Dizajn: Prilikom samog unboxinga doceka vas jako lijep uredaj, koliko je lijep toliko je i siromasno pakovanje. Dizaj uredaja kao i sta sami znate cujeli je od stakla, u mome slucaju je Space Gray. Lajsna uredaja mijenja boju na toplinu samih ruku, znaci ostaju " packe sasvim druge boje". Otisci na samom ekranu jako vidljivi. Uredaj se ne klize u rukama, daje premium osjecaj. Tezak je dosta naspram S8. Sami dizaj uredaja 9/10.

Ekran: Kod ekrana mozemo dosta toga reci. Prvo paljenje uredaja, i kada vam se pojavi Hello sve izgleda fantasticno. Meni kao korisniku S8 i S8 plus gdje je bolje rijesen dizajn samog ekrana nije niti malo smetao gornji zub. OLED je fantazija, makar su meni neke cudne boje a sta ces navikao na Samsung OLED. Bijela boja fantazija bolja nego na itijednom Samsung kojeg sam imao. Crna koja mora biti dominatna pokazala mi se nekako losa. Sve usporedjivano sa S8. 9.5/10

Animacije: Tu skidam kapu Apple-u. Animacije su vrhunske prlikom ulaska u same aplikacije, kao i izlazak. Svaka gesta od home "button", pa do vraca koraka u nazad. Prelaskom iz aplikacije u aplikaciju radi fluidno, jako lijepo i jako ostro. 30/10

Baterija: Baterija mi se pokazala kao prosjecna, niti bolja, kao niti gora od samog S8 uredaja. iPhone sam koristio intezivno cijeli dan, izdrzao je kao i svaki drugi koji sam imao. Prilikom samog slanja hotspota, baterija se grijala dosta, ali nije padao tako brzo postotak baterije. Svatko tko se odluci uzeti X seriju moze biti zadovoljan sa X modelom.

iOS: Dosli smo i do samog iOS-a. E tu cu dosta popljuvati. Koliko god da je on ispeglan, ne mogu progutati tu zatvorenost. Zar je moguce da su auto brightness toliko sakrili da ga moras 2 min traziti. Znam da je appleov eko sistem fantastican, ali brate da ja sa Zedge aplikacije ne mogu staviti custom ringtone bez itunesa ili pc-a. Dosta mi aplikacija nije optimizirano za x model. To su mogli rijesiti poput samsunga da se prosiri aplikacija. Pokusao sam obrisati 200 slika, nece mi oznaciti sve, mozda ja nesto grijesim ali nije uspio. Daj boze da se vrati jailbreak, da mogu smanjiti ikonice
Toliko su velike da mi oci iskacu van. 3/10

Kamera: Kamera vrhunska kao i same animacije. Portret mod fantastican. Zao mi je sta nema pro mode gdje mogu sam namjestati postavke. Znam da ima aplikacija. Samo sucelje kamere jako poznato i jako lose. Ali ruku na srce, kamera obara sa nogu. Nocne slike okida prekrasno, boje su realne i to stvarno realne. HDR slike svemirsko dobre. Nema sumova, nema previse izostravanja makar ja vise preferiram slike od Samy-a. Moj cijelokupni dojam oko kamere 20/10

Moj osobni dojam: Da li cu ostati na X modelu, kratko i jasno necu. Koliko god da mi je lijep ne mogu progutati zatvorenost uredaja. Potrebno mi je da mogu funkcionirati bez laptopa ili pc-a. Zato prelazim na Note 8. Cijena od 10 000kn, a sta da vam kazem ne vrijedi. Zalosno da nisu mogli rijesiti normalno brzo punjenje nego furaju isti adapter vec 10 godina. Tu stvar imaju uredaji od 200 eura. Meni je docekao falicni X model kojem propada ekran, znam da se desavaju lose stvari na pomicnoj traci. Tako da mu tu ne zamjeravam nista. E da same slusalice u prodajnom paketu kriminalno lose, ispidaju prilikom trcanja, nema gumenih jastucica sto je isto lose.


Ocijena: 8/10