iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 17 of 266 FirstFirst ... 715161718192767117 ... LastLast
Results 241 to 255 of 3979

Thread: Apple Pay u Srbiji

  1. #241
    iSrbijaHero Ninoslav's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    726
    Thanks
    43
    Thanked 1,170 Times in 390 Posts

    Default Odg: Apple Pay u Srbiji

    Mesate App Store i Apple Store...
    iPhone 13 Pro Max Sierra & iPad Pro 11" 2018 & AppleTV 4K 32GB

  2. #242
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Ja ne mešam. Ja sam mislio na Apple Store, konkretno. Ne na App Store. Onda je neko nadovezao za naše kartice na hrvatskom app store da rade i tjt.

  3. #243
    iSrbijaHero Ninoslav's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    726
    Thanks
    43
    Thanked 1,170 Times in 390 Posts

    Default Odg: Apple Pay u Srbiji

    Ali zbog čega spominješ fizičku prodavnicu u temi za Apple Pay/App Store?
    iPhone 13 Pro Max Sierra & iPad Pro 11" 2018 & AppleTV 4K 32GB

  4. The Following User Says Thank You to Ninoslav For This Useful Post:

    SG999 (10-09-2019)

  5. #244
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    BG
    Posts
    503
    Thanks
    403
    Thanked 162 Times in 112 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    I nema sanse da bude Apple Pay pre App Store. I ovako krsimo neki “I accept”

  6. #245
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Apple Pay u Srbiji

    AppStore će vjerojatno i doći jednog dana, no Apple Store teško. Apple koliko sam upoznat ne daje licence za franšize Apple Store-a već ih upravo oni direktno sve otvaraju a 90% velikih brandova na ovim prostorima posluje upravo preko franšiza (uz izuzetak nekih većih euro kompanija tipa Ikea, Lidl i sl.).. tako da načekat ćemo se dok ne pootvaraju prvo po 20tak AppleStore-ova u svakom selu u zapadnoj Europi, a vjerujem i da su posve zadovoljni sa poslovanjem ovlaštenih prodavača tipa iStyle i da im oni daju neku poveću lovu da to ostane tako jer dolaskom službenog Apple Store oni bi više-manje mogli staviti ključ u bravu sa svojim cijenama

  7. #246
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Odg: Apple Pay u Srbiji

    Quote Originally Posted by Ninoslav View Post
    Ali zbog čega spominješ fizičku prodavnicu u temi za Apple Pay/App Store?
    Pa kad bismo dobili Apple Store imali bismo i sve funkcije i mogućnosti koje sada nemamo, zato sam se nadovazao

  8. #247
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Re: Odg: Apple Pay u Srbiji

    Quote Originally Posted by nixysx View Post
    Pa kad bismo dobili Apple Store imali bismo i sve funkcije i mogućnosti koje sada nemamo, zato sam se nadovazao
    Kako bi ih imao? Apple Store je Apple-ov fizički dućan koji ti ne daje nikakve funkcije već mogućnost da uđeš u njega i recimo kupiš novi ajfon.



  9. The Following User Says Thank You to edward For This Useful Post:

    markop151 (09-09-2019)

  10. #248
    iPhoneBigFan markop151's Avatar
    Join Date
    May 2019
    Location
    Belgrade
    Age
    32
    Posts
    294
    Thanks
    797
    Thanked 376 Times in 172 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Quote Originally Posted by iJoker View Post
    I šta onda? Android?
    Android... očigledno nema alternativu ako je Srbija u pitanju

    Podržava Srbiju
    Legalan Play Store u dinarima
    NFC plaćanja preko mBanking app
    Srpski jezik (meni lično nebitno, Eng mi više odgovara)

    Apple *diskretno* ponižava Srbiju... kad vidim da je App Store (ne Apple Store) dostupan u zemljama tipa Burkina Faso - pozli mi

  11. #249
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Apple Pay u Srbiji

    I sve one “lepote i blagodeti” koje nudi android.
    Jedna od glavnih zamerki na njihov store je sto nikada ne znaš kakvo ćeš s.... da fasujes uz neku app,jer im je kontrola aplikacija koje se nalaze na store-u ravna nuli.
    Da ne govorimo o samom sistemu koji je prepun bezbednosnih rupa,a o google politici privatnosti,ne treba trošiti reci.
    Možda nije problem u Apple sto nemamo app store. Možda naši zakoni koče.
    Snaći ću se i bez Apple pay.
    Last edited by zikicz; 09-09-2019 at 17:43.

  12. The Following User Says Thank You to zikicz For This Useful Post:

    nixysx (09-09-2019)

  13. #250
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Odg: Re: Odg: Apple Pay u Srbiji

    Quote Originally Posted by edward View Post
    Kako bi ih imao? Apple Store je Apple-ov fizički dućan koji ti ne daje nikakve funkcije već mogućnost da uđeš u njega i recimo kupiš novi ajfon.


    Da ali zemlja koja ima zvanične Apple prodavnice isto tako ima i punu podršku i mogućnosti korišćenja svih servisa i usluga koje ujedno pružaju. Dolaskom Apple Store ista ta zemlja dobija potpunu podršku za bilo šta što se Apple proizvoda i usluga tiče. Mogućnosti o kojima sam pričao? Polomim staklo na Apple Watch ili ne daj Bože neki softverski kvar, šta da mu radim u Srbiji? Ovako bih mogao makar da ga odnesem i sredim kvar. I ovlašćeni servisi popravljaju npr satove koliko sam čuo ali ne u Srbiji jer nas Apple ne vidi ni na mapi.

  14. The Following User Says Thank You to nixysx For This Useful Post:

    aw_snap (09-09-2019)

  15. #251
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Re: Odg: Re: Odg: Apple Pay u Srbiji

    Quote Originally Posted by nixysx View Post
    Da ali zemlja koja ima zvanične Apple prodavnice isto tako ima i punu podršku i mogućnosti korišćenja svih servisa i usluga koje ujedno pružaju.
    Pa hm, ne bih baš rekao. Eno ti Meksikanaca, Turaka, Korejanaca sa Apple Store-om u svojoj zemlji pa po internetu kukaju kad će recimo baš ApplePay kod njih i kako ih Apple ignorira...

    Baš sve Apple usluge su dostupne jedino u USA, imaš brdo manjih stvari (za koje prosječan Apple korisnik niti ne zna da postoje) koje se nude u svega 3-4 zemlje. Baci pogled na Apple-ove stranice, imaš popis po zemljama što je gdje prisutno. Apple-u se ne žuri previše da sve usluge budu svima dostupne.

  16. #252
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Da ali to im je ipak neki vid garancije da će sigurno doći. Apple pay je jedna od sitnica ako uzmemo i ostale stvari. Mogu lično da se obrate ako im recimo neko hakuje iCloud nalog i zaključa sve uredjaje. Lakše mogu dokazati da su vlasnici i rešiti problem. Dok mi moramo da zovemo free apple support u USA i čekamo još vremenski, s tim da naravno moraš da imaš i solidno znanje engleskog jezika. Tako da su svakako u velikim prednostima od drugih zemalja. Bio sam u Apple Store više puta u Nemačkoj i nisu imali 3.5mm to lightning, baš sad pre mesec dana kada sam išao. Pa su me pitali da poručim na svoju adresu i stigao bi do nedelje. Ali takodje mislim da baš baš sve usluge imaju nekoliko zemlje. Tipa USA, DE, FR, NO, SE, DK, UK i AU. Neću vise da spamujem ovu temu za Apple Store. Ako nam je Apple pay najveći problem ovde u Srbiji po pitanju Apple kompanije e onda ne znam stvarno

  17. The Following User Says Thank You to nixysx For This Useful Post:

    aw_snap (09-09-2019)

  18. #253
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    3.5mm na lightning imas da nadjes i u drugim prodavnicama. Siguran sam da je imalo negde u blizini.

  19. #254
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Uopšte nije poenta posta, otišao sam da kupim drugarici kad sam već tu. Trebala su joj dva komada a u Apple Store su jeftiniji nego kod nas u iStyle za ~5€ po komadu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  20. #255
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Re: Apple Pay u Srbiji

    Evo kakvo je stanje u Hrvatskoj povodom ApplePay-a kod drugih banaka koje ga još nemaju:

    ERSTE banka - sredinom 2020.

    Erste korisnici trebali bi dobiti pristup Apple Pay usluzi sredinom iduće godine, a Google Pay trebao bi biti implementiran nakon toga, vrlo vjerojatno krajem 2020. godine
    Igor Strejček, direktor Sektora direktnih kanala Erste banke

    Hrvatska Poštanska Banka - tijekom 2020.

    HPB želi svojim klijentima omogućiti različite vrste plaćanja, uključujući i Apple Pay i Google Pay usluge. Radimo na implementaciji ovih usluga, a klijentima ih planiramo ponuditi sljedeće godine kada bude veći broj prihvatnih mjesta na hrvatskom tržištu.
    Marija Radonić, izvršna direktorica Sektora direktnih kanala HPB-a

    OTP - početak 2020.

    Naša banka majka već je u Mađarskoj uvela ove načine plaćanja, dok OTP banka Hrvatska priprema uvođenje Apple Pay usluge za početak iduće godine dok će se podrška za Android uređaje osigurati ili uvođenjem samostalnog “novčanika” OTP banke ili Google Payom, što je planirano za sredinu iduće godine.
    Silvija Bareša, Odjel korporativnih komunikacija OTP banke

    Raiffesen banka - do kraja 2020.

    Apple Pay sigurno neće biti ove godine, ali je vjerojatno da ćemo ih imati sljedeće godine, ako se postignu odgovarajući komercijalni dogovori.

    Što se Google Paya tiče, pitanje kojim se trenutno bavimo je; Ima li smisla imati obje usluge istovremeno i na koju se fokusirati? U oba slučaja, plan je da aktivacija kartica bude uključena unutar mobilnog bankarstva.
    Miljenko Graovac, direktor Digitalnih proizvoda RBA


    Zagrebačka banka - nema nikakvih najava, totalno ignoriraju svako pitanje vezano za Apple i Google Pay

    Od Zagrebačke banke je to i očekivajuće pošto je najveća banka u Hrvatskoj. Gotovo na svim tržištima najveće banke zadnje prihvaćaju ApplePay.

    Trenutno na HR tržištu ApplePay je podržan preko PBZ, Monese i Revoluta a GooglePay preko PBZ i Revoluta.
    Last edited by edward; 10-09-2019 at 17:46.

Page 17 of 266 FirstFirst ... 715161718192767117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •