iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: sa 7 na 8+

  1. #1
    iPhoneBigFan Mrcha's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Age
    28
    Posts
    112
    Thanks
    5
    Thanked 29 Times in 19 Posts

    Default sa 7 na 8+

    Da li ima neko ko je presao sa ip7(ili nekog drugog 4.7) na ip8+ da napise utiske. Mislim prvenstveno na prilagodjavanje na velicinu, pa onda i sve ostalo.

  2. #2
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default sa 7 na 8+

    Ako ce ti biti lakse presao sam sa 4.0 na 5.5. Preporod za oci, uzas za ruke ukoliko su ti male. Baterija isto preporod. Sto se tice fizicke aktivnosti, ukoliko ne trcis nece smetati, kao npr kada ides u teretanu. U dzepove bar meni staje iako nisam dvometras, jedino je problem kada nosis nesto sa plicim dzepovima, tada mozes da se savijes da zaveses pertlu i da prepolovis telefon
    Uglavnom ja jednom rukom ne mogu da kucam poruke i to me jedino nervira, ali to mogu da istrpim jer je baterija na manjim telefonima uzas (za moj standard). Bas se oseti razlika autonomiji u toliko da gde god da izadjem ja ne brinem da li ce se ugasiti
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  3. The Following User Says Thank You to lowzyyy For This Useful Post:

    Mrcha (22-11-2017)

  4. #3
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: sa 7 na 8+

    Visok sam nesto preko 180 meni i 4.7 ocajno smeta u farmerkama, pantalonama itd... nema trika da sedim a tel u dzepu toliko mi bude neudobno da bih pokidao i dzep i telefon... sa manjim (SE-5S-5) je totalno druga prica iako nije neka velika razila izmedju 4-4.7 inca ali bukvalno ne mogu da se opustim sa ciglom u dzepu... Meni je zelja da imam dual kameru ali brate one cigle da nosim nema trika... tako da gledam samo kod drugih kakav je portret... cak mi ni X ne odgovara jer je jos deblji i jos gore mi lezi u dzepu od 4.7 inch modela... Ne znam kako da se prilagodim "standardima" videcemo ide zima mozda se i ponovim nekim plus modelom pa cu ga odlagati u jaknu :-D

  5. #4
    iPhoneBigFan Mrcha's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Age
    28
    Posts
    112
    Thanks
    5
    Thanked 29 Times in 19 Posts

    Default Re: sa 7 na 8+

    ja sam visok 183 al mi ne smeta 4.7 . Isto imam zelju za dual kamerom i zato i ocu da uzmem 8+ iako mi uopste ne lezi u jednoj ruci iako imam velike prste, tako da sam skroz u corsokaku. O X-u uopste ni ne razmisljam jer mi ruzno izgleda i necu da se odreknem home gumba...

  6. #5
    iPhoneBigFan Zexx021's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Novi Sad
    Posts
    294
    Thanks
    449
    Thanked 84 Times in 46 Posts

    Default Re: sa 7 na 8+

    Stvar navike. Kad sam u Americi poredio 7 i 7+ iz aviona sam video da 7 lepse lezi u ruci. Zbog kamere i baterije sam se odlucio za 7+ i sa 5s presao. U pocetku neobicno ali u pozitivnom smislu jer je na vecem ekranu sve nekako lepse pogotovo gledanje fotografija kao i trajanje baterije. Ne bih se odrekao 5.5 nema sile. Tako da nemoj da poredis jedan i drugi vec ako ti se svidja + verzija uzmi i vrlo brzo ces se navici upravo zbog mnogih pogodnosti koje donosi +
    iPhone 7 Plus 128GB | iOS 10.3.2 | Apple Watch Nike + Series 2

  7. The Following User Says Thank You to Zexx021 For This Useful Post:

    Mrcha (22-11-2017)

  8. #6
    iPhoneBigFan Mrcha's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Age
    28
    Posts
    112
    Thanks
    5
    Thanked 29 Times in 19 Posts

    Default Re: sa 7 na 8+

    da da, mnogi su mi rekli da je stvar navike.. najvise me interesuje da li se stvarno isplati zbog kamere.. mada tu je naravno i bolja baterija itd.

  9. The Following User Says Thank You to Mrcha For This Useful Post:

    Zexx021 (22-11-2017)

  10. #7
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: sa 7 na 8+

    Razlike u kanerama izmedju 7 i 8 imas na netu... kod plus modela pak inas dual cam sistem koji donosi jos neke pogodnosti nije neki upgrade a i nije da nije... zavisi kako gledas i na sta

  11. #8
    iPhoneBigFan vukashinp's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Beograd
    Posts
    151
    Thanks
    44
    Thanked 94 Times in 43 Posts

    Default Re: sa 7 na 8+

    Svakako imas vise pogodnosti.. ako kupis, pa ti se ipak ne svidi, svakako ga mozes prodati uzeti manju verziju..

  12. #9
    iPhoneBigFan Proday's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    140
    Thanks
    92
    Thanked 129 Times in 49 Posts

    Default Re: sa 7 na 8+

    Druže to je nešto što ti sam moraš sebi da odgovoriš, samo ti znaš šta odgovara tvojim potrebama. Kreneš od toga da ne možeš + da koristiš jednom rukom i da ga nosiš sa sobom u džepu od pantalona; ako ti to ne smeta i pored toga da treba da dodaš i gomilu para za nešto bolju autonomiju, veći ekran i eventualno bolju kameru (kažem eventualno jer ne mora da znači da ćeš koristiti portret mod i sl uopšte) a ti samo napred i pazaruj. I slažem se ja da ga možeš prodati kao što kolega reče, ali isto tako će i to probanje onda prilično da te košta.

    Ja sam naprimer od onih koji zimi nosi ogromne telefone tipa Galaxy Note, eventualno ip+ jer uvek imam mesta u jakni, ali zato leti uvek neka minijatura tipa sony z compact, ip se itd jer komotno mogu da se nose u džepu od šorca, bermuda...

  13. #10
    iPhoneBigFan Mrcha's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Age
    28
    Posts
    112
    Thanks
    5
    Thanked 29 Times in 19 Posts

    Default Re: sa 7 na 8+

    ma znam sve prednosti i mane napamet, nego me interesuje utisak nekog ko je probao isto
    Last edited by Mrcha; 22-11-2017 at 17:51.

  14. #11
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: sa 7 na 8+

    Ja se vec sprenam da kupim za sebe SE u istyle sad na snizenju... Ako vodis aktivni zivot, svaki veci telefon od petice je smetalo gde god da ga stavis. 5ticu(se) stavis u dzep i ne osecas da je tu... to i jeste poenta ako se bavis nekim aktivnostima... ako to nije tvoj stil zivota onda uzmi i ipad pa setaj sa njim ;p veruj baterija je topina :-D
    Last edited by Igor88bg; 22-11-2017 at 17:31.

  15. #12
    iPhoneBigFan Mrcha's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Age
    28
    Posts
    112
    Thanks
    5
    Thanked 29 Times in 19 Posts

    Default Re: sa 7 na 8+

    hahahah ne volim ipad-e, to mi je nekako uvijek bilo besmisleno. nit je lap top nit telefon Koristim 4.7 od 6 pa evo do 7. Imam par brojeva na najvecem biznis paketu u telenoru pa svako malo mogu da uzmem bilo sta za 1e. Na X mi fali home dugme, a i ne svidja mi se izgled, a 8 mi je isti kao i 7 ( s obzirom da mi je wifi punjenje potpuno besmisleno.. msm svejedno mi je da l cu ukljucim kabl ili ga stavim na punjac koji prethodno moram debelo da platim). Nekako mi jedina opcija preostaje 8 plus u koji nisam toliko siguran.

  16. #13
    iPhoneBigFan Zexx021's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Novi Sad
    Posts
    294
    Thanks
    449
    Thanked 84 Times in 46 Posts

    Default Re: sa 7 na 8+

    Iskren da budem, ako vec imas opciju da + verziju uzmes za 1din ili za sitne pare onda uzmi + verziju. Prelazak sa 6 pa na 7 pa na 8 4.7 nisi nista uradio sem sto si dao pare i da bi rekao da imas najnoviji model, a + verzija ce ti doneti ipak nesto novo i sto se same velicine ekrana tice i baterije i kamere. Tako da ne vidim svrhu prelaska sa 7 na 8 generalno pogotovo ne sa iste velicine ako se daje pun iznos. A ako vec imas opcije zbog paketa onda bez problema uzmi + i to je to
    iPhone 7 Plus 128GB | iOS 10.3.2 | Apple Watch Nike + Series 2

  17. #14
    iNovajlija radmilop's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Beograd
    Age
    50
    Posts
    28
    Thanks
    5
    Thanked 6 Times in 5 Posts

    Default Re: sa 7 na 8+

    Pre dve nedelje sam prešao sa 6s na 8plus. Osnovna dilema da li da predjem ili ne je bila veličina telefona. Inače visinom baš i ne mogu da se pohvalim pa tako ni veličinom šake ali eto posle dve nedelje ni sekunde se nisam pokajao. Jeste da je prelazak sa 6s a ne sa 7 ali razlika je ogromna, naravno u pozitivnom smislu. Prvo, baterija je mnooogo bolja, meni bar duplo bolja od 6s, veličina ekrana mi mnogo više odgovara, posebno za čitanje... bilo čega, a kamera jeste bolja i dobro je to sa dual kamerom ali to mi nije baš presudno dok što se korišćenja jednom rukom tiče, meni konkretno razlika je neznatna, vrlo se lepo snalazim, posebno sa opcijom da se bas za potrebe kucanja jednom rukom smanji tastatura. Što se džepova tiče jedino mi je problem kada sedam u kola, tada moram obavezno da izvadim telefon iz džepa, jednostavno ne mogu da sednem, ili će telefon da se iskrivi ili će džep da se pocepa u ostali situacijama nisam imao taj osećaj do sada. Za kraj da kažem da sada kad uzmem taj isti 6s u ruku nekako mi je osećaj kao da sam uzeo igračku. Ne znam da li sam nešto pomogao, ali eto malo utisaka...

  18. #15
    iPhoneBigFan Mrcha's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Age
    28
    Posts
    112
    Thanks
    5
    Thanked 29 Times in 19 Posts

    Default Re: sa 7 na 8+

    e bas to mi i treba, iz prve ruke .. doduse ja i ip7 vadim iz dzepa dje god da sjednem, a u kola kad sjedam izvadim bukvalno sve iz dzepova

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •