iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 9 of 43 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 121 to 135 of 632

Thread: SBB diskusija

  1. #121
    iDrugČlan
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Beograd
    Age
    33
    Posts
    44
    Thanks
    15
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Izvinjavam se, dopuna. TV je smart i ima wi fi, direktno je povezan kablom sa ruterom. Pa da tu nešto ne zabrljam ako uzmem ovaj novi preporučeni ruter?

  2. #122
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Prvo ne smes da gasis njihov Ubee ruter ni u kom slucaju. Bez obzira da li dodajes nesto ili ne.
    Drugo na samom Ubee uredjaju imas wifi na dve frekvencije 2,4 gHz i 5 gHz. Mislim da ti 5gHz ima manji domet. Pre kupovine mozes da probas da ukljucis 2,4 gHz pa da vidis jel domet zadovoljava. Imas na samom Ubee uredjaju signalne lampice koje svetle u zavisnost da li je ukljuceno 2,4 gHz ili 5 gHz.
    Trece dodavanjem novog rutera neces poremetiti nista od pomenutih usluga. E sad sto se tice brzine mislim da preko wifi-a nikad neces moci izvuci max briznu posto su ovi povoljniji ruteri ja mislim jos limitirani na oko 40 mbps tj. nova verzija je i dalje znatno skuplja (za max brzinu proveri prilikom kupovine rutera, ima negde na kutiji sigurno specifikacijia).
    Generalno njihovi ruteri imaju slabiji signal, ne znam tacno koliko daleko hoces signal i kakvi su ti zidovi raspored soba.
    Sto se tice opreme imas dve varijante da kupis ruter ili ripiter (repeater - po Srpski brze za kucanje ). Svakako kad kupis ruter moraces da ga podesis sto nekad i nije bas lako. Ako hoces samo da imas wifi signal svuda mislim da ti je bolja opcija da kupis ripter, laksi za podesavanje i bice ti svuda isto ime i sifra na wifi a mreza daleko jednostavnija. Imas na aliexpress-u povoljno da te ne pljackaju ovi nasi.
    Ako uzmes ruter klasican onda moras kablom da ga povezes sa Ubee. Ima opcija ruter sa ripiter rezimom ali on je jos komplikovaniji za podesavanje.
    Ako uzmes obican ripiter samo ga ukljucis u struju (velicine raid-a za komarce) i stavis ga tako da nije odmah pored nego malo dalje (max udaljen od Ubee a da ima dobar signal). E sad zavisi od velicine stana i rasporeda da li ce ti biti dosta samo jedan Ali trebalo bi da bude posto kolega je skoro uzimao i ima fin domet.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Cuksi For This Useful Post:

    Bakos (16-08-2018),Zexx021 (16-08-2018)

  4. #123
    iDrugČlan
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Beograd
    Age
    33
    Posts
    44
    Thanks
    15
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Kupio ruter tp link, model TL-WR940N, platio i verovatno bacio 4.000 din, jer u suštini nisam ništa bolji wi fi signal po stanu dobio.
    Instalirao po upustvu, konsultovao se sa tehničkom podrškom SBB. Njihov signal je u suštini periodično slab a nikad ni blizu 60/4 što je po ugovoru, kad god mi kao nešto sredjuju, u suštini samo promene kanal koji je u tom trenutku oko mene zagušen.
    Kanal bi mogao i sam da menjam, minut posla, ali ne znam kako da vidim koji su kanali oko mene zagušeni. Svojevremeno je na APP STORE bila neka aplikacija, mislim inSSIDer, kojom si to mogao da uradiš, ali je skinuta i sad nema za ios. Bio bih zahvalan ako bi neko preporučio neku sličnu, kao i ako bi neki maher dao savet oko možda nekih caka za setovanje tp rutera.

  5. #124
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Imas neke programe za komp i preko njih mozes da probas.

    https://www.netspotapp.com/wireless-...i-scanner.html


    Ko ima jailbreak, moze da proba WiFi Explorer tweak

    http://cydia.saurik.com/package/com....iexplorer.ios/

  6. The Following 2 Users Say Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    Bakos (18-08-2018),lowzyyy (18-08-2018)

  7. #125
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Ja bas zbog toga imam jedan android telefon gde mogu lako da proverim preko aplikacije ali mislim da moze i sa pc.

  8. The Following User Says Thank You to SG999 For This Useful Post:

    Bakos (18-08-2018)

  9. #126
    iDrugČlan
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Beograd
    Age
    33
    Posts
    44
    Thanks
    15
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    inSSIDer je dobar program i može da se koristi na kompjuteru i androidu, za iOS je svijevremeno bila verzija na APP STORE, ali ukinuto. Nisam uspeo da pronadjem sličnu aplikaciju za iOS. Večita konkurencija!
    A jailbreak ne koristim od kada su se pojavili sim free iPhone, a imam kolekciju od prvog 2G pa sve po redu kako je napredovalo do Osmice (u planu i X, kad bude viška para), tu si i 4 iPad-a raznih generacija (pravi Apple manijak). Bolje za sitne pare kupiti aplikaciju koju baš hoćeš da imaš, a igrice kojima se zabavljaju moji mlađi naraštaji (Pokemon go, Golf clash, Minecraft...) ionako plačaš, ako hoćeš, u toku igranja.

  10. #127
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default SBB diskusija

    Evo skinuo sam ovu app sa cydie sto je zabrljanje pomenuo. Stavio sam na 13. kanal i tamo nema nikog, a oko mene nema mnogo interneta, svega 5-6.
    U poslednje vreme je pocelo da mi se dogadja da wireless uopste nece nista da ocita, dok preko kabla radi normalno. Do cega moze da bude?
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  11. #128
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Do rutera. Bukvalno se ne zna ko ima bolje rutere u ponudi, SBB ili MTS.
    Mogu i okolne mreze da prave smetnje i bilo bi najbolje da imas neki na 5 GHz ruter posto je manje opterecen deo ali je i manji domet.

  12. #129
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Ovaj od Sbb je UBEE ali nema 5ghz opciju. Znam da se pricalo da su nekima davali, a nekima ne.
    Jaoo znaci moracu da ih zovem, preganjanja nikad kraja sa njima. Inace ovaj ubee se greje jedno 5 puta vise od mog MI rutera koji radi 3 puta bolje
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  13. #130
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Pa trazi dual band ruter. Ja kad sam uzimao, trazio sam i dobio Ubee dual band....radi bez greske na obe frekvencije.

  14. #131
    iSrbijaHero Baraba's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    784
    Thanks
    605
    Thanked 326 Times in 187 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Quote Originally Posted by lowzyyy View Post
    Ovaj od Sbb je UBEE ali nema 5ghz opciju. Znam da se pricalo da su nekima davali, a nekima ne.
    Jaoo znaci moracu da ih zovem, preganjanja nikad kraja sa njima. Inace ovaj ubee se greje jedno 5 puta vise od mog MI rutera koji radi 3 puta bolje
    Prvi put čujem da nema 5GHz Ubee, može slika?

    AKo niste zadovoljni, možete raskinuti ugovor do kraja meseca je fora.

  15. #132
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default SBB diskusija

    Quote Originally Posted by Goxy86 View Post
    Uveo sam pre neki dan trio gold paket i dobio ubee home gateway (model EVW32B).
    Potom sam proverio da ovaj ruter nije dvokanalni tj nema frekvenciju signala na 5ghz vec samo 2,4.
    Koliko sam mogao videti iz drugih iskustava, taj wifi na 5ghz ima jako mali domet i zna ponekad da ispadne iz mreze itd. Pa sam sad u dilemi da li da zovem ove iz sbb-a i trazim da mi zamene za dvokanalni ubee po principu " hocu svoj deo necete da me prevarite " ili da jednostavno batalim to jer mi ovaj radi sasvim normalno na 2,4?
    Imam isti model kao sto je goxy dobio ali uopste nisam zadovoljan kako radi wifi, tipa 3 metra se odaljim od rutera i imam protok 2 megabita...
    Last edited by lowzyyy; 25-08-2018 at 13:00.
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  16. #133
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Ja nemam taj model već neki drugi, malo stariji reko bih. Ima 5ghz ali kao da nema. Više ne radi nego što radi, mesečno barem tri puta mora da se restartuje, a onda sam povezao drugi router na njega i skoro pa ga i ne koristim. Da mogu sklonio bih ga all ne mogu. Više bi mi odgovaralo da mi samo daju modem, a ruter ću sam da namestim.

  17. #134
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Ma ne ludim ni ja za 5ghz pogotovu sto sam probao par puta na drugom ruteru i ocajno radi, nego ovaj ima mnogo los domet na 2.4ghz pa bih zeleo novi. Ali ne znam kako da reprodukujem problem kad cas dobro radi, a cas ne. Ne mogu da im kazem:" E dajte mi nov ruter ovaj je los" i oni mi daju
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  18. #135
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: SBB diskusija

    Ne možeš, to je samo gubljenje vremena. Svaki put kada oni dođu meriće kablom brzinu koristeći speed test. I svaki put biće dobra brzina. Kupi TP link od 2000 rsd, poveži na taj ubee i podesi novu mrežu.

Page 9 of 43 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •