iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 2 of 2

Thread: Programiranje na macOS-u :)

  1. #1
    iPhoneBigFan makistanke's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Belgrade
    Age
    28
    Posts
    206
    Thanks
    260
    Thanked 125 Times in 66 Posts

    Default Programiranje na macOS-u :)

    Imajući u obzir da studiram ETF u Beogradu na odseku za Softverski inžinjering susreo sam se sa mnogo problema vezanih za programiranje na macOS-u. Konkretno bih želeo da u ovoj temi mogu svi koji kreću sa programiranjem ili žele da se prebace na macOS platformu, a već su iskusni programeri, nađu rešenje za probleme koje imaju.
    -Konkretno meni je potrebna pomoć oko programiranja na macOS-u za programski jezik C++
    Dakle na fakultetu se sve radi na Windows-u i koristi se Visual Studio razvojno okruženje. Ja sam probao da C++ kod pišem u XCOD-u međutim Xcode mi prijavljuje greške gde Visual Studio ne bi prijavljivao. Mislim da Xcode ne koristi isti standard C++ kao Visual Studio. Ako se neko razume dobro u sve ovo neka se javi ovde imam mnogo pitanja

  2. #2
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2010
    Posts
    275
    Thanks
    47
    Thanked 15 Times in 12 Posts

    Default Re: Programiranje na macOS-u :)

    Za pocetak Visual Studio i XCode koriste razlicite kompajlere za C/C++. Visual Studio koristi svoj kompajler MSVC, dok XCode koristi clang/GCC (u novijim verzijama clang je default).
    Sto se standarda tice, zavisi sta je podrzano od strane kompajlera. Mada cini mi se da i MSVC i clang podrzavaju C++14 u vecoj meri (zavisi od verzije kompajlera/IDE-a naravno).

    Sto se prakse tice, samo sam jedan projekat radio/testirao u oba IDE-a. I uvek postoje razlike u implementaciji C++ i stvari koje se malo drugacije rade i sta koji kompajler vise "preferira" - ne mogu konkretno da se setim, ali cini mi se da je bilo nesto sa macro-ima sto sam morao da prilagodjavam. A pored samog C++-a, tu su onda i biblioteke i stvari koje su vezane za hardver ili OS koje mogu imati drugaciju podrsku, a to zavisi od konkretnog domena kojim se bavis.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •