iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Kako pronaci - Product purchase date?

  1. #16
    iPhoneBigFan vanjakv's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Kraljevo
    Age
    40
    Posts
    157
    Thanks
    71
    Thanked 51 Times in 40 Posts

    Default Re: Kako pronaci - Product purchase date?

    Po datumima ispada da je telefon pred kraj garancije zamenjen i da je dodata garancija od 3 meseca za zamenski. Ili gresim...

  2. #17
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Kako pronaci - Product purchase date?

    Fora je sto vecina ljudi po nasim oglasima prodaje telefone koji su nabavljani iz kojekakvih lotova i slicno, zato je i cena tako niska. Razmislite logicno. Vidite koliko telefon kosta u Epl storu, oduzmite porez i ako vidite da neko prodaje na oglasu za manje od toga, znaci da je telefon nabavljan ko zna kakvim kanalima i za ko zna za koje je namene bio. To ne znaci odmah da je los ili da mu nesto fali. Prosto dosao je do vas nekim ko zna kakvim kanalima i ko zna kome je bio namenjen, a nije kupljen normalno u nekom Epl storu. Takvi telefoni, koliko znam, izbacuju ovu poruku sa epl sajta, sa nemogucnoscu provere. Ovo pisem, jer mi je tako rekao jednom covek koji se bavi prodajom, a na moje pitanje kako neko moze da prodaje telefon za manje pare, nego sto kosta u Nemackoj i to kada se oduzme porez. Ovo pisem zato sto ja mislim, nisam siguran, da je tvoj telefon iz tako neke price. U tom slucaju mislim da se datum kupovine tog nekog ko je na kraju lanca tebi prodao telefon, racuna kao ovaj prvi datum, a ovaj datum isteka garancije je godinu dana od dana aktiviranja. Zato je razlika vise od godinu dana. Mislim da ta prica sa dodatkom garancije od tri meseca, ovde nije slucaj, zato sto kada se zameni telefon, dobija se nov imei broj, a ovo je provera za novi telefon, ili stari. Svejedno da li je novi ili stari, garancija bi trebalo da pokazuje 12 meseci. To je moje misljenje. Mozda nisam u pravu. Samo teorija u skladu sa tim sto mi je cokek koji se time bavi rekao.

  3. The Following User Says Thank You to Didule For This Useful Post:

    stefan_mikic (26-10-2017)

  4. #18
    iPhoneBigFan stefan_mikic's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Belgrade
    Posts
    123
    Thanks
    46
    Thanked 18 Times in 9 Posts

    Default Kako pronaci - Product purchase date?

    Ne znam, potpuni trip!

    Mislim da nisam bio tolika "budala" da nisam proverio IMEI pre kupovine, a mislim da jesam i da je sve bilo u redu, ali da sad iz nekog razloga ne mogu da proverim
    Za MacBook Air koji imam normalno mogu da proverim!
    Pitacu u iStyle ili Macolu da li mogu da mi pomognu, i da li jos uvek imam garanciju!

    Ako nemam onda ne znam sta bih rekao!

    Ukoliko neko nesto pronadje/sazna neka napise i zbog drugih!
    Last edited by stefan_mikic; 25-10-2017 at 23:17.

  5. #19
    iSrbijaHero mospre's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    510
    Thanks
    922
    Thanked 324 Times in 229 Posts

    Default Re: Kako pronaci - Product purchase date?

    Sto ne znas sta bi rekao a sam si napisao da je uredjaj aktiviran prije godinu dana?

    Prvi put vidim da traze datum kupovine.. cudno
    bljakPhone 5

  6. #20
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Kako pronaci - Product purchase date?

    Telefon je aktiviran 17.09.2016 i logično je da mu je garancija istekla 17.09.2017.

    Quote Originally Posted by mospre View Post
    Prvi put vidim da traze datum kupovine.. cudno
    Ta opcija je stalno tu. Čak i Apple navodi na sajtu da garancija traje od datuma kupovine, a ne od datuma aktivacije. Oni nude proveru garancije proizvođača na njihovom sajtu ali takođe nude i opciju da dodaš račun kako bi se verifikovala garancija ukoliko postoji nepodudaranje između Apple baze i informacije na računu.
    Last edited by mikenzi; 25-10-2017 at 23:07.

  7. The Following User Says Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    stefan_mikic (26-10-2017)

  8. #21
    iPhoneBigFan stefan_mikic's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Belgrade
    Posts
    123
    Thanks
    46
    Thanked 18 Times in 9 Posts

    Default Re: Kako pronaci - Product purchase date?

    Hvala na odgovorima!

    @mikenzi ovo je sigurno, nisam mogao da se setim tacno da li je septembar/oktobar, a telefon sam kupio vakum i tada ga aktivirao! Pozdrav.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •