iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 6 of 6

Thread: iPhone 7 i CDMA

  1. #1
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default iPhone 7 i CDMA

    Kupio sam ajfon 7. Proveravao sam model number (MN8X2SE/A) i izaslo mi je svasta nesto, izmedju ostalog da je to model koji ne podrzava CDMA i jos neki standard (ne razumem se bas u to), koji se koristi u USA za razgovore. To me je malo smorilo, jer iako ne planiram u USA, nekako je los osecaj kad znas da imas simfree telefon koji ima neka takva ogranicenja. Ne znam da li je to uopste tacno, posto sam taj podatak nasao na nekom neoficijelnom sajtu. Da li neko zna nesto vide o tome i kako se to uopste moze proveriti? Koliko znam svi raniji modeli su bili CDMA i global, koji su radili u celom svetu. Ne znam da li su sada nesto menjali, ili postoje neki modeli kao ovaj moj koji ne podrzavaju sve standarde koje drugi podrzavaju? Imam i jos jedno pitanje u kontekstu ovog prvog. Ovaj telefon sam uzeo sa VIP mreze. Posto prvi put uzimam ajfon sa neke domace mreze, pre sam uvek uzimao iz Nemacke, pitam se da li su mozda telefoni koji su za nasu mrezu, moooozda, losijeg kvaliteta (neka druga klasa), ili je to moj trip? Pitam to zato sto mi je i sama oprema nekako cudna. Prvo nisam dobio onaj standardni apple envelope, nego neku kao futrolu sa par listica. Ti listici su na srpskom. Ona navlaka za punjac, ona folija, nije providna, kao uvek do sada, nego je onako mlecna, neprovidna. Onaj okrvir na kome su slusalice i adapter, je kao od nekog kartona cini mi se. Da li je i vama pakovanje za telefon takvo?

  2. #2
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: iPhone 7 i CDMA

    Tebi je potpuno nebitan taj deo sa CDMA i nista ti ne znaci. On je bitan za Verizon, neke japanske provajdere koji koriste CDMA. Davno su CDMA verzije bile iskljucivo samo za taj tip mreze a od petice su, mislim, krenuli da ih prave i sa sim card slotom da mogu da se koristei kao GSM telefoni.

  3. #3
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: iPhone 7 i CDMA

    Nisam izgleda dobro napisao, posto se ne razumem u te standarde. Evo kutije od 6S i 7 (levo). Razlika je u ovom jedno standardu, koji se kod 7 ne spominje. A ne mogu sada da nadjem taj link ali citao sam bas juce da neki modeli sedmice, koja nema neki standard, ne mogu da se koriste u USA, jer njihove mreze, mislim da su pominjali Verizon i jos neku, rade samo na tom standardu.


  4. #4
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: iPhone 7 i CDMA

    Pa ako budes u USA uzmi T Mobile ili AT&T karticu.....ccccccc, sta bre pravis problem bzvz

  5. #5
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default iPhone 7 i CDMA

    Kutija uputstva i telefon su svima ista(istog kvaliteta) tako da nemoj da brines. Sto ne pogledas par unboxinga iz celog sveta na youtube i videces sta ti pricam. Opusti se i uzivaj u telefonu.

  6. The Following User Says Thank You to bobanbg9 For This Useful Post:

    Didule (29-10-2017)

  7. #6
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: iPhone 7 i CDMA

    Quote Originally Posted by bbrks View Post
    Pa ako budes u USA uzmi T Mobile ili AT&T karticu.....ccccccc, sta bre pravis problem bzvz
    Nisam znao da to tako moze. Zato i pitam. Znam da je ranije jedna od prednosti kupovine ajfona, bila upravo ta sto je podrzavao sve moguce mreze is tandarde i sto kada imas global verziju mogao si da ides po celom svetu i da ne razmisljas sta je gde podrzano. Sada prema ovom tekstu koji nisam razumeo do kraja, ispada kao da taj neki standar nije podrzan, pa me je zanimao o cemu je rec, posto se ne razumem previse u te stvari. A to me je zanimalo i u kontekstu toga da li mozda telefoni koji se prodaju za nase trziste, preko nasih provajdera, mozda nisu u rangu ovih za EU trziste, odnosno da su mozda osakaceni za neku podrsku u odnosu na EU modele. Kazem vide me teoretski to sve zanima, nego sto me nesto preterano brine.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •