iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 5 of 5

Thread: ATV4, Plex i dr. aplikacije za filmove

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default ATV4, Plex i dr. aplikacije za filmove

    Nedavno sam nabavio ATV4 od 32gb i najpre sam hteo da vidim sta mogu da koristim od aplikacija za gledanje filmova i TV serija. ATV sam povezao na Samsungov smart TV od 48 incha.
    Posto me najvise za imaju americki filmovi i serije ulogovao sam se na US iTunes account (koji imam od ranije) i time se automatski instalirala TV app preko koje se mogu gledati TV serije, sto besplatno, a sto uz minimalna placanja (ova app postoji samo na US iTunes). Zaboravio sam da kazem da vam je za gledanje sadrzaja iz US potrebno da imate tvz. smart DNS ili VPN ( ja od ranije imam pretplatu za smart DNS oko 20 USD godisnje).
    Skinuo sam i Plex app koji lepo radi naravno ako imate filmoteku na vasem PC i skinete Plex Server aplikaciju (ja to imam na Mac miniju).
    Instalirao sam Infuse app i povezao je tako da vidi eksterni drajv Seagate (3tb) koji sam povezao na mrezu preko Airport Exrtreme, tako da mogu uvek da gledam filmove i serije koje drzim na tom drajvu, a da ne palim PC.
    Iako sam veliki ljubitelj Kodija, nisam zeleo da instaliram ovaj program na ATV zbog poznatih teskoca.
    Ovo su neka moja prva iskustva sa ATV4 koja sam hteo da podelim posebno sa onima koji tek pocinju sa ovim uredjajem.
    Last edited by smera; 01-09-2017 at 16:05.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  2. #2
    iNovajlija
    Join Date
    Aug 2011
    Age
    58
    Posts
    29
    Thanks
    2
    Thanked 10 Times in 6 Posts

    Default Re: ATV4, Plex i dr. aplikacije za filmove

    Pa bez Kodija i Popcorntima mi je atv4 samo skupljao prašinu. Ne znam o kakvim velikim teškoćama se radi, instalira se Kodi za minut, uz pomoć cydia instalera (istina je da mora svakih sedam dana ali to je zaista ništa).

  3. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: ATV4, Plex i dr. aplikacije za filmove

    Imam Kodi na ostalih nekoliko uredjaja, tako da nisam hteo da se bavim instaliranjem na ATV4 i njegovim stalnim obnavljanjima.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  4. #4
    iSrbijaHero Ninoslav's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    726
    Thanks
    43
    Thanked 1,170 Times in 390 Posts

    Default Re: ATV4, Plex i dr. aplikacije za filmove

    Imate verziju kodija legalnu https://mrmc.tv/ ko hoce da gleda regularno sa mreznih uredjaja. Sve radi lepo sem addons ali to vec spada u pirateriju realno i nema veze sa plex i infuse...
    iPhone 13 Pro Max Sierra & iPad Pro 11" 2018 & AppleTV 4K 32GB

  5. The Following User Says Thank You to Ninoslav For This Useful Post:

    smera (03-09-2017)

  6. #5
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default ATV4, Plex i dr. aplikacije za filmove

    Registrujete UDID svog Apple TV-a 4, 9$ godišnje za Bronze Plus paket, preko xCode-a instalirate Kodi i bilo koji addons sve radi kao na kompu, android-u i uzivate. U prevodu ne obnavljate Kodi na 7 dana vec kao da imate developer account.

    https://www.udidregistrations.com/

    Ovom opcijom dobijate i te kako mogucnosti za svoj apple tv.

    Kod mene je slucaj DNS Lifetime Getflix, pkus ortakov Netflix i HBO iz USA-a meni ne treba vise, radi sve kao sat.

  7. The Following User Says Thank You to kylle For This Useful Post:

    smera (03-09-2017)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •