iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 43 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 632

Thread: SBB diskusija

Hybrid View

  1. #1
    iSrbijaHero Vaskemld's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    772
    Thanks
    312
    Thanked 205 Times in 151 Posts

    Default SBB diskusija

    Dobar dan forumasi. Zanimaju me vasa misljenja o SBB uredjajima koji oni daju po potpisanom ugovoru. Naime, imam CISCO uredjaj koji se daje na Net Duo Gold paketu, e sad wifi signal je odjednom poslao slab, skoro da ga nema u spavacoj sobi, hteo bih da uzmem onaj Ubee sto nude sa 5mhz signalom. Da li neko ima iskustva i ako ima da li moze da pomogne? Hvala

  2. #2
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Čini mi se da postoji već neka slična tema u kojoj smo pisali, ali avaj..
    Ja sam imao identično loše iskustvo sa Cisco modemom. Uz slab signal nisam mogao da izvučem više od 60% brzine preko wifi tj nije nikako hteo preko 35mb/s da ide. Sva moguća podešavanja sam pokušao, ali to je izgleda hardverski maksimum modema. Preko kabla sve radi lepo, ali ja nemam desktop nego laptopove i telefone, prve neću a druge ne mogu utp kablom da vezujem. Ako ti ne odobre zamenu, ovo ograničenje možeš da zaobiđeš tako sto ćeš Cisco modem da kablom vežeš za neki ruter koji izbacuje veće brzine i sa jačom antenom bolji signal. Ako imaš takav modem onda to nije problem, ali ako nemaš onda je investicija.
    Sa Ubee modemom imam pozitivna iskustva. Radi paralelno na 2.4 i 5ghz, ima javu antenu i daje pun protok preko wifi. Jedino na sta trebas da obratiš pažnju jeste da mreže imaju različite nazive, a ona na 2.4 da bude na kanalu koji nije prebukiran. Proveri nekom od aplikacija kakvo je stanje kod tebe u etru. Meni su iz čista mira uzeli Ubee modem jer sam imao nekih drugih problema koji veze nemaju sa modemom, ali eto neko je bio pametan pa je napravio problem, a zbog svega ću ovih dana da raskinem ugovor sa njima.
    Dakle, pritisni ih, preti raskidom, traži i insistiraj da ti daju Ubee koji je, barem iz mog iskustva, daleko bolja opcija od Cisco-a.
    Note 8 DS

  3. #3
    iSrbijaHero Vaskemld's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    772
    Thanks
    312
    Thanked 205 Times in 151 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Ma ja sam izboksovao veci paket za istu cenu kad je bila ona prica sa ukidanjem Decijih crtanih kanala. Rekose mi da imam pravo i na Ubee ali procitah na nekim drugim forumima da je Uber krs. Zato sam hteo misljenje iz prve ruke.

  4. #4
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    U mom slučaju Ubee i Cisco su nebo i zemlja. Nikako ne mogu da se porede...
    Note 8 DS

  5. The Following User Says Thank You to Azimuth For This Useful Post:

    Vaskemld (22-08-2017)

  6. #5
    iSrbijaHero Vaskemld's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    772
    Thanks
    312
    Thanked 205 Times in 151 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Hvala druze. Definitivno cu traziti Ubee da mi donesu.

  7. #6
    iPhoneBigFan deni_ns88's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Novi Sad
    Posts
    279
    Thanks
    197
    Thanked 285 Times in 110 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    +1 za Ubee, koristim ga mesecima tj od kako se pojavio i nemam greske. Ja ga samo na 5ghz koristim.

    Azi sta bi to kako su ti oteli/uzeli modem?

  8. #7
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Ne bih da ih ovde nazivam pogrdnim imenima jer ne znam da li neko radi kod njih, ali zbog problema oko slike (seckala je) oni mi zamene modem (!?) pa se čude zašto su se problemi oko slike nastavili. Elem, posle nekog vremena i mog insistiranja da mi zamene D3, slika se sredila ali mi je ostao Cisco koji već više od 6 meseci čekam da mi zamene i vrate Ubee.

    Najveći problem SBB-a je taj što na teren šalju radnike neke druge firme, a ovi rade samo ono što im stoji u nalogu i šta im se kaže. Ti sa tim momcima koji ti dođu u stan ne možeš ama baš ništa postići jer nemaju nikakva ovlašćenja. Od kad imam Cisco, slikao sam merenja, radio gomilu testova, u 3 meseca su mi dolazili 18 puta da se i sami uvere kad mi nestane protok ili prosto bude kao na dial-up.

    Kad bi barem postojao neki kršten modem za kablovsku pa makar i da se nešto doplati, jer sa ovim što daju možeš samo da izgubiš živce.
    Note 8 DS

  9. #8
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Meni je cisco pravio problem tj mislio sam da pravi dok mi ovaj preko telefona sam nije nesto "menjao" iako mislim da je samo kanal promenio...od tad mi se dese zagusenja tu i tamo spadne na 2-3 megabita ali se ubrzo vrati na 20
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  10. #9
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    ja imam losa iskustva sa ubee. dobio sam ga kad sam se zalio da mi prekida fiksni i internet. mislim da se tad pojavio tek i kod mene nije radio. mislim da je najveci problem kod njihove opreme sto nisu podesili centrale (cvorove) dobro. bar je tako kod mene bilo tj. rekao mi je jedan njihov posle mog 1000-tog poziva za mesec dana. kod mene je i dalje cisco, a moj ruter koristim za wifi. a ono sto je zanimljivo je da kad povezes komp na ruter pa onda na sbb cisco ruter ne moze da se dobije puna brzina.
    a sbb ima podizvodjace koji rade za njih. kad sam vukao novi kabal sa bandere nisu mogli isti ljudi da mi preprave stari kabal posto nisu imali na nalogu. nego sam morao opet da ih zovem....

  11. #10
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Ja koliko sam shvatio, a momci iz SBBa (citaj podizvodjaci) su bili 2 puta kod mene u zadnjih mesec dana, na kvalitet i jacinu signala najvise utice upravo ta inicijalna instalacija, odnosno "veze" izmedju bandera..... Prvi put su bili na zvanicnom razvlacenju kabla duzine 59 metara iz susedne ulice, a drugi put na ponovnoj instalaciji iz pocetka, obzirom da je u medjuvremenu zabodena jedna nova bandera negde na 37. metru starog kabla. U oba slucaja signal mi je bio odlican (to su mi oni sami potvrdili nekim merenjem) i jos uvek jeste .
    Cisco spravu nisam imao pa ne znam, na moj zahtev sam odmah dobio Ubee. Za ova skoro dva meseca koriscenja istog, mogu da kazem da je prakticno svo vreme stabilan, osim sto sam do sada 2 puta morao da ga restartujem, obzirom da je u datim momentima jedna od mreza jednostavno nestala i ni jedan uredjaj je nije video. Posle restarta preko SBB Portala je opet bilo sve OK. Ako se to i dalje bude desavalo u proseku jednom u mesec dana...pa dobro, nije strasno .
    Po meni, Ubee je najbolji izbor koji trenutno nudi SBB, ali uz jednu ozbiljnu primedbu!....Domet mreze na 5GHz je najblaze receno smesan. Mislim da ne moze da dobaci ni 10 metara vazdusnom linijom. Srecom svi glavni stacionarni uredjaji su mi u istoj sobi gde je i modem, pa sa tim nemam problema. Za sve ostalo radi 2,4GHz. sasvim pristojno.
    Last edited by bbrks; 23-08-2017 at 12:15.

  12. #11
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Moja iskustva sa njima su OK.Imam cisco i radi sasvim dobro.Sto kaze @bbrks par puta morao da restartujem.Super je fora sto to moze da se uradi preko SBB app sa store-a.Desilo se da me sin zove i kaze da ima problema sa netom,a ja (ma gde bio u tom trenutku) samo odradim reset modema na telefonu preko app i sve bude OK.

  13. #12
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    nisam znao za taj reset preko app-a. ja cisco nikad nisam resetovao, posto ne koristim wifi njegov. mozda ovamo kod njih tada nesto nije bilo uredu pa zato ubee nije radio kod mene. mislim da za ubee treba mnogo jaci signal nego za cisco. na pocetku su pricali da ubee moze da dobije samo onaj ko ima brzine od 100 i na vise. medjutim to se u medjuvremenu ocigledno promenilo posto sad vecinom njega stavljaju.

  14. #13
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Na ponudi paketa i dalje stoji da Ubee ide samo za net 100 i preko. Istina ja imam Trio Gold Extra, ali me cudi zasto ljudima ne daju mogucnost da biraju.
    Mada na papiru taj Ubee zvuci smrtonosno u odnosu na Cisco.

  15. #14
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Dobro ljudi, vi stvarno ocekujete da dobijete Top Rutere/Modeme od Provajdera? Ljudi retko se to desava, pogotovo u Srbiji.

  16. #15
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Nije baš da se dešava retko. Ja sam ga dobio uz Trio Gold gde je net bio valjda 40/2 pa su ga kasnije povećali na 60/3. Dele oni Ubee kad ih imaju, ali je problem što ih dobijaju u malim količinama (skuplji su) pa se to brzo podeli, dok Cisco imaju godinama i uvek će ih biti na stanju.
    Note 8 DS

Page 1 of 43 12311 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •