iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 185

Thread: Otpakivanje i utisci

  1. #16
    iNovajlija
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    5
    Thanks
    0
    Thanked 31 Times in 2 Posts

    Default Re: Otpakivanje i utisci

    Pozdrav svima,

    Juce sam igrom slucaja uspeo da ga dobijem (256GB, SG) na ugovor u Apple radnji u Melburnu (Chadstone), nakon 30ak min cekanja u redu. Pre-orderi su otisli na 5-6 weeks delivery, medjutim moglo se usetati i uzeti telefon posle malog cekanja u redu - otkljucan ili na ugovor - do duse pomoglo je to sto je bio petak pred dugi vikenda i sto sam otisao u sred radnog dana.

    Moji utisci, veoma subjektivni...evo ovako, do sada sam imao prvi iPhone, 4, 5 i 6 Plus, svaki od njih je istrajao minimum dve do tri godine i posteno se penzionisao. Ovo je prvi iPhone koji sam uzeo u ruke nakon prvog iPhone-a davne 2007. koji me je toliko fascinirao - od ekrana, do kvaliteta izrade, do kamere.
    Ekran je fenomenalan - po meni se moze porediti sa najnovijim S8 (van tehnickih detalja), sto znaci da je rezolucija fenomenalna i da konacno imamo ekran na iPhone-u sa brightness-om koji moze da se vidi na veoma jakom suncu.
    Kvalitet izrade je nadmasio sve prethodne iPhone-ove - makar kvalitet bez tragova koriscenja. Kad se izvadi iz kutije prvo sto se primeti jeste da je tezak telefon, sto ce nekima biti +, nekima -Uz X bih sto se kvaliteta tice poredio 5 / 5S. Ja sam kupio uz njega Product Red futrolu tako da veliko ispupcenje kamere se ne primecuje...a bez futrole jeste dosta primetno, ali cini mi se malo elegantnije od resenja na 7 Plus. Napominjem da Space Grey opcija ima poledjinu koja nije iste boje kao prednji deo telefona, vec je veoma tamna siva. Ista stvar je na 8 / 8 Plus ukoliko ga vec imate ili ste ga vidjali. Pretpostavljam da je potpuno crna boja poledjine rezervisana za XS ili kako ga god budu nazvali...
    Posle 10 godina home button-a sam navikao posle jedno sat vremena na novi nacin koriscenja telefona i posle nekoliko sata se uigrao u razlicite gestures, i meni je nakon 24h koriscenja vise intuitivno od home button-a - narocito kad je u pitanje multitasking. Zamena Touch ID-a sa Face ID, za mene, je odlicna. Brzina Face ID-a je bliza brzini prve generacije Touch ID (iPhone 5S / 6 / 6 Plus / iPad Air 2), ipak malo sporija od druge generacije. Testirao sam ga sa kacigom za bicikl na glavi, razlicitim naocarama, dok jedem / pijem i u svakom pokusaju je uspeo da prepozna facu i otkljuca. Ugao pod kojim prepozna facu je, cini mi se, nekih 45 stepeni u odnosu na telefon. U normalnom koriscenju mi se cini da je tacan otprilike kao prva generacije Touch ID-a, sto znaci da u velikoj vecini slucajeva ce se otkljucati bez toga da trazi sifru. Kada sunce bije direkt u telefon nije radio svakog puta. Kul je kada ste na nekoj stranici na Safariju gde Safari zna vec password, i gde ukoliko vam oci gledaju ka ekranu (kameri) odmah se sve popuni. Nekako je jos vise intuitivno od Touch ID-a.
    Baterija mi je na 30% u 11 uvece nakon celog dana koriscenja, slikanja, 5 sati muzike u kolima, 4G-a, a skinut je sa punjaca u 6 ujutro.
    Zvucnici su odlicni, kada zvone na najjacem su preglasni ukoliko ste u tisoj prostoriji poput sobe / stana / kancelarije. Sto znaci da ukoliko ste na ulici cete definitivno cuti telefon.
    Ispupcenje na ekranu prestane da smeta nakon 15ak min koriscenja i zaboravite da je uopste tu. Verujem da ce za dve godine ispupcenje nestati i dobicemo ono sto bi bio iPhone X samo sa normalnijim ekranom. Buduci da je OLED ekran u pitanju, kada drzite crnu pozadinu, se uopste ne primecuje da je ispupcenje tu, vec deluje kao deo ekrana. Ekran je naravno uzi od 6 Plus / 7 Plus / 8 Plus a izduzeniji...navikne se covek relativno brzo.
    Kamera, odnosno kamere, su fenomenalne. Fotografije sa zadnjom kamerom su slicne kao 8 Plus, odnosno odlicne. Prednja kamera takodje je odlicna i fotografije su pune boja, nisu mutne, i nisu grainy. Video sa zadnjom kamerom kada se podesi u najvisu rezolciju (4K i jos nesto) na ekranu telefona je NENORMALNO dobar. Nazalost, nemam uredjaj van telefona koji podrzava toliku rezoluciju pa tu ne mogu da dam komentar.
    Neke aplikacije poput Youtube, Facbeook, Messenger su vec optimizovane za novi oblik displeja, one sto nisu su malo letterbox-ovane ali nisu ruzne koliko su bile aplikacije sa 3G / 3GS na 4, ili one za 4 prikazane na 5. Buduci da je prosao manje vise dan od pustanja u prodaju, verujem da ce za nekoliko nedelja sve popularnije aplikacije biti spremne za X.
    Sve u svemu je odlican telefon i meni makar ono sto je trebalo da iPhone ostane zanimljiv, nakon 6S, 6SS i 6SSS...ne izgleda vise kao stari dizajn sa ogromnim bezelima, izgleda drugacije, modernije i jednostavno bolje. Nekima ce smetati ovo na ekranu, sto je validno, medjutim iz mog ugla zaboravite da je tu ubrzo...

    Elem, sto se cene tice - van ugovora mislim da je suludo odjednom dati preko 1200 eura na uredjaj od 64GB a jos vise za onaj od 256GB. 64GB nije dovoljno po mom misljenju...Ovde se moze preko ugovora pazariti za minimum $90 mesecno, sa neogranicenim pozivima, porukama i jedno 5GB interneta i bez placanja unapred icega, na dve godine.

    Ako se bira izmedju 8 ili X...X deluje kao jedan dobar eksperiment, kao prvi iPhone sto je bio, ima wow factor..uz to ide i cena, a i ovo na ekranu. Po meni, 8 je dosadan dizajn ali naravno iznutra maltene kao X...ako imate priliku kupovati na ugovor (koji vam nece odrati kozu svakog meseca), preporucio bih X.

    Eto neko moje misljenje da podelim, veoma subjektivno, ako imate bilo kakvih pitanja ili zahteva samo kazite

    Veliki pozdrav.

  2. The Following 8 Users Say Thank You to st.jevic For This Useful Post:

    Cuksi (05-11-2017),Silence (22-11-2017),bbrks (04-11-2017),mospre (04-11-2017),nenad87 (04-11-2017),paja186 (05-11-2017),tiha (04-11-2017),zule73 (04-11-2017)

  3. #17
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2013
    Age
    33
    Posts
    163
    Thanks
    30
    Thanked 152 Times in 46 Posts

    Default Re: Otpakivanje i utisci

    Jako lijepo srocena mini recenzija. Takodjer imao sam priliku u Vip-u malo se poigrati sa X modelom. Odradjen je vrhunski. Cim sam ga otkljucao, bas jako iskace onaj crni zub. Usporedjivao sam sa svojim S8, nema tolike razlike u ekranima. Uredaj je stvarno ok. Jedva cekam da se upali psiha fanatika, kada su pljuvali po ekranu Amoleda. U izlogu stoji x model pored 8 plus, ekran na 8 plus prikaz boja izgleda jako, ali bas jako smjesno. Bijela je cudnovata, a crna da ne pricam. Svaka cast sto je apple odlucio implementirati oled tehnologiju.

  4. #18
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Otpakivanje i utisci

    Ja i dalje nisam ljubitelj oleda zbog silnih burninova koje i apple najavljije daih je nemoguce izbeci...

  5. #19
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2013
    Age
    33
    Posts
    163
    Thanks
    30
    Thanked 152 Times in 46 Posts

    Default Re: Otpakivanje i utisci

    Slazem se da ih ima. Ovo je moj sedmi galaxy i nikad nisam imao problema oko burn in-a. A gle, ako i malo pripazis oko perventive za amoled ekrane mislim da ti se nece desiti.

  6. #20
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Otpakivanje i utisci

    Koji posto ja nemam srece sa amoledima... Svaki mi je imao burnin... I dalje inam 3 telefona jedan od njih je katastrofalno "spaljen"

  7. #21
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2013
    Age
    33
    Posts
    163
    Thanks
    30
    Thanked 152 Times in 46 Posts

    Default Re: Otpakivanje i utisci

    Znaci jako si lose srece. Nadam se da nece biti problema sa x modelom.

  8. #22
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Otpakivanje i utisci

    Nadam se ali nista od toga u startu nemam nego se pojave posle mesec dana burninovi... Ja sam navikao da ne menjam raspoted ikona i npr opera gde je bila sasije takav burn in da ja ne mogu da verujen kako se detaljno vidi ikona :-D daj boze da x bude bolji a nadam se da hoce :-)))

  9. #23
    iModerator Babakaj's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    4,973
    Thanks
    868
    Thanked 1,731 Times in 1,129 Posts

    Default Re: Otpakivanje i utisci

    Flossy izbacio review


  10. #24
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2013
    Age
    33
    Posts
    163
    Thanks
    30
    Thanked 152 Times in 46 Posts

    Default Re: Otpakivanje i utisci

    Kod mene u vlasnistvu s8 je vec nekih 6 mj. Nema ni b od burn in-a. Mozda zato jer imam upaljen immersive mod.

  11. #25
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Otpakivanje i utisci

    Nice, iPhone X ce da ga pokida

  12. #26
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Otpakivanje i utisci

    Jbg igore posle 7. telefona mozda izvuces dobar
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  13. #27
    iSrbijaHero josip122's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    42
    Posts
    781
    Thanks
    490
    Thanked 242 Times in 89 Posts

    Default Re: Otpakivanje i utisci

    O cemu se tocno radi kad spominjete burn in?!

  14. #28
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Age
    39
    Posts
    137
    Thanks
    226
    Thanked 49 Times in 24 Posts

    Default Re: Otpakivanje i utisci

    Kolika je razlika u velicini baterije na 8,8+ i x modelu ?
    Zna li se

  15. #29
    iSrbijaHero F117's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Banja Luka
    Age
    37
    Posts
    514
    Thanks
    425
    Thanked 307 Times in 161 Posts


  16. The Following User Says Thank You to F117 For This Useful Post:

    josip122 (04-11-2017)

  17. #30
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Otpakivanje i utisci



    odusevljen sam video i matorcima :-D

Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •