iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Koji macbook?

  1. #16
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Koji macbook?

    Dobro neka bude da windows ne moze prezentaciju da otvori
    Evo idem da skupim 3 prosecne plate da mogu da koristim powerpoint u 120fpsa
    Niko ovde ne razmatra koriscenje linuxa, a sistem je slican skroz macos-u jer su oba derivati unixa.
    Da baterija dosta traje i da je brz ssd okej, ali da nesto iz 2013 godine polovno kosta 700+ evra, to ne moze niko da me ubedi da vredi.
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  2. #17
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Koji macbook?

    Mozes slobodno da se smejes ali ti lepo pricam da na latopovima od 500 i kusur evra nije hteo ni da cuje da otvori prezentaciju, sve uz cekanje od nekoliko desetina minuta (hira radi). Istu tu prezentaciju nije hteo da pokrene ni na sluzbenim desktop racunarima (daleko od gejmerskih masina ali ipak sasvim pristojnim).

    Prezentacija je navedena vec malo podrugljivo posto je otvara iPhone 7 kao od sale a Mac je sve sem Powerpoint masina.

    Kao sto rekoh, probaj kako radi, sta moze, probaj kako mu funkcionise trackpad (ne postoji win laptop koji ima nesto i blizu toga) i onda mozemo da pricamo koliko je nesto skuplje od onog sto ti ocekujes.
    Displej bolje da ne poredimo, kao i bateriju, ram managment.


    Btw ti si odusevljen iPad Pro-om, sta mislis kako radi Mac, da li si ga ikad koristio i bilo sta radio na njemu

  3. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    mospre (23-11-2017)

  4. #18
    iSrbijaHero mospre's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    510
    Thanks
    922
    Thanked 324 Times in 229 Posts

    Default Re: Koji macbook?

    Koristim hackintosh duzi niz godina jer mi je mac os toliko dobar sistem. Prvi put sam ovo ljeto imao priliku da radim na air-u i mbpr iz 2014 godine i ne mogu da izrazim svoje odusevljenje.. kakvi su to samo uredjaji.. trazim dobar air po oglasima zadnjih mjesec dana..
    bljakPhone 5

  5. #19
    iPhoneBigFan ShaX_91's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Budapest/Novi Sad
    Age
    32
    Posts
    141
    Thanks
    35
    Thanked 12 Times in 12 Posts

    Default Re: Koji macbook?

    Macbook uzimam prvenstveno jer mi je zaista dosta windowsa, zelim da nacinim taj dodatni korak ka ulasku u apple ekosistem. Slazem se da su poprilicno skupi, ali s druge strane ne znam koliko ima windows ultrabookova koji imaju toliki battery life sa takvim kvalitetom izrade i stabilnoscu u radu, a to su sve stvari koje su mi prioriteti prilikom razmatranja kupovine ovakvog uredjaja.

    Npr otac ima neki dell laptop koji je uzeo pre neke 4 godine, platio ga je novog oko 800 eura, baterija je nakon 2 godine otisla, radila je prvo 3 sata, sad radi toliko da moze da se ukljuci laptop na bateriju ida se trci po punjac. Tastatura se rasklimala, neki tasteri rade samo na jak stisak, a pored svega toga, nakon pokusaja da instaliram win10 na njega, skontao sam da ne postoje drajveri za zvuk i da ne radi hdmi port.

    Probleme tog tipa zelim da izbegnem time sto cu kupiti mac. I maksimalno sam svestan da ne mogu ocekivati cudo od toga sto zelim da kupim a da je u okviru mog budzeta, ali kada se osvrnem na svoja predjasnja iskustva, smatram da mi je bolje da potrosim 400-500 eura na polovan mac nego na nov ili cak polovan windows laptop, jer windows laptop jednostavno ne moze da mi pruzi ono sto sam naveo iznad a sto mi je od kljucne vaznosti.

  6. #20
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Koji macbook?

    To sto ti nije radio hdmi nije do windowsa. Dalje, laptop od 800 ne moze da nema drajvere za zvuk i u suprotno ne mozes da me ubedis. Dalje, taj mekbuk koji bi sada kupio je nekada kostao iznad 1000e i to znaci da automatski ta dva laptopa ne mozes da poredis jer nisu ista klasa. Dalje, imam laptop late 2013 dell latitude serija koji sam kupio krajem 2015 godine za 370e, a sam laptop kada je izasao bio nesto preko 100 hiljada. Imam u njemu samsung evo840 i 8gb rama i i5 procesor i od tada radi apsolutno isto kao i kada sam ga uzeo. Taastatura i sve ostalo nije propalo i sve radi kako treba. Baterija drzi oko 6+ sati.
    Dalje, posto vidim da ne pratis stanje sa laptopovima ima dosta novih tankih kao i mekbuk sa odlicnom izradom i odlicnim ekranima. Za bateriju ne znam,verovatno zbog samog sistema traje duze na macos.
    U redu je reci da zelis da pedjes na apple stranu ali nemoj molim te da pricas da sa druge strane nista ne valja kada nije tako. Shvatam da zelis da opravdas izbijene pare ili buduce izbijene pare iz dzepa, ali ne moras na ovaj nacin
    Nije da obozavam windows ali neki ovde peteruju...
    Last edited by lowzyyy; 23-11-2017 at 13:18.
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  7. #21
    iPhoneBigFan vukashinp's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Beograd
    Posts
    151
    Thanks
    44
    Thanked 94 Times in 43 Posts

    Default Re: Koji macbook?

    Stani, stani. Svakako nisi u pravu. Pa na svakom laptopu ti pada cena, ne znam kako mozes uopste da poredis te dve stvari? Cale je kupio i7 pre 3 god, platio 1100e, sada vredi 300. Ja sam isto pre 3 god kupio macbook air, platio 1100e, sada vredi oko 400. Znaci, istog su cenovnog ranka. Na tom i7 je crkao ekran, sam od sebe, placena popravka 70e. Kada je podignut na win10, veze sa vezom nema laptop vise. Ne mozes porediti babe i zabe nikako druze. Osim sto mi se pre neki dan javio problem sa baterijom (sto je i normalno), bukvalno nijedan problem nisam imao.
    Zbog cega ti 90% programera koristi Macbook, a ne neki win, mozes li mi to objasiti, iako ima kako ti kazes novih tankih sa odlicnom izradom i ekranima.
    Nisi koristio macbook na duze, pa bih te zato zamolio da ne pokusavas za dzabe da podignes win a spustis mb, iako ti to ne polazi od ruke.
    Prvo, sistem se dize za 10 sekundi, odmah spreman za koriscenje, bez ikakvih lagova kao sto je primer na windows laptopovima. Drugo, ako imas iP, watch, bilo sta od Apple-a, sve je jako dobro povezano i sinhronizovano, to bi trebalo i sam da znas.
    Sve sto zamislis mozes da radis na njemu, pa cak i ako je Air. Npr. moj air podize bukvalno sta pozelis, jedno vreme mi je bio potreban linux, koji sam podigao na VM, i koji nijednom bukvalno nije zabo ili zalagovao, niti bilo sta slicno.
    Iako nije to slucaj sa laptopovima i kompjuterima koji rade na win sistemima, moj radi kao da sam ga sada doneo iz radnje.
    Tako da, ako nemas dovoljno komptetentnosti da pricas, molim te da se suzdrzis od bilo kakvih kometanara. Hvala.

  8. #22
    iSrbijaHero mospre's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    510
    Thanks
    922
    Thanked 324 Times in 229 Posts

    Default Re: Koji macbook?

    Citiram tebe: "Ne vidim razlog da neko uzme macbook."

    Dolazis do takvog zakljucka a ti ga nikada nisi koristio ali jbg drugi pretjeruju )
    bljakPhone 5

  9. #23
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Koji macbook?

    @mospre Skroz izvuceno iz konteksta
    @vukashinp
    Ne dizem windows vec ga vi spustate i povezujete hardver nekog laptopa sa tim sto ima windows na njemu lol
    Kod mene na fakultetu niko skoro ne koristi mek, a ne bih se slozio da nisu vrhunski programeri
    Ja kazem da je to dobar laptop, ne kazem da je los. Samo kazem da je preskup i da ga kupuju ljudi kojima apsolutno ne treba. Za one kojima treba super, ali oni kojima ne treba dzabe bacaju pare. Ako imaju neka bacaju i to je to
    Uglavnom, neka, kupujte vi sta hocete, ja se iskljucujem iz ove konverzacije
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  10. #24
    iPhoneBigFan vukashinp's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Beograd
    Posts
    151
    Thanks
    44
    Thanked 94 Times in 43 Posts

    Default Re: Koji macbook?

    Niko od nas ga ne spusta ovde, samo ja stojim pri tome da je mnogo bolja kupovina macbook nego koji laptop sa win sistemom, i niko me ne moze ubediti u suprotno.
    A kod nas ljudi ne koriste macbook, najverovatnije iz razloga zato sto je za nas skup, i nema narod para. Po stranim zemljama ti mahom svi koriste mb, bas zbog stabilnosti.

  11. #25
    iDrugČlan
    Join Date
    Sep 2011
    Age
    44
    Posts
    43
    Thanks
    46
    Thanked 46 Times in 21 Posts

    Default Re: Koji macbook?

    Sto si se ukljucivao kada ne pratis naslov. Tema je "Koji Macbook". Covek trazi savet koji MacBook da uzme, koje godiste, sa kojim hardware-om i gde da kupi. Sve vreme si van teme, raspisao si se a ni jedan odgovor mu nisi dao. Covek je vec koristio Windows i ne prica napamet. Sada ispada da treba da ti se pravda zasto hoce MacBook. Predlazem ti da otvoris temu Dell Latitude VS MacBook pa da svima nama otvoris oci zasto ne treba kupovati MacBook.

  12. #26
    iPhoneBigFan ShaX_91's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Budapest/Novi Sad
    Age
    32
    Posts
    141
    Thanks
    35
    Thanked 12 Times in 12 Posts

    Default Re: Koji macbook?

    Daleko od toga da zelim da omalovazavam Windows kao operativni sistem i racunare koji koriste windows kao osnovni OS.

    U proteklih 15-20 godina koristim windows, sa jednim izletom u hackintosh svet pre nekoliko godina.

    Potrebna mi je prenosivost (sto verovatno i konkurentni laptopovi imaju za slicne pare), potrebna mi je dobra baterija (za te pare macbooku nema ravnog sto se toga tice), potrebna mi je kvalitetna izrada (opet, drugi proizvodjaci mogu isto da prave unibody laptopove od aluminijuma ili cega god, ali opet to nije taj nivo), potrebna mi je fluidnost u radu (mozda glup primer, ali ni sa jednim jedinim trackpadom koji sam do sada koristio nisam imao u tolikoj meri pozitivno iskustvo kao sa trackpadom koji ima macbook, isto vazi i za tastaturu).

    Potreban mi je uredjaj koji ce jednostavno funkcionisati, koji je prakticno plug and play u 99% stvari za koje ce mi biti potreban.

  13. #27
    iEntuzijasta antun's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    91
    Thanks
    17
    Thanked 25 Times in 13 Posts

    Default Re: Koji macbook?

    Vredi MacBook svaku paru...ja sam uzeo MacBook pro 13ica retina tačno pre 5god i sad sam ga zamenio sa novim modelom...imao je 660 ciklusa bateriju koja je držala preko 6 sati nakon 5 godina tako i da je dalje odlična mašina.

  14. #28
    iPhoneBigFan jetblack's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    409
    Thanks
    86
    Thanked 274 Times in 140 Posts

    Default Re: Koji macbook?

    Poslednjih nekoliko godina i u Windows svetu ima vrhunskih ultrabookova/lapova, Dell XPS, HP Spectre, Asus Zenbook, Lenovo X1, Microsoft Surface Book, ali 0 tih lapova ima trackpad kao bilo koji Apple lap, 0 tih lapova ima integraciju sa ostalim Apple uredjajima. Tako da je najbolje i prirodno kupiti Apple komp.
    MBP 13" M1 | iPhone 15 Pro | AW Ultra 2 | AirPods Pro 2 | AirPods Max

  15. #29
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Srbija
    Posts
    194
    Thanks
    56
    Thanked 49 Times in 40 Posts

    Default Re: Koji macbook?

    I što je takođe bitno napomenuti Dell XPS i Microsoft Surface koštaju otprilike koliko i MacBook modeli.

    Nazad na temu:
    @ShaX_91 ako si u mogućnosti nije loše da uzmeš MacBook iz SAD. Ja sam u BestBuy-u sa studentskim popustom uzeo refurbished Air 13" 256GB (late 2015) za 850USD. 128GB je bio još jeftiniji.
    Last edited by FOX river; 23-11-2017 at 15:52.

  16. #30
    iPhoneBigFan jetblack's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    409
    Thanks
    86
    Thanked 274 Times in 140 Posts

    Default Re: Koji macbook?

    BHphotovideo ima vrhunske black friday ponude... Ustede i do 700$, ali trenutno nema ko da mi donese lap...
    MBP 13" M1 | iPhone 15 Pro | AW Ultra 2 | AirPods Pro 2 | AirPods Max

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •