punjač ima diskretan led indikator koji gori dok traje punjenje, čak nije blještav ni u potpunom marku, jer je usmeren ka dole.
    Cena je bila 64€ u Apple storu u Italiji, pretpostavljam da će kod nas biti malkice skuplji.
    Nisam merio ukupno vreme koje mu je potrebno da napuni bateriju, ali ono čega se sećam je da je sa 23% baterije uspeo da je napuni na 53% za nekih 30ak minuta, smatram da je to ok.
    Da li taj punjac koji spominjes moze puniti u isto vrijeme apple watch i iphone?

  7. #5
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Ja cu kupiti neki Hama ultra fast wirless charging 3700 dinara. Samo ne ide onaj strujni adapter za njega nego samo kablic. Pa me zanima ako ga povezem na punjac od mog iphona hoce da puni ultra fast ili ce normalno zbog mog obicnog strujnog punjaca?

  8. #6
    iEntuzijasta
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    96
    Thanks
    89
    Thanked 145 Times in 55 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    @josip122 Nažalost ne. Ovaj punjač puni samo jedan uređaj. Veličine je omanje tacne za kafu.
    Za sada jedini koji može da puni više uređaja od jednom je onaj koji je Apple predstavio u septembru, ali njega nema još uvek u prodaji.
    Mislim da Ikea ima u ponudi punjač koji može puniti dva uređaja istovremeno.

  9. The Following User Says Thank You to Dejan81 For This Useful Post:

    josip122 (25-11-2017)

  10. #7
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Quote Originally Posted by bobanbg9 View Post
    Ja cu kupiti neki Hama ultra fast wirless charging 3700 dinara. Samo ne ide onaj strujni adapter za njega nego samo kablic. Pa me zanima ako ga povezem na punjac od mog iphona hoce da puni ultra fast ili ce normalno zbog mog obicnog strujnog punjaca?
    Brzo punjenje zavisi kako od tog bezicnog punjaca tj podloge, tako i od adaptera koji ide u steker jer je on taj koji ima svoj maksimum do kojeg isporucuje struju. Nisu ljudi dzaba uzimali punjace za ipad kako bi punili telefone brze

    Uzgred, imate i samsungov brzi punjac. To je onaj koji je isao uz S7/S7 edge. Dobra strana tog punjaca, jer mi se cini da drugi to nemaju, jeste ventilator koji hladi punjac, a samim tim i telefon.
    Note 8 DS

  11. The Following User Says Thank You to Azimuth For This Useful Post:

    bobanbg9 (24-11-2017)

  12. #8
    iPhoneBigFan Proday's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    140
    Thanks
    92
    Thanked 129 Times in 49 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Ima i samsungov još noviji koji ide uz s8/n8 seriju. Staviću slike kako da razaznate original pošto već vidim da se i od njega kopije pojavljuju...možda nekome bude značilo.

  13. The Following User Says Thank You to Proday For This Useful Post:

    stefan.gricko (25-11-2017)

  14. #9
    iSrbijaLegend MajX's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Age
    39
    Posts
    1,922
    Thanks
    523
    Thanked 1,412 Times in 631 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Ovaj imam ja i puni Iphone X odlicno,oko 2h mu treba od prilike da napuni...

  15. #10
    iPhoneBigFan mayche's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    200
    Thanks
    168
    Thanked 49 Times in 29 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Bellkin ili Ugreen za iP8? Sta preporucujete? Mada kontam da je ista klasa.

  16. #11
    iPhoneBigFan jetblack's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    409
    Thanks
    86
    Thanked 274 Times in 140 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Apple je kriptovao wifi charge od 7.5w i samo odredjeni proizvodjaci (Mophie/Belkin) imaju "kljuc".
    MBP 13" M1 | iPhone 15 Pro | AW Ultra 2 | AirPods Pro 2 | AirPods Max

  17. The Following User Says Thank You to jetblack For This Useful Post:

    mayche (08-12-2017)

  18. #12
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member vlada11070's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,294
    Thanks
    1,791
    Thanked 1,015 Times in 621 Posts

    Default Bežični punjači

    Pre nekoliko dana sam resio sebe da castim sa bezicnim punjacem i otisao sam u iStyle na Terazije, malo se igrao sa zecom (ne znam mu ime) i kazu mi da ima samo jedna vrsta bezicnog punjaca, Puro, Italijanski brend, kao njihov dizajn, nisam cuo nikada za njih da budem iskren, ali pod predpostavkom da ga iStyle prodaje verujem da je OK. Ima Qi oznaku, 10W.
    Kao što vidite na kutiji, piše da je samo za par zadnjih iPhone-a, ne znam kako bi se ponašao da stavim neki Samsung, probacu kada se ukaže prilika.
    Simpaticno je dizajniran, vrlo je lagan. Kvadratnog oblika je, slikacu 6S pored njega da bi mogli da imate predstavu koliki je u odnosu na telefon.
    Dole ima gumene obloge tako da nece da kliza, takodje i gore, "plus" na gornjoj povrsini je od gume i ne dozvoljava telefonu da sklizne sa punjaca.
    Nisam merio koliko mu treba da napuni telefon do 100%, to cu vas obavestiti kada budem izmerio vreme, vidim da ima i brzo punjenje, ali i to ću nekad testirati.
    Platio sam ga 6.000,00 din, pored u WinWin je bio neki Hama 1000 dinara jefiniji u odnosu na ovaj.








    Tek sad vidim na kutiji na slici Samsung, a pored piše da je samo za iPhone, ili to možda ima veze sa prodavcem koji je zalepio tu nalepnicu, ne znam..
    Last edited by vlada11070; 22-12-2017 at 01:46. Reason: Ubacivanje fotografija

  19. #13
    iNovajlija
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    4
    Thanks
    21
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    http://nillkin.org/smartphones-acces...-4-fast-charge

    Ima li neko iskustva sa ovim proizvodjacem? Jako mi se svidja,ali voleo bih da cujem utiske drugih ljudi,jos uvek premisljam nisam ni sam siguran...

  20. #14
    iSrbijaHero kristianmarkovic's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Age
    37
    Posts
    578
    Thanks
    189
    Thanked 225 Times in 171 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Nilkin je odlican, proveren proizvodjac
    iPhone XS

  21. #15
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Quote Originally Posted by vlada11070 View Post
    Pre nekoliko dana sam resio sebe da castim sa bezicnim punjacem i otisao sam u iStyle na Terazije, malo se igrao sa zecom (ne znam mu ime) i kazu mi da ima samo jedna vrsta bezicnog punjaca, Puro, Italijanski brend, kao njihov dizajn, nisam cuo nikada za njih da budem iskren, ali pod predpostavkom da ga iStyle prodaje verujem da je OK. Ima Qi oznaku, 10W.
    Kao što vidite na kutiji, piše da je samo za par zadnjih iPhone-a, ne znam kako bi se ponašao da stavim neki Samsung, probacu kada se ukaže prilika.
    Simpaticno je dizajniran, vrlo je lagan. Kvadratnog oblika je, slikacu 6S pored njega da bi mogli da imate predstavu koliki je u odnosu na telefon.
    Dole ima gumene obloge tako da nece da kliza, takodje i gore, "plus" na gornjoj povrsini je od gume i ne dozvoljava telefonu da sklizne sa punjaca.
    Nisam merio koliko mu treba da napuni telefon do 100%, to cu vas obavestiti kada budem izmerio vreme, vidim da ima i brzo punjenje, ali i to ću nekad testirati.
    Platio sam ga 6.000,00 din, pored u WinWin je bio neki Hama 1000 dinara jefiniji u odnosu na ovaj.








    Tek sad vidim na kutiji na slici Samsung, a pored piše da je samo za iPhone, ili to možda ima veze sa prodavcem koji je zalepio tu nalepnicu, ne znam..
    Ovo čak ni ja nisam znao da je stiglo ali Ipak čekam mophie da dobijemo ili Belkin, ako već nismo. Puro je od lokalnog distributera brend, srednjeg kvaliteta roba ali zadovoljava potrebe.
    Pakovanja im nisu baš jača strana što se može primetiti.

Page 1 of 14 12311 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •