iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 119 of 266 FirstFirst ... 1969109117118119120121129169219 ... LastLast
Results 1,771 to 1,785 of 3979

Thread: Apple Pay u Srbiji

  1. #1771
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Meni je fascinantno da ste se nadali da ce postanska stedionica koja je pre par godina presla sa magnetne kartice uvesti AP.

    Intesa kao da me je cula, updatovali su konacno app da podrzi sve rezolucije ekrana.
    Verujem da ce morati ovo da uvedu uskoro. I ja imam isti info kao ljudi sto su kacili ovde iako licni bankar nije imao nikakav info da podeli, mozda su ovo samo genericki odgovori, ali mi je preneto da imaju dosta pitanja/zahteva na temu AP-a.
    Ali ne zaboravimo da ono obecavaju deponovanje/podizanje sa bankomata vec dve godine...videcemo.
    Na novu platformu kompletnu su presli ove godine i nisu imali fejl kao npr OTP koje je izgleda neko uhakovao i ljudi isfrustrirani nisu mogli da koriste ni kartice, ni bankomate danima

  2. #1772
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Mislim da deljenje na rate kad se placa sa AP mora da radi, RF deli na rate automatski kad se predje odredjena suma a UniCredit ima reseno tako sto ti stigne poruka na koju odgovoris koliko rata i da li hoces na rate.

    @edward proveri UniCredit ako ima HR za kreditnu kod nas mesecno odrzavanje 100rsd

  3. #1773
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Kod vas je onda to drugacije rijeseno, ovdje se na POS uredjaju odmah odabire broj rata i nije vezano za iznos kupnje. Ako odmah ne odaberes broj rata ide cijeli iznos na naplatu oduci mjesec. Tako da je ApplePay problem jer ti POS uredjaj to ne ponudi. Tako je i sa karticama UniCredit tj Zagrebacke banke. Postoje doduse neke kartice koje automatski stavljaju rate, to ima recimo Raiffeisen, DinersToGo i sl ali to je u biti rijetko...

  4. #1774
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Apple Pay u Srbiji

    Ista je situacija i u Srbiji, zavisi od tipa kreditne kartice, Masterata u SoGe-u/OTP-u sve sto kupis iznad odredjene sume (da li 3k ili 5k ne mogu da se setim) po defaultu deli na rate, od 3-6 cini mi se.
    Revolving kreditne kartice nemaju tu opciju vec rate zavise od toga da li banka sa tom trgovinom ima dil. Ako ga ima, br rata se zadaje na POS terminalu prilikom placanja.
    Nisam siguran u cemu bi bila razlika da li placas AP-om ili karticom direktno da ti terminal u momentu placanja to ne ponudi? I na jedan i na drugi nacin koristis istu karticu, zar ne?

  5. #1775
    iPhoneBigFan jetblack's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    409
    Thanks
    86
    Thanked 274 Times in 140 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Quote Originally Posted by dodo View Post
    U 11. mjesecu prošle godine u potpunosti, a neko vrijeme prije toga su bile aktivne stara i nova aplikacija. Ne sjećam se koliko dugo ali duže razdoblje.



    Biti će ista. Intesa uvodi iste platforme u svim supsidijarima. Samo malo duže traje to u nekim zemljama koliko vidim. Nema se para pa pomalo, sirotinja.

    Znam sve.

    Daleko je 2021.

    I prosli put kada je izmenjen mobi bile su aktivne obe app.
    MBP 13" M1 | iPhone 15 Pro | AW Ultra 2 | AirPods Pro 2 | AirPods Max

  6. #1776
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Quote Originally Posted by 3gs View Post
    Pa da to nisu odgovorili svesni su da bi ih urnisali od smaranja
    Ali necemo odustati samo przite twitter i ostale drustvene mreze. Samo tako pali ocigledno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    https://twitter.com/jetblackiphonex/...804057601?s=21

  7. The Following 2 Users Say Thank You to wifininja For This Useful Post:

    markop151 (03-07-2020),smakicsmakic065 (03-07-2020)

  8. #1777
    iPhoneBigFan dachakragujevac's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Kragujevac
    Age
    43
    Posts
    444
    Thanks
    287
    Thanked 241 Times in 129 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    A iz moje banke se nisu udostojili ni odgovor da mi daju!



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #1778
    iPhoneBigFan smakicsmakic065's Avatar
    Join Date
    May 2020
    Location
    Belgrade
    Age
    22
    Posts
    250
    Thanks
    494
    Thanked 98 Times in 60 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Hahahahaha, ne znaju ni o cemu pricas


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to smakicsmakic065 For This Useful Post:

    dachakragujevac (03-07-2020)

  11. #1779
    iSrbijaHero aw_snap's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Novi Sad
    Age
    34
    Posts
    699
    Thanks
    1,730
    Thanked 509 Times in 293 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Zamisli pošalješ pitanje i oni samo "bace seen".
    Ovo još nisam video...

  12. The Following 4 Users Say Thank You to aw_snap For This Useful Post:

    Zuba1970 (03-07-2020),dachakragujevac (03-07-2020),markop151 (03-07-2020),smakicsmakic065 (03-07-2020)

  13. #1780
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Quote Originally Posted by .stefan View Post
    Nisam siguran u cemu bi bila razlika da li placas AP-om ili karticom direktno da ti terminal u momentu placanja to ne ponudi? I na jedan i na drugi nacin koristis istu karticu, zar ne?
    U biti koristis drugu karticu jer prilikom dodavanje kartice u ApplePay dobivas novu virtualnu karticu sa kojom dalje placas. Pogledaj racun koji si platio preko ApplePay-a i vidjet ces da zadnje 4 brojke nisu brojevi tvoje kartice, to su brojevi kartice koja je posrednik izmedju tebe i trgovca. Trgovac dakle ne vidi tvoju pravu karticu i samim time njegov POS uredjaj ne moze automatski izbacit izbor rata. Trebalo bi nesto po tom pitanju napraviti i Apple i izdavatelj kartica.

  14. #1781
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2012
    Age
    58
    Posts
    17
    Thanks
    3
    Thanked 9 Times in 4 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Ja sam u Minhenu kupio upravo iPhone karticom RB i podeljeno mi je na rate, s tim što svako dospeće se obračunava po kursu u trenutku izdavanja obračuna. Takođe, pazario sam i preko interneta, kod nas i u inostranstvu, takođe mi podeli na rate. Danas idem da kupim neki poklon za sina (položio prijemni na medicini) i planiram da probam AP i da li će podeliti na rate. Meni je ta funkcionalnost RB fantastična i niko ne može da me natera da promenim banku bez obzira koliko košta. A da, svi zaboravljaju da RB ima i čekove i kad odeš negde gde nije razvijena infrastruktura, može mnogo da pomogne. I na kraju da dodam, kad je proglašeno vanredno stanje, desilo se da nemamo para u kući. Isto veče dok nije počeo policijski čas, a banka je već bila zatvorena, na bankomatu sam podigao evriće sa deviznog računa i odneo kući.

  15. The Following 3 Users Say Thank You to bojan.milosevic For This Useful Post:

    Zuba1970 (03-07-2020),aw_snap (03-07-2020),markop151 (03-07-2020)

  16. #1782
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    @edward kod nas je tako u Intesa-i da mora prodavac na POS aparatu da ti izabere broj rata. To zavisi kako koja banka nudi. Mora da ima neka banka i u HR koja to ima tako da mozes sam da delis na rate.
    Ovo iz Intese sigurno nece moci na rate preko AP ali ove druge banke kod kojih korisnik bira ili automatski deli ne bi smelo da ima nikakve razlike.

  17. #1783
    iPhoneBigFan Zuba1970's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Beograd
    Age
    54
    Posts
    312
    Thanks
    1,618
    Thanked 339 Times in 158 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Pa ovi iz Direktne Banke su gori nego Banka Postanska Stedionica.

  18. #1784
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Mislim da pored Intesa, UniCredit i eventualno možda još Erste banke ostale teško da će uvesti Apple Pay.

    Naravno OTP je već najavila.

  19. #1785
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    @Cuksi - da, gdje se to automatski dijeli na rate nema nikakvih prepreka za ApplePay na rate, sasvim druga priča od ovih gdje se to bira na POS-u...

    Inače ne znam jel Diners konačno opet krenuo u Srbiji nakon svega što se izdešavalo, no znam da ga sad za prostor bivše Yuge drži hrvatska filijala Erste Card Cluba, danas su mi javili da rade na ApplePay-u, bilo bi kul je imati na AP.


    Poštovani,

    zahvaljujemo na Vašem javljanju.

    Obavještavamo Vas da smo upoznati s Apple Pay uslugom te radimo na pokretanju tog projekta.
    Last edited by edward; 03-07-2020 at 16:16.

Page 119 of 266 FirstFirst ... 1969109117118119120121129169219 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •