iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 18 of 43 FirstFirst ... 8161718192028 ... LastLast
Results 256 to 270 of 632

Thread: SBB diskusija

  1. #256
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Ma šta kažeš, firme rade za dobit? Kakvo maestralno otkriće, šta si još otkrio ovih dana? Da je Papa katolik i da je voda mokra?

    Bez uvrede, ali nemaš pojma o čemu pričaš i nemaš blagu predstavu koliki je posao u pitanju i šta sve iziskuje. A sad ako možemo da prekinemo trolovanje u vezi IPv6 migracije i da se vratimo na temu.

  2. The Following User Says Thank You to wyomingplease For This Useful Post:

    SG999 (30-12-2018)

  3. #257
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Staticka IP Adresa se placa i u Nemackoj. Ne razumem zasto srbi ne bih naplacivali? Kod mog providera dobijam staticku ip adresu samo ako uzmem Business Paket.

  4. #258
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,111
    Thanks
    144
    Thanked 760 Times in 496 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Ogroman je to posao, nekoliko milijardi masina, rutera i ostalog prebaciti na nesto novo, a da se sve odigra u jako kratkom vremenskom intervalu - zvuci kao nemoguca misija. Sa time je davno trebalo da se pocne.
    E sad, kao i sve u Srbiji, i ovde ce to da dodje jednog jako lepog dana, kada to sve u svetu bude vec davno ferceralo pod konac, kod nas ce da prolazi decje bolesti.
    Sto se staticke IP adrese tice, da, treba da se plati posebno, ipak je to posebna dodatna usluga i kao takva jeste naplativa. Dynamic IP nije problem, ali NAT jeste problem, i oko toga korisnici imaju pravo da se bune.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  5. The Following User Says Thank You to miodrage For This Useful Post:

    bbrks (30-12-2018)

  6. #259
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    @SG999 ne znam koliko je tačno, ali žalilo mi se par ljudi relativno skoro da nemački provajderi ni ne žele da daju statičku adresu fizičkim licima, čak i ako su spremni da plate.

    Što se IPv6 tiče, problem je fundamentalne prirode i iziskuje da se svi slojevi upgraduju i ispodešavaju tako da rade kako treba na IPv6 konekcijama, počevši od kernela koji se vrti na serverima, preko drajvera za mrežne i druge kartice, web servera, proxy servera, i gomile drugog softvera, a o hardveru da i ne pričamo. Kod mene u firmi smo morali da peglamo samo Linux kernel jedno godinu dana tako da se ponaša lepo sa ostalim komponentama, iako Linux kernel ima native IPv6 podršku već godinama, a imamo i brdo softvera koje razvijamo in house preko 10 godina i to sve treba prilagoditi tako da radi kako treba. Rezultat cele priče je da čak i posle 3 godine intenzivnog rada, i dalje nudimo IPv6 samo za pojedine servise i samo za pojedine velike klijente koji tačno znaju zašto im IPv6 treba u ovom trenutku i vrlo tesno sarađujemo sa njima i peglamo stvari u letu.

    Srpski provajderi u tom smislu nisu ni bolji ni lošiji od inostranih jer niko ni u inostranstvu još uvek ne nudi IPv6 masovno za raju, iako se aktivno radi na tome preko 5 godina. CG-NAT je implementiran i u Srbiji kod svih većih provajdera (kod SBBa takođe već par godina) što je samo dokaz da se itekako radi na tome. Reći da se ništa ne dešava po tom pitanju može da odvali samo neko ko baš pojma nema o stanju stvari na terenu.

  7. The Following User Says Thank You to wyomingplease For This Useful Post:

    bbrks (30-12-2018)

  8. #260
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Kao sto sam vec prethodno napomenuo.....ipv6 u zemlji Srbiji nece da gledamo skoro u bilo kojoj mogucoj varijanti.

  9. #261
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Pa sad, neki ga koristimo iz Srbije već neko vreme, doduše samo eksperimentalno :-) Odmah da vam kažem, ništa ne propuštate, tako da samo opušteno.

  10. #262
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Quote Originally Posted by wyomingplease View Post
    @SG999 ne znam koliko je tačno, ali žalilo mi se par ljudi relativno skoro da nemački provajderi ni ne žele da daju statičku adresu fizičkim licima, čak i ako su spremni da plate.

    Što se IPv6 tiče, problem je fundamentalne prirode i iziskuje da se svi slojevi upgraduju i ispodešavaju tako da rade kako treba na IPv6 konekcijama, počevši od kernela koji se vrti na serverima, preko drajvera za mrežne i druge kartice, web servera, proxy servera, i gomile drugog softvera, a o hardveru da i ne pričamo. Kod mene u firmi smo morali da peglamo samo Linux kernel jedno godinu dana tako da se ponaša lepo sa ostalim komponentama, iako Linux kernel ima native IPv6 podršku već godinama, a imamo i brdo softvera koje razvijamo in house preko 10 godina i to sve treba prilagoditi tako da radi kako treba. Rezultat cele priče je da čak i posle 3 godine intenzivnog rada, i dalje nudimo IPv6 samo za pojedine servise i samo za pojedine velike klijente koji tačno znaju zašto im IPv6 treba u ovom trenutku i vrlo tesno sarađujemo sa njima i peglamo stvari u letu.

    Srpski provajderi u tom smislu nisu ni bolji ni lošiji od inostranih jer niko ni u inostranstvu još uvek ne nudi IPv6 masovno za raju, iako se aktivno radi na tome preko 5 godina. CG-NAT je implementiran i u Srbiji kod svih većih provajdera (kod SBBa takođe već par godina) što je samo dokaz da se itekako radi na tome. Reći da se ništa ne dešava po tom pitanju može da odvali samo neko ko baš pojma nema o stanju stvari na terenu.
    Mozes kao fizicko lice ako uzmes Business Paket. Tako je kod Unitymedia, Telekom i Vodafone. Kod 1&1 moras neki jaci Business Paket da uzmes koliko sam procitao, nije kod svih. Ali kod normalnih paketa ne daju kako mi se cini. Ja da promenim modem dobio bih IPv6 Adresu.

  11. The Following User Says Thank You to SG999 For This Useful Post:

    wyomingplease (30-12-2018)

  12. #263
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    I konacno i pored jezivo kontradiktornih misljenja, danas sam narucio EON Box u Premium paketu. Zivo me zanima na sta ce to da lici. U svakom slucaju, obezbedio sam da ako kvalitet slike na Boxu bude losiji od D3 V2, mogu isti i zadrzati.

  13. #264
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Slika je odlicna. Posle niza updejta box radi odlicno. Daljinski me odusevio, svetle tipke u mraku, voice pretraga radi lepo. Sve u svemu eon premium jako sam zadovanjan.

  14. The Following User Says Thank You to bobanbg9 For This Useful Post:

    bbrks (13-01-2019)

  15. #265
    iEntuzijasta Meister's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    51
    Thanks
    22
    Thanked 12 Times in 10 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    kako radi novi tehnicolor modem/ruter koji se dobija uz eon pakete?
    Imam ubee evw32c, razmišljam da li da zadržim isti ili uzmem taj novi prilikom prelaska na eon paket..

  16. #266
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default SBB diskusija

    Po default-u Technicolor CGA2121 modem se ne dobija uz nove EON pakete. Ja kada sam težio prelazak na EON FULL ili PREMIJUM davali su mi Ubee ili da zadržim svoj Cisco. Posle silnog ubeđivanja, zvanja i prepiski na kraju su mi odobrili Technicolor. Danas montiraju opremu pa javljam utiske. Inače sam sa Trio Gold paketa prešao na EON FULL.

  17. #267
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    BG
    Age
    39
    Posts
    161
    Thanks
    46
    Thanked 24 Times in 18 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Quote Originally Posted by bbrks View Post
    I konacno i pored jezivo kontradiktornih misljenja, danas sam narucio EON Box u Premium paketu. Zivo me zanima na sta ce to da lici. U svakom slucaju, obezbedio sam da ako kvalitet slike na Boxu bude losiji od D3 V2, mogu isti i zadrzati.
    Pa pazi, sve zavisi od oštrine tvoga oka i ljubavi prema sportskim sadržajima.
    Taj EON box realno spada u niži cenovni rang TV Boxova (ispod 80$) koji imaju problem sa deinterlacingom.
    D3i taj problem nema pa zato picturenazzis toliko pljuju EON box. Nema ni Nvidia Shield pa zato i košta duplo više.

    Nekom znači šareni daljinac, nekom voice search, nekom kristalna slika. Sve je individualno.
    Ne znam kakva je slika na D3 v2 ali obavezno javi tvoje utiske.
    iPhone 7/iOS 10.1.1/yalu , iPad 2017/iOS 10.3.2

  18. #268
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default SBB diskusija

    Evo pre sat vremena instaliran EON FULL. Technicolor CGA2121 modem je baš onako povelik u odnosu na moj stari CISCO i baš moćno izgleda. Znam da je još rano za neke zaključke ali za sad sve šljaka. Još se navikavam na novi UI.

    Jedna napomena. Kada dobijete Technicolor modem nema uputstva kako promeniti naziv i šifru wifi mreže pa evo jedan video:

    https://youtu.be/R0cd2Qmcyqk

    Za logovanje na modem nisu potrebni username i password znači tu se ništa ne kuca samo idete na login.

    Idete na polje Wireless i tu sve završavate.
    Last edited by wifininja; 16-01-2019 at 21:11.

  19. #269
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Odvojiti razlicitim imenima i siframa mreze 2.4 i 5g i obavezno promeniti kanal za 5g na 48 da bi radio kako treba.

  20. #270
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Hmmmm, zanimljivo, meni je na 36 i odlicno radi ...UBEE je kod mene,

Page 18 of 43 FirstFirst ... 8161718192028 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •