iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 9 of 14 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 202

Thread: Bežični punjači

  1. #121
    iSrbijaHero applefan's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Novi Sad
    Age
    41
    Posts
    1,289
    Thanks
    142
    Thanked 245 Times in 183 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Ja bi to razbio u 3 sekunde pi ***** obično
    Da se moze tel puniti dok ja setam kroz stan ili da stoji udaljen 2m od punjaca i naravno da ima opcija u telefonu da palis i gasis punjenje preko wifi pa da i shvatim to a ovako jok more.
    Apple iPhone 14 Pro 256gb simfree iOS 17.4

  2. #122
    "The iSrbija Hall Of Fame" iNstitucija zule73's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,430
    Thanks
    2,716
    Thanked 3,519 Times in 1,412 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    ma sve to bez zice je kancer u najavi. ja bih voleo i da mogu da ustekam kabl za net u ipad...

  3. The Following User Says Thank You to zule73 For This Useful Post:

    nenad87 (25-05-2018)

  4. #123
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Vecina ljudi puni telefon ili uvece ili dok sedi u kancelariji za stolom, tako da u sustini nije bitno za kolko ce da se napuni, a konfornije jeste...iskreno ne vidim razlog iz kog ljudi ne pune telefone nocu, onda preko dana ti ne treba nista

  5. #124
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member vlada11070's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,294
    Thanks
    1,791
    Thanked 1,015 Times in 621 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Ja svaki telefon punim noću, evo do sad, za sve ove godine 15 puta nisam uvece stavio da se puni, to više iz razloga jer sam zaspao nego sto nisam hteo.
    Posto ga stavljam uvece, isto mi se ‘vata da li ga je napunio do 100% za 3 sata ili za 5 sati, a bežični punjač sam uzeo jedino jer sam frik!

  6. #125
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Quote Originally Posted by zule73 View Post
    ma sve to bez zice je kancer u najavi. ja bih voleo i da mogu da ustekam kabl za net u ipad...
    Pazi, svi se zezaju na tu temu, ali pogledaj koliko se povecava broj obolelih od kancera. I onda svi svaljuju krivicu na nato i osiromaseni uranijum. A nikom nije palo na pamet da pogleda recimo broj provajdera 2000. i sada, njihovu rasprostranjenost, broj baznih stanica, koji "G' je bio tada, a koji danas i tako dalje. Nikom nije palo na pamet da se zapita koliko rutera i koje snage je bilo 2000. a koliko i koje snage danas. U vecini zgrada u Beogradu 2000. nije bilo ni jednog bezicnog rutera. Danas kada otvoris ono skeniranje etra, ono izgleda kao kaleidoskop od silnih rutera. Pa i ti ruteri stalno povecavaju snagu, broj antena, propusnu moc. I onda svi znaju da se sa time sprdaju, a to sto ljudi danas obolevaju toliko vise nego pre 20 godina, okrivljuju uranijum. Pa i taj uranijum je sigurno doprineo, ali sta smo mi uradili da ostale faktore svedemo na neku razumnu meru? Skoro sam cuo podatak da valjda cak i u Beogradu kao glavnom gradu, vecina perifernih opstina pije vodu iz azbestnih cevi. Azbest kao dokazano kancerogen materijal i to upravo najvise kancerogen kada je u kontaktu sa vlagom. Mi imamo vodovodne cevi od azbesta. Pa samo to je gore od svakog osiromasenog uranijuma. Znam da cu sada da budem deo sprdnje, ali nema veze. Morao sam ovo da napisem. Vi samo ukljucite mozak pa se zapitaje koliko izvora zracenja imate u svojoj okolini, a koje ste dobrovoljno tu uneli i koji vas zrace 24/7. Cak i da je pojedinacno zracenje beznacajno, zapitajte se da li je neko u "laboratoriji" merio uticaj kumulativnog zracenje kada imate vise "bezbednih" uredjaja oko vas. Naravno da savremeni covek ne moze da se spasi od toga. Ali moze da preduzme neke bar preventivne mere i da smanji deo toga koji je u njegovoj moci. Zato moras da pricas na mobilni 2h, zasto moras da drzis telefon pored glave dok spavas, zasto moras da imas ruter sa zilion mbps i 10 antena, zasto bezicni punjac i tako dalje...

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Didule For This Useful Post:

    3gs (14-04-2019),jav74 (25-05-2018),zule73 (25-05-2018)

  8. #126
    "The iSrbija Hall Of Fame" iNstitucija zule73's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,430
    Thanks
    2,716
    Thanked 3,519 Times in 1,412 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    kakva crna sprdnja. i ja sam ozbiljno mislio. koliko god da je saljivo zvucalo. u smederevskoj oalanci je skoro ceo vodovodni sistem od azbestnih cevi. stopa smrtnosti je katastrofalna ovde. i naravno, nikoga ne boli za to. o ruterima i ostalim wifi sranjima da ne pricam. vise se zracimo u dnevnoj sobi nego da idemo na rendgenski snimak...
    svaka ti je na mestu

  9. The Following 2 Users Say Thank You to zule73 For This Useful Post:

    3gs (14-04-2019),Didule (25-05-2018)

  10. #127
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Quote Originally Posted by Didule View Post
    Pazi, svi se zezaju na tu temu, ali pogledaj koliko se povecava broj obolelih od kancera. I onda svi svaljuju krivicu na nato i osiromaseni uranijum. A nikom nije palo na pamet da pogleda recimo broj provajdera 2000. i sada, njihovu rasprostranjenost, broj baznih stanica, koji "G' je bio tada, a koji danas i tako dalje. Nikom nije palo na pamet da se zapita koliko rutera i koje snage je bilo 2000. a koliko i koje snage danas. U vecini zgrada u Beogradu 2000. nije bilo ni jednog bezicnog rutera. Danas kada otvoris ono skeniranje etra, ono izgleda kao kaleidoskop od silnih rutera. Pa i ti ruteri stalno povecavaju snagu, broj antena, propusnu moc. I onda svi znaju da se sa time sprdaju, a to sto ljudi danas obolevaju toliko vise nego pre 20 godina, okrivljuju uranijum. Pa i taj uranijum je sigurno doprineo, ali sta smo mi uradili da ostale faktore svedemo na neku razumnu meru? Skoro sam cuo podatak da valjda cak i u Beogradu kao glavnom gradu, vecina perifernih opstina pije vodu iz azbestnih cevi. Azbest kao dokazano kancerogen materijal i to upravo najvise kancerogen kada je u kontaktu sa vlagom. Mi imamo vodovodne cevi od azbesta. Pa samo to je gore od svakog osiromasenog uranijuma. Znam da cu sada da budem deo sprdnje, ali nema veze. Morao sam ovo da napisem. Vi samo ukljucite mozak pa se zapitaje koliko izvora zracenja imate u svojoj okolini, a koje ste dobrovoljno tu uneli i koji vas zrace 24/7. Cak i da je pojedinacno zracenje beznacajno, zapitajte se da li je neko u "laboratoriji" merio uticaj kumulativnog zracenje kada imate vise "bezbednih" uredjaja oko vas. Naravno da savremeni covek ne moze da se spasi od toga. Ali moze da preduzme neke bar preventivne mere i da smanji deo toga koji je u njegovoj moci. Zato moras da pricas na mobilni 2h, zasto moras da drzis telefon pored glave dok spavas, zasto moras da imas ruter sa zilion mbps i 10 antena, zasto bezicni punjac i tako dalje...
    Reci neke preventivne mere?

  11. #128
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Smanjis koriscenje mobilnog, bezicnog, svega sto je bezicno(bezicnog punjaca). Ne drzis mobilni uz telo kada ne moras, recimo na poslu, kod kuce i slicno. Ne spavas sa mobilnim, vec ga drzis na drugom kraju sobe. Gledas da ti mobilni ima sto manje sar vrednosti. Kupujes ruter sa minimumom perfomansi za ono sto ti treba, a ne sa zilion mbps, 10 antena, dva benda i slicno. Gasis ga nocu, kada ga ne koristis. Ako kupujes kucu, stan, gledas da u blizini nije neka trafo stanica, bazna stanica. Raspitas se o vodovodu i slicno u tom kraju. Imas i razna geopatogena zracenja, podzemne vode, elektrosmog i slicno, sto je takodje veoma bitan faktor. To mozes takodje da ispitas u stanu gde zivis, pa da napravs drugi raspored, kako ne bi spavao ili radio na izvoru zracenja. U sustini samo ukljucis mozak i gledas da se zastitis koliko je u tvojoj moci. Evo ti jedne trivije. Skoro sam saznao da ljudski mozak "radi" na 50 khz. Mobilni su vec stigli do 4G, odnosno 4 ghz. Jedan ghz je milion khz. To znaci da na jedan mozdani talas, prodje 80 000 talasa od mobilnog telefona. Ja nisam fizicar ali logicno razmisljam. Zamisli ti koliko mozak "otezano" radi, kada mora da se "takmici" sa izvorom toliko vece frekfencije od sopstvenog. Da li to ima veze sa sve vecim brojem psihicki labilnih, depresivnih, suicidalnih osoba? Ja ne znam, ali po meni ima logike i te kako. A to je samo mobilno. Dodaj tu jos ruter, pa bezicni, pa mikrotalasnu, pa frizider, blender, mikser, geopatogena zracenja, podzemne vode, elektrosmog, pa zamisli u kakav kosmar je covek samog sebe dove, pod devizom "boljeg i lagodnijeg zivota". E sad neke stvari su civilizacijska tekovina, poput mobilnog. I tesko da ce mobilni nestati. Ali zato ga treba koristiti pametno, a ne bez razmisljanja. Neke druge stvari su po meni cisto "izivljavanje". Sad ne mozes da utaknes neki kabl u telefon, vec moras da punis telefon bezicno. To po meni ne moze nikako da se opravda, osim lenjoscu coveka. A ta lenjost ce ga na kraju kostati mnogo.
    Last edited by Didule; 25-05-2018 at 12:42.

  12. The Following 3 Users Say Thank You to Didule For This Useful Post:

    Jole Petrović (03-10-2018),sergius (20-09-2018),zule73 (25-05-2018)

  13. #129
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Quote Originally Posted by Didule View Post
    I onda svi svaljuju krivicu na nato i osiromaseni uranijum.
    Takve stvari nisu sala i broj obolelih u populaciji koja je videla mobilni na televiziji i zivi u delovima zemlje gde je elektromagnetno zracenje od strane mobilnih baznih stanica, rutera i telefona misaona imenica, je enormno povecana.


    Ne kazem da je zanemarljiv uticaj elektromagnetnih talasa i ostalih vidova zracenja ali ne mogu da zanemarim ovo sto je napisano.

    Tema je uvek aktuelna i mozete vec svoja razmisljanja, dokaze, nedoumice da iznesete u temi koja vec postoji na forumu

    SAR - zracenje telefona

  14. The Following 2 Users Say Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    bbrks (25-05-2018),lowzyyy (25-05-2018)

  15. #130
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Nisam hteo da kazem da to nije bitno. Naprotiv. To je zlo nemerljivih razmera. Samo sam hteo da kazem da je to cinjenicno stanje na koje se ne moze uticati. Na mnoge druge faktore moze, manje ili vise, a opet ljudi u najvecoj meri nista ne preduzimaju da bi smanjili rizik.

  16. #131
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Bežični punjač je kao i svaki drugi. Meni belkin stoji na stolu u kancelariji i skoro uopšte ga ne koristim jer telefon punim noću.

  17. #132
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2016
    Posts
    219
    Thanks
    44
    Thanked 69 Times in 57 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Od kada sam uzeo bezicni punjac mislim da nisam vise od 2x ustekao kabl. Mnogo mi je lakse uvece da samo spustim telefon nego da jurim kabl i nagadjam u mraku gde je ulaz. Jedna od boljih kupovina definitivno.

  18. #133
    iPhoneBigFan mikikv's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Srbija
    Posts
    370
    Thanks
    440
    Thanked 319 Times in 134 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Ja nalete na nov Samsungov punjac u kompletu sa fast charger za auto poklon od Telenora coveku uz Note 8 pravo u moje ruke za veoma smesan iznos novca. Sto se tice punjenja na prvu loptu sam prezadovoljan na njemu punim iphone 8 plus.

  19. #134
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Ti kao da je rasni pas... bezicni punjac sa rodovnikom

  20. #135
    iPhoneBigFan mikikv's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Srbija
    Posts
    370
    Thanks
    440
    Thanked 319 Times in 134 Posts

    Default Re: Bežični punjači

    Otprilike xa xa.

Page 9 of 14 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •