iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35

Thread: Koji macbook?

  1. #31
    iSrbijaHero slavke1976's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tavankut
    Age
    47
    Posts
    505
    Thanks
    528
    Thanked 120 Times in 97 Posts

    Default Re: Koji macbook?

    Imam MacBook Pro late 2013. Radi odlicno kao i prvog dana. Uglavnom ga koristim na bateriji ( samo dopunim kad treba), i evo posle 4 godine, baterija i dalje drzi preko 6 sati.
    Prijatelj ima Lenovo z50-70 koji je nov kostao 400evra, i3 procesor, windows 8.1 ali nadogradjen na win10, ventilator se malo pa ukljuci 5min kako je laptop upaljen. Dok moj macBook ladan ko spricer. A isto radimo na njemu. Poredim ova dva jer oba imaju ssd, jedino moj ima i5 proc a taj i3 ( naravno nisu isto ali nije lose ). Te mu treba antivirus, koji stalno nesto skenira,.... i tako dodje moj prijatelj do pitanja da mu probam instalirati hackintosh, sto sam i uradio, i laptop ko preporodjen, ne greje se vise tako, laptop ventilator se pali ali upola manim intezitetom kao na windowsu. Ne treba antivirus,....
    Poredim ova dva jer je Lenovo nov, a moj macbook iz 2013.

    P.S.
    Kontaktiraj clana Igne, vidim da on ima nekih polovnih MacBook -ova naprodaj.

  2. #32
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default Re: Koji macbook?

    Ja cu vjerovatno sad zvucati kao padobranac, nisam procitao sve iz teme...ali da podijelim svoje konkretno iskustvo. 2 godine koristim MacBook 13" late 2011 i5...
    Sve sto je upitano u prvom postu jeste ono sto i sam radim - uglavnom word, surf, filmovi...
    Glavna i najbitnija iskustva - uzeo sam ga sa 4gb rama, i zaista topla preporuka da se to zaobidje ili bar prevazidje.
    Kada sam ga nadogradio na 16gb, poceo je da leti. Sve se popravilo! Cak i graficka karta koja je pokazivala 384 mb skocila je na 512mb.
    I sve za sta pitas moze da ti odradi i ovaj model iz ove godine.
    Ne kazem da ti preporucujem njega, nego kazem sve novije sto uzmes - neces imati brige. Prosto je uzivanje raditi na mac-u.
    Preporucujem ti 13", macbook pro. Posebno zbog obrade teksta, zna nekad biti zamorno na manjim ekranima, da uganjas sve u Wordu... ovako imas priblizno sirinu A4 formata, pola lista da vidis u trenutku. Mislim da je i sa filmovima isto. Svoj sam prije 2 godine uzeo za 450€, 60-70€ platio da prosirim memoriju (i to sam uzeo originalnu)...i bukvalno sve radi perfektno. Redovno update radim sistema, samo se poboljsava. Slobodno rokaj od 2011 pa sve na ovamo. 2012 ti vec ima airdrop funkciju...model 2011 jedino to nema.
    Vjeruj, starija masina je sladja za rad od bilo kog novog PC-a. Windows, jedino kad moras nesto, pa da te natjera.

  3. #33
    iEntuzijasta nenad83's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    64
    Thanks
    98
    Thanked 28 Times in 18 Posts

    Default Re: Koji macbook?

    Ja sam na pro 13, mid 2012. 4 rama je malo, sa 8 mnogo bolje dise, a to na ovoj verziji uradis za 4000din. SSD takodje sam mozes da ubacis i da biras koji ces, a onda leti kao i ovi najnoviji. Njega mislim da sad mozes da nadjes za 400 i neki euro i svaka je preporuka.
    IPad 2 user, IPhone 4 nabavljen...

  4. #34
    iSrbijaHero roki's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Belgrade
    Posts
    586
    Thanks
    151
    Thanked 149 Times in 75 Posts

    Default Re: Koji macbook?

    Gde ste radili dodavanje ram-a? Ja imam MBP Retinu, Late 2013, ima 4gb rama i bas vidim da se gusi... Ulozio bih neki dinar da ga dignem na 8, mozda cak i 16...

  5. #35
    iSrbijaHero Ninoslav's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    726
    Thanks
    43
    Thanked 1,170 Times in 390 Posts

    Default Re: Koji macbook?

    Ram je zalemljen za maticnu plocu i ne moze da se menja. To ti je sto ti je...
    iPhone 13 Pro Max Sierra & iPad Pro 11" 2018 & AppleTV 4K 32GB

  6. The Following User Says Thank You to Ninoslav For This Useful Post:

    roki (06-12-2017)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •