iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Appstore, family sharing i...problem

  1. #16
    iPhoneBigFan makistanke's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Belgrade
    Age
    28
    Posts
    206
    Thanks
    260
    Thanked 125 Times in 66 Posts

    Default Re: Appstore, family sharing i...problem

    Imam Apple store acc za USA, uplacujem novac na itunes preko gift kartica. Imam iCloud 50gb prostora, hteo sam da prosirim na 200gb i da ubacim sestru kao family member da ona moze da koristi takodje tih 200gb jer ima mnogo slika pa joj ponestaje prostora na iphone-u. Prebacim se ja lepo na 200gb i pokusam da je dodam za family member kad ono vrag moram da imam payment option neki. E sad mene zanima da li postoji neka mogucnost da se to zaobidje? Sobzirom da ja zelim samo da share icloud prostor, sto ima medju ponudjenim nista drugo, ne zelim da delimo aplikacije i ostalo.

  2. #17
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Re: Appstore, family sharing i...problem

    Za family sharing je obavezna kartica

  3. The Following User Says Thank You to rikee For This Useful Post:

    makistanke (16-11-2017)

  4. #18
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: Appstore, family sharing i...problem

    I da se vratimo na temu i problem. Posle nekoliko chatovanja sa podrskom, i posto nista nije urodilo plodom, rekli su mi da ih zovem. Ali... procitao sam temu “kako kontaktirati apple podrsku” (ili se slicno zove), medjutim, ja ili ne znam kako da ih zovem preko vibera besplatno ili je to prosto nemoguce. Konstantno mi preusmerava poziv na viber out i trazi da uplatim neki kredit (~10$/€) da bih obavio poziv. Da li postoji neko ovde ko je uspeo da ih nazove preko vibera ili skajpa a da nije uplacivao taj kredit? Da li neko zna kako to uraditi?
    Molim za pomoc oko kontaktiranja podrske preko telefona tj pozivom. Treba mi korak po korak upustvo. Hvala svima unapred.

    I dalje mi je neverovatno da oko ovakve gluposti i propusta imam ovoliki problem, pa jos gore da nece nista da urade iako im je preko chata data svaka informacija i dokaz koji su trazili.
    Note 8 DS

  5. #19
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Appstore, family sharing i...problem

    Pokrenes Viber i upises broj koji je untemi koju si naveo

    Kako kontaktirati Apple support

    Evo upravo sam to uradio i najnormalnije se javljaju.








  6. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    Azimuth (16-11-2017)

  7. #20
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: Appstore, family sharing i...problem

    Meni viber uopste nije hteo da okrene taj broj jer nemam nekakav kredit. No, nebitno. Evo dva sata pisem sa njima preko one aplikacije Apple Support i posle dva sada dobijem odgovor da ne mogu da mi pomognu na ovaj nacin vec sva prica i resavanje problema mora da ide zvanicnim kanalima preko autorizovanog resellera. Na prvu loptu mi je taj sa kojim sam kuckao izbacio iStyle, a onda i onaj drugi na Andricevom vencu. Kaze da je to jedini nacin da bi mi Apple pomogao da resim problem koji nije do mene nego tamo negde do njih jer sam ostao zaglavljen.
    Najsmesnije je sto mi u telefonu na settings stoji da nisam u grupi i imam profilnu sliku, dok kad odem na appstore niti imam sliku a i vidim sve iz te porodice. Totalni rebus i prosto mi nije jasno kako se desilo ovo sto se desilo, kao i da li je to toliko cesta pojava ili sam napravio presedan.

    Inace, s obzirom da nisam koristio icloud, itunes i appstore godinu i nesto, prilikom aktivacije telefona i prvog ponovnog koriscenja posle toliko vremena momentalno mi je telefon trazio da menjam sifru i tek sa tom novom sifrom sam uspeo da se ulogujem i aktiviram ga.


    I za ovo drugo kazu da je nesto sto ne bi smelo da se desava, ali se eto meni desilo...

    @mikenzi, jel mi ima spasa ili da pravim novi nalog i zaboravim na nalog koji koristim vise od 10 godina? Da li ce me sve ovo kostati i ako hoce, koliko? Da li moze prepiska nekako online da se odradi ili moram licno da dodjem?

    Note 8 DS

  8. #21
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Appstore, family sharing i...problem

    Nema potebe da dolaziš kod nas jer ti mi ne možemo pomoći. Servis, osim ako nije Apple, nema nikakav pristup Apple ID podešavanjima. Zovi engleski Support preko Skype-a

  9. #22
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: Appstore, family sharing i...problem

    Resio sam problem. Restore, set up as new, posle vratio bekap i to je to.
    Note 8 DS

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •