iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 15 of 15

Thread: iPhone 8, problem sa Wi-fi konekcijom, konstantno se gubi

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    15
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Question iPhone 8, problem sa Wi-fi konekcijom, konstantno se gubi

    Juče sam kupio iPhone 8, prebacio podatke preko iCloud-a sa stare 6ice, sve sredio bez problema. Kasnije kada sam krenuo sam da skidam aplikacije, primetio sam da se "Wi-Fi" gubi na 2 sekunde i odmah konektuje ponovo. To sam primetio takođe na aplikacijama, jer ni jednu nisam mogao da skinem, on krene da skida i posle 10ak sekundi se ugasi 2 sekunde i ponovo upali i kaže mi da nije moguće trenutno skinuti i ponuđeno je "dismiss" i "retry". Pritom "Wi-Fi assist" mi je isključen, baš zbog toga sam i primetio da se to dešava, inače verovatno i ne bih, a ovako odmah prekine skidanje aplikacije. Googlao sam, gledao razne youtube tutoriale i sve isprobao, od brisanja mreže, forse restarta, resetovanja internet podešavanja, airplane mode 20sekundi, ma sve što su ljudi pokazivali da je moguće da reši problem. Poslednja stvar koju sam probao jeste bila da ugasim "Bluetooth" i "Wi-Fi" je ponovo krenuo da radi bez problema! Ali meni ovo ne rešava problem, jer imam "Apple watch" i meni je neophodno da "Bluetooth" bude konstantno upaljen da bi on imao svrhu postojanja.
    Da li neko možda zna zbog čega se ovo dešava i da li može ikako da se reši? (Jutros sam skinuo najnoviju verziju IOS 11.1.1, tako da ni update nije rešio problem).
    Hvala unapred! :-)

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: iPhone 8, problem sa Wi-fi konekcijom, konstantno se gubi

    Problem je na svim Wi-Fi mrežama ili samo kod kuće?
    Ako vratiš telefon na fabrička podešavanja (reinstalacija, ne brisanje telefona) da li se problem ponavlja?

  3. #3
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    15
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPhone 8, problem sa Wi-fi konekcijom, konstantno se gubi

    Pa kontam da je svuda, ali probao sam samo kod kuće, pritom stari telefon i telefoni od drugih ljudi bez problema rade na toj Wi-Fi mreži. Takođe mi se dešava da mi se zamrzne home screen, i jedino što funkcioniše je notification centar donji i gornji i mogu da zaključam i odključam. Ikonice ne mogu da otvorim i sve se vraća na normalu kada uradim forse restart. To mi se desilo juče i evo jutros ponovo. Ja 6icu za 3 godine nisam force restartovao 3 puta, a ovaj već 2. put.. Čitao sam po forumima da se ljudima to dešavalo, ali nigde nisam video konkretan odgovor kako da se reši. Nije problem da uradim restore i da podesim kao novi uređaj, ali sam čitao negde da su to ljudi radili i da se problem vraća, a ne bih da se cimam bzvz.
    Misliš da uradim "Reset All Settings"?

  4. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: iPhone 8, problem sa Wi-fi konekcijom, konstantno se gubi

    Probaj telefon na drugim mrežama. Ne 'erase all content & settings' I ne 'reset' već reinstalacija preko iTunes-a

  5. #5
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    15
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPhone 8, problem sa Wi-fi konekcijom, konstantno se gubi

    Jedino "Restore iPhone", ako na to misliš, ali tu se sve briše, a moguće je da je i iCloud backup pokupio nešto sa 6ice što zeza na 8ici..

  6. #6
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: iPhone 8, problem sa Wi-fi konekcijom, konstantno se gubi

    A da probas reset network settings.....

  7. #7
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    15
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPhone 8, problem sa Wi-fi konekcijom, konstantno se gubi

    Probao još juče, ista priča..

  8. #8
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: iPhone 8, problem sa Wi-fi konekcijom, konstantno se gubi

    Pa onda nema sta.....restore, setup as new....zaboravi bilo kakav backup. Pa ako opet imas problem, zamena telefona.

    Naravno, pre svega, kao sto rece Mikenzi....probati obavezno na drugim mrezama....
    Last edited by bbrks; 10-11-2017 at 18:21.

  9. The Following User Says Thank You to bbrks For This Useful Post:

    pedja993 (11-11-2017)

  10. #9
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default iPhone 8, problem sa Wi-fi konekcijom, konstantno se gubi

    Mojoj zeni na 5se nece da se konektuje kuci tako na wifi a meni sa sednicom normalno. Samo se konektuje pa se ugasi na pa sekundi i tako stalno. To joj se desava samo na tom mestu. Bile gde drugde da se konektovala sve je radilo normalno. Nemam pojma zasto je to tako.

  11. #10
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default iPhone 8, problem sa Wi-fi konekcijom, konstantno se gubi

    Zbog rutera
    Last edited by mikenzi; 11-11-2017 at 00:45.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    bobanbg9 (10-11-2017),pedja993 (11-11-2017)

  13. #11
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    15
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPhone 8, problem sa Wi-fi konekcijom, konstantno se gubi

    Uradio sam Restore preko iTunes-a i za sada sve radi ok. Videću u toku sutrašnjeg dana da li će možda opet da se zamrzne ekran, jer se to dešava jednom dnevno. Što se tiće Wi-Fi opadanja, problem je do mog rutera, na drugim mrežama odlično radi. Ruter radi odlično na starom telefonu i telefonu od drugih ljudi, ali izgleda da na 8ici ovaj režim rada na ruteru ne odgovara i da zato puca. Promenio sam režim rada i izgleda da sam rešio problem. Javljam do sutra uveče situaciju. :-)

  14. #12
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    15
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPhone 8, problem sa Wi-fi konekcijom, konstantno se gubi

    Očigledno da je problem stvarao iCloud backup, tako da nikom ne preporučujem da na taj način podešava svoj nov telefon (iako je fantastična stvar i oduševio sam se, jer sam na ovom modelu prvi put tako pokušao da prebacim podatke, ali sam se ubrzo i razočarao zbog svega ovoga što se dešavalo). Sve u svemu hvala svima na savetima i pomoći!

  15. #13
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: iPhone 8, problem sa Wi-fi konekcijom, konstantno se gubi

    iCloud samo funkcionise na papiru, to zapamti, inace sluzi samo da pravi probleme. Apple to nikad izgleda nece resiti, zato ga i drzim na off stalno
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  16. The Following User Says Thank You to lowzyyy For This Useful Post:

    technobuba (13-11-2017)

  17. #14
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: iPhone 8, problem sa Wi-fi konekcijom, konstantno se gubi

    Ovo nije u potpunosti tako i ne mogu da se slozim posto iCloud ima mnogo korisnih stvari i funkcija.
    Klasican backup podataka celog iOS-a je samo jedan deo a pored njega postoje funkcije koje mnogo znace i rade. Mozemo da pricamo da backup moze da pravi problem kad se radi restore from backup ali to isto vazi i za backup napravljen preko iTunes-a.

    Kako god, ovo nije tema za to ali bi mogli/mogao bi da otvorimo/otvoris temu za iCloud u kojoj bi iznosili utiske i negatine i pozitivne strane.

  18. #15
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: iPhone 8, problem sa Wi-fi konekcijom, konstantno se gubi

    Meni samo bekapuje kontakte eve ostslo rucno instaliram, fotke nikad nisam niti cu drzati na oblaku... volim sve fizicki da je tu a ako mi RAID crkne (svih 6hdd ova) onda zaista ne zasluzujem da imam te podatke hhahahaha

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •